+370 5 2111444 Pr-Sk 8:00-23:00

Pigūs skrydžiai į Airiją

Kryptis Vilnius-Airija lėktuvu – dažnas turistų pasirinkimas, juk pigūs skrydžiai į Airiją stebina tikrai dažnai, o ką jau kalbėti apie kerintį Airijos kraštovaizdį. Savaitgalis Airijoje prabėgs nepastebimai, tad norint nuodugniai susipažinti su unikalia sala leiskitės į ilgesnę kelionę po Airiją, aplankant šiaurės Airijos kalnus, sudalyvaujant šalies šventėse ir neaplenkiant įžymių Airijos vietų. Prakalbus apie festivalius, vienas iš jų, Golvėjuje vykstantis Austrių ir jūros gėrybių festivalis, galybė žmonių, susirinkusių paskutinį rugsėjo savaitgalį gardžiuojasi austrėmis ir stebi prestižines austrių atvėrimo varžybas, patikėkite, pamatyti – verta! Skrydžiai į Airiją suteikia progą apsilankyti dar vienoje, gerai visiems žinomoje, šventėje. Taip, tai Šv. Patriko diena, nepamirškite žalios atributikos! Orai Airijoje malonūs, ganėtinai šilti, tačiau iškrentančių kritulių kiekis gausus, skėtis Airijoje pravers visuomet. Žiemos metu sniegas retas svečias, vidutinė temperatūra 7°C. Transportas Airijoje išvystytas nepriekaištingai, populiarus keliavimas tiek autobusais, tiek traukiniais, sudarytos puikios galimybės išvysti lankomiausias vietas Airijoje, o problemų dėl nakvynės taip pat nekils. Airijos viešbučiai, svečių nameliai su šypsenomis laukia turistų, pasiūla nuo prabangių apartamentų iki kuklių jaukių namelių, kiekvienas išsirinks tai, ko nori.

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai Airijoje: Cork (ORK), Dublin (DUB), Shannon (SNN), Donegal (CFN), Galway (GWY), Ireland West Knock (NOC), Kerry (KIR), Sligo (SXL), Waterford (WAT).

Airijos laikas: UTC+0, vasaros UTC+1

Airijos valiuta: EUR

Gyventojų skaičius Airijoje: 4,6 mln.

Airijos plotas: 70 280 km²

Airijos įkūrimo data: apie 300 m. pr. Kr. saloje pasirodžius pirmiesiems gyventojams.

Lankytinos vietos Airijoje: Dublinas, Kašelio uola, Mohero uolos, Dinglio pusiasalis, Kerio žiedas, Burenas, Golvėjus, Boino slėnis, Arano salos, Milžinų kelias, Benbalbinas, Banračio pilis, Downpatrick Head atodanga, Mohero uolos, Pusės peso tiltas.

Būtina paragauti: Airijos virtuvėje didelį vaidmenį vaidina bulvės, bent kartą per dieną jos tikrai yra valgomos, kaip garnyras prie kitų patiekalų, gaminamų iš žuvies, daržovių, mėsos, jūros gėrybių, taip pat kepama bulvių duona. Airijos nacionalinis maistas tikrai sotus, didelis dėmesys skiriamas pietums, vakarienė šiek tiek lengvesnė. Tradicinis Airijos patiekalas – airiškas troškinys, gaminamas iš ėriuko kaklo, bulvių bei svogūnų.

Lauktuvės iš Airijos: suvenyrai su Airijos simboliu žaliuoju trilapiu dobilu, suvenyriniai leprikanai (putlūs, žemi senukai raukšlėtais veidais dažnai vaizduojami su batu ir plaktuku), airiška kava, airiškas viskis, Guinness alus.

Pigiausi skrydžiai į Airiją galimi: pigūs skrydžiai į Airiją lepina žiemos laikotarpiu, ankstyvo pavasario ar vėlyvo rudens dienomis, tačiau paskutinės minutės pasiūlymai nudžiugina ištisus metus - reikia stebėti ir griebti!

Airijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai