+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Londoną

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigūs lėktuvų bilietai į Londoną! Tai vieta, kurioje skaičiuojamas pasaulio laikas. Argi ne įdomu? Kur jau kur, bet Londone laiko skaičiuoti jums neprireiks! Tad ryte, leisdamiesi neįpareigojančiai pažinčiai su Anglijos sostine, nepamirškite į didesnę kišenę ar drobinį maišelį pasiimti ir klasikinės britiškos literatūros tomelį – jis taps puikiu „užkandžiu“ prasidėjus tradicinei popiečio arbatėlei. Ją britai geria juodą, su šlakeliu pieno ir garuojančiomis bandelėmis su uogiene ant stalo. Ir nesikeiksnokite, jei besimėgaujant arbata bei Thomas Stearns Eliot eilėmis (ne)tikėtai būsite užkluptas lietaus – tai proga įsigyti išties nuostabų suvenyrą – kokybišką britišką skėtį. Atliekamų svarų tam tikrai atsiras, nes pigių skrydžių pasiūlymų į Londoną apstu. Akcijos ir nuolaidos kartais džiugina taip, jog norisi keliauti tik tai ypatingai popietei, kada asmeninį laiko skaičiavimą trumpam su pasitikėjimu perleidi Grinvičui, o pats jei ne „bendrauji“ su kadais Londone kūrusiu rašytoju, tai suki ratus, įsitaisęs London Eye kėdėje, iš kurios, rodos, matyti visas pasaulis... Nedvejokite ir kurkite pažintinę kelionę, o pirmas žingsnis - pigūs lėktuvo bilietai į Londoną!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Gatwick (LGW), Luton (LTN), Heathrow (LHR), Stansted (STN), Miesto oro uostas (LCY).

Laikas: UTC, vasaros laiku UTC+1

Valiuta: Svaras sterlingų (£)

Gyventojų skaičius Londone: 8 630 000

Londono plotas: 1 579 km²

Londono įkūrimo data: apie 43-50 m.

Lankytinos vietos: meno ištroškusiems keliautojams – Britų muziejus, Trafalgaro aikštėje įsikūrusi Nacionalinė galerija, Tate Modern modernaus meno galerija. Literatūros gerbėjai aikčios Šerloko Holmso muziejuje, o istorijos mylėtojams turėtų patikti Londono (Museum of London) ar Karo muziejai. Gamtos mylėtojams rekomenduojame apsilankyti Gamtos istorijos muziejuje su Darvino centru, pasižvalgyti į Londono akvariume atsiveriančius Ramiojo ir Atlanto vandenynų dugno ypatumus ir apsilankyti Regent’s parke, kur traukiama ne tik gėlių uostyti, bet ir valtele pasiplaukioti. Beje, visai šalia Regent’s rasite ir Londono zoologijos sodą. Dievinantiems sakralių erdvių magiją ir architektūrinį palikimą, verta aplankyti Vestminsterio abatiją – XI a. bažnyčią, kurioje karūnuojami, tuokiami ir laidojami šalies karaliai. Verta pastovėti ir po Šv. Pauliaus katedros skliautu – šios bažnyčios kupolas antras pagal dydį pasaulyje. O kur dar žymusis apžvalgos ratas London Eye, siekiantis 135 m aukštį, Parlamento rūmai, karališkų brangenybių saugojimo vieta – Tauerio pilis, Tower tiltas ir Grinvičo Karališkoji observatorija, kurioje skaičiuojamas pasaulio laikas.

Būtina paragauti: nors žuvį skaniausia valgyti pajūryje, Fish & Chips – tradicinis britų patiekalas, kurio užsisakyti rasite ir Londone, sekmadieninis kepsnys su Jorkšyro pudingu – tikra klasika, kuriam pakaitalų ras ir vegetarai, paprastas ir skanus morengų desertas su grietinėle ir braškėmis – Eton Mess, garsieji angliški pusryčiai: kepta šoninė ar dešrelės, kiaušinienė, grybai, pomidorai, keptos bulvės daržovės ir skrudinta kvietinė duona, popiečio arbata su garuojančiomis bandelėmis ir uogiene – tradicija, kurios neverta laužyti.

Lauktuvės iš Londono: knygos (George Orwell, Virginia Woolf, T.S. Eliot,  Lord Byron, J. K. Rowling ir kt.), britiškos arbatos ir puodelio derinys, magiški Hario Poterio suvenyrai fantastikos gerbėjams, ikoniniais tapę Harrods meškučiai, na, o futbolo sirgalius pakerės Manchester United, Arsenal and Liverpool FC atributikos gausa. Gurmanams: Worcester padažas, Cadbury šokoladas, Kornvalio imberinis meduolis (Cornish ginger bread), Moffat irisai ar Londono džino butelis. Seniausia pasaulyje James Smith & Son skėčių parduotuvė, veikianti nuo 1830 visuomet pasiūlys originalių britiškų skėčių. Kokybe pasižymi ir kiti britiškų prekių ženklai: gal tai bus Burberry paltas, Jo Malone kvepalai ar Paul Smith marškinėliai? Mėgstantys garsių dizainerių vardus, Alexander McQueen, Stella McCartney, Lulu Guinness ar Vivienne Westwood parduotuvėse neabejotinai atsikratys tuščios erdvės lagamine baimės.

Pigiausi skrydžiai į Londoną galimi: rugsėjį, lapkritį, sausį ir gegužės mėnesiais. Kitaip tariant, prasidėjus rudeniui, įsibėgėjus žiemai ar pavasarį. 

Kiti Jungtinės Karalystės miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai