+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Atėnus

Pigūs skrydžiai į Atėnus

Atėnai – Graikijos sostinė – viena iš labiausiai dėmesio vertų vietų pasaulyje. Tai vienas seniausių pasaulio miestų. Tobulas Viduržemio jūros klimatas, unikalus šlovingos istorijos ir šiuolaikinių miesto naujovių derinys, puikios kultūros ir stulbinančio gamtos grožio balansas, aukšto lygio apgyvendinimas viešbučiuose, modernios susisiekimo priemonės, gyvybingas gyvenimo ritmas, platus apsipirkimo, maisto ir naktinio gyvenimo galimybių pasirinkimas ir, žinoma, atėniečių šiluma – viso to dėka, Atėnai yra ideali atostogų vieta.

Kelionė į Atėnus neabejotinai yra kiekvieno svajonė. Nieko nelaukite ir paverskite ją realybe! Įsigykite bilietą ir neilgas skrydis leis mėgautis įsimintinomis atostogomis Atėnuose. Kelionės išlaidos Atėnuose yra gana prieinamos: lankytinų objektų kainos Atėnuose svyruoja apie 15 €, pigius pietus galima įsigyti už 9-20 €, viešbutis miesto centre kainuos apie 70-100 € nakčiai, 24 valandų kelionės viešuoju transportu kortelė kainuoja 4,50 €.

Graikija yra rami ir tolerantiška šalis, o jos žmonės labai svetingi ir šilti. Tačiau jūsų tobulai kelionei pravers keli patarimai:

 • Norintiems keliauti viešuoju transportu, geriausia rinktis metro, nes daugelis svarbių ir žymių lankytinų vietų bei muziejų yra šalia metro stoties. Jei norite keliauti autobusu, „OASA“ yra labai naudinga programėlė.
 • Arbatpinigiai Atėnuose yra neprivalomi, bet visada laukiami.
 • Ekskursijos pėsčiomis (arba miesto turai) yra puikus būdas sužinoti apie Atėnų istoriją ir susipažinti su kultūra.
 • Vietiniai mėgsta garsiai kalbėti ir juoktis, to tikrai nereikia išsigąsti – jie tiesiog labai išraiškingi.
 • Nors šiais laikais daugumoje lankomų vietų galima atsiskaityti kortele, vis dar yra keletas tokių, kuriose priimami tik grynieji pinigai, pavyzdžiui, maži turgeliai, kioskai, vintažinės turgavietės, parduotuvės ir kt.
 • Mieste popietės kava mėgaujamasi 18-19 val., vakarieniaujama apie 22 val. Taigi, jei norite pasijusti kaip vietinis Atėnuose, pamirškite valgymo grafiką ir prisijunkite prie gyventojų.  Jei svarstote išeiti pasilinksminti ir susipažinti su naktiniu gyvenimu, Atėnuose tam geriausias laikas ~ 2 val. nakties.
 • Jei būsite Atėnuose rugpjūčio 15-ąją, per didžiausią Graikijos nacionalinę šventę, dauguma vietinių bus išvykę, geriausi barai ir restoranai – uždaryti.
 • Vasarą nepatariama vykti aplankyti Akropolio vidury dienos. Joks apsauginis kremas nuo saulės neapsaugos nuo karščio, verčiau apsilankykite ryte arba prieš pat saulėlydį.

Graikijos sostinės oro uostas – Atėnų tarptautinis oro uostas „Eleftherios Venizelos“. Jūsų nepamirštamos kelionės pradžia – pigių skrydžių užsakymas. Rinkitės iš maršrutų Vilnius–Atėnai, Kaunas–Atėnai ir Ryga–Atėnai. Tiesioginius skrydžius organizuoja pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“. Lėktuvų bilietai už žemą kainą parduodami internetu. Atstumas tarp Lietuvos ir Graikijos sostinių –  1860 kilometrų.

Lankytinos vietos Atėnuose: ką pamatyti?

Atėnai tikrai gali didžiuotis savo istoriniais, per amžius išlikusiais objektais. Kad nepraleistumėte įdomiausių vietų, pateikiame Top lankomiausių objektų sąrašą, padėsiantį išsirinkti, ką aplankyti Atėnuose:

 • Akropolis – Atėnų Akropolis ir jo paminklai yra klasikinės civilizacijos simboliai, sudarantys didžiausią architektūrinį ir meninį kompleksą. Akropolis pradėtas statyti V a. prieš Kristų. Neolito laikotarpiu tai buvo tvirtovė ir karinė bazė, Mikėnų laikais tapo religiniu centru, skirtu deivės Atėnės garbinimui. Tiek Akropolis, tiek Partenonas – įspūdinga deivei Atėnei skirta šventykla – matomi beveik iš visų Atėnų vietų. Svarbiausi čia išlikę pastatai: Propilėjai (vartai), Partenonas, Erechtėjonas (šventykla), Nikės šventykla, Beule vartai. Norintiems aplankyti Akropolį rekomenduojama įsigyti bilietus internetu, taip išvengiant eilių.
 • Akropolio muziejus – tai modernus muziejus, esantis senovinėje garsiųjų Akropolio griuvėsių vietoje, atidarytas 1878 m. Jis užima 14 000 kvadratinių metrų plotą, jame saugoma 4 250 rastų eksponatų ir meno kūrinių iš Akropolio.
 • Kolonakio aikštė – vienas garsiausių Atėnų rajonų – elitinis Kolonaki rajonas – triukšmingo Atėnų socialinio gyvenimo vieta: madingi restoranai, kavinės ir barai, butikai ir viešbučiai, muziejai ir galerijos. Pačiame jo širdyje yra Kolonaki aikštė. Ši vieta puikiai tinka ramiam poilsiui dinamiškos dienos metu. Jums tereikia atsisėsti kavinėje ar restorane, užsisakyti puodelį kavos ar skanių pietų ir mėgautis prabangaus rajono atmosfera, primenančia Paryžių.
 • Olimpiečio Dzeuso šventykla – dar žinoma kaip Olimpija, buvo pastatyta 174–132 m. prieš Kristų. Tai buvo viena didžiausių kada nors pastatytų šventyklų, skirta Dzeusui – dievų karaliui. Ši šventykla yra puikus senovės graikų architektūros pavyzdys bei priminimas apie graikų dievų galią ir įtaką senovės pasaulyje.
 • Nacionalinis archeologijos muziejus – didžiausias archeologijos muziejus Graikijoje. Vienas iš svarbiausių muziejų pasaulyje, skirtas senovės graikų menui, kuriame saugomos didžiausios Graikijos senovės artefaktų kolekcijos. Daugiau nei 11 000 eksponatų, lankytojams siūloma senovės graikų kultūros panorama nuo priešistorės iki vėlyvosios antikos.
 • Plaka rajonas – vienas vaizdingiausių Atėnų rajonų su siauromis gatvelėmis, gražiais neoklasikiniais pastatais, nedidelėmis kavinukėmis, tradicinėmis tavernomis, suvenyrų parduotuvėmis ir senoviniais griuvėsiais. Tai yra seniausias Atėnų rajonas, jame nuolat gyvenama maždaug tris tūkstančius metų. Šiame rajone rasite daugybę muziejų, kuriuos verta aplankyti. Nesvarbu, kaip nuspręsite praleisti dieną, ar tai būtų muziejų ir archeologinių vietovių lankymas, apsipirkimas, pasivaikščiojimas ir apsižvalgymas – Plaka yra puiki vieta visoms veikloms.
 • Senovės Agora – tai buvo senovės Atėnų širdis, politinės, komercinės, administracinės ir socialinės veiklos židinys, religinis ir kultūrinis centras. Tai labai įtakinga archeologinė vietovė, leidžianti susipažinti su graikų gyvenimu. Sąvoka „agora“ reiškia susibūrimo vietą. Tai buvo didžiausia aikštė, kurioje kiekvienas pilietis dalyvaudavo sprendžiant valdymo, teisminius reikalus. Neabejotina, kad demokratija atsirado Atėnų Agoroje. Čia rasite ir Hefaisto šventyklą – vieną geriausiai išlikusių tokio tipo šventyklų Graikijoje.
 • Monastiraki aikštė – garsi atėniečių susitikimų vieta. Spalvingos gatvės ir alėjos, kuriose gausu parduotuvių, istorinių pastatų, kavinių ir restoranų. Monastiraki aikštė yra puiki vieta pažintiniam pasivaikščiojimui. Aikštėje rasite restoranai, maisto prekystalių ir tavernų, kuriuose patiekiami graikiški valgiai. Be to, ant stogų yra nemažai kavinių ir barų, iš kurių atsiveria sensacingi vaizdai į netoliese esantį Akropolį. Kiekvieną sekmadienį čia dirba sendaikčių turgus, kuriame galima įsigyti įvairiausių prekių už pigią kainą. Dėl klubų ir barų pasirinkimo, aikštė yra populiari naktinio pasilinksminimo vieta. Čia taip pat yra išlikusi viena iš seniausių, bet mažiau žinomų bažnyčių mieste, skirta Panagia Pantanassa. Savo pradine forma bizantinė bažnyčia dominavo šioje centrinėje miesto dalyje.
 • Likavito kalva – tai aukščiausias Atėnų taškas. Funikulieriumi arba uolų geležinkeliu galite pakilti į kalvos viršūnę. Vaizdu nuo Likavito kalvos geriausia mėgautis saulėlydžio metu, kai užsidega Akropolio, Olimpinio Dzeuso šventyklos ir viso miesto šviesos. Nuo kalvos atsiveria įspūdingi vaizdai į miestą ir Egėjo jūrą.
 • Mitropolis – Atėnų Katedra, skirta Dievo Motinos Apreiškimui, buvo pastatyta 1842–1862 m. Nuo pat atidarymo Katedroje buvo surengta daugybė reikšmingų ceremonijų – nuo ​​karališkųjų vestuvių iki svarbių politinių ir socialinių veikėjų laidotuvių. Tai oficiali graikų ortodoksų arkivyskupo buveinė ir svarbiausia Graikijos bažnyčia.
 • Dioniso teatras – nuo VI amžiaus prieš Kristų, ši vieta buvo naudojama kaip teatras. Tai buvo pirmasis ir didžiausias Atėnuose pastatytas teatras, kuriame tilpo iki 17 000 žmonių. Teatras buvo skirtas Dionisui, graikų dramos dievui. Čia vyko kasmetinis pavasario dramos festivalis, kuriame antikos dramaturgai – tarp jų Sofoklis, Euripidas, Aischilas ir Aristofanas – pristatė savo kūrinius.

Poilsinė ar pažintinė kelionė?

Atėnai – puikus pasirinkimas ieškantiems tiek poilsinės, tiek pažintinės kelionės. Keliautojams miestas siūlo daugybę įvairių pramogų, vertas dėmesio lankytinas vietas, puikius viešbučius bei paplūdimius. Atėnų turistinis žemėlapis pilnas įvairiausių patirčių. 

Poilsis smėlėtame paplūdimyje ir plaukiojimas jūroje – neatsiejama poilsinės kelionės į Atėnus dalis. Kartu su visomis nuostabiomis senovinėmis šventyklomis ir paminklais, Atėnai yra miestas, apsuptas nuostabios Egėjo jūros. Atėnų paplūdimiai išsidėstę pietinėje ir šiaurės rytinėje Atikos pusiasalio pusėje.

Glyfada paplūdimys – trumpa kelionė nuo Atėnų centro ir jūs jau paplūdimyje. Tai ilgas ir platus paplūdimys, kurio vanduo skaidrus kaip bet kurioje Egėjo jūros pakrantėje.

Kalamaki paplūdimys – smėlėtas paplūdimys su krištolo skaidrumo vandeniu.

Votsalakia paplūdimys – 10 km į pietus nuo Atėnų esantis paplūdimys su akmenuota pakrante.

Edem paplūdimys – artimiausias nuo Atėnų miesto centro.

Alimos paplūdimys – 11 km į pietus nuo miesto centro.

Populiarūs viešbučiai puikiam poilsiui Atėnuose:

Pietinėje Atėnų pakrantėje, vos už 100 metrų nuo smėlėto Glyfada paplūdimio įsikūręs „Hotel London“. Viešbutyje kiekvieną rytą patiekiami savitarnos pusryčiai, o poilsio bare galėsite užsisakyti patiekalų iš valgiaraščio. Prie pat viešbučio rasite visą dieną dirbančius restoranus ir populiarius barus.

Poseidon Athens Hotel už 6 kilometrų nuo Atėnų miesto centro įsikūrusiame viešbutyje viešnagės metu atsipalaiduosite terasoje ant stogo ar prie baseino besimėgaudami kokteiliu ar užkandžiais. Iš viešbučio restorano atsiveria vaizdai į jūrą. Čia kasdien patiekiami graikiški savitarnos pusryčiai.

Prabangus 4 žvaigždučių viešbutis „Tropical“ įsikūręs pajūrio alėjoje, už 500 metrų nuo Alimos prieplaukos. Svečiai laukiami antro aukšto terasoje su sezoniniu baseinu, viešbučio bare ir restorane galėsite grožėtis vaizdu į jūrą.

Norintiems pažinti ir tyrinėti miestą, aplankyti lankytinus objektus ir laiką leisti miesto širdyje, pažintinė kelionė į Atėnus tikrai suteiks daug įspūdžių. Rekomenduojami viešbučiai miesto centre:

International Atene Hotel“ – vos 150 metrų nuo miesto centro įsikūręs viešbutis su įskaičiuotais pusryčiais.

Athens Golden City Hotel“ jaukus viešbutis už 1,5 kilometro nuo centro. Ant stogo įrengtame restorane atsiveria Atėnų panorama. Už 800 metrų esančiame Psirri kvartale gausu tavernų, restoranų ir barų. Akropolį ir jo muziejų pėsčiomis pasieksite per 10 minučių.

Viešbutis „Apollo“ įsikūręs Atėnų centre, už 100 metrų nuo Metaxourgio metro stoties ir už 2 kilometrų nuo Akropolio. Ant viešbučio stogo rasite užkandinę, iš kurios atsiveria vaizdai į Partenoną.

Smalsiems, istorija besidomintiems keliautojams verta įsigyti siūlomas ekskursijas, kurių metu geriau pažinsite Atėnus, sužinosite įdomių faktų, išgirsite istorijų ir smagiai praleisite dieną.

Orai ir maistas Atėnuose

Atėnuose vasaros karštos, sausos ir giedros. Žiemos ilgos, šaltos, vėjuotos ir iš dalies debesuotos. Per metus temperatūra paprastai svyruoja nuo 5°C iki 33°C – retai būna žemesnė nei 1°C arba aukštesnė nei 36°C.

Šilčiausias metų mėnuo mieste yra liepa, kai vidutinė oro temperatūra siekia 33°C. Liepą jūros temperatūra svyruoja apie 24°C, tad šis mėnuo skirtas leisti laiką paplūdimyje. Vasara yra puikus laikas apsilankyti Atėnuose, jei norite patirti miesto karštį ir gyvybingą naktinį gyvenimą. Pavasarį vidutinė oro temperatūra svyruoja apie 20°C, tai puikus laikas keliauti, jei norite išvengti didelių minių, jei norite, kad džiugintų malonus oras.

Atėnuose kilo kai kurie žinomiausi pasaulio patiekalai – nuo ​​visame pasaulyje garsaus gatvės maisto – gyros, iki medaus saldumo deserto – baklava. Maistas Atėnuose išskirtinis ir įvairus, būtinai paragaukite vietinių Dolmades, Souvlaki, Moussaka ir Spanakopita patiekalų. Tarp gausaus restoranų kiekio tikrai gali būti sunku išsirinkti, kur pavalgyti Atėnuose, todėl pateikiame geriausių rekomenduojamų restoranų sąrašą:

Liondi Traditional Greek Restaurant – Viduržemio jūros ir graikų virtuvių patiekalai.

Athena`s Cook – vietinės, Viduržemio jūros, graikų virtuvių patiekalai.

Oroscopo – restoranas, kuriame galite paragauti itališkų, Viduržemio jūros bei graikiškų patiekalai.

Lithos – restoranas, populiarus tarp vietinių ir turistų, tiekiantis Viduržemio jūros ir graikiškus patiekalus.

Victory Café – čia jūsų lauks nebrangūs graikiški patiekalai, rekomenduojami vietinių ir keliautojų. Užsukite paragauti garsiųjų gyros.

Cinque Wine & Deli Bar – ypač pamėgtas nedidelis vyno baras su puikiais užkandžiais.

Bandiera – puikiai įvertintas restoranas, čia gausus gardžių patiekalų pasirinkimas už žemą kainą.

All That Jatz – graikiškos virtuvės maistas už žemą kainą.

Kiti Graikijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai