+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Olandiją

Ar pritrūkote nuotykių? Norite naujų patirčių ir dar neregėtų pojūčių? Ramiai gulėti paplūdimyje ir mėgautis nuolatine saule – ne jums? Pasinaudokite pasiūlymais keliauti į Olandiją pigiau! Nuolatiniame judėjime paskendęs miestas neleis nei sekundei užsimiršti kur esate. Atostogos Olandijoje gali būti labai įvairios. Leiskite dienas tyrinėdami mažuosius miestus, jų unikalią architektūrą ir gamtą, bei praturtinkite įspūdžius leisdami naktis niekada nemiegančiuose didmiesčiuose. Prisitaikykite prie vietinių gyventojų ir tyrinėkite miestus dviračiu! Aplankykite visame pasaulyje gerai žinomą Amsterdamą, pamatykite senąją olandų architektūrą bei išmėginkite kelionę kanalais. Taip pat pažinkite naujai atgimusį, urbanistinį Roterdamo miestą. Visoje šalyje apstu muziejų, parkų, katedrų, barų bei klubų, tačiau norint pajausti tikrą olandišką dvasią vertėtų apsilankyti kanapių baruose, vadinamuose coffeshop, sudalyvauti jų tradiciniame karnavale, bent kartą atsidurti hardstyle muzikos stiliaus festivalyje bei stebėti futbolo rungtynes kartu su vietiniais. Nepraleiskite progos pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymu, nes kelionė į Olandiją (dar vadinamą Nyderlandais) gali būti netikėčiausias ir geriausias atostogų sprendimas. Įsigytas lėktuvo bilietas į ryškiaspalvių gėlių, seniausių vėjo malūnų bei dviratininkų šalį atneš ne tik nuostabias atostogas bei šaunų poilsį, bet ir norą sugrįžti čia pasinaudojus paskutinės minutės pasiūlymais ir vėl!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Amsterdam Airport Schiphol – AMS (Amsterdamas), Eindhoven Airport – EIN (Eindhoveno oro uostas), Groningen Airport Eelde – GRQ (Grioningo miesto oro uostas), Maastricht Aachen Airport – MST (Mastrichtas), Rotterdam The Hague Airport – RTM (Roterdamo oro uostas).

Olandijos laikas: UTC +1, vasaros laikas UTC +2.

Valiuta: EUR

Gyventojų skaičius Olandijoje: 6,318 mln.

Olandijos plotas: 41,543 km²

Šalies įkūrimas: valdant Karoliui V, Šventosios Romos imperijos imperatoriui ir Ispanijos karaliui, kartu su šiuolaikine Belgija regionas įėjo į 17 Nyderlandų provincijų sudėtį. Visišką nepriklausomybę nuo Ispanijos Nyderlandai išsikovojo 1648 m.

Lankytinos vietos Olandijoje:
Amsterdamas: Rijksmuseum (Nacionalinis muziejus), I Amsterdam ženklas, Raudonųjų žibintų kvartalas, Van Gogh muziejus, Heineken Experience (alaus darykla), kanalai.
Roterdamas: Markthal Roterdamo turgus, Roterdamo zoologijos sodas, Erasmus tiltas, Old Harbour (senasis Roterdamo uostas).
Den Haag: Centrinė aikštė, seat of the States General of the Netherlands, Peace Palace, The Hague pasažas. The Mill Network at Kinderdijk-Elshout (Kinderdijk miestas) – malūnų kompleksas, Keukenhof parkas (Lisse miestas) – tulpių muziejus, sodai.

Būtina paragauti: kadangi olandai yra nuolat skubantys žmonės čia daugiausiai rasite greito maisto restoranų. Iš greitųjų patiekalų vertėtų paragauti kaassoufle – lydytas sūris džiuvesėliuose, bamischijven – makaronai džiuvesėliuose bei vištienos kroketų. Negalite sakyti, kad buvote Olandijoje, jeigu neragavote olandiškų bulvyčių, kurios parduodamos ant kiekvieno kampo, tad bus tikrai nesunku rasti. Čia jie taip pat turi savo unikalius patiekalus. Iš tradicinių olandų patiekalų tikrai išsirinksite patinkantį. Erwtensoep – žirnių ir kumpio sriuba, stamppot – trintos daržovės su dešra, hutspot – jautienos troškinys, boerenkool met worst – lapiniai kopūstai su dešra, pannekoeken – lietiniai su įvairiu garnyru. Be abejo, kaip Olandija be savo vaflių vadinamų stroopwaffel! O dėl Bossche Bol deserto verta nuvykti į `s-Hertogenbosch miestą, nes jis yra unikalus šios vietovės gaminys ir niekur kitur jo nerasite.

Lauktuvės iš Olandijos: geriausios olandiškos lauktuvės, kurios iškarto sukels asociacijas su Olandija, yra įvairiausių skonių sūriai, medinės margaspalvės klumpės bei įvairiausi suvenyrai su kanapių simbolika.

Skrydžiai į Olandiją pigiau galimi: bilietai pigiau internetu galimi vėlyvą rudenį, ankstyvą pavasarį.

Klimatas. Olandijoje arba Nyderlanduose vyrauja vidutinių platumų jūrinis klimatas, atnešantis šaltas žiemas, vėsų pavasarį ir rudenį, bet šiltą vasarą. Šilčiausi mėnesiai yra du – liepa ir rugpjūtis. Saulėtos dienos gyventojus džiugina maždaug nuo gegužės iki liepos. Olandija – tai vėjuota šalis. Čia sulaukiama gana didelio kritulių kiekio. Olandijoje ryškūs keturi metų laikai. Daugiausia keliautojų šalis sulaukia šiltuoju metų laiku, į pažintines ekskursijas nemažai keliautojų leidžiasi ir pavasarį ar rudens pirmoje pusėje.

Ekskursijos. Savita kultūra, gražia gamta ir turtingais miestais bei įdomiomis šventėmis garsi Olandija keliautojams turi, ką pasiūlyti. Aplankykite Amsterdamą, kuriam būdinga išskirtinė architektūra. Čia sužavės miestą raizgantys kanalai, leisiantys pasijusti tarsi Venecijoje. Dviračiai – dar viena neatsiejama Amsterdamo detalė. Ir tai dar ne viskas – Amsterdame jūsų laukia gausybė muziejų.

Jei Olandijoje viešėsite pavasarį, tiesiog privalote pasinaudoti proga ir aplankyti Keukenhof gėlių sodą, kuris, atšilus orams, pasipuošia keliais milijonais pavasario gėlių!

Apsilankykite šalies muziejuose, kurie padės geriau pažinti Olandijos istoriją, tradicijas, įpročius, kultūrą.

Reikalingi dokumentai. Į Olandiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė).

Populiarūs viešbučiai. Olandijoje apgyvendinimo įstaigų daug. Todėl sau tinkamą atras bet kokių poreikių turintys keliautojai. Jei norite ilsėtis geriausiuose viešbučiuose, rinkitės iš populiariausių penkių žvaigždučių, pavyzdžiui, „Pulitzer Amsterdam“, „Luxury Suites Amsterdam“, „The Dylan Amsterdam“, „Hotel Des Indes The Hague – a Luxury Collection Hotel“ ir daug kitų. Šiuose viešbučiuose svečių laukia išskirtinė prabanga, malonus aptarnavimas, puikus maistas, visi patogumai ištaigingai įrengtuose apartamentuose ir pramogos. Pavyzdžiui, baseinai, sveikatos klubai, SPA procedūros, masažai, saunos, treniruoklių salės ir kt.

Ekonominės klasės viešbučiai, pavyzdžiui, „Hotel Anna Casparii“, „Hotel Hofstede Landduin“, „Hotel Il Fiore“ ir daug kitų siūlo komfortabilų poilsį už patrauklią kainą.

Šventės ir festivaliai. Daugeliui Olandija asocijuojasi su gėlių jūra. Dėl to nenuostabu, kad didžiausias ir žymiausias festivalis šalyje yra Keukenhof gėlių parodos atidarymas. Į jį suplūsta svečiai ne tik iš pačios Olandijos ir kaimyninių šalių, bet ir iš gerokai tolimesnių pasaulio kampelių. Šis festivalis organizuojamas kovo mėnesį. Pagrindiniu akcentu tampa nepaprasto grožio skirtingų tulpių jūra, kurianti įvairias spalvines kompozicijas.

Sausio pabaigoje–vasario pradžioje organizuojamas festivalis, sulaukiantis daug kinomanų dėmesio. Tai – Tarptautinis Roterdamo filmų festivalis.

Balandžio 27 dieną Olandijoje švenčiama Karaliaus diena. Tądien Amsterdamo gatvėse vyksta eisenos, koncertai, skamba muzika ir gyventojai pasineria į siautulingą vakarėlį.

Olandijoje daug gražių švenčių ir festivalių, pavyzdžiui, muzikos ir meno. Organizuojama daug paradų, mugių. Jei turėsite progą sudalyvauti kokioje nors olandų šventėje, „pasikrausite“ daug teigiamų emocijų.

Transporto nuoma. Jei automobilį nuomosite Amsterdamo oro uoste, tai mažo automobilio nuomos kaina parai bus nuo 56 eurų. Ekonomiškas automobilis parai kainuos nuo 64 eurų, o didelis lengvasis automobilis – nuo 100 eurų. Jei norėsite po Olandiją keliauti visureigiu ar nedideliu mikroautobusu, tai jo nuoma už parą bus nuo 165 eurų.

Automobilių nuomos kainos Roterdamo oro uoste bus kiek didesnės. Mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma už parą bus nuo 80 eurų, o už didelį lengvąjį automobilį parai mokėsite nuo 145 eurų. Mikroautobuso nuomos kainos bus net nuo 300 eurų už parą.

Nuomos kainos nurodytos apytikrės, kai automobilis rezervuojamas prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms turi įtakos ir tokie veiksniai: likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Olandijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 21 metų amžiaus asmuo. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kelionės dokumentą (jei automobilis užsakytas internetu) ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • Olandai gana uždari, ypač vyresnės kartos atstovai.
  • Olandai – žmonės, nepaisantys lyčių stereotipų. Todėl galite likti nesuprasti su neva džentelmeniškomis manieromis.


Olandijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai