+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-22:00, Št-Sk 9:00-18:00

Lankytinos vietos Bosnijoje ir Hercegovinoje

Kalnuotoji Bosnija ir Hercegovina svetingai pasitinka visus keliautojus ir siūlo platų spektrą smagiausių pramogų. Žiemą Jūsų laukia puikios slidinėjimo trasos, geros emocijos, šauniai praleistas laikas, o šiltuoju metų laiku pasigrožėti peizažu kviečia kalnai, ežerai bei upeliai. Pažinimo džiaugsmo suteiks jaukūs kaimeliai, menantys viduramžius, bei didmiesčiai, saugantys istorijos, kultūros paminklus, o kai kurie ir akivaizdžius neseniai baimę sėjusio karo pėdsakus.

Lankytini objektai Bosnijoje ir Hercegovinoje daugiausiai susitelkę pasakiškuose gamtos kampeliuose. Paskubėkite krautis lagaminus ir semkitės naujų potyrių!

TOP 5 lankytinos vietos Bosnijoje ir Hercegovinoje

Mostaras

Kalnuotoje vietovėje šalia upės įsitaisęs miestas yra istorinė šalies sostinė. Daugiausia turistų dėmesio šiame senove alsuojančiame mieste sulaukia Senasis tiltas per upę, suręstas dar XVI amžiuje. Tiesa, 1566 metais statinys buvo rekonstruotas ir iš medinio virto akmeniniu, atrodančiu itin didingai ir įspūdingai. Tiltas sudaro arką, kurios plotis siekia net 27 metrus. Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas tiltas jungia net kelių architektūros stilių bruožus: būdingus rytų osmanų, Vakarų Europos ir kt. architektūroms.

Į Mostarą vilioja ir akivaizdžios praūžusio karo liekanos, bombardavimo įrodymai, plytintys tiesiog statinių, gyvenamųjų namų sienose.

Medjugorje

Šiandien ši vieta itin gausiai lankoma piligrimų, mat tikima, kad būtent čia būta net kelių Mergelės Marijos apsireiškimų – 1981 metais ši šventoji čia apsireiškė keliems vaikams.

Sarajevas

Viešėdami Bosnijoje ir Hercegovinoje skirkite laiko šalies sostinei Sarajevui, įsitaisiusiam vaizdingoje vietovėje – šalia Miliačkos upės. Sarajeve užsukite į Nacionalinį Bosnijos ir Hercegovinos muziejų bei pagilinkite savo žinias apie šią valstybę. Taip pat verta apsilankyti ir Bosnijos istorijos muziejuje, kuriame susipažinsite su šalies istorija, bei Sarajevo miesto muziejuje, kuriame daug sužinosite būtent apie šį miestą.

Blagaj

Šis kaimelis bene garsiausias dėl XVI amžiuje iškilusio dervišų vienuolyno Tekija. Didžiosios dalies čia atvykstančių turistų tikslas ir yra minėtas vienuolynas, bet verta apsižvalgyti ir po apylinkes – jos stebuklingos, toks grožis randamas tikrai ne kiekvienoje valstybėje. Krioklys, vandens telkiniai bei uolos kuria paslaptingą, vientisą ir kontrastų kupiną peizažą, garsiam vienuolynui suteikiantį tik daugiau didybės ir mistikos.

Blagaj (Blagajaus) kaimelis bus tobula ramybės oazė, todėl čia – geriausia atostogų vieta tiems, kurie pavargo nuo rutinos, miesto chaoso ir kt.

Kravice krioklys

Tai yra gamtos stebuklas, pavergsiantis visus neabejingus gamtai. Įspūdinga krioklio vandens siena krenta statmenai žemyn kurdama pasakišką ir drauge kiek bauginantį reginį.
Komentarai