+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Santorini

Pigūs skrydžiai į Santorini

Santorini sala, dar vadinama Thira arba Thera, o lietuviškai – Santorinas, yra Graikijai priklausanti vulkaninės kilmės sala pietų Egėjo jūroje. Ji taip pat priklauso ir Kikladų salų grupei. Santorini yra netoli Kretos – iš jos į šią salą dažnai atvyksta turistai. Amžinas Santorini salos grožis kasmet pritraukia tūkstančius lankytojų. Todėl nenuostabu, kad sala yra viena populiariausių turistinių vietų pasaulyje. Saulėtoms ir malonioms atostogoms Santorini – puikus pasirinkimas! Laukinis vulkaninis kraštovaizdis, atšiaurios uolos, gamta, nuostabūs saulėlydžiai, balti pastatai, papuošti bugenvilijomis, bažnyčios su mėlynais kupolais, vaizdingi vėjo malūnai ir gražios pakrantės kartu su turtinga istorija ir tradicijomis paverčia salą Graikijos perlu. Dabartinę pusmėnulio formą sala įgijo maždaug 1650 m. pr. Kr. po didžiulio ugnikalnio išsiveržimo. Per pastaruosius 400000 metų Santorini ugnikalnis išsiveržė daugiau nei 100 kartų. Dėl vulkaninės prigimties dabar atostogas galite leisti įvairiaspalviuose paplūdimiuose: garsiajame Raudonajame paplūdimyje, taip pat juoduose ir baltuose! Santorini gali pasiūlyti daugiau nei neįtikėtinus vaizdus ir įvairių spalvų paplūdimius. Šioje saloje taip pat yra senovės archeologinių vietovių ir muziejų, kuriuos verta aplankyti. Kelionė į Santorini neabejotinai suteiks daug neišdildomų įspūdžių! Internete, suvedę „Santorini map“, rasite Santorini salos žemėlapį, kuriame pažymėtos svarbiausios salos vietos, galbūt jis padės jums lengviau orientuotis saloje. Po Santorini galite judėti viešuoju transportu, nuomotu automobiliu, taksi. Centrinė autobusų stotis yra sostinėje Firoje, iš kurios autobusai išvyksta dažnai. Jie apima maršrutus į beveik visas salos vietas ir labiausiai turistų lankomas vietas. Automobilio nuoma yra puiki mintis. Turėdami automobilį galėsite tyrinėti salą sau priimtinu tempu ir pasiekti atokiausias vietas. Taksi galima rasti salos uoste ir oro uoste, centrinėse Firos ir Oia aikštėse, taip pat prie kiekvieno paplūdimio kurorto. Taksi yra brangesni nei autobusai, tačiau jie greičiau nuveš į pageidaujamą vietą. Keliauti po salą taip pat rekomenduojama su gerai apmokytų, patyrusių vietinių gidų pagalba! Išsirinkite jums labiausiai patinkančią ekskursiją po Santorini, aplankykite kvapą gniaužiančias salos vietas ir įgykite nuostabių prisiminimų, kurie išliks visam gyvenimui! Daugybė ekskursijų laivais leidžia pamatyti ugnikalnį ir karštąsias versmes. Iš senojo Firos uosto į miestą kelia keltuvas. Tai ne tik patogus judėjimo būdas, bet ir smagi pramoga, leidžianti apžvelgti įspūdingus vaizdus.

Kelionės į Santorini

Turistų atsiliepimai apie šią kelionės kryptį yra patys geriausi, todėl kelionė į Santorini salą gali tapti jūsų įsimintiniausiomis atostogomis. Jums siūlomi skrydžiai maršrutu Santorini-Vilnius. Nieko nelaukite, užsisakykite pigius skrydžius internetu! Organizuojami tiesioginiai skrydžiai į Santorini iš Atėnų oro uosto. Į Santorini skraidina pigių oro linijų bendrovės Ryanair ir Wizzair. Pradėkite atostogas Santorini saloje nuo skrydžių į Santorino tarptautinį oro uostą. Įsigykite lėktuvų bilietus už patrauklią kainą. Garantuojamas įspūdžių kupinas poilsis ir nepamirštama kelionė Santorini už geriausią kainą.

Lankytinos vietos Santorini: ką pamatyti?

Nors šios salos ilgis yra vos 18 kilometrų, tačiau joje tikrai yra ką aplankyti bei pamatyti. Saloje yra daugiau kaip 20 gyvenviečių. Penkios didžiausios: Fira, Oia, Finikija, Mesarija ir Kamari.

 • Fira Santorini sostinė, yra viena iš geriausių vietų saloje. Atraskite garsiuosius baltos ir mėlynos spalvos namus, pasivaikščiokite vaizdingose ​​siaurose alėjose, mėgaukitės prašmatniais butikais ir prabangiais viešbučiais su baseinais, pasigrožėkite nuostabiais kalderos vaizdais – Fira turi visa tai! Jei esate istorijos mylėtojas arba norite daugiau sužinoti apie Santorini, galite aplankyti 2 Firos muziejus: Priešistorinės Thiros muziejus, kuriame eksponuojamos Akrotiri mieste aptiktos liekanos ir kiti archeologiniai kasinėjimai. Archeologijos muziejus ir jo liekanų iš viso Santorino kolekcija, įskaitant vazas iš Akrotirio. Fira taip pat yra puiki vieta mėgautis naktiniu Santorino gyvenimu: čia rasite geriausius salos barus, restoranus ir naktinius klubus!
 • Oia – garsiausia Santorini vieta, kurioje galima grožėtis ugnikalniu ir nuostabiais saulėlydžiais. Kaip ir Firoje, jus nustebins gražūs balti namai, bažnyčios su mėlynais kupolais ir nuostabūs vaizdai į kalderą! Geriausia vieta stebėti saulėlydį Oia yra Bizantijos pilis. Jei apsilankysite Oia po pietų ar vakare, turėsite puikų apšvietimą savo nuotraukoms.
 • Amoudi įlanka – nedidelis žvejų kaimelis, esantis po Oia. Čia galite patekti nusileidę žemyn 300 laiptelių laiptais nuo Oia. Pajūryje yra keletas gražių tavernų ir restoranų.Ši vieta jums labai patiks, jei mėgstate šviežią žuvį!
 • Akrotiri besidomintiems Santorino istorija, senovinė Akrotiri vieta yra viena iš geriausių salos vietų. Ši archeologinė vietovė dažnai lyginama su Pompėja Italijoje. Akrotiris yra senovinis miestas, kurį sunaikino ugnikalnio išsiveržimas. Jis buvo iš naujo atrastas tik 1967 metais archeologinių kasinėjimų metu. Ši vieta yra viena svarbiausių Egėjo jūroje. Čia grožėsimės senoviniais pastatais, gatvėmis ir daugybe keramikos kūrinių.
 • Senovės Thera – dar viena archeologinė vietovė Santorini. „Thera“ yra senovinis Santorini pavadinimas. Viduramžiais sala venecijiečių buvo pavadinta „Santa Irini“, kuri galiausiai tapo „Santorini“. Ant Mesa Vouno kalno įsikūrusi Thera buvo įkurta IX amžiuje prieš Kristų. Apsilankę pasigrožėsite daugybe Helenų, Romos ir Bizantijos laikotarpių liekanų. Pasivaikščiokite ir atraskite šventyklų, agoros, teatro liekanas. Čia taip pat galėsite mėgautis nuostabiu vaizdu į apylinkes.
 • Finikija – autentiškas Oia rajonas, kilęs iš ankstyvųjų viduramžių Santorini gyvenviečių, kai čia buvo visų ūkininkų, kurie sunkiai dirbo laukuose ir aplinkiniuose vynuogynuose, gimtasis miestas. Dabar atvykusius į Finikijos kaimą sužavės aukšti vartai, pagaminti iš tamsių ugnikalnio akmenų, taip pat pastelinių spalvų namai, tradiciniai pastatai su žemomis durimis, apvaliais stogais ir arkomis.
 • Mesarija – gyvenvietė, esanti 4 km į pietryčius nuo Firos, aplink didžiulį vynuogynų plotą, salos centre. Čia dauguma gyventojų užsiima vyno gamyba, o vietinė vyninė leidžia svečiams pamatyti ir paragauti įvairiausių vynų. Mesarijoje yra restoranų ir gražių viešbučių. Galite aplankyti Argyros dvarą, vieną iš geriausių neoklasikinės architektūros pavyzdžių Santorini, pastatytą 1888 m. Taip pat galite stabtelėti pagrindinėje aikštėje ir išgerti graikiškos kavos medžių pavėsyje. Keliose kaimelio vietose taip pat galima rasti keletą gražių bažnyčių su įspūdingomis varpinėmis.
 • Kamari – kosmopolitiškas paplūdimio kurortas Santorini pietryčiuose. Ilgas paplūdimio ruožas šalia įspūdingo Mesa Vouno kalno. Vanduo gilus ir mėlynas, smėlis juodas. Per pusmėnulio formos įlanką driekiasi lygiagrečiai su paplūdimiu einanti akmenimis grįsta promenada, skirta pasivaikščioti. Kamari mieste yra daugybė kavinių, barų, restoranų, parduotuvių ir prekybos centrų, taip pat gyvuoja naktinis gyvenimas. Pagrindinė atrakcija yra Kamari paplūdimys, populiariausias saloje, apdovanotas Mėlynąja vėliava. Jis yra švarus, su gultais, skėčiais ir gelbėtojais. Be jokios abejonės, tai sukuria nuostabų vaizdą.
 • Imerovigli –vaizdingas kaimas, esantis Santorini centre-vakarinėje dalyje, tik 3,5 km nuo Firos centro. Dėl savo išsidėstymo ant uolos, čia atsiveria kvapą gniaužiantys jūros, kalderos ir ugnikalnio vaizdai. Ši vieta leido kaimo gyventojams senais laikais pamatyti artėjančius piratų laivus. Šiais laikais šis kalderos kaimas yra viena iš lankytinų vietų Santorini. Kaimas yra puikus Kikladų architektūros pavyzdys: siauros alėjos, ant uolos krašto pastatyti balti namai, romantiški saulėlydžiai ir nuostabios paslėptos vietos, kurias galima atrasti.
 • Pyrgos – tai yra aukščiausias visos salos kaimelis, iš kurio atsiveria puikūs panoraminiai vaizdai į abi salos puses. Jis yra vakarinėje pakrantėje, maždaug 8 km į pietryčius nuo Firos, Santorino sostinės. Pyrgos yra apsuptas vynuogynų ir bažnyčių su mėlynais stogais. Atvykite čia pasivaikščioti senovinėmis gatvelėmis. Laipteliai nuo pagrindinės aikštės vingiuoja iki pilies, pakeliui aptiksite vietinių restoranų, nedidelių galerijų ir parduotuvių, įspraustų į paslėptus kampelius. Pakilkite iki Pyrgos pilies, kuri buvo pastatyta XVI a. pabaigoje. Atminkite, kad tai aukščiausia salos vieta, todėl stebėti saulėlydį ir visą salą bus išskirtinė patirtis! Kaimelio apačioje yra keletas turistinių parduotuvių, mažų prekyviečių, svetingų restoranų ir tavernų su skaniu maistu ir kavinėmis, dauguma jų išsidėstę aplink pagrindinę aikštę. Vienas iš labiausiai vertinamų Graikijos restoranų „Selene“ įsikūręs būtent čia.
 • Raudonasis paplūdimys – vienas unikaliausių paplūdimių pasaulyje, pavadintas dėl unikalios smėlio spalvos.
 • Ammoudi – gražus uostas Santorini ir viena iš populiariausių turistinių vietų. Jis atskirtas nuo Oia 214 laiptelių. Tai puiki vieta visiems jūros mėgėjams, nes apylinkėse rasite daug žuvies ir jūros gėrybių. Šis XIX amžiaus uostas daugiausia žinomas dėl savo tradicinės tavernos Dimitris. Jei norite kažko geresnio ar modernesnio, galite apsilankyti bet kuriame iš naujų restoranų, esančių Ammoudi. Rajono restoranai yra populiarūs dėl gardaus maisto ir prieinamų kainų. Tai gali būti geriausia vieta pasimatymo vakarui.
 • Nea Kameni – „jaunoji sudegusi sala“, vietinių vadinama ugnikalniu, pradėjo formuotis tik prieš 425 metus, o jauniausioms jos lavoms yra mažiau nei 50 metų. Ieškantiems įdomių lankytinų vietų, Nea Kameni viena iš jų. Ji yra trijų Kalderos salų, kurios matė ugnikalnio išsiveržimą, viduryje. Nea Kameni daugiausia garsėja didžiausiu krateriu. Apsilankymas šioje vietoje – išskirtinė patirtis, paliksianti atsiminimų visam gyvenimui. Vaikščiojant po kraterį ir tyrinėjant įvairias uolas, atrasite daug dalykų, kurie daro šią vietą ypatinga. Čia taip pat galite pasinerti į šiltuosius vandenis ir maloniai praleisti laiką. Nea Kameni vanduo yra žinomas dėl savo gydomųjų savybių.
 • Pranašo Elijo vienuolynas – yra viena iš daugelio gražiųjų bažnyčių Santorini saloje, bet tikrai pati svarbiausia. Jis pastatytas maždaug 567 metrų aukštyje virš jūros lygio, todėl tai yra aukščiausias taškas visoje saloje, nepakartojama vieta su nuostabiu vaizdu! Vienuolynas buvo pastatytas 1711 m., primenantis tvirtovę ir yra nuostabus Kikladų architektūros pavyzdys. Šiandien vienuolynas turi savo muziejų, kuriame yra bažnytinių daiktų kolekcija, retos ranka rašytos knygos ir nuostabios Bizantijos ikonos bei skulptūros. Jame taip pat vyksta batų siuvimo ir žvakių gaminimo parodos. Vienuolyne yra įspūdinga varpinė, o jį supa dar 4 bažnyčios ir koplyčios, kurias galite aplankyti.

Poilsinė ar pažintinė kelionė?

Saulėtos ir šiltos atostogos Santorini saloje – tikra svajonė. Kokybiškas ir malonus poilsis jūros apsuptoje saloje, skanus vietinis maistas, pamiršti kasdieniai rūpesčiai ir akį džiuginantys vaizdai – taip atrodys jūsų poilsinė kelionė į Santorini!

Santorino paplūdimiai yra tikrai gražūs, jie taip pat puikiai tinka maudynėms! Ilgi smėlio paplūdimiai su vėsiais paplūdimio barais, balti, juodi, net raudoni paplūdimiai, o taip pat nuošalios laukinės romantiškos svajonių įlankos nuostabioje gamtoje garantuoja nepamirštamus potyrius šioje saloje. Netoliese paplūdimių jūsų laukia puikūs viešbučiai su baseinais ir visais patogumais.

Kamari paplūdimys yra tikra svajonių vieta, be to, ir populiariausias Santorini paplūdimys. Žavus įspūdingas fonas, kuriame galingos Mesa Vouno kalno uolos, smulkūs juodi akmenukai ir turkio spalvos jūra sukuria vaizdą tarsi iš atviruko. Čia yra daugybė restoranų, paplūdimio barų ir gražių viešbučių, suvenyrų parduotuvių ir žavių butikų. Kitas akcentas yra Kamari paplūdimio promenada, kur dieną galite pasivaikščioti, o vakare romantiškai pavakarieniauti.

Šalia paplūdimio įkurtas Hotel Matina – žavingas 3 žvaigždučių viešbutis su nuostabiu baseinu ir skaniais pusryčiais.

Radisson Blu Zaffron Resort vos už kelių metrų nuo Kamari paplūdimio įsikūręs „viskas įskaičiuota“ viešbutis – egzotiška vieta prabangiam poilsiui. Čia yra lauko baseinas, kambariai su oro kondicionieriais, su moderniais patogumais bei baru prie baseino.

Raudonasis paplūdimys yra ne tik vienas gražiausių Santorini paplūdimių, bet ir vienas įspūdingiausių gamtos objektų saloje! Ši vaizdinga vieta savo pavadinimą įgijo dėka raudonų uolų, kurios kartu su turkio jūra sudaro vaizdą tarsi būtumėte kitame pasaulyje. Lankytojus stebina šios žavingos įlankos spalvingumas. Dėl unikalaus kraštovaizdžio daugelis poilsiautojų čia atvyksta specialiai norėdami padaryti ypatingų nuotraukų. Apsilankyti šiame paplūdimyje tikrai verta, įlanka puikiai tinka maudynėms ir poilsiui.

Viešbutis Akrotiri yra puikioje pakrantėje, Akrotiri paplūdimyje, netoli garsiojo Raudonojo paplūdimio ir archeologinės vietovės.

Neseniai renovuotas tradicinės gyvenvietės tipo apartamentų kompleksas Apanemo Hotel & Suites įsikūręs priešais kalderą, ugnikalnį ir žydrąją Egėjo jūrą. Netoliese – garsusis radonas paplūdimys. Viešbučio teritorijoje yra 3 aukštų baseinas, pusryčių salė ir, žinoma, nuostabūs vaizdai pro langus.

Vlychada paplūdimys neabejotinai yra vienas unikaliausių Santorini salos paplūdimių. Jis užburia įnoringu kraštovaizdžiu tarsi tiesiai iš pasakos. Monumentalios, dailių formų paplūdimio uolos spindi baltai gelsvomis spalvomis, o jūra švyti gražiausiais mėlynais tonais. Dėl nepaprastos aplinkos šis paplūdimys netgi dažnai pasirenkamas kaip vestuvių fotosesijos vieta. Įdomus faktas: Santorini saloje kasmet įvyksta net 1000-1500 vestuvių.

Prana Thera viešbutis, įsikūręs netoli Vlychada paplūdimio. Visuose kambariuose yra svetainės erdvės, o kai kuriuose yra balkonai, iš kurių atsiveria puikus kraštovaizdžio ir didingų saulėlydžių vaizdas. Viešbutis yra ir netoli senovinės Akrotiri archeologinės vietovės, restoranų ir kavinių, tiekiančių skanius patiekalus.

Juodasis paplūdimys, dar vadinamas Mesa Pigadia, laikomas slaptu Santorino paplūdimiu. Idealiai tinka tiems, kurie nori išvengti perpildytų, kosmopolitinių paplūdimių ir renkasi vaizdingas, ramias vietas, kur gali mėgautis ramybe ir privatumu. Šis paplūdimys yra pietinėje salos pakrantėje, netoli Akrotiri švyturio, ir yra tikrai puiki vieta maudynėms. Juodasis paplūdimys daugiau nei pateisina savo pavadinimą, nes juodas smėlis ir tamsios uolos suteikia unikalią panoramą. Krištolo skaidrumo jūra kviečia nardyti. Čia pamatysite ir nedidelius urvus uolose, kuriuos žvejai naudoja kaip valčių stovėjimo vietą. Vasarą prie Juodojo paplūdimio prisišvartuoja daug burlaivių.

Black Bay Cave Suites – tai penkių pajūrio urvų apgyvendinimo kompleksas, įkurtas vulkaninėje uoloje. Jis įsikūręs garsiame Juodajame paplūdimyje. Išskirtinė patirtis pagyventi urvuose įrengtuose kambariuose.

Trokštantiems naujų potyrių, architektūros ir lankytinų objektų tyrinėtojams pažintinė kelionė į Santorini be abejonės paliks daug įspūdingų prisiminimų!

2023 metais Santorini saloje siūlomas gausus įvairių ekskursijų ir veiklų pasirinkimas. Nuo plaukimo laivais, kruizų, vyno ragavimo, ekskursijų po lankytinas vietas iki privačių ekskursijų po gražiausias ir neatrastas salos vietas. Pažinkite Santorini kultūrą, istoriją, virtuvę, svarbius ir įspūdingus objektus. Iš vaizdingų Santorini miestelių, išsidėsčiusių ant stačių uolų krašto, atsiveria žavingas Egėjo jūros ir panirusio ugnikalnio vaizdas. Be kalderų kaimelių su tradicine Kikladų architektūra, pvz., Oia ir Fira, Santorini yra daug daugiau lankytinų vietų.

Aplankykite Santorino ugnikalnį – garsiausią salos objektą. Jis stovi nuskendusios kalderos viduryje, tiesiai priešais Santorini pakrantę. Jį rasite Nea Kameni saloje, o iš Firos ten plaukia daug kelionių laivų.

Kaldera neabejotinai yra gamtos stebuklas ir vienas žaviausių Santorini vaizdų. Prieš daugiau nei 3500 metų saloje įvykęs ugnikalnio sprogimas visam laikui pakeitė Viduržemio jūros pakrantės topografiją.

Kilkite keltuvu į kalno viršūnę! Kuo aukščiau kyli, tuo geresni vaizdai! Patirsite ne tik smagią pramogą, bet ir turėsite nuostabių nuotraukų atsiminimui.

Oia pilis – viena populiariausių apžvalgos taškų saloje. Ją sudaro išorinės sienos, namai ir nedidelė bažnyčia, skirta Šventajam Nikolajui. Tai Venecijos stiliaus pastatas, pastatytas XV amžiuje kaip bajorų namai ir būdas stebėti priešus jūroje.

Norintys susipažinti su vyno istorija Santorini, tikrai turi apsilankyti Vyno muziejuje. Muziejus įkurtas natūraliame urve, 6 metrai po žeme gylyje ir 300 metrų ilgio. Jame pristatoma vyno istorija ir gyvenimas nuo 1660 iki 1970 m. Apžvelgę eksponatus ir pabendravę su patyrusiais vietiniais vyndariais sužinosite viską apie tai, kaip vynas gaminamas šiame retame vulkaninės salos kraštovaizdyje, kaip tai veikia skonį ir tekstūrą bei atrasite vyndarių paslaptis. Žinoma, vyno ragavimas – neatsiejama veikla! Be to, Santorinyje yra 18 vynuogynų, kurių dauguma yra atviri turistams!

Pasigrožėkite senoviniais artefaktais priešistorinės Tiros muziejuje. Ši vieta nukels jus į kelionę į priešvulkaninį Santorini, kur galite atrasti senovinius artefaktus, kurie buvo iškasti iš Akrotiri, Tiros ir daugybės kitų įspūdingų istorinių salų vietų. Paklaidžiokite po parodų sales, atraskite marmurines statulas, ginklus ir freskas turtingose ​​kolekcijose.

Keliavimas pėsčiomis, žygiai ir aktyvus laisvalaikis jums kelia malonumą? Turime puikią žinią! Vienas geriausių būdų pasimėgauti gamtos žavesiu ir architektūriniais stebuklais yra pėsčiomis nueiti visą kelią, jungiantį Firą su Oia. Šis 10 km žygis yra vienas vaizdingiausių Graikijoje, nes didžiąją dalį jo metu reikia vaikščioti kalderos pakraščiu. Šiame žygyje yra ir įkalnių, ir nuokalnių, nesvarbu, kurią kryptį pasirinksite (iš Firos į Oia ar atvirkščiai). Patarimas: jei lankysitės Santorini vasarą, žygiuokite anksti ryte, kad išvengtumėte karščio.

Nepasigailėsite nuvykę į kiną po atviru dangumi. Vėlyvo vakaro filmas vasarą šiame unikaliame lauko kino teatre šurmuliuojančiame Kamari paplūdimio kaimelyje. Šis kino teatras po atviru dangumi, populiarus tiek tarp lankytojų, tiek tarp vietinių gyventojų, siūlo atpalaiduojantį vakarą su filmais graikų ir anglų kalbomis. Kino teatras buvo atidarytas 1987 m. Nuo tada vietiniams ir lankytojams jis siūlo galimybę žiūrėti filmus pačioje žavingiausioje aplinkoje, o jo bare gaminami fantastiški kokteiliai ir užkandžiai. Be to, patogus susisiekimas tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu – autobusų stotelė yra prie pat.

Jeigu norite, kad diena tęstųsi amžinai, turite dalyvauti Santorini naktiniame gyvenime. Smagiai pajudėkite klausydami graikų ir anglų melodijų garsiajame Firos klube „Enigma“. Arba užsukite į „Koo“ klubą ir pasiklausykite garsių melodijų. Užsukite į „Mamounia Club Santorini“ ir pasimėgaukite nuostabiu graikiškos muzikos pasirinkimu, kur galėsite praleisti visą naktį mokydamiesi klasikinių judesių su vietiniais. Puikus baras vyno taurei ar kokteiliui saulėlydžio metu yra „PK Cocktail Bar“. Šis, daugiau nei 40 metų istoriją menantis kokteilių baras ant uolos, siūlo kvapą gniaužiančius ugnikalnio ir kalderos vaizdus.

Kartu su kvapą gniaužiančia kaldera fone, bažnyčios su mėlynais kupolais yra labiausiai fotografuojamas Kikladų kraštovaizdis.

Saloje turistus pasitinka senovės muziejai, išskirtinės bažnyčios, kultūros centrai, aikštės ir nuostabios gatvelės. Santorini tiek daug lankytinų vietų – prireiktų tikrai nemažai laiko viską aplankyti, tad išsirinkite jus labiausiai dominančius objektus ir leiskitės į Santorini salos pažinimą ir tyrinėjimą! Apsistokite viešbutyje miestelio centre, netoliese lankytinų vietų.

Rekomenduojami viešbučiai Oia: The Museum Project Oia (kaimelio centre esantis viešbutis su baseinu), Elea Resort (prabangus, vos už 400 metrų nuo Oia centro, įsikūręs viešbutis su 2 lauko baseinais), Myst Boutique Hotel (už 900 m. įžymios saulėlydžio vietos įkurtas viešbutis su erdviu baseinu, baru ir restoranu).

Rekomenduojami viešbučiai Fira: Milos Villas Hotel (prabangus 4 žvaigždučių viešbutis, vos už 800 m. nuo Firos centro, su baseinu), Atlantis Hotel (4 žvaigždučių viešbutis įsikūręs centre, šalia archeologijos muziejaus), Deluxe Hotel Santorini (šalia Tyros archeologijos muziejus, priešistorinės Tyros muziejus, centrinė autobusų stotis ir kitos populiarios lankytinos vietos), Philippion Boutique Hotel (prabangus 4 žvaigždučių viešbutis, 250 m. nuo Firos centro).

Rekomenduojami viešbučiai Perissa: Veggera Beach Hotel (4 žvaigždučių viešbutis su 3 baseinais, įsikūręs ant jūros kranto, 200 m. nuo kaimelio centro), Aqua Blue Beach Hotel (prabangus 5 žvaigždučių viešbutis su baseinais, SPA paslaugomis, esantis privačioje paplūdimio dalyje), Helios Beach Hotel (0,5 km nuo centro, 200 m. nuo paplūdimio įkurtas 3 žvaigždučių viešbutis), Meltemi Village Hotel (netoliese centro ir paplūdimio įsikūręs 4 žvaigždučių viešbutis su baseinu, baru ir restoranu).

Rekomenduojami viešbučiai Pyrgos: Art Hotel Santorini ( 4 žvaigždučių viešbutis su lauko baseinu ir baru bei modernaus interjero meno galerija), Alleys Boutique & Spa Hotel (viešbutis netoli centro su restoranu, baru, lauko baseinu ir treniruoklių sale), Nano Suites (viešbutis su baseinu, puikiais pusryčiais, 0,9 km. nuo Pyrgos centro).

Orai ir maistas Santorini

Orai Santorini

Santorini saloje, kaip ir kitose Egėjo jūroje esančiose Kikladų salose, vyrauja tipiškas Viduržemio jūros klimatas su šiltomis vasaromis ir ilgomis saulėtomis dienomis didžiąją metų dalį, todėl tai yra puiki vieta vasaros atostogoms. Pavasaris – idealiausias laikotarpis ir palankiausias sezonas salos tyrinėjimui! Santorini oras pamažu šyla nuo balandžio mėnesio, tačiau nebūna itin karšta, todėl keliauti po salą labai smagu ir malonu. Vasara – geriausias sezono pasirinkimas, jei planuojate atostogas paplūdimyje! Oras karštas, dangus giedras, nuolat šviečia saulė. Jūros temperatūra pakyla, todėl tai idealus oras plaukimo ir vandens sporto mėgėjams ar tiesiog mėgstantiems saulės vonias paplūdimyje. Birželį ir liepą saloje gausu turistų. Rudenį vasariškas jausmas vis dar išlieka, ypač pirmąjį rudens mėnesį, nes dienos metu orai ir toliau būna karšti ir saulėti. Bėgant dienoms naktys tampa vėsesnės, dangus pasipuošia gražiausiomis saulėlydžio spalvomis. Tai vis dar puikus laikotarpis maudynėms! Rugsėjį mažiau žmonių, todėl lankytojai gali mėgautis ramesne sala. Nors žiema yra šalčiausias metų sezonas, kai oras drėgnas, kartais lyja ir pučia stiprus vėjas, tačiau šiuo laikotarpiu nusprendę aplankyti Santorini pasijus kaip vietiniai. Dauguma turistinių parduotuvių ir restoranų yra uždaryti. Tačiau tai puikus laikas grožėtis vaizdais ir tyrinėti salą ramioje atmosferoje.

Maistas Santorini

Santorino virtuvė siūlo skanius ir išskirtinius patiekalus: garsiosios fava pupelės visomis jos versijomis, purūs pomidorų, moliūgų kukuliai, aštrios baklažanų salotos, sultingi saulėje džiovinti pomidorai, pomidorų pasta, kepti balti baklažanai, jūros gėrybės ir dar daugiau. Salos žemės ūkio produkcija dėl vulkaninio dirvožemio siūlo nepakartojamus kulinarinius malonumus ir patenkina net išrankiausius gomurius. Vidutinė patiekalo kaina Santorinyje yra apie 25 EUR vienam asmeniui. Paprastai tai apima pagrindinį patiekalą ir nedidelį užkandį vidutinės klasės restorane. Prabangesniuose restoranuose, su gražiu vaizdu pro langus, teks išleisti daugiau. Norintys paragauti vietinio maisto, turi išbandyti šiuos patiekalus:

 • Fava – tradicinis iš pelėžirnių gaminamas purus užtepas
 • Tomatokeftedes – kepsneliai kepami iš saulėje prinokusių pomidorų ir fetos 
 • Sfouggato – daržovių ir kiaušinių apkepas
 • Saganaki keptas sūris tešloje, padengtas medumi
 • Vinsanto vynas – Vinsanto gamyba yra senovės Santorino tradicija, turinti tūkstančius metų istoriją. Vynas pasižymi auksine spalva ir saldžiu skoniu
 • Kopania – vienas seniausių Santorini saldumynų. Tai miežių suktinukai, sumalti ir sumaišyti su razinomis, medumi, sezamu
 • Santorini pudingas – desertas, gaminamas su manų kruopomis ir pienu, kai kuriose Santorini vietose -su šokoladu
 • Chlorotyri – vietinis sūris, pagamintas iš ožkos pieno

Vietiniai, Viduržemio jūros, graikiški, europietiški, itališki, jūros gėrybių patiekalai ir dar daugiau. Tokį maistą siūlo daugelis geriausių restoranų saloje. Visi restoranai, užkandinės, kavinės ir barai išskirtiniai, savaip gražūs, tiekiantys įvairius patiekalus. Populiariausi, rekomenduojami ir dėmesio verti restoranai Santorini:

Kamari: Santo Athiri Restaurant, Almira Restaurant, Soul by Splash, To Pinakio, Captain's Corner Taverna, Gia Mas.

Fira: Jaipur Palace Santorini, MeRaki, Salt & Pepper, Volcano Blue, Pelican Kipos Cafe Wine Restaurant, Convivium, Parea Tavern, Argo Restaurant.

Pyrgos: Franco's Café, Selene, Pyrgos Restaurant.

Oia: Karma Greek Restaurant, Fino Cocktail Bar & Restaurant, Roka Kafeneio Ouzeri, Melitini, Pelekanos.

Perissa: Poseidon, Ntomatini.

Kituose miesteliuose: Lefkes (Finikia), Terra Nera (Agios Georgios), Le Moustache Caldera Pool Lounge & Restaurant (Imerovigli), To Psaraki (Vlychada), Taverna Aeolos (Akrotiri), Forty One (Perivolos).

Kiti Graikijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai