+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Antaliją

Pigūs skrydžiai į Antaliją

Pigūs lėktuvų bilietai į Antaliją vilioja poilsiauti ištisus metus. Vos tik atvykę į Antaliją susiderinkite savo laikrodžius su kurorto vietiniu laiku, kurį seka senasis laikrodžio bokštas, o tai padarę galite ramiai pamiršti apie jį ir nerti į tikrą nuotykių ir įspūdžių jūrą! Šis, Turkijos uostas privers pamiršti ne tik skubantį laiką, bet ir visus kamuojančius rūpesčius savo įspūdingu gamtos kraštovaizdžiu, sodraus mėlynumo Viduržemio jūros toliais ir įdomiomis lankytinomis vietomis. Pigus skrydis į Antaliją pavers jūsų išsvajotas atostogas realybe, todėl skubėkite sekti pigių skrydžių nuolaidas, paskutinės minutės akcijas ir griebkite lėktuvų bilietus internetu pigiau! Keliaukite ragauti žymiųjų turkiškų kebabų, teatrališkai pražingsniuokite pro žymiuosius Adriano vartus ir įsiamžinkite prie pasaulyje garsių pastatų maketų Mažąjame Antalijos mieste-parke. O kur dar turgus! O turkiškos kavos valandėlė!.. Spėsite viską, nesijaudinkite – net šaltinių vandeniu Pamukalėje apsišlakstysite – juk judate savo atostogų ritmu, kol laikrodis tiksi kažkur lagamino dugne.

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Antalijos oro uostas (AYT)

Laikas: UTC+2, vasaros laiku UTC+3

Valiuta: Naujoji Turkijos lira (YTL); Turkijoje taip pat galima atsiskaityti ir doleriais, ir eurais, tačiau kaina greičiausiai ne tik bus didesnė, bet ir grąžos vargu ar sulauksite.

Gyventojų skaičius Antalijoje: 1,068,099

Plotas: 545 km²

Antalijos įkūrimo data: 159 m. pr. m. e.

Lankytinos vietos: pažintį pradėkite nuo Senosios Antalijos Kaleiçi gatvelių, ženkite pro žymiuosius Adriano vartus ir būtinai prisilieskite prie Bizantijos laikus menančių akmeninių sienų, juosiančių senąją šio miesto dalį. Įsiamžinkite prie Antalijos simboliu tapusio laikrodžio bokšto, pasigrožėkite neprilygstama sakraline Turkijos architektūra (Yivli minareto mečete, Kesiko minaretu), o atsipūsti užsukite į Karaalioglu parką. Pažintį su architektūra galėsite tęsti Mažąjame Antalijos mieste-parke, kur po atviru dangumi eksponuojami sumažinto mastelio pasaulyje pripažinti pastatų maketai, o visus žmogiškuosius pojūčius ir patirtus įspūdžius vienovėn pajungs Dudeno kriokliai, krentantys tiesiai į Viduržemio jūrą. Turintiems daugiau laiko, verta apžiūrėti apie 240 km nuo Antalijos nutolusį Hierapolio miestelį, dar žinomą Pamukalės pavadinimu. Tai antikinis miestas, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, viliojantis pasimėgauti gydomųjų terminių šaltinių vandeniu. Kiek artimesniu spinduliu išsidėsčiusi trijulė: Pergės, Termeso ir  Aspendoso antikiniai miesteliai.

Būtina paragauti: Tradiciniai turkiški pusryčiai – tai feta, pomidorai, juodosios alyvuogės, duona, dešrelės ir saliamis, kietai virti kiaušiniai bei juodoji arbata. Neišvykite neparagavę žymiųjų turkiškų kebabų įdarytų jautienos, avienos ar ėrienos mėsa, ragaukiteturkiškos picos variantoLahmacun – pitos, kepamos akmens krosnyje su jautiena, svogūnais, česnakais ir chipotle. Dar vienas populiaresnių valgių – Karnıyarık – baklažanas, įdarytas malta jautiena. Esate vegetaras? Neapsigausite, jei užsisakykite olma – kviečiais ar ryžiais įdarytų daržovių (baklažanų, paprikos ar kt.). Desertui – baklava – filo tešlos pyragaičiai su pistacijomis, migdolais ar kitais riešutais, pasaldintais cukraus sirupu arba Sütlaç – burnoje tirpstantis ryžių, pieno ir cukraus pudingas.

Lauktuvės iš Antalijos: odos ir tekstilės gaminiai: rankų darbo kilimai, pagalvių užvalkalai ar bent virtuviniai rankšluosčiai. Taip pat išskirtinė, itin ryški ir marga  keramika, turkiškos kavos puodeliai su mažyčiais, elegantiškais šaukšteliais. Neturintiems daug vietos lagamine – juodasis Turkijos muilas, įvairūs juvelyrikos dirbiniai, puošti žymiosiomis velnio akimis ar tiesiog kvapnūs prieskoniai ir saldumynai (sezamų pasta, baklava).

Pigiausi skrydžiai į Antaliją galimi: lėktuvo bilietai pigiau žiemos metu tikėtini gruodžio mėnesį,  pavasarį – kovą-balandį, na o rudens sezonu keliaukite lapkritį.

 

Kiti Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai