+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Ukrainą

Ukraina glaudžiai susijusi su Lietuvos istorija, LDK ir Kijevo Rusia, kažkada dalinomės viena teritorija ir perėmėme vieni kitų įpročius, na, o dabar, išsiskyrus kultūroms lankome vieni kitų architektinius ir kultūrinius palikimus. Pigūs lėktuvų bilietai į Ukrainą taps nepamirštama kelione tėvynainių žemėse, galėsite aplankyti žymiausią LDK pilį Lucke ir Vytauto Didžiojo staytą Kremenco pilį. Pigūs skrydžiai į Ukrainą ir kelionė po stulbinančio grožio miestus kaip Odesa, ir jos mafijozų istorijos bei užburianti Kreždutės lizdo pilis kabanti ant Auroros uolos krašto, Luckas, Jalta – Carinės ir Tarybinės Rusijos atostogų simbolis, Lvovas ir apleistasis Černobylis, Krymas, Charkovas ir Simferopolis bei dar daug nematytų, savo istorija, architektūra ir dvasia stebinančių miestų! Akcijos ir nuolaidos visumet garantuoja nedideles kaina, o paskutinės minutės pasiūlymai  tampa geriausias draugais. Tiesioginiai skrydžiai į Ukrainą tai ne tik architektūros paveldo apžiūrėjimas, tai gali būti ir kelionė Karpatų kalnuose, o pažintinė kelionė gali pavirsti į pasiirklavimą kuria nors iš Ukrainos upių.  Juodoji jūra skalaujanti Ukrainos krantus kvies prigulti paplūdimyje Jaltoje ar Kryme, turbūt nei vienas neatsispirtume tokia pagundai poilsinėje kelionėje. Aplankydami Kerčės miestą, vieną seniausių miestų pasaulyje, pamatysite ne tik gausybę istorinių paminklų, bet ir turėsite galimybę maudtis sekliausioje pasaulyje, Azovo jūroje! Viskas tampa labai paprasta – pirkite lėktuvų bilietus internetu ar su akcija ir keliaukite, grožėkitės ir patirkite viską kas nepatirta, šalyse, kurių paslaptys dar neatskleistos!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Zhulhany oro uostas – IEV (Kyiv International Airport), Borispol oro uostas – KBP (Borispyl International Airport), Simferopol oro uostas – SIP (Simferopol International Airport).

Laikas: GMT+2, vasarą GMT+3

Valiuta: grivina (UAH)

Gyventojų skaičius Ukrainoje: 44 624 373

Ukrainos plotas: 603 549 km²

Ukrainos įkūrimas: IX a., kuomet Ukraina tapo didžiausia Europoje ir buvo žinoma kaip Kijevo Rusia. Po karų ir nevykusių bandymų pasiskelbti nepriklausoma, Ukraina nepriklausomybę išsikovojo tik sugriuvus SSRS, 1991m.

Lankytinos vietos: Odesa - Kreždutės lizdas (neogotikinė pilis kabanti ant Aurosos uolos krašto) katakombos, Juodosios jūros perlas, Potiomkino laiptai, Tolstojaus rūmai, Pripetė, Kijevas - aukso vartai (XI a.), Šv. Sofijos Soboras, vienuolynas Pečiorska Lavra, Lvovas - Šv. Petro ir Povilo jėzuitų bažnyčia, turgaus aikštė, katedra, seniausia mieste armėnų bažnyčia, Šv. Juro katedra, menų turgus, Opera, Černobylis, Yaremche, Charkovas, Simferopolis, Kosiv, Vorochta, Ivano Frankivskas - laisvasis karališkasis miestas, Karpatų perlas, rotušė ir jos paauksuotas kupolas, Potockių rūmai, Luckas - žymiausia LDK, Lucko pilis, Kremeneco pilis statyta Vytauto Didžiojo, Galicijos auksinė pasaga: treji rūmai, Oleskos, Zoločivo ir Pidhircų, Krymas, Jalta - Krymo pakrantės brangakmenis, prestižinis kurortas, Sopievkos parkas.

Būtina paragauti: virta ir troškinta kiauliena, lašiniai (ne tik sūdyti, bet ir saldinti), barščiai –gaminami iš šviežių daržovių, pagardinami lašinukais ir petražolėmis, naminės dešrelės, kotletai, šaltiena, žuvies patiekalai (keptas karosas, karpis, lydeka), mėgstami prieskoniai – svogūnai, česnakai, lauro labai, juodieji pipirai, megstami kompotai iš įvairų vaisių ir uogų, žinoma, apsilankius Ukrainoje BŪTINA paragauti Kijevo ir Poltavos kotletą.

Lauktuvės iš Ukrainos: saulgėrąžų aliejus, arbūzas, lašinių ir nuostabių, ukrainietiškų barščių receptai! Iš vaikystės atmenamas žalias limonadas „Tarchūnas“, „Roschen“ saldainiai ar šokoladas.

Pigiausi skrydžiai galimi: rudenį, žiemą, pavasarį, vasarą kainos kyla.

Klimatas. Ukrainoje vyrauja žemyninis vidutinių platumų klimatas, o Krymo pietuose – subtropinis. Šiltuoju metų laiku šalį lepina puikūs orai. Vasarą vidutiniškai termometro stulpeliai kyla iki 24 laipsnių Ukrainos šiaurėje, o Kryme ir jo apylinkėse vidutiniškai sušyla iki 28 laipsnių. Šalyje akivaizdus metų laikų temperatūrų skirtumas. Žiemą šalies šiaurinėje dalyje oro temperatūra vidutiniškai siekia apie 13 laipsnių šalčio, o prie pietinių Krymo krantų – apie 2 laipsnius šilumos.

Kelionę į Ukrainą planuokite nuo gegužės vidurio iki rugsėjo vidurio – orai bus puikūs atostogoms.

Ekskursijos. Apsilankę Ukrainoje, suprasite, kokie turtai slypi visai netoli mūsų. Čia daug veiklos laukia keliautojų, turinčių įvairių kelionės tikslų. Jei esate neabejingi gamtai ir norite atitrūkti nuo miestuose vyraujančio chaoso, leiskitės į žygį po didingus Karpatus.

Ekskursija į Lvovą bus nepamirštama – miestas pelnytai užsitarnavęs muziejaus po atviru dangumi reputaciją. Kerintis Lvovas turi į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą vienuolyną. Čia stūkso puošnaus baroko stiliaus Šv. Jurijaus soboras, miesto rotušė, seniausia Lvove bažnyčia ir kt.

Būtinai leiskitės į ekskursiją po Pečorų laurą – šventovę, į kurią kasdien iš viso pasaulio traukia tūkstančiai maldininkų. Ant akmens kalno esantis vienuolynas paliks labai gilų įspūdį.

Reikalingi dokumentai. Į Ukrainą keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis LR pasas. Jei Ukrainoje viešėsite neilgai, viza nereikalinga. Bet jei šalyje būsite ilgiau negu 90 dienų per 180 dienų laikotarpį, tai reikia pasirūpinti ir viza.

Populiarūs viešbučiai. Viešbučių tinklas Ukrainoje platus, o geriausia tai, kad kainos tikrai „nesikandžioja“. Todėl daugeliui bus įkandamas prabangus poilsis aukščiausio lygio viešbučiuose už labai patrauklią kainą. Norintys ilsėtis karališkai gali pasirinkti iš populiarių ir klientų puikiai vertinamų viešbučių, pavyzdžiui, Lvove įsikūręs „Nobilis Hotel“, Odesoje esantis ištaigingas, karališko eksterjero „Panorama De Luxe“, Kijevo prabangus „Opera Hotel“ ir kt.

Norintys ekonomiško varianto irgi turės plačias pasirinkimo galimybes, pavyzdžiui, „Hotel Nadiya“, „Panska Gora“, „Hotel Afrodita“ ir daug kitų.

Šventės ir festivaliai. Ukrainoje gegužės 9 dieną švenčiama Pergalės diena.

Rugpjūčio 24 dieną ukrainiečiai švenčia Ukrainos nepriklausomybės dieną. Šią dieną šalies sostinėje vyksta karinis paradas, gyventojai eina į gatves, dalis iš jų – su tautiniais kostiumais. Šią dieną daugelis leidžia su šeima ir draugų rate.

Nors ukrainiečiai sausio 7 švenčia stačiatikių Kalėdas, nuo 2017-ųjų metų gruodžio 25-oji taip pat paskelbta nacionaline švente.

Transporto nuoma. Ukrainoje patogu keliauti viešuoju transportu, bet jei norite būti visiškai nepriklausomi ir savarankiškai planuotis atostogų maršrutą, išsinuomokite automobilį. Mažo ar vidutinio automobilio nuoma parai Ukrainos sostinėje Kijeve kainuos nuo 25 eurų, už didesnį lengvąjį automobilį parai mokėsite nuo 33 eurų. Visureigio nuoma parai kainuos nuo 70 eurų, o už 7 ir daugiau vietų miniveną mokėsite nuo 63 eurų už parą.

Jei automobiliu norėsite keliauti po gražųjį Lvovą ir jo apylinkes, tai kainos nežymiai skirsis nuo tų, kurios nurodytos aukščiau. Mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma parai kainuos nuo 28 eurų, už didesnį lengvąjį automobilį mokėsite nuo 33 eurų, o universalo nuoma bus nuo 45 eurų. Visureigio nuomos kaina parai kainuoja nuo 70 eurų, o 9 vietų miniveno nuoma bus nuo 85 eurų už parą.

Nuomos kainos nurodytos apytikrės, kai automobilis rezervuojamas prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai: likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • ukrainiečiai labai svetingi;
  • čia gyvenantys labai gerbia tiek kitų, tiek savas tradicijas bei įpročius, to paties tikisi ir iš turistų;
  • Ukrainoje nesisveikinkite per durų slenkstį;
  • viešajame transporto būtinai užleiskite vietą tiems, kam labiau reikia.


Ukrainos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai