+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Norvegiją

Ar pavargote nuo miestų šurmulio? Ar ieškote atgaivos savo sielai ir akims? Negąsdina atšiaurus klimatas atostogų metu? Rinkitės keliones į nepaprastai įstabaus grožio Skandinavijos kampelį – Norvegiją! Šios kelionės metu pamatykite ledynų, fiordų ir kalnų išvagotą kraštovaizdį, kurie paliks didžiulį įspūdį visam gyvenimui. O Norvegijos gamta jus sužavės unikaliu reiškiniu – baltosiomis naktimis, kurių metu arktiniame žiede saulė nenusileidžia nuo gegužės iki liepos mėnesio. Nepraleiskite progos keliauti pigiau ir aplankyti šią šalį pasinaudodami geriausiais pasiūlymais. Kasdienės nuolaidos, akcijos, pigūs skrydžių bilietai, specialūs ir paskutinės minutės pasiūlymai padės jūsų svajonėms virsti realybe! Norvegija – puikus pasirinkimas kelionės su šeima ar draugais. Čia poilsinės kelionės ir aktyvios kelionės gali būti suderinamos! Nepraleiskite progos pamatyti per 150 besipuikuojančių įvairių regioninių pastatų, kurie buvo autentiškai atkurti remiantis istoriniais šaltiniais, galėsite pasiklausyti norvegų liaudies muzikos ir išvysti senovinius kostiumus – visa tai padės susilieti su norvegiškomis tradicijomis ir labiau pažinti šią kultūrą. Aktyvios veiklos mėgėjams Norvegijoje siūlome rinktis keliones dviračiais, nes šalyje įrengti puikūs dviračių keliai, kurie driekiasi pro įspūdingiausius Norvegijos turtus – fiordus ir kalnus, tad nusivylimas tiesiog neįmanomas! Griebkite pigius skrydžių bilietus ir atostogos gamtos stebuklų šalyje jau laukia jūsų!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Gardermoen Airport - OSL (Oslo oro uostas), Flesland oro uostas – BGO (Bergenas), Moss Airport Rygge – RYG (Rygge oro uostas), Sandefjord Torp – TRF (Sanderfjordo oro uostas), Stavanger Airport – SVG (Sola oro uostas)

Norvegijos laikas: UTC +1, vasaros laikas UTC +2

Valiuta: Norvegijos krona

Gyventojų skaičius Norvegijoje: 5 063 709

Norvegijos plotas: 385 186 km²

Šalies įkūrimas: Norvegijos istorijos pradžią galime sieti su Vikingų atsiradimu. Iš pradžių Norvegiją sudarė daug mažų karalysčių ir buvo valdomos skirtingų atstovų. Po Hafrsfjordo mūšio 872 m. Haraldas I suvienijo Norvegiją ir tapo jos pirmuoju karaliumi.

Lankytinos Norvegijos vietos:
Oslas: Vigeland Museum, Holmenkollen Ski Museum and Ski Jump Tower, Fram Polar Ship Museum, Vikingų laivų muziejus, Norvegijos Kultūros Istorijos muziejus, Oslo fiordai.
Tromsas: Tromso fiordai, Poliarinis muziejus Polarmuseer, Arktinė katedra Arctic cathedral, žygiai ir dviračių turai.
Bergenas: Floyen kalnas ir funikulierius, Bryygen Hanzos prieplauka, KODE dailės musiejus, Bergeno akvariumas, Det Hanseatiske Museum og Schoetstuene.
Trondheimas: Nidarosdomen, Munkholmen, Senamiesčio tiltas, Erkebispegarden (Arkivyskupo rūmai), žygis į Bymarką.
Stavangeris: senamiestis, Lyse fiordas, Flor og Fjaere sodai, Stravangerio katedra.

Būtina paragauti: daug keliaudami norvegai į šalį atsigabeno daugelį kitų šalių receptų, tad čia galėsite atrasti jau pažįstamas virtuves. Tradiciniai patiekalai gaminami tik atokiuose miesteliuose, tačiau išlikę ir keli populiarūs norvegiškos virtuvės elementai – fermentuota žuvis rakfish, rūgštaus pieno sūris gammelost ir sūdyto ėriuko šonkauliai pinnekjØtt – skamba kaip tikro gurmano rinkinys. Norvegija nuo seno garsėja žuvų gausa savo šalyje, tad čia ji ruošiama įvairiausiais būdais ir patiekiama sūdyta, rūkyta, džiovinta ir marinuota. Nenustebkite, dauguma patiekalų Norvegijoje yra šalti. Norvegai turi ir savo nacionalinį sūrį – švelnų Jarlsberg, saldų rudąjį sūrį Geitost bei populiarųjį ožkų sūrį. Pasimėgaukite taip pat ir gausybe įvairių pyragėlių, vaflių bei kitų užkandžių.

Lauktuvės iš Norvegijos: iš šaltosios Skandinavijos šalies puikiausios lauktuvės bus nacionaliniais raštais marginti megzti megztiniai, pirštinės, kepurės. Dar viena autentiška norvegiška lauktuvė – karamelinis sūris Brunost, nacionalinis rudasis ar ožkos sūris. Smagiai pradžiuginti draugus bei artimuosius galima trolių, briedžių bei vikingų figūrėlėmis. Nustebinkite juos parveždami lauktuvėms rūkytos banginio mėsos – neįprasta dovana, tiesa?

Pigiausi skrydžiai į Norvegiją galimi: žinant, kad Norvegijos klimatas išties atšiaurus yra patariama keliauti vasarą, tačiau norintiems keliauti pigiau, patariama keliauti pavasarį – tokiu metu skrydžių bilietai išties pigesni. Taip pat sekite pigių skrydžio bilietų  pardavimo kompanijų puslapius, kuriuose galite rasti pigius skrydžius ar paskutinės minutės pasiūlymus.

Klimatas. Norvegijos klimatas visoje šalyje nevienodas – jis pereina nuo vidutinių platumų jūrinio bei žemyninio iki subarktinio. Šaltuoju metų laiku šiaurinėje šalies dalyje vidutiniškai vyrauja keli laipsniai šalčio, bet būna ir mažiau negu –20 laipsnių. Pietinėje dalyje – apie porą laipsnių šilumos. Vasaros Norvegijoje karščiu vargu, ar palepins – jos gana vėsios ir dažnai lietingos, vėjuotos. Šalies šiaurėje vidutiniškai sušyla iki 6–10 laipsnių, o pietinėje dalyje vasarą vidutiniškai vyrauja apie 15 laipsnių. Kalnuotoje Norvegijos dalyje atšiauru, sniego apklotas išsilaiko beveik visus metus.

Kada keliauti į Norvegiją, priklauso nuo Jūsų. Jei nemėgstate, kai užklumpa lietus, galite vengti vasaros. Jei keliausite čia žiemą, gausite progą pamatyti stebuklingą reiškinį – šiaurės pašvaistes. O jei kelionei į Norvegiją visgi pasirinksite vasarą, tai stebėsitės, kad čia beveik visą parą šviesu.

Ekskursijos. Retas kuris į Norvegiją keliauja lepintis pasyviu poilsiu – šioje šalyje tiek daug visko reikia pamatyti ir patirti! Jei svečiuositės Norvegijoje žiemą, leiskitės į kupinas iššūkių ir puikių emocijų žiemos pramogas. Pasivėžinkite šunų traukiamomis rogėmis, leiskitės į kelią sniegomobiliu. Jei Norvegijoje viešėsite šiltuoju metų laiku, būtinai išplaukite pažvejoti, leiskitės į žygius pėsčiomis po kalnus, miškus, būtinai pasinaudokite ekskursija plaukti laivu ir apžiūrėti įstabiuosius fjordus!

Be kvapą gniaužiančios gamtos Norvegija turi ir nuostabius miestus, kuriuos irgi būtina aplankyti.

Reikalingi dokumentai. Į Norvegiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė).

Populiarūs viešbučiai. Atsižvelgiant į tai, kokia nepakartojama gamta Norvegijoje, tikriausiai nereikia nė sakyti, kad daug apgyvendinimo įstaigų yra įsikūrusios būtent stebuklingo grožio gamtos apsuptyje ir garantuoja savo svečiams visišką privatumą bei prabangų poilsį. Jei norite komforto, puikiai įrengtų apartamentų, aukščiausio lygio aptarnavimo ir daugybės papildomų pramogų bei paslaugų, rinkitės iš populiariausių penkių žvaigždučių viešbučių, pavyzdžiui, „Lysebu Hotel“, „Losby Gods Manor“, „Hotel Continental“ ir daug kitų.

Ekonomiškam variantui rinkitės puikiai vertinamus trijų žvaigždučių viešbučius, pavyzdžiui, „Valldal Fjordhotell“, „Herangtunet Boutique Hotel“, „Amoy Fjordferie“ ir kt.

Šventės ir festivaliai. Norvegijoje švenčių ir festivalių netrūksta. O jei sudalyvausite bent viename iš jų, tai gausite didžiulį pliūpsnį pačios geriausios nuotaikos.

Vasario mėnesį Lillehammer mieste organizuojamas „Užšalusio krioklio festivalis“. Renginys unikalus ir tikrai vargu, ar dar kur sudalyvausite panašioje šventėje. Kone daugiausia susižavėjimo kelia festivalyje grojantys muzikantai, nes jų instrumentai iš... Ledo!

Birželį Bergene vyksta moderniosios muzikos festivalis Bergenfest, į kurį ir atlikėjai, ir lankytojai suguža iš viso pasaulio.

Žiemos pradžioje Osle organizuojamas Bolivudo festivalis, per kurį lankytojai žiūri filmus ir spektaklius.

Norvegijoje daug meno, muzikos, šokių festivalių, parodų, koncertų. Todėl kad ir kuriuo metų laiku bekeliautumėte, tikėtina, jog turėsite progą apsilankyti bent viename iš jų.

Transporto nuoma. Keliauti po Norvegiją automobiliu – nuostabus potyris, nes taip geriausiai galima apžiūrėti daug puikių vietų. Bet automobilių nuoma šioje šalyje nėra pigi. Mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuomos kainos parai bus nuo 125 eurų, už didesnį lengvąjį automobilį mokėsite nuo 150 eurų už parą. Nedidelių mikroautobusų nuomos kainos parai bus nuo 250 eurų, o visureigio nuomos kainos – net nuo 310 eurų parai.

Nuomos kainos nurodytos apytikrės, kai automobilis rezervuojamas prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms turi įtakos ir tokie veiksniai: likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Norvegijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 19 metų amžiaus asmuo. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą (jis turi galioti bent vienerius metus), kelionės dokumentą (jei automobilis užsakytas internetu) ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • Norvegijoje nepriimta derėtis dėl kainos;
  • bendraudami nesiveržkite į norvegų asmeninę erdvę;
  • norvegai vertina pagarbą, paprastumą.


Norvegijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai