+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Maltą

Malta – maža, bet jauki ir be galo svetinga. Pigūs lėktuvų bilietai į Maltą puiki galimybė pamatyti ir patirti senovės Romos atodūsius ne Italijoje.  Pažintinė kelionė po Maltą nepaliks abejingų, didybe ir nenugalimumu alsuojanti Valeta – sostinė ir pagrindinis uostamiestis. Švento Jono ordinas pavadino miestą Kukliuoju Valetos miestu, tačiau dėl baroko, bastionų ir ravelinų stiliaus pastatų grožio miestas tapo žinomas kaip Iškilnusis. Nėra ko stebėtis, kuomet miestas atrodo nepaliestas laiko. Tylusis miestas – Mdina yra seniausias Maltos uostamiestis, jo unikalumą pažymi įtvirtinimai, o į miestą galima patekti tik pro vienus iš trijų vartų.  Žinoma, poilsinės kelionės irgi įmanomos, tačiau net vykstant patinginiauti paplūdimyje jus užburs Maltos grožis.  Pigūs skrydžiai į Maltą garantuoja puikias atostogas, o Maltos kerai apžavės ir nenorės paleisti. Nuodėmė būtų pamiršti Gozo salą, kuri, manoma, esanti Kalipsės sala paminėta legendinėje Homero „Odisėjoje“. Gozo - reiškia džiaugsmą, tai tampa gan akivaizdu, kuomet apsilankai Maltoje, todėl nedelskite ir pasinaudokite paskutinės minutės pasiūlymais, čiupkite lėktuvų bilietus su akcija ir skriskite su vėjeliu! Baltic Tours ir partneriai kaip visuomet siūlo akcijas ir nuolaidas, ragina pirkti lėktuvų bilietus internetu ir skubėti į atostogų ritmą pagavusią Maltą - 2018 metų kultūros sostinę.

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai:  Malta International Airport - MLA, Gozo Heliport oro uostas GZM, Heliport oro uostas JCO.

Laikas: GMT +1, vasarą GMT +2

Valiuta: Euras (EUR)

Gyventojų skaičius Maltoje: 419 615

Maltos plotas: 316 km²

Maltos įkūrimas: 750 m. pr. m e. Nepriklausoma Malta tapo 1964 m., 1974 m. pasiskelbė Respublika.

Lankytinos vietos: tobuliausi miestai – Valeta, Budžiba, Birkirkara, Šv. Elenos bazilika, Mdina, Gozo sala, Paukščių parkas, Karo muziejus, Karmelitų bažnyčia, Dingli kalvos, Tieqa Zerqa uola arba „Žydrasis langas“, Kalipsės ola ir dar daug nuostabių, senovės Romą primenančių vietų ir vietovių.

Būtina paragauti: Cucina Povera, pagal maltiečių tradicijas tai yra varguolių virtuvė, tačiau neapsigaukite, ji yra puiki! Maltietiška duona – būtinai jos paragaukite, lampuki pyragas (žuvies), triušienos troškinio (arabų šalių įtaka), Našlės sriuba, kannoli (pyragaitis su ricotta) ir dar daug kitų, Maltos virtuvė turi pasiūlyti begalę tradicinių patiekalų.  

Lauktuvės iš Maltos: vietinis medus, vynas, smulkūs suvenyrai, atvirutės ir magnetukai.

Pigiausi skrydžiai galimi: ankstyvą pavasarį, vėlyvą rudenį.

Klimatas. Maltoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, dovanojantis sausas ir maloniai šiltas vasaras bei drėgnas, bet švelnias žiemas. Priklausomai nuo Jūsų poreikių, Maltoje atostogauti galima kone visus metus, net ir žiemomis maudynių sezonas tęsiasi. Tiesa, į vandenį lįsti drįsta ne visi kadangi sausį vyrauja vidutiniškai apie 12 °C šilumos siekianti oro temperatūra. Vasaromis šalyje temperatūra pakyla iki 27 °C šilumos.

Jei esate šilumos mėgėjas ir norite lepintis kokybišku poilsiu paplūdimiuose, tuomet į Maltą kelionę planuokite balandžio – lapkričio mėnesiais. Norintys išvengti turistų antplūdžio ir mėgautis poilsiu į Maltą turėtų vykti antroje pavasario pusėje arba rudens pradžioje.

Ekskursijos. Malta nustebins tuos, kurie galvoja, kad šioje saloje teks apsiriboti tik puikiu poilsiu paplūdimyje. Keliaukite į Valetą ir grožėkitės žavingu miestu bei dar nuostabesniu jo senamiesčiu. Romantikai, leiskitės į kruizą! Vandens pramogų gerbėjai galės nerti į povandeninį pasaulį ir stebėti kerintį grožį. Jei esate neabejingi įvairiems skoniams, tuomet nepraleiskite progos pasinaudoti ekskursija, kurios metu pažinsite Maltos virtuvę ir paragausite puikiausių patiekalų.

Reikalingi dokumentai. Į Maltą keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Malta – labai mylima poilsiautojų, todėl nereikia stebėtis puikiu apgyvendinimo įstaigų tinklu. Kiekvienas keliautojas ras jo poreikius ir galimybes atitinkantį viešbutį. Prabangiam poilsiui pasirinkite iš puikių penkių žvaigždučių Maltos viešbučių, pavyzdžiui, „Radisson Blu Resort & Spa, Malta Golden Sands“, „Palazzo Valletta Suites“, „Hotel Phoenicia Malta“ ir kt. Šiuose viešbučiuose idealiai įrengti apartamentai, aukšto lygio aptarnavimas, pramogos ir visi patogumai, užtikrinsiantys puikų, kokybišką poilsį.

Ekonomiškam variantui Maltoje veikia daug puikiai vertinamų dviejų ar trijų žvaigždučių viešbučių. Rinkitės „Hotel Valentina“, „Holiday Inn Express – Malta“ ir kt.

Šventės ir festivaliai. Maltoje turėsite progą sudalyvauti šauniuose festivaliuose, kurie praskaidrins atostogas ir suteiks dar daugiau įspūdžių! Vasario – kovo mėnesiais sostinėje Valetoje organizuojamas Valletta Carnival, miestui suteikia daug gyvybės, judesio, šurmulio, audringų šokių ir spalvų.

Jei svečiuositės Maltoje birželio mėnesį, niekada nepasigailėsite. Tris dienas vykstantis folko muzikos festivalis yra išties unikalus renginys ir nepaprastas reginys. Tai ideali proga per muziką pažinti senąsias tradicijas ir kultūrą.

Liepos mėnesį Maltoje organizuojamas Malta Jazz festivalis, taip pat Malta Arts.

Jei mėgstate lankytis muziejuose ir Maltoje viešėsite rugsėjo pabaigoje, galbūt turėsite progą sudalyvauti muziejų naktyje – Notte Bianca, kai muziejai, istoriniai pastatai, restoranai, kavinukės lankytojam atviri visą naktį.

Transporto nuoma. Ilsėdamiesi Maltoje išsinuomokite automobilį ir pakeliaukite po salą savarankiškai. Automobilio nuoma čia nebrangi. Jei nuomosite Maltos oro uoste, tai mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma parai kainuos tik nuo 30 eurų, už didelį lengvąjį automobilį mokėsite nuo 75 eurų už parą. Mikroautobuso paros nuomos kainos startuoja nuo 65 eurų.

Nuomos kainos nurodytos preliminarios, rezervuojant automobilį prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Maltoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 21 metų amžiaus asmuo, daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Kai kurios nuomos kompanijos nurodo ir maksimalų vairuotojo amžių – 75 metus. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą ir kreditinę kortelę paslaugos apmokėjimui.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keli faktai:

  • vietiniai draugiški ir paslaugūs;
  • privalu gerbti vietinių tradicijas ir religiją;
  • su laisvalaikio ar paplūdimio apranga galite būti neįleisti į aukštesnės klasės restoranus.


Maltos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai