+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Briuselį

Pigūs skrydžiai į Briuselį

Jei ir egzistuoja pasaulyje žmogus nemėgstantis šokolado, Briuselis suteiks galimybę paragauti tokio, kuriam atsispirti niekas neišdrįs. Pigūs lėktuvo bilietai į smaližių sostinę, kur saldumynų krautuvėlės atrodo prabangiau, nei juvelyrinių dirbinių parduotuvėlės. Oras čia dvelkia saldžiais vafliais, o gatvėje nusipirkus vieną ant pagaliuko, tikra nuodėmė neprisėsti paskaityti vieno kito komikso – juk Belgija – tai komiksų gimtinė. Apsalusia širdimi – nežinia ar nuo vaflio, ar nuo puikiai suregztos Tintino istorijos, vėl suaugusiu pasijunti tik užsukęs į pasitempusių dėdžių kvartalą – modernaus Europos Parlamento būstinių kompleksą. Ir pats pasitempi, akylai apsižvalgai, o vakare vaizduodamas daug mačiusį alaus gurmaną, ragauji tikrų tikriausią Belgišką alų. O ryte? Ryte ir vėl vafliai su pienu, ir vėl saldumynų krautuvės pro kurias tiesiog neįmanoma praeiti, ir vėl iš naujo kylančios dilemos: ar į Karališkuosius Laekeno botanikos sodus įleidžiama su vafliuku ant pagaliuko, kas pirmiau – gildijos pastatai ar „Kakavos ir šokolado muziejus“...Briuselis – svarbi vieta, kurią kiekvienam keliautojui savo kelionių sąraše svarbu pažymėti check, todėl dairykitės pigių skrydžių bendrovių siūlomų paskutinės minutėsbilietų akcijų, nuolaidų ir pigiausiųpasiūlymųkelionei į Belgijos sostinę!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Charleroi Brussels So (CRL), Briuselio (BRU) oro uostai

Laikas: UTC+1, vasaros laiku UTC+2

Valiuta: EUR

Gyventojų skaičiusBriuselyje: 1 138 854

Briuselio plotas: 32,61 km²

Briuselio įkūrimo data: 979 m.

Lankytinos vietos:kakavos ir šokolado muziejus Musee du cacao et du chocolat– juk Belgija garsėja kaip šalis, pagaminanti tūkstančiais tonų šokolado per metus,Mini Europa Bruparck – mini Europos pastatų maketai ir milžiniška, milijardus kartų padidinta atomo konstrukcija prieš jūsų akis bei fotoobjektyvus,Karališkasis dailės muziejus – meno mylėtojams ir Karališkieji Laekeno botanikos sodai – tiems, kuriuos labiau traukia gamta. Karališki įspūdžiai garantuoti abiem atvejais!UNESCO saugoma Didžioji aikštė GrandPlace– begalės lankytojų sulaukianti vieta Briuselyje, kur vyksta tiek Kalėdinės mugės, tiek belgiško alaus degustacijos, tiek žymioji Gėlių šventė, kada kvepiančių žiedų kilimu nuklojamas visas aikštės plotas. Aikštėje išvysite ir Briuselio simbolio – Miesto rotušės pastatą, Miesto muziejų, dar vadinamą Karaliaus namais bei Gildijų pastatus.Miesto pažiba – tai Besišlapinantis berniukas (Manneken Pis) – XVII a. skulptūra, valstybėsnarsai pažymėti. Tai nedidelė, tačiau tam tikra prasme gyva skulptūra, įvairių šalių vadovų nuolat apdovanojama vis naujais apdarais (nemaža kolekcija Besišlapinančio berniuko rūbų eksponuojami Miesto muziejuje). Pabaigai, jei laikote save europiečiu, nuodėmė būtų neaplankyti parlamento kvartalo – modernaus Europos Parlamento būstinių komplekso. Visas šias Briuselio lankytinas vietas apžiūrėti ir įsidėti į savo žinių bagažą turėsite galimybę pasinaudoję pigių skrydžių bendrovių siūlomomis akcijosir nuolaidomis internetu. Nežiopsokime ir keliaukime!

Būtina paragauti: pirmiausia – vafliai – didelė belgiško identiteto dalis, beje, kramsnojami ne tik pusryčiams (Lježo vafliai – apvalūs su karamelės gabaliukais, Briuseliovafliai – minkštesni, puresni, dar šilti ir su grietinėle). Nuodėmės verti ir į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą įtraukti pyragaičiais su saldžia varške – mattentaart arba tarteaumaton. O kur dar ledai su tamsiu belgišku šokoladu ar karštas šokoladas su pilna stikline šilto pieno! Be šokolado ir vaflių pasirinkimo dėmesio vertas išties nusipelno ir belgiškas alus – autentiškas rausvas Kriek su vyšniomis ar vienas stipriausių – 12-os laipsnių Bush.

Sotesni pasirinkimai: carbonnade flamande – jautienos karbonadas su belgiško alaus padažu, juodasis (kraujinis) pudingas, maltos mėsos frikadelės su spanguolėmis ar waterzooi (grietinėlėje troškinta žuvis). Skubantiems kuo daugiau pamatyti puikiu pasirinkimu taps gruzdintos bulvytės su aštriu padažu arba krevečių kroketai – itin traškūs išorėje ir švelniai kreminiai viduje. Paskutiniam vakarui – midijos su gruzdintomis bulvytėmis ir jūsų pasirinktu padažu. Tik nepamirškite baltojo vyno!

Lauktuvės iš Briuselio: belgiško alaus ir taurės duetas, rankų darbo šokoladinių saldainių dėžutė – juk belgiško šokolado parduotuvėlės primena preciziškas juvelyrikos krautuvėles, skėtis (nes lietus ir dargana priverčia manyti, kad tai kone nacionalinis belgų aksesuaras) ir komiksų knygelė – juk Belgija – komiksų gimtinė (!), tad būtina išsirinkti bei perskaityti bent vieną istoriją apie Smurfus ar garsųjį Tintiną!

Pigiausi skrydžiai į Briuselį galimi: gruodį (išskyrus šventinį laikotarpį), taip pat prasidėjus pavasariui (kovo-balandžio mėnesį).

 

 

 

Komentarai