+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Bosniją ir Hercegoviną

Pigūs lėktuvų bilietai į Bosniją ir Hercegoviną, trumpiau BIH – puikių atostogų pradžiai! Įsikūrusi Balkanų vakaruose valstybė kerės savo lankytinų vietų grožiu, įdomia ir turinčiais ką papasakoti vietiniais gyventojais bei įtraukiančia kultūra. Pietryčių Europoje stūksiantys Bosnijos ir Hercegovinos kalnai – įkvėpiantis didybės grožis ilgam išliks jūsų atmintyje... Skalaujantys Adrijos jūros vandenys Bosnijos ir Hercegovinos pakrantes kvies pamiršti rūpesčius, pasiruošti atostogų pliūpsniui ir atsipalaiduoti, tad mintimis nutolkite nuo kasdienybės ir leiskitės įtraukiami į poilsinės ar pažintinės kelionės kerus. Lėktuvų bilietai internetu pigiau į Bosniją ir Hercegoviną nupaišys jūsų kelionės žemėlapį įvairiausiomis spalvomis – sodrūs žali gamtos atspalviai, tamsiai mėlini jūros toliai ir istorija pulsuojanti architektūra... Paskutinės minutės bilietų pasiūlymai akcijos ir nuolaidos suteiks progą ištrūkti, patirti ir pailsėti magiškoje Bosnijoje ir Hercegovinoje! KELIAUJAM!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Sarajevo International Aiport – SJJ (Sarajevo).

Laikas: UTC+1, vasaros laikas UTC+2

Valiuta: konvertuojamoji markė BAM

Gyventojų skaičius Bosnijoje ir Hercegovinoje: 3,829 mln.

Plotas: 51 197 km²

Bosnijos ir Hercegovinos įkūrimas: 1189 m. rugpjūčio 29 d.

Lankytinos vietos: Sarajevas, Medžiugorjė, Mostara, Kravice krioklys, Hutovo Blato gamtos ir paukščių rezervatas, Blagaj miestas, Tekke vienuolynas, Stari Most tiltas, Neretva upės kanjonas, Latin tiltas, Tunelio muziejus.

Būtina paragauti: Bosnijos ir Hercegovinos virtuvė balansuoja tarp rytų ir vakarų, tad jos įvairovė tikrai stebina! Pasiruoškite išragauti įvairių patiekalų skonių – nuo sočiųjų patiekalų iki turkiško stiliaus pyragų, nuo skanėstų iš vaisių iki gardžiosios kukurūzų košės... Pusryčius pradėkite vietinių mėgstama stipria, saldžia kava ir ruske kape – skaniaisiais kakaviniais pyragaičiais. Vietinių gyventojų siūloma kukurūzų košė pura puikiai tiks gyvybingai dienos pradžiai, o ir gomurį malonins net ir tikriausius gastronomijos fanus! Pietums ragaukite mėgstamųjų cevapcici dešrelių su įvairiu garnyru ar turkiško stiliaus pyragų (jų ingredientai susideda iš mėsos, špinatų, bulvių, sūrio – skamba sočiai, tiesa?). Paragaukite naminio brendžio rakijos iš kriaušių, slyvų, obuolių ar vyšnių – tradicinis nacionalinis pietų slavų gėrimas populiarus jau nuo seniausiųjų laikų.

Lauktuvės iš Bosnijos ir Hercegovinos: pažinti ir prisiliesti prie Bosnijos ir Hercegovinos kultūros padės mieli ir kruopščiai išdrožinėti medinukai, dailiai ornamentais puoštos papuošalų dėžutės. Liaudies tematika dailinti šaukšteliai, puodeliai ir kavos ar arbatos rinkinukai. Slyvų brendis taps ne tik saldžia dovanėle, bet ir interjero detale. Rafinuotai siuvinėti tekstilės gaminiai – Bosnijos ir Hercegovinos stiprioji pusė, tad moterims nudžiugins autentiški bateliai ir palaidinės, o vyriškiams – tvirti ir originalūs odos gaminiai. Nepamirškite visiems žinomų ir patvirtintų lauktuvių – magnetukai su šalies kraštovaizdžio vaizdiniais puikiai papuoš.

Pigiausi skrydžiai į Bosniją ir Hercegoviną galimi: keliauti į BIH pigiau siūlome bilietų internete dairytis rudenį – tai ne sezono metas, kuomet gatvėse nesutiksite galybę žmonių. Na, o slidinėjimo fanams siūlome skrydžius žiemos metu!

Klimatas. Vakarinėje šalies dalyje, besiribojančioje su Adrijos jūra, vyrauja Viduržemio jūros regionui būdingas klimatas, dovanojantis karštas vasaras ir švelnias žiemas. Tolstant nuo pakrantės klimatas pereina į žemyninį. Vasaromis čia sausa ir karšta, o žiemomis – šaltoka, daug kritulių. Kalnuotoje šalies dalyje vėsesnės vasaros, jos trumpos, o žiemos giedros, bet šaltos.

Žiemomis į Bosniją ir Hercegoviną keliauja slidinėjimo mėgėjai – šalies kalnuose įrengtos puikios slidinėjimo trasos. Todėl Bosnija ir Hercegovina keliautojams patraukli ištisus metus, priklausomai nuo kelionės tikslų.

Ekskursijos. Bosnija ir Hercegovina turi labai kontrastingą gamtą, kur harmoningą kraštovaizdį kuria didingi kalnai, švelnus jūros mėlis ir sodriai žali slėniai. Tad leiskitės į žygius po kalnus pėsčiomis, grožėkitės jų kuriamu stebuklu, paslaptingumu, mėgaukitės ramybe prie tyvuliuojančių ežerų, sraunių upių, keliaukite tarpekliais. O gal norite sėsti ant plausto ir leistis nešami upės?

Svečiuodamiesi Bosnijoje ir Hercegovinoje aplankykite sostinę Sarajevą, kuriame turėsite progą susipažinti su šalies istorija, kultūra. Aplankykite ir kitus šalies miestus, kuriuose daug istorinių bei kultūrinių objektų.

Keliaudami po Bosniją ir Hercegoviną užsukite į nedidukus miestelius, kaimelius – pažintis su vietiniais leis tarsi prisiliesti prie šios valstybės įpročių, tradicijų, įprasto vietinių gyvenimo ritmo.

Reikalingi dokumentai. Į Bosniją ir Hercegoviną keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas – pasas (asmens tapatybės kortelė įvažiuojant į šią šalį netinka).

Populiarūs viešbučiai. Bosnijoje ir Hercegovinoje – net keli tūkstančiai apgyvendinimo įstaigų, todėl keliautojams nekyla problemų susirasti norimą vietą nakvynei. Prabangus ir kokybiškas poilsis Jūsų laukia aukščiausios klasės puikiai vertinamuose šalies viešbučiuose, pavyzdžiui, „Hotel In“, „Hotel Austria & Bosna“, „Malak Regency Hotel“ ir kt. Viešbučiuose įrengti puikūs apartamentai, visi patogumai, papildomos paslaugos, pavyzdžiui, skalbimo, valymo, lyginimo ir kt. Puiku ir tai, kad kainos geriausiuose šalies viešbučiuose bus daugeliui prieinamos.

Visgi jei norite ekonomiško nakvynės varianto, rinkitės žemesnių kategorijų puikius Bosnijos ir Hercegovinos viešbučius. Rekomenduojame labai teigiamai svečių vertinamus „Hotel Ivona“, „Hotel Old Sarajevo“, „Hotel Soldo“, „Apis Hotel“ ir daug kitų.

Šventės ir festivaliai. Žiemą, vasario mėnesį, šalies sostinėje Sarajeve vyksta tarptautinis žiemos festivalis. Į jį suplūsta dalyviai ir lankytojai ir viso pasaulio, čia demonstruojamos įvairios meno formos, organizuojami koncertai ir pan.

Vasarą, liepos mėnesį, vyksta Baščaršija Nights festivalis, kai skamba klasikinės muzikos akordai, daugybės žiūrovų dėmesį prikausto baleto pasirodymai. Kinomanai susirenka žiūrėti filmų, vyksta specialūs pasirodymai mažiesiems festivalio lankytojams. Liepos mėnesį organizuojamas ir dar vienas festivalis – Summer on the Vrbas, kuriame vyksta ir meno renginiai, ir sporto varžybos.

Transporto nuoma. Bosnija ir Hercegovina – labai graži šalis, todėl rekomenduojama viešnagės laiką išnaudoti efektyviai ir kuo daugiau pamatyti – tam galite išsinuomoti automobilį. Juo labiau, kad automobilių nuomos kainos čia labai patrauklios. Pavyzdžiui, mažo automobilio nuoma Sarajevo oro uoste kainuos vos nuo 17 eurų, didelio lengvojo automobilio nuoma – nuo 35 eurų. Visureigių nuomos kainos bus nuo 60 eurų, o mikroautobusų – nuo 60 eurų.

Nuomos kainos nurodytos preliminarios, rezervuojant automobilį prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Bosnijoje ir Hercegovinoje gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 18, 21 ar 23 metų amžiaus asmuo (amžiaus reikalavimai skirtingose nuomos kompanijose skiriasi), daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 ar 2 metai. Kai kurios nuomos kompanijos nurodo ir maksimalų vairuotojo amžių – 80 metų. Bet visi reikalavimai priklauso nuo nuomos kompanijos. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kelionės dokumentą ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • Nors ir gana skurdžiai gyvenantys žmonės, vietiniai maloniai priima turistus, būna jiems paslaugūs ir draugiški;
  • čia gyvenantiems būdingas vieningumas.


Komentarai