+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Gruziją

Ar seniai svajojate apie poilsinę ar pažintinę kelionę į Gruziją? Pigūs lėktuvų bilietai į Gruziją išpildys jūsų troškimus! Vietiniai gyventojai yra atviri, nestokojantys humoro jausmo, o jų kūno kalba tiesiog užburia ir verčia akimis sekti kiekvieną rankos judesį. Kultūriškai Gruzija priklauso Europai, tačiau geografiškai – Azijai, Gruzija įdomiai vadinama „Europos balkonu“. Valstybė didžiuojasi unikaliu alfabetu, kuris yra vienas iš 14 pasaulyje egzistuojančių. Tradiciškai, siūlome įvairias akcijas ir nuolaidas, o kad sužinotumėte apie tai pirmi – prenumeruokite mūsų naujienlaiškį. Visuomet prieinami tiesioginai skrydžiai į Kutaisį – Gruzijos grožis jau laukia jūsų kaip ir Tbilisis, kuris skaičiuoja 1500 m. kaip Gruzijos sostinė. Balandį prasidedantis vasaros sezonas tęsiasi iki pat spalio, o temperatūra lepina taip pat kaip ir Turkijos kurortuose -  vasarą +40ºC, galimai ir daugiau. Gruzija atvira ne tik vasarą, bet ir žiemą – čia jūsų lauks puikus, Gudauri miesto, slidinėjimo kurortas, todėl pigūs skrydžiai į Gruziją garantuoti! Negalime pamiršti Batumio – populiariausio Juodosios jūros kurorto Gruzijoje, jei norite tingiai pasikepinti saulutėje – tai jūsų šansas! Na, o kur dar Borjomi – upės slėnyje įsikūręs miestas garsėja Borjomi mineraliniu vandeniu, kviečia poilsiauti ir gydytis komfortiškose sanatrijose ir visu protu, kūnu ir siela atsiduoti akimirkai. Pigūs skrydžiai į pažintinę ar poilsinę kelionę, paskutinės minutės bilietų akcijos ir nuolaidos į Gruziją kviečia aplankyti šalį, kurioje patirsite begalės nuotykių ir įspūdžių! Skrendam!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Batumi International Airport – BUS (Nacionalinis Batumi oro uostas), Kutaisi International Airport – KUT (Nacionalinis Kutaisio oro uostas), Tbilisi National Airport – TBS (Nacionalinis Tbilisio oro uostas).

Laikas: GMT +4

Valiuta: Gruzijos laris (GEL)

Gyventojų skaičius Gruzijoje: 4,477 mln.

Gruzijos plotas: 69 700 km²

Gruzijos įkūrimas: 1918 m. gegužės 26d. Nepriklausomybės paskelbimas, 1991 m. balandžio 9d. Nepriklausomybės Atkūrimas

Lankytinos vietos: Kaukazo kalnai, Gudauri slidinėjimo kurortas, Batumis – vienas populiariausių jūros kurortų, labirintų miestas Vardzija – uolose iškaltas miestas yra 1300m aukštyje virš jūros lygio, Kutaisis, žinoma, vienas seniausių pasaulio miestų, Boržomis – garsėjantis gydomosiomis galiomis ir atgaivinančiu mineraliniu vandeniu, Mestijos miestas – šalia kurio yra Ušguli kaimas, saugomas UNESCO, nes yra aukščiausiai įsikūrusi gyvenvietė Europoje ir dar daug vienuolynų, bažnyčių, cerkvių, atokių vienyolynų kalnuose ir žodžiais nenupasakojamų architektūrinių paminklų.

Būtina paragauti: čiurčela – tradicinis saldumynas, rojus mėgstantiems skanėstus, šviežių ir džiovintų prieskonių gausa sukurs jums tokius skonius, kokių nesate ragavę, o skonio receptoriai šoks flamenko, tango ir visus kitus nuostabiausius šokius..! Žinoma, švieži vaisiai ir daržovės, vietinis vynas, chačapuris, kalniečių aviena ir dar daug kitų gastronomijos stebuklų.

Lauktuvės iš Gruzijos:
citrusiniai vaisiai, arbata ir vynas (būtina paisyti įstatymų, kurie draudžia vežti gamintojo ženklais nepažymėtą vyną), vynuogės, tradiciniai saldumynai – čiurčela, prieskoniai, kurių Gruzija turi gausybę, žinoma, raktų pakabukai ir magnetukai bei atvirutės.

Pigiausi skrydžiai į Gruziją galimi: žiemos sezonu, nors Gudauri miestas yra būtent žiemos kurortas, tai nėra skaitoma sezonu, todėl pigūs lėktuvų bilietai garantuoti. Sezono metu lėktuvų bilietų kaina į Gruziją gali išaugti dvigubai, todėl skubėkite pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymais ir pažinkite pasaulio margumynus!

Klimatas. Gruzijoje vyraujantis klimatas pereina nuo jūrinio iki žemyninio, o žemumose dominuoja subtropinis. Prie Juodosios jūros šilta, bet drėgna. Kaukazo kalnuose atvirkščiai, drėgmės kur kas mažiau, bet oras vėsesnis. Vasaros maloniai šiltos, vidutiniškai vyrauja apie 23 laipsnius šilumos. Žiemos Gruzijoje šaltos, bet galima rasti ir privalumų – čia puikios sąlygos slidinėti.

Kelionei į Gruziją rinkitės pavasario pabaigą, vasarą ar ankstyvą rudenį.

Ekskursijos. Lankydamiesi Gruzijoje būtinai skirkite laiko šalies sostinei Tbilisiui ir susipažinkite su šio krašto kultūra ir istorijos vingiais. Apžiūrėkite įspūdingas bažnyčias ir pavaikštinėkite be galo gražiomis senamiesčio gatvėmis.

Gruzija garsi dėl savo didingų kalnų. Jei nesibodite kulniuoti pėsčiomis, leiskitės į žygį po kalnus pėsčiųjų takais. Kopkite aukštyn, mėgaukitės tyru oru ir kvapą gniaužiančiais vaizdais, kurie atsivers prieš akis iš aukštybių. Ekskursija valtimi po kalnų upes – tai patiks ir gamtos mylėtojams, ir romantikams bei visiems, kurie trokšta mėgautis grožiu, kurį dovanoja Gruzija. Svečiuodamiesi Gruzijoje susipažinkite su vyndarystės tradicijomis.

Reikalingi dokumentai. Į Gruziją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė).

Populiarūs viešbučiai. Gruzijoje – keli tūkstančiai puikių apgyvendinimo įstaigų. Jei norite ilsėtis prabangiai, komfortabiliai, tai pasirinkite vieną iš populiariausių šalies viešbučių. Pavyzdžiui, „Wyndham Batumi“, „Crowne Plaza Borjomi Spa & Wellness Centre“, „New Gudauri 2“ ir kitų. Visus šiuos viešbučius puikiai vertina juose apsistoję svečiai. Viešbučiai garantuoja aukščiausio lygio aptarnavimą, visus reikalingus ir papildomo komforto teikiančius patogumus. Negana to, viešbučiai įsitaisę itin gražiose vietose, todėl Jus sups pasakiška aplinka.

Ekonomiškam variantui rinkitės iš puikiai vertinamų dviejų ir trijų žvaigždučių viešbučių. Pavyzdžiui, „Guest House Achi“, „Hotel Stal+“, „Hotel Avlabari“ ir daugybės kitų.

Šventės ir festivaliai. Naujieji metai – Gruzijoje viena iš reikšmingiausių švenčių, kuriai ruošiamasi, kai lieka bent savaitė iki jos. Šią dieną paprastai prie itin gausaus stalo susirenka didžiulis giminaičių ir draugų būrys.

Liepos 1-ąją dieną švenčiama Ninooba – tai religinė šventė. Apskritai šioje šalyje didelę dalį visų švenčių sudaro būtent religinės. Bet čia organizuojama ir nemažai meno, muzikos festivalių.

Transporto nuoma. Kelionė po Gruziją automobiliu – tikrai puikus sprendimas, kadangi tokia kontrastinga ir turtinga šalis turi, kuo nustebinti.

Jei automobilį nuomositės Tbilisio oro uoste, tai mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma parai kainuos nuo 39 eurų. Didesnio lengvojo automobilio nuomos kainos parai bus nuo 80 eurų. Už visureigio nuomą parai mokėsite nuo 68 eurų, o 7 vietų miniveno nuoma parai bus maždaug nuo 80 eurų.

Jei automobilį nuomositės Batumyje, tai kainos bus kiek didesnės. Nedidelio, ekonomiško automobilio nuomos kainos parai bus maždaug nuo 58 eurų, didesnio lengvojo automobilio nuoma parai prasidės nuo 68 eurų. Už visureigio nuomą mokėsite nuo 74 eurų, o 7 vietų miniveno nuomos kaina prasidės tik nuo 211 eurų. Tiesa, 9 vienų miniveno nuomos kainos mažesnės – nuo 119 eurų už parą.

Nuomos kainos nurodytos apytikrės, kai automobilis rezervuojamas prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms daro įtaką ir tokie veiksniai: likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Gruzijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 21 metų amžiaus asmuo, minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Jaunesniems negu 25 metų vairuotojams gali būti taikomi papildomi mokesčiai. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kelionės dokumentą ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

bendraujama itin mandagiai;

gruzinai labai svetingi;

priimta, kad prie stalo tostus sako tik vyrai;

sakant tostą už mirusius asmenis, vyrai turi atsistoti, o moterys lieka sėdėti;

vairuojama chaotiškai, todėl būkite atsargūs kelyje ir vairuodami, ir eidami pėsti.Komentarai