+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Airiją

Kryptis Vilnius-Airija lėktuvu – dažnas turistų pasirinkimas, juk pigūs skrydžiai į Airiją stebina tikrai dažnai, o ką jau kalbėti apie kerintį Airijos kraštovaizdį. Savaitgalis Airijoje prabėgs nepastebimai, tad norint nuodugniai susipažinti su unikalia sala leiskitės į ilgesnę kelionę po Airiją, aplankant šiaurės Airijos kalnus, sudalyvaujant šalies šventėse ir neaplenkiant įžymių Airijos vietų. Prakalbus apie festivalius, vienas iš jų, Golvėjuje vykstantis Austrių ir jūros gėrybių festivalis, galybė žmonių, susirinkusių paskutinį rugsėjo savaitgalį gardžiuojasi austrėmis ir stebi prestižines austrių atvėrimo varžybas, patikėkite, pamatyti – verta! Skrydžiai į Airiją suteikia progą apsilankyti dar vienoje, gerai visiems žinomoje, šventėje. Taip, tai Šv. Patriko diena, nepamirškite žalios atributikos! Orai Airijoje malonūs, ganėtinai šilti, tačiau iškrentančių kritulių kiekis gausus, skėtis Airijoje pravers visuomet. Žiemos metu sniegas retas svečias, vidutinė temperatūra 7°C. Transportas Airijoje išvystytas nepriekaištingai, populiarus keliavimas tiek autobusais, tiek traukiniais, sudarytos puikios galimybės išvysti lankomiausias vietas Airijoje, o problemų dėl nakvynės taip pat nekils. Airijos viešbučiai, svečių nameliai su šypsenomis laukia turistų, pasiūla nuo prabangių apartamentų iki kuklių jaukių namelių, kiekvienas išsirinks tai, ko nori.

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai Airijoje: Cork (ORK), Dublin (DUB), Shannon (SNN), Donegal (CFN), Galway (GWY), Ireland West Knock (NOC), Kerry (KIR), Sligo (SXL), Waterford (WAT).

Airijos laikas: UTC+0, vasaros UTC+1

Airijos valiuta: EUR

Gyventojų skaičius Airijoje: 4,6 mln.

Airijos plotas: 70 280 km²

Airijos įkūrimo data: apie 300 m. pr. Kr. saloje pasirodžius pirmiesiems gyventojams.

Lankytinos vietos Airijoje: Dublinas, Kašelio uola, Mohero uolos, Dinglio pusiasalis, Kerio žiedas, Burenas, Golvėjus, Boino slėnis, Arano salos, Milžinų kelias, Benbalbinas, Banračio pilis, Downpatrick Head atodanga, Mohero uolos, Pusės peso tiltas.

Būtina paragauti: Airijos virtuvėje didelį vaidmenį vaidina bulvės, bent kartą per dieną jos tikrai yra valgomos, kaip garnyras prie kitų patiekalų, gaminamų iš žuvies, daržovių, mėsos, jūros gėrybių, taip pat kepama bulvių duona. Airijos nacionalinis maistas tikrai sotus, didelis dėmesys skiriamas pietums, vakarienė šiek tiek lengvesnė. Tradicinis Airijos patiekalas – airiškas troškinys, gaminamas iš ėriuko kaklo, bulvių bei svogūnų.

Lauktuvės iš Airijos: suvenyrai su Airijos simboliu žaliuoju trilapiu dobilu, suvenyriniai leprikanai (putlūs, žemi senukai raukšlėtais veidais dažnai vaizduojami su batu ir plaktuku), airiška kava, airiškas viskis, Guinness alus.

Pigiausi skrydžiai į Airiją galimi: pigūs skrydžiai į Airiją lepina žiemos laikotarpiu, ankstyvo pavasario ar vėlyvo rudens dienomis, tačiau paskutinės minutės pasiūlymai nudžiugina ištisus metus - reikia stebėti ir griebti!

Klimatas. Airijoje vyrauja švelnus klimatas, bet išskirtinis akcentas šioje šalyje – itin gausus kritulių kiekis. Ypač daug jų sulaukiama vakarinėje pakrantėje, o Dublinas ir rytinė pakrantė yra mažiausiai lietinga teritorija bei daugiausiai lepinama šilumos. Atlanto jūriniam klimatui, būdingam Airijai, daugiausia įtakos turi Golfo srovė. Žiemą nebūna daug sniego, storesnė jo danga susidaro nebent aukščiau kalnuose.

Airijoje visus metus žaliuoja augmenija. Atvykę į šalį bet kuriuo metų laiku, grožėsitės kvapą gniaužiančiais peizažais. Šaltuoju metų laiku čia vidutiniškai vyrauja apie 7 laipsnius šilumos, o vasarą termometro stulpeliai vidutiniškai kyla iki 19 laipsnių šilumos.

Ekskursijos. Airijoje platus ekskursijų pasirinkimas keliaujantiems dėl kultūros, norintiems pasimėgauti gamtos teikiama ramybe, trokštantiems pramogų arba, atvirkščiai, kokybiško, ramaus poilsio.

  • Leiskitės į ekskursiją po Dubliną. Mieste gimė būrys žinomiausių rašytojų. Miestą, kuris dovanos didžiulį bagažą įspūdžių ir teigiamų emocijų.
  • Nepasigailėsite pasinaudoję proga pakeliauti po Airijos pakrantes, aplankyti ten stūksančias ir daug metų menančias pilis.
  • Rekomenduojama leistis į ekskursiją po Airijai priklausančias salas.

Reikalingi dokumentai. Į Airiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė)

Populiarūs viešbučiai. Airijoje keliautojai gali rinktis iš didelės apgyvendinimo vietų pasiūlos. Todėl kiekvienas atras jam tinkamiausią. Norintys ilsėtis aukščiausio lygio viešbučiuose turėtų pasirinkti iš populiariausių penkių žvaigždučių viešbučių. Pavyzdžiui, „The Heritage Killenard“ –čia Jūsų laukia baseinas, SPA paslaugos, masažai, treniruoklių salė, grožio paslaugos ir daug kitų privalumų. „Temple House Apartments“ – visai šalia šio viešbučio įsikūrę teatrai, muziejai, išpuoselėti parkai ir kiti lankytini objektai. „The Marker Hotel“ – viešbutyje laukia aukščiausio lygio aptarnavimas, daugybė papildomų paslaugų, pramogų, o šalia viešbučio – daug lankytinų objektų, ir kt.Jei prioritetą teikiate kainai ir norite kažko ekonomiško, turėsite progą pasirinkti iš labai gerą kainos ir kokybės santykį siūlančių 2 ar 3 žvaigždučių viešbučių. Pavyzdžiui, puikiai vertinami yra „Stoops Guesthouse“, „Country House B@b“, „Gleann Fia Country House“ ir daug kitų.

Šventės ir festivaliai. Ar bent numanote, kaip Jums pasiseks, jei per viešnagę Airijoje turėsite progą sudalyvauti kokiame nors festivalyje? Žymiausia šventė Airijoje – kovo 17 dieną švenčiama Šv. Patriko diena. Airijos gyventojai eina į gatves apsirengę žaliai, pasidabinę laimę simbolizuojančiu dobilu, linksminasi, susitinka su draugais ir, žinoma, geria tikrus airiškus gėrimus.

Dublinas yra pasaulyje svarbių rašytojų, pavyzdžiui, Oskaro Vaildo gimtinė. Vadinasi, gegužės mėnesį čia švenčiama rašytojų savaitė. Šventė sutraukia ne tik Airijos, bet ir viso pasaulio žinomiausius rašytojus. Jie dalijasi mintimis, diskutuoja, vyksta seminarai, skaitymai ir kiti renginiai.

Jei Airijoje svečiuositės vidurvasarį, sudalyvaukite liepos mėnesio pradžioje vykstančiame The Cat Laughs komedijos festivalyje, kur turėsite progą išvysti geriausių komikų pasirodymus.

Nepaisant nuo to, koks metų laikas, didelė tikimybė, kad per Jūsų viešnagę vienur ar kitur šalyje bus organizuojamas koks nors meno, muzikos, festivalis ir organizuojamos mugės.

Transporto nuoma. Viešint Airijoje, išsinuomoti automobilį ir savarankiškai keliauti po šalį – idealus sprendimas. Nedidelio ar vidutinio dydžio automobilio nuoma Dublino oro uoste kainuos nuo 50 eurų parai. O už didesnį lengvąjį automobilį mokėsite nuo 57 eurų už parą. Visureigio parai nuomos kainos bus nuo 67 eurų, o 9 vietų mikroautobuso nuomos kaina bus nuo 100 eurų už parą.

Nuomos kainos nurodytos apytikrės, kai automobilis rezervuojamas prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai: likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Airijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 21 metų amžiaus asmuo. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kelionės dokumentą (jei automobilis užsakytas internetu) ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • airiai mandagūs, bendrauja šiltai;
  • airiai nemėgsta konfliktų, tad jiems būdingos geros manieros, dažnai pasitelkiamas humoras.


Airijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai