+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Salonikus

Pigūs skrydžiai į Salonikus

Salonikai yra antras pagal dydį Graikijos miestas po Atėnų. Jis yra Makedonijos regione ir didžiuojasi savo turtinga istorija bei kultūra. Vaikščiodami po miestą pamatysite daugybę paminklų, daugiausia iš Romos ir Bizantijos epochų, ir atrasite daug patrauklių lankytinų vietų. Šis miestas tapo viena šauniausių atostogų krypčių, turintis užsitarnautą gero maisto ir naktinio gyvenimo reputaciją. Galerijos ir muziejai, nuostabios bažnyčios, tarptautiniai kino ir meno festivaliai, tradicinės tavernos, gurmaniški restoranai ir gatvės maistas – visa tai rasite Salonikuose! Mieste tikrai yra ką aplankyti, kur skaniai pavalgyti, pasisemti naujų žinių ir puikiai praleisti laiką. Salonikai yra viena iš labiausiai prieinamų atostogų vietų Graikijoje, ypač kai kalbama apie maistą. Dėl sumažėjusio turizmo, lyginant su salomis ir pietine dalimi, atostogos šiame mieste pigesnės.

Leiskitės į nepamirštamas atostogas Salonikuose! Pigūs bilietai Vilnius-Salonikai. Patrauklus tiesioginis skrydis Vilnius-Salonikai! Taip pat organizuojami pigūs skrydžiai Ryga-Salonikai. Nedelskite ir užsisakykite lėktuvų bilietus iš Vilniaus į Salonikų oro uostą internetu už žemą kainą.

Lankytinos vietos Salonikuose: ką pamatyti?

 • Baltasis bokštas – 1535 m. pastatytas bokštas iš pradžių buvo apsuptas masyvių sienų, nes Osmanų okupacijos Graikijoje metu jis buvo naudojamas kaip kalėjimas. Ten daugelis kalinių buvo nukankinti ir nuteisti mirties bausme, o bokštas įgavo pavadinimus „Kraujo bokštas“ bei „Raudonasis bokštas“. 34 metrų aukščio bokšte dabar įsikūręs muziejus, skirtas Salonikų istorijai nuo romėnų eros iki šių dienų. Turėtumėte pakilti į bokšto viršūnę, kur galėsite grožėtis nuostabiu 360° vaizdu į miestą, jūrą ir net Olimpo kalną, aukščiausią Graikijos viršūnę.
 • Ano Poli – Salonikų senamiestis. Aukštutiniame mieste esantis senamiestis laikomas svarbiu istoriniu centru. Sunkių Bizantijos sienų apsuptas Ano Poli buvo Salonikų tvirtovė Bizantijos ir Osmanų okupacijos metu. Gaisras sunaikino didžiąją miesto dalį 1917 m., tačiau Ano Poli puikiai išsilaikė. Senamiesčio apylinkes tyrinėkite pėsčiomis ir atraskite gražias siauras alėjas, architektūrą ir unikalią atmosferą. Pamatysite bizantiškų bažnyčių ir vienuolynų, Heptapyrgiono tvirtovę su septyniais bokštais, Ataturk muziejų. Taip pat senamiestyje gausu restoranų ir kavinių, tiekiančių vietinį maistą. Ano Poli yra puiki vieta pasimėgauti graikiška kava jaukioje atmosferoje ir atsipalaiduoti po visų rūpesčių.
 • Aristotelio aikštė – garsiausia ir populiariausia Salonikų aikštė. Tai erdvi, asfaltuota aikštė, apsupta neoklasikinių pastatų, kurios centre yra žalias parkas. Čia rasite daug kavinių, o pėsčiomis pasieksite Baltąjį bokštą ir grįstą miestelio promenadą, kur žmonės vaikštinėja prie jūros.

Salonikų muziejai. Jų mieste yra tikrai daug, mėgstantiems istoriją ir praeities vertybes rekomenduojama apsilankyti šiuose:

 • Archeologijos muziejuje eksponuojama aplink Salonikus ir Graikijos Makedonijoje rastų liekanų kolekcija. Bizantijos kultūros muziejuje saugoma daugiau nei 3000 artefaktų, papuošalų ir mozaikų iš Bizantijos imperijos.
  Žydų muziejuje sužinosite daugiau apie Salonikų žydų bendruomenę ir jos istoriją, ypač Antrojo pasaulinio karo metu.
 • Fotografijos muziejuje rasite senovės ir šiuolaikinių graikų fotografijų.
 • Nepraleiskite galimybės užsukti į Olimpinį muziejų, kur sužinosite viską apie olimpinių žaidynių istoriją, nuo seniausių laikų iki šių dienų.
 • Karo muziejuje atraskite graikų ginklų, medalių ir uniformų kolekcijas.

Salonikų bažnyčios. Atostogaudami mieste tikrai turėtumėte pasižvalgyti po daugybę čia esančių gražių bažnyčių:

 • Agios Dimitros, garsiausia Salonikų bažnyčia, skirta Šventajam Dimitrijui, šventajam miesto globėjui. Jo relikvijos saugomos kriptoje.
 • Panagia Achiropiitos – Bizantijos bažnyčia, pastatyta 5 amžiuje, su gražiomis freskomis.
 • Agia Sofia bažnyčia, pastatyta 8 amžiuje pagal Konstantinopolio Hagia Sofia. Viena įspūdingiausių Bizantijos bažnyčių Salonikuose!
 • Agios Pavlos, ant kalvos stovinti įspūdinga bažnyčia, viena gražiausių mieste.

Poilsinė ar pažintinė kelionė?

Poilsinė kelionė į Salonikus – puikus atostogų pasirinkimas. Nors Salonikai (Graikija) garsėja savo naktiniu gyvenimu ir ekskursijomis, mieste yra keletas gražių paplūdimio vietų. Praleiskite atostogas puikiame viešbutyje su visais patogumais, mėgaukitės saulės voniomis ir maudynėmis paplūdimyje!

Artimiausias paplūdimys, kurį verta aplankyti, yra Perea paplūdimys. Už 17 kilometrų nuo miesto centro esantis paplūdimys yra labai populiarus tarp vietinių gyventojų ir turistų. Vaizdinga pakrantė su skaidriu, šiltu vandeniu ir gyvybingu naktiniu gyvenimu.

Agia Triada – ilgas paplūdimys su krištolo vandeniu, esantis 22 km nuo miesto centro. Pakrantė sutvarkyta, su skėčiais ir gultais. Vakarais paplūdimys gali pasigirti vienais gražiausių saulėlydžių visoje Graikijoje, vandenį nuspalvinantis auksine spalva.

Lazart Hotel – 5 žvaigždučių viešbutis, kuriame galėsite atsipalaiduoti prie sezoninio lauko baseino ir pasimėgauti SPA centre esančiais hamamu ir sūkurine vonia. Pageidaujantys gali užsisakyti masažus. Svečiai gali pradėti dieną gausiais pusryčiais, patiekiamais restorane prie baseino po atviru dangumi. Elegantiškame viešbučio restorane vakarienei galėsite paragauti graikiškų ir tarptautinių skonių bei vyno. Baroque Lounge Bar taip pat tiekia įvairius kokteilius.

Hotel Nikopolis – prabangus 5 žvaigždučių viešbutis. Pro kambarių langus atsiveria baseino arba sodo vaizdai, o kiekviename jų yra marmuru dekoruotas vonios kambarys. SPA centre „Aqua Club“ yra modernus treniruoklių centras, šildomas vidaus baseinas, sauna, garų pirtis, sūkurinė vonia ir 1700 m² lauko baseinas. Teniso mėgėjams viešbutis siūlo 2 teniso kortus.

Šalia uosto įsikūrusiame 5 žvaigždučių viešbutyje The Met Hotel yra SPA centras ir baseinas ant stogo, iš kurio atsiveria Salonikų miesto ir Thermaikos įlankos vaizdai. Svečiai gali mėgautis gėrimais bare ant stogo, iš kurio atsiveria panoraminis miesto vaizdas. Bare „Chan“ vėlyvą vakarą patiekiami gėrimai, o bare „Long Bar“ su 22 karatų auksu dengta siena – kokteiliai. Viešbučio sveikatingumo centre yra įrengtas treniruoklių centras, hamamas, sūkurinė vonia ir uždaras baseinas. Pagal pageidavimą atliekamos masažo procedūros.

Wellness Santa Hotel – aukštos klasės 5 žvaigždučių viešbutis smėlėtame Agia Triada paplūdimyje. Viešbutyje yra lauko baseinas su baru ir atvira terasa. Jame taip pat yra baras-restoranas, kuriame yra SPA centras su vidaus baseinu, sauna ir sūkurine vonia, bei patiekiami Viduržemio jūros regiono valgiai. Klasikinio interjero kambariuose yra balkonai, iš kai kurių atsiveria vaizdas į jūrą.

Pažintinė kelionė į Salonikus atgaivins kiekvieną, trokštantį pamatyti Graikijos miesto grožį ir pažinti istoriją. Netoliese lankytinų objektų įsikūrę viešbučiai leis miesto centrą pasiekti per kelias minutes!

Salonikai yra viena geriausių vietų naktiniam gyvenimui Graikijoje: daug naktinių klubų, veikiančių visą naktį, ir smagi atmosfera. Salonikai atgyja saulėlydžio metu, kai jaunimas plūsta į miesto barus ir kavines. Garsiausia naktinio gyvenimo vieta Salonikuose yra Ladadika – vaizdinga kaimynystė netoli krantinės ir uosto. Čia rasite geriausius barus ir naktinius klubus, taip pat daugybę poilsio zonų kavinėse, kur galėsite puikiai praleisti naktį. Mitropoleos gatvė – viena pagrindinių apsipirkinėjimo gatvių, yra pirmos klasės pramogų vieta. Čia rasite neoklasikinių pastatų, paverstų elegantiškais barais, kavinėmis, parduotuvėmis ir įvairiais restoranais.

Taip pat, norėdami iš arčiau prisiliesti prie miesto svarbiausiųjų objektų, galite užsisakyti ekskursijas su vietiniais gidais. Rekomenduojami viešbučiai Salonikų centre:

Plaza Hotel – 3 žvaigždučių viešbutis patogioje vietoje. Lengvai pasieksite visas Salonikų svarbias vietas ir prekybos centrus, naktinio gyvenimo vietas ir tradicines tavernas.

City Hotel Thessaloniki – pačiame Salonikų centre, už 50 metrų nuo Aristotelio aikštės įsikūręs viešbutis su restoranu-baru. Vos 1 minutė pėsčiomis nuo Aristotelio aikštės, kurioje gausu kavinių ir restoranų.

Nea Metropolis – viešbutis neoklasikiniame pastate Salonikų centre. Pėsčiomis lengvai pasieksite kiekvieną miesto centro kampelį. Aristotelio aikštė, uostas, geležinkelio stotis, Ladadika, Agios Dimitros, Tarptautinis parodų ir konferencijų centras ir kiti objektai yra vos už kelių minučių.

Orai ir maistas Salonikuose

Salonikuose vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Vidutinė didžiausia metinė orų temperatūra Salonikuose yra 21°C. Vasaros (nuo birželio iki rugpjūčio) yra karštos ir drėgnos, o vidutinė dienos temperatūra siekia 32°C. Liepa yra šilčiausias metų mėnuo, dienos dažniausiai būna karštos ir saulėtos, vidutinė temperatūra siekia 28°C. Pavasaris yra puikus laikas keliauti. Salonikuose orai dar ne tokie karšti kaip vasarą, todėl vykstančiųjų į pažintinę kelionę nevargins kaitra. Šiais mėnesiais lietaus tikimybė yra gana reta. Šiuo laikotarpiu miestas gražiai žydi, todėl tampa gyvybingas. Turizmas vyksta lėtai, tad galite ramiai mėgautis lankomais objektais. Rugsėjis vis dar yra gana perpildytas sezonas, orų temperatūra dar panaši kaip vasarą, vidutiniškai siekia 25°C. Tačiau iki lapkričio temperatūra nukrenta iki 15°C ir mieste tampa šalčiau.

Vienas reikšmingiausių graikų svetingumo bruožų – aistra geram, skaniam ir kokybiškam maistui! Dėl to čia rasite daugybę galimybių patenkinti savo apetitą – nuo ​​gatvės maisto ir tradicinių graikiškų tavernų iki tarptautinės virtuvės patiekalų ir prabangių restoranų. Pažinkite miestą per skonius, paragaukite vietinių patiekalų!

Nesvarbu, ar esate sūrio mėgėjas, ar mėgstate saldumynus, bougatsa yra geriausi Salonikų pusryčiai.

 • Bougatsa – tešlos pyragas, gaminamas saldus, su manų kruopų ir grietinėlės įdaru ir apibarstytas cukraus pudra bei cinamonu, arba pikantiškas - su įdarais, tokiais kaip sūris ar faršas.
 • Koulouri – sezamo sėklomis apibarstyta duonos bandelė, parduodama kone kiekvienoje gatvėje.
 • Trigona panoramatos – saldumynas, kurį galite rasti tik Salonikuose! Tai trikampio formos pyragas, užpildytas šviežia grietinėle ir sirupu.
 • Spanakopita – pyragas, pagamintas iš skanios tešlos, įdarytas špinatais, laiškiniais svogūnais ir fetos sūriu.
 • Soutzoukakia – aštrūs mėsos kukuliai pomidorų padaže.

Kiti Graikijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai