+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Stambulą

Pigūs skrydžiai į Stambulą

Pigių skrydžių bendrovės nuolat siūlo lėktuvų akcijas ir nuolaidas į keliautojų pamėgtą Stambulą. Pigiais ir paskutinės minutės pasiūlymais pasinaudoti išties verta – turkiškos atostogos Stambule neabejotinai taps nepamirštamomis. Koks pirmas dalykas, kurį turėtų padaryti kiekvienas pasiekęs Stambulą? Aplankyti turkišką kirpyklą ir atsipalaiduoti kirpėjo kėdėje – tai, kone ritualu tapusiu, kelionės aspektu, kuomet žaibišku greičiu ir meistriškai jums sukurs nuostabią šukuoseną ir paruoš atostogų laikui... Po kirpyklos lėkite tiesiai į Grand Bazaar – Didįjį turgų, kur ir prieskoniai, ir sendaikčiai, ir saldumynai... Vakarui geriausia susirasti jaukesnę vietelę vietinių tarpe. Ji ten, kur prie stalo nenustoja aidėti serefe (į sveikatą!), lydimas trumpų tostų – už gyvenimą, susitikimus, už naujus draugus. Išgerkite rakės – tokio raiškaus ryžių aromato daugiau neturi joks kitas likeris. Tai dienos ir naktys, kurios vertos būti ne tik prisimintos, o gal ir pamirštos, bet svarbiausia – jas patirti. Tad leiskitės būti įtraukiami į magišką Stambulo gyvenimą, o tai padės įgyvendinti pigūs lėktuvo bilietai. Skrendam į Stambulą!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Ataturk (IST), Sabiha Gokcen (SAW) tarptautiniai oro uostai

Laikas: UTC+2, vasaros laiku UTC+3

Valiuta: Naujoji Turkijos lira (YTL); Turkijoje taip pat galima atsiskaityti ir doleriais, ir eurais, tačiau kaina greičiausiai ne tik bus didesnė, bet ir grąžos vargu ar sulauksite.

Gyventojų skaičius Stambule: 13 483 052 (2011)

Stambulo plotas: 1 831 km²

Stambulo įkūrimo data: 667 m. pr. m. e.

Lankytinos vietos: muziejų fanatikams duris Stambule atvers archeologijos, karo muziejai bei  specifinis mozaikų muziejus, kurio eksponatai siekia net V a. Vaikštinėdami po gatves pasukite apžiūrėti Filokseno rezervuaro, užverskite galvas prie Konstantino kolonos ar kiek vėlesniais laikais iškilusio Galatos bokšto. Pastovėti verta po Šv. Sofijos soboro (Hagia Sofia) kupolu, tačiau jūsų dėmesio vertos ir kitos šventovės: bizantinė Šv. Irenos bažnyčia, prabanga dvelkiančios Suleimano, Naujoji bei Tulpės mečetės. Įspūdingiausi Stambulo rūmų kompleksai: Dolmabahce ir Topkapi. Minutėlei atsipūsti stabtelkite prie gražiausio mieste  Achmedo III fontano, o užkąsti patraukite į Yildizo parką. Visgi, įsijausti į turkiškos kultūros ritmą geriausiai pavyksta tik aplankius vietinį turgų: nuo XV a. Stambule veikia Didysis turgus (Grand Bazaar), Beyazito aikštėn traukia sendaikčių mėgėjai, o egzotiškų prieskonių debesyse visuomet skendi egiptiečių turgus. Turintiems daugiau laiko, dar viena puiki idėja – paplaukioti laivu po Bosforo sąsiaurį. Nuo denio atsiveria puiki miesto panorama, Genujos pilies griuvėsiai bei Azijos tvirtovės siluetas.

Būtina paragauti: Maistas – svarbi Turkijos kultūros dalis, tad restoranų meniu svarba čia prilygsta keliautojo žemėlapio svarbai. Ryžių plovai su jautiena ar aviena, įdarytos daržovės (ypač baklažanai), gözleme (plona tešla, įdaryta įvairiais įdarais, šiek tiek primins lietinius blynus) balıkekmek (grilyje kepta žuvis) ar kumpir – didžiulės su lupena keptos bulvės, šakute sutrinamos su sviestu ir sūriu. Smaližiautojai džiausis džiovintais vaisiais, sirupuose skęstančiomis figomis, kvapniais pudingais iš ryžių ryžių (sütlaç) ar pieno (kazandibi) ir, žinoma, baklava – filo tešlos pyragaičiais su pistacijomis, migdolais ar kitais riešutais.  Pabaigai – rakė – raiškaus anyžių aromato likeris.

Lauktuvės iš Stambulo: odos ir tekstilės gaminiai: rankų darbo kilimai, pagalvių užvalkalai ar bent virtuviniai rankšluosčiai. Taip pat išskirtinė, itin ryški ir marga  keramika, turkiškos kavos puodeliai su mažyčiais, elegantiškais šaukšteliais. Neturintiems daug vietos lagamine – juodasis Turkijos muilas, įvairūs juvelyrikos dirbiniai, puošti žymiosiomis velnio akimis ar tiesiog kvapnūs prieskoniai ir saldumynai (sezamų pasta, baklava). Visa tai rasite Didžiajame Stambulo turguje – Grand Bazaar.

Pigiausi skrydžiai į Stambulą galimi: ankstyvą rudenį ar tik ką pasirodžius pavasario saulei.

 

Kiti Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai