+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-18:00

Covid-19 ir neeilinė judėjimo situacija Lietuvoje bei pasaulyje

- 2020-03-12 dienos Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas priėmė sprendimą „Dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių“ Nr. V-344, kuriuo visiems Lietuvos Respublikos piliečiams primygtinai rekomendavo nutraukti ir atidėti visas keliones ir iki 2020 m. balandžio 14 d. nevykti į visas užsienio valstybes.

- 2020-03-13 dieną Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas priėmė sprendimą Nr. V-367 „Dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių“, kuriuo įpareigojo Lietuvos Respublikos piliečius nutraukti keliones į paveiktas valstybes ir teritorijas.

- 2020-03-14 dieną LR Vyriausybė priėmė nutarimą Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, kuriuo uždraudė Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.

- 2020-03-16 dieną Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas priėmė sprendimą Nr. V-375 „Dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių“, kuriame LR užsienio reikalų ministerija bei LR susisiekimo ministerija įpareigota pasirūpinti Lietuvos Respublikos piliečių, deklaravusių savo nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje, pargabenimu iš užsienio valstybių.

- 2020-03-25 LR Vyriausybės nutarimu karantinas Lietuvos Respublikoje pratęsiamas iki 2020-04-13 imtinai. 

- 2020-04-09 LR Vyriausybės nutarimu karantinas Lietuvos Respublikoje pratęsiamas iki 2020-04-27 imtinai.

- Europos Komisija rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių iki 2020-05-15.

- 2020-04-22 LR Vyriausybės nutarimu karantinas Lietuvos Respublikoje pratęsiamas iki 2020-05-11 imtinai. 

- 2020-05-06 LR Vyriausybės nutarimu karantinas Lietuvos Respublikoje pratęsiamas iki 2020-05-31 imtinai.

- 2020-05-27 LR Vyriausybės nutarimu karantinas Lietuvos Respublikoje pratęsiamas iki 2020-06-16 imtinai.

- 2020-06-10 LR Vyriausybės nutarimu karantinas nuo 2020 m. birželio 17 d. nutraukiamas, tačiau valstybės lygio ekstremali situacija išlieka.

- 2020-08-07 Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta tvarka nuo 2020 m. rugpjūčio 10 d. visiems į Lietuvą grįžtantiems keleiviams oro ar jūrų transportu privaloma užpildyti popierinę arba elektroninę NVSC anketą.

 • Rekomenduojama šią anketą užpildyti iš anksto internetu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form 
 • Neužpildžius elektroninės anketos prieš skrydį, bus privaloma užpildyti popierinę formą lėktuve, kurią atvykus reikės pateikti NVSC registracijos specialistams.

- 2020-08-07 Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino sąrašą valstybių, iš kurių grįžtantiems Lietuvos piliečiams reikės izoliuotis 14 dienų. Skaitykite čia >>

Lektuvubilietai.lt informacija dėl lėktuvo bilietų keitimo/grąžinimo Covid-19 situacijoje 

Tiek mūsų bendrovės, tiek oro linijų vardu nuoširdžiai apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos, puikiai suvokiame, kad dėl įvykusios pandemijos tiek keleiviai, tiek turizmo verslo subjektai susiduria su itin didelio masto iššūkiais. Nepriklausomai nuo to, dedame maksimalias pastangas stengdamiesi administruoti prašymus, pildyti oro linijų formas, vykdyti keitimus ir grąžinimus pagal konkrečias keleivių situacijas. Tenka pripažinti, kad dėl ne iki galo išanalizuoto pandemijos reiškinio ekonominių ir teisinių aspektų ir jo santykio su ypatingomis bei nenugalimos jėgos aplinkybėmis, faktiniai skrydžio vykdytojai iš esmės laikosi išimtinės tvarkos taikymo pozicijos dėl sumokėtų pinigų už lėktuvo bilietus, grąžinimo. Komunikacijos terminai yra ilgesni nei įprastai. Tai pirmoji tokio masto krizė profesionalaus turizmo ir civilinės aviacijos istorijoje.

Taip pat norime atkreipti dėmesį į tai, kad Lektuvubilietai.lt (Baltic Tours Group, UAB) yra oro transporto bilietų pardavėjas (tarpininkas), kuris nėra oro vežėjas (oro linijos) ir kuris tarpininkauja, kad būtų sudaryta keleivio vežimo sutartis tarp keleivio ir oro linijų. Tokiu būdu, sprendimą dėl Jūsų reikalavimų įvykdymo gali priimti tik skrydžio organizatorius (oro linijos).

Užklausas prašome siųsti info@lektuvubilietai.lt nurodant užsakymo numerį.

Atsakome visiems, tik lėčiau nei įprastai.

Tikimės Jūsų supratimo šiuo ypatingu laikotarpiu. 

Svarbu – Informacija keleiviams dėl Covid-19

Nuo 2020 m. birželio 17 d. karantinas Lietuvoje nutraukiamas, tačiau valstybės lygio ekstremali situacija išlieka. Galioti lieka ir specialios saugumo taisyklės, kurių bus privalu laikytis visiems keleiviams. 

Jūsų patogumui dalinamės naudinga informacija, kad pasiruošimas kelionei būtų kuo paprastesnis ir lengvesnis. 

Lietuvos oro uostuose: 

 • Į išvykimo terminalą gali patekti tik keleiviai, turintys bilietą ar įlaipinimo kortelę, arba ketinantys oro uoste įsigyti skrydžio bilietą.
 • Į išvykimo terminalą gali patekti tik tie keleiviai, kuriems termovizijos metu nebus nustatyta pakilusi kūno temperatūra.
 • Visiems vyresniems nei 6 m. keleiviams oro uoste privaloma nuolat dėvėti apsaugines veido kaukes, išskyrus oro uoste esančiose kavinėse ir restoranuose.
 • Į atvykimo terminalą nuo šiol galima patekti be apribojimų. 
 • Išvykimo terminale nuo birželio 17 d. galioja Šengeno ir ne Šengeno erdvės. 
 • Visiems atvykstantiems keleiviams vykdoma pasienio patikra.
 • Rekomenduojama laikytis saugaus atstumo, nesibūriuoti, reguliariai plauti ir dezinfekuoti rankas. 
 • Oro uoste esantys paviršiai reguliariai valomi dezinfekcinėmis priemonėmis.

Papildoma Vilniaus oro uosto informacija: 

Informacija apie Keliones ES – Re-open EU

Europos Sąjungos valstybės atveria sienas. Į tai reaguodama Europos Komisija sukūrė interaktyvų įrankį keliautojams „Re-open EU”. 

Svetainė veikia itin paprastai:

 1. Įrašote šalies, į kurią norite vykti, pavadinimą.
 2. Jums pateikiama praktinė informacija apie šalyje dėl koronaviruso pandemijos taikomas visuomenės sveikatos ir apsaugos priemones.

Informacija pateikiama ir lietuvių kalba. Tai interaktyvi priemonė suteikianti daug naudingos ir aktualios informacijos, norint užtikrintai ir saugiai planuoti keliones ir atostogas Europoje. 

Pasitikrinkite čia:

URM: Keliaukime saugiai

Rekomenduojame atsisiųsti „Keliauk saugiai“ programėlę, kurioje patogiai, greitai ir lengvai savo telefone sužinosite URM skelbiamas rekomendacijas bei atvykimo sąlygas visoms pasaulio valstybėms! 

Programėlę galite atsisiųsti čia: 

Programėlėje rasite ne tik interaktyvią kelionių atmintinę, bet ir reguliariai atnaujinamą kontrolinį sąrašą net 224 paskirties vietoms, tad kelionei pasiruošite be vargo.

IATA skelbiama informacija

Norėdami sužinoti naujausią informaciją apie koronavirusinės infekcijos įtaką kelionėms, oro transportui taikomas saugumo užtikrinimo priemones  bei viruso prevencijos veiksmus visame pasaulyje sekite IATA - International Air Transport Association (Tarptautinė Oro Transporto Asociacija) skelbimas naujienas. 

IATA skelbiamos naujienos:

Naudingos nuorodos: 

Primename, kad keleivių, darbuotojų ir visuomenės sauga bei sveikata yra svarbiausia – visos skrydžio operacijos yra vykdomos pagal oficialių valstybės institucijų pateiktas rekomendacijas. 

Aktualią Užsienio reikalų ministerijos skelbiamą informaciją keliaujantiems rasite čia:

Aktualią informaciją apie Covid-19 galite rasti čia:

Privalomą formą*, kurią būtina užpildyti atvykus į Lietuvą, galima pildyti elektroniniu būdu čia:

*Tai Lietuvos Respublikos nustatyta privaloma saugumo priemonė dėl COVID-19 

ULAC informacija apie Covid-19 rasite čia:

Naujausią LR sveikatos apsaugos ministerijos skelbiamą informaciją rasite čia:

Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas rasite čia:

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas rasite čia:

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos skelbiamą konsulinę informaciją rasite čia: