+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Romą

Pigūs skrydžiai į Romą

Pigūs lėktuvo bilietai į Romą suteiks galimybę tarti garsų Buon Giorno nuotykių ir įspūdžių kupinam miestui! Nesvarbu kelintą kartą gyvenime sveikinatės su Italija, nesvarbu kuriuo paros metu ją pasiekėte, pirmiausias dalykas, kurį privalote padaryti – tai atsirėmę į šeimyniška aura gaubiamos kavinukės sieną išgerti puodelį su meile paruošto espresso! Klausiate ar tuomet jau leidžiama pasiklysti? Tik tada, kai paėjėję dar porą žingsnių nusipirksite, matyt, skaniausių pasaulyje pistacijų gelato porciją! Dabar jau galima: klaidžiokite nuo vieno fontano prie kito, nuo vienos bažnyčios frontono prie antro, iš antikos keliaukite į teatrališkąjį baroką iki kol ims gurgti pilvas ar uoslę pavilios šiltos, iš krosnies garuojančios picos aromatas. Šį miestą pamilsite jei ne iš pirmo žvilgsnio, tai iš pirmo kąsnio ar gurkšnio – tikrai. „Į Romą su meile“ – taip režisierius Woody Allen pavadino vieną savo filmų ir, matyt, ne be reikalo – šiuos žodžius dar ne kartą ištarsite keliaujant tiek į, tiek šio amžino miesto, visuomet galvodami, jog sugrįšit… Pigių skrydžių pasiūlymai kelionėms į Romą galioja kone ištisus metus! Pasinaudokite skelbiamomis akcijomis, nuolaidomis ar paskutinės minutės pasiūlymais pirkdami bilietus tiesiog internetu.

Informacija ir patarimai keliautojams:

Oro uostai: Chiampino (CIA), Fiumicino (FCO) tarptautiniai oro uostai.

Laikas: UTC+1, vasaros laiku UTC+2

Valiuta: EUR

Gyventojų skaičius Romoje: 2646000 (2014)

Romos plotas: 1 285,31 km²

Romos įkūrimo data: 753 m. pr. m. e. balandžio 21 d.

Lankytinos vietos: Antikos laikus menantis Kolizejus, Panteonas, Romos forumas, kadaise veikęs Karakalos pirčių kompleksas bei Palatino kalva. Aplankykite pirmąją barokinę Il Gesu bažnyčią, svarbiausią ir įspūdingiausią Romos katalikų šventovę – Šv. Petro baziliką, pasigrožėkite Milekandželo ištapyta Siksto koplyčia ir nepraleiskite progos apžiūrėti įspūdingųjų Santa Maria Maggiore mozaikų. Užsukite į Nacionalinį Antikos muziejų, įsikūrusį Barberini rūmuose (Palazzo barberini), o po to paskirkite susitikimą Rafaeliui, Berniniui ir Karavadžui Santa Maria delpopolo bažnyčioje. Pavargote? Prisėskite atsikvėpti ant žymiųjų Ispaniškųjų laiptų (Scalina Spagna). Atsipūtę dar pasivaikščiokite po dizainerių vardais nužymėta gatve – Via dei Condotti, o prieš atsisveikinant įmeskite monetą į vienu iš Romos simbolių tapusį Trevi fontaną, žadėdami sugrįžti.

Būtina paragauti: italai vadovaujasi taisykle „paprasta, tačiau tik iš aukščiausios kokybės produktų”! Nuodėmė grįžti namo neparagavus: pasta carbonara, tiramisu – maskarponės sūrio deserto, užgeriant puodeliu espresso. Nepamirškite gelato – ledų su pistacijomis, uogomis, sausainiais ar/ir šokoladu – kuo didesnę porciją ir vis kitokio skonio, kuo mažesniais laiko intervalais! Picos – parduodamos gabaliukais ar apvalios – tik ką ištrauktos iš medžiu kūrenamos krosnies. Gnocchi (tariame „nioki“) – tikros itališkos klasikos su išskirtinai skaniais padažais. Tobulas pasirinkimas skubantiems kuo daugiau pamatyti – bruschetta – skrebutis su aukščiausios kokybės alyvų aliejumi, česnaku ir stambiai kapotais priedais. Pabaigai – Filetti di Baccalà, tešloje kepta menkė, savo skoniu kiek primenanti angliškuosius fish and chips.

Lauktuvės iš Romos: iš Romos lagaminan nugula makaronai, kvapnaus bazilikų pesto, sūris, alyvuogių aliejaus ar bent vyno butelis. O geriausia – viskas kartu, kad namie laukiantys giminaičiai nuotraukų peržiūrai susirinktų kuo autentiškesnėje aplinkoje! Jei ieškote ko nors, kas ilgiau stimuliuotų prisiminimus apie amžinąjį miestą – paieškokite antikiniais motyvais išmarginto šalio, Italijos ikona tapusios vespos skulptūrėlės, magnetuko ar raktų pakabuko, užsukite į jaukų knygynėlį ir įsigykite jei ne knygą, tai bent drobinį maišelį joms nešiotis. Na, o nuo kelionės į Romą neatskiriamame Vatikane nesunkiai rasite itin populiarių,popiežiaus atvaizdu padabintų suvenyrų, pradedant raktų pakabukais ar atvirukais, baigiant butelių atidarytuvais.

Pigiausi skrydžiai į Romą galimi: kainų stulpeliai ims kristi pačiu laiku – baigiantis didiesiems vasaros karščiams ir atslūgs turistų potvyniams – tai įvyks kalendoriui signalizuojant apie prasidėjusius rugsėjo bei lapkričio mėnesius.

Kiti Italijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai