+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Kroatiją

Pigūs lėktuvų bilietai į Kroatija? Žinoma! Patogi kelionė lėktuvu garantuoja jums svajonių atostogas rojuje... Kroatija gali pasiūlyti tokį peizažą – vienoje pusėje matomos kalnų viršūnės, o kitoje – melsvai žalia Adrijos jūra. Unikalus kontrastas pasisukus vos 180 laipsnių. Nuo 2013 m. ES nare esanti Kroatija mielai priima turistus, siūlo jiems įvairias pramogas, pažintines ir poilsines keliones, kurių nepamiršite. Skaidrieji Plitvicos ežerai – ranka pasiekiami! Tiesioginiai skrydžiai – patogiausias būdas keliauti, vienas du ir jūs jau vietoje. Raudonų stogų miestas – Dubrovnikas ir  senamiestį juosianti gynybinė siena yra tai, ką norėtumėte pamatyti savo gyvenime. Dubrovniko senamiestis yra saugomas UNESCO – priežastys tampa akivaizdžios vos jame apsilankius. Dubrovnikas ir Splitas priklauso pasaulio kultūros ir istorijos aukso fondui. Kroatiški vynai galėtų konkuruoti su pasaulyje pripažintais, tačiau geriausius vynus kroatai išgeria patys. Paskutinės minutės pasiūlymai – puiki proga paragauti Kroatijos kalnuose gaminto, naminio sūrio, išgerti raudonojo vyno ir paklausyti ausį glostančio cikadų svirpimo. Pigūs skrydžiai į Kroatiją – jūsų šansas grožėtis senosios Dalmatijos grožiu, pagauti jūros ežį ir aplankyti begales salų Adrijos jūroje. Akcijos ir nuolaidos – kasdienybė. Jei norite sužinoti apie tai pirmi raginame prenumeruoti mūsų naujienlaiškį, kuris jums praneš apie geriausius pasiūlymus, pigius lėktuvų bilietus ir paskutinės minutės pasiūlymus. Lėktuvų bilietai internetu – paprastas ir greitas būdas realizuoti savo svajones ir netrukus jūs jau rojuje!

Informacija ir patarimai keliaujantiems: 

Oro uostai: Dubrovnik Airport - DBV (Dubrovniko oro uostas), Pleso Airport - ZAD (Pleso oro uostas).

Laikas: GMT+1, vasarą GMT+2

Valiuta: Kroatijos kuna (HRK)

Gyventojų skaičius Kroatijoje: 4 225 001

Kroatija plotas: 56 542 km²

Kroatijos įkūrimas: manoma, jog kroatai Balkanuose apsigyveno VII a. Kroatija priklausė Jugoslavijos SFR, o nepriklausomybę iškovojo 1991 m.

Lankytinos vietos: Dubrovnikas, Plitvicos ežerai, Rijeka, Splitas, Zagrebas, Pula miestas ir joje esantis vienas iš seniausių likusių romėniškų amfiteatrų, Diokletiano rūmai, Lokrum ir Krka salos, Makarska, kurioje iš viebučių balkonų atsiveria kontrastas – vienoje pusėje jūra, kitoje kalnai, ir nuostabiu iškyšuliu primenančiu banginio uodegą, nuostabios salos ir akmenuoti palūdimiai, visa tai rasite Kroatijoje.  

Būtina paragauti: raudonojo vyno, vaisių, sūrių, tradicinių užkandžių, žvėrienos, piemenų troškinio Čobanac, žinoma, jūros gėrybių ir makaronų su įvairiais sūriais,  jūrinių žuvų ir visko, ko nematote lietuviškų restoranų meniu.

Lauktuvės iš Kroatijos: kimštas jūros ežys (tikras plešrūnas jūroje, labai nuodingas), rakija ar travarica, nacionaliniai gėrimai, raudonasis vynas, sūriai, džiovintos levandos, papuošalai iš akmens, turkio ir koralų bei kriauklių.

Pigiausi skrydžiai galimi: ankstyvą pavasarį, vėlyvą rudenį. Tarpiniu sezonu tarp vasaros ir žiemos, kuomet vasaros kurortai dar tušti, o žiemą, kurortai kalnuose dar neužsipildę.

Klimatas. Kroatija yra iš šiaurės į pietus ištįsusi šalis, kurią iš vienos pusės patikimai saugo didžiuliai kalnai, o iš kitos švelniai glosto Adrijos jūra. Dėl šių priežasčių ir klimatas nėra vienodas. Skiriamos trys klimato zonos: Viduržemio jūros, vidutinis žemyninis ir kalnų.

Adrijos pakrantėje vyraujantis klimatas yra subtropinis. Jis dovanoja karštas, sausas vasaras ir vėsokas, bet nešaltas, labai lietingas žiemas. Karščiausiais vasaros mėnesiais oro temperatūra vidutiniškai siekia 24 laipsnius šilumos, bet šiltuoju metų laiku termometro stulpeliai dažnai nesikuklina pasiekti ir 30 laipsnių ribą. Žiemomis dažnai temperatūra pasiekia 12 laipsnių.

Žemyninėje Kroatijos dalyje vasaros taip pat lepina karščiu, bet čia jos drauge ir drėgnos, lietingos. Oro temperatūra dieną vidutiniškai siekia apie 25 laipsnius šilumos. Žiemomis termometro stulpeliai vidutiniškai rodo apie 0 laipsnių, vėsu, dažnai sninga arba būna šlapdriba.

Kalnuose iškrinta daug kritulių, žiemomis kalnus užkloja storas sniego sluoksnis.

Kada keliauti į Kroatiją – tai priklauso nuo Jūsų poreikių. Jei norite lepintis paplūdimio malonumais, tada birželis–spalis bus idealus metas atostogoms. Liepos mėnesį vandens temperatūra čia sušyla net iki 27 laipsnių! Jei aktualus žiemos sportas, slidinėjimas, kraukitės lagaminus šaltuoju metų laiku.

Ekskursijos. Nuostabi Kroatija – tikras lobynas keliautojams. Keliaukite į sostinę Zagrebą, kur apstu muziejų, istorinio palikimo. O jei keliaujate su vaikais, aplankykite zoologijos sodą.

Leiskitės į ekskursiją po įspūdingą Dubrovniką, jaukiai įsitaisiusį pačiuose Kroatijos pietuose. Įspūdį kelia milžiniškos sienos, juosiančios senamiestį.

Jei nesibodite, kiek daugiau pakulniuoti, tai leiskitės į žygį po klanus. Neapsakomas nuotykis ir patirtis. Mėgausitės atsiveriančiais peizažais. Šiltuoju metų laiku galite leistis kalnų upėmis plaustais, o žiemą pasinerti į slidinėjimo linksmybes.

Ekskursija į Plitvicos ežerų parką bus vienas iš geriausių nuotykių pasaulyje. Įstabiais vaizdais, kriokliais ir žaluma žavintis parkas nepalieka abejingų.

Reikalingi dokumentai. Į Kroatiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė). Tiesa, jei vyksite į pačius šalies pietus, pavyzdžiui, į Dubrovniką, irgi reikia turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę. Kadangi norint patekti į tą šalies dalį, reikia kirsti nedidelį Bosnijos ir Hercegovinos ruožą.

Populiarūs viešbučiai. Kroatijoje apgyvendinimo įstaigų – daugiau negu dešimt tūkstančių. Tiesa, pagal Adrijos pakrantę didelę dalį apgyvendinimo vietų sudaro privatūs apartamentai, kuriuos nuomoja fiziniai asmenys.

Karališkas poilsis bus užtikrintas populiariausiuose ir svečių puikiai vertinamuose penkių žvaigždučių viešbučiuose Kroatijoje. Pavyzdžiui, „Luxury Apartments Klara“, „Hotel Dubrovnik Palace“ ir kituose. Jūsų laukia malonus aptarnavimas, puikiai įrengti apartamentai, visi patogumai, papildomos paslaugos ir nuostabus vaizdas pro viešbučio langus.

Ekonomiškam variantui rinkitės labai gerą poilsį ir patrauklią kainą siūlančius populiariausius viešbučius, pavyzdžiui, „Assi Room“, „Apartment Elena“, „City Break Dubrovnik Apartments“ ir daug kitų.

Šventės ir festivaliai. Vasarį Kroatijoje siaučia karnavalas, o vienas iš didžiausių vyksta Rijekoje. Čia skamba koncertai, vyksta eisenos, keliamos puotos ir nesibaigiančios linksmybės.

Gegužės mėnesį Diokletiano rūmuose vyksta vienas iš spalvingiausių ir neabejotinai gražiausių festivalių – Gėlių festivalis. O Istrijoje gegužės mėnesį organizuojamos vyno dienos.

Šioje šalyje visus metus organizuojama daugybė švenčių ir festivalių, tad sudalyvauti bent viename iš jų būtų puiki atrakcija atostogoms.

Transporto nuoma. Kroatijos gamta labai graži, todėl keliauti po šalį automobiliu yra vienas iš geriausių pasirinkimų norint kuo daugiau pamatyti ir atrasti. O geriausia tai, kad automobilių nuomos kainos Kroatijoje labai patrauklios. Mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma šalies sostinėje parai kainuos vos nuo 15 eurų, o už didelį lengvąjį automobilį mokėsite nuo 30 eurų už parą. Jei norite keliauti visureigiu, tai už paros nuomą mokėsite tik nuo 45 eurų, o už mikroautobusą šiek tiek brangiau – nuo 48 eurų už parą.

Nuomos kainos nurodytos apytikrės, kai automobilis rezervuojamas dar prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms turi įtakos ir tokie veiksniai: likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Kroatijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 21 metų amžiaus asmuo. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kelionės dokumentą (jei automobilis užsakytas internetu) ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • kroatai labai svetingi ir linkę bendrauti;
  • kroatai ypač vertina šeimą.


Kroatijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai