+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Švediją

Hey hey taria pigūs lėktuvų bilietai į Švediją! Po visą šalį plačiai išsidėstę Švedijos oro uostai laukia visų išskėstomis rankomis. Vilnius – Švedija, Kaunas – Švedija ar Ryga – Švedija! Tiesioginiai skrydžiai į Švediją iš jums patogaus miesto, skriskite, ilsėkitės, patirkite! Užsimanius aplankyti šią žavingą šalį tereikia trijų minučių ir bilietai internetu į Švediją jau jūsų kišenėje. Bilietų kainos skrendant į Švediją lėktuvu prasideda vos nuo 10 eurų, nėra ko dvejoti! Savaitgalis Švedijoje gali būti labai turiningas, šalis slepia daugybę lankytinų objektų. Astridos Lindgren pasaulis pritraukia daugybę turistų neabejingų šiai autorei ir jos knygoms. Įžymios Švedijos vietos, tokios kaip Drotningholmo dvaras, vikingų žemė Gamla Uppsala, Karaliaus sodai, Karališkieji rūmai stebinantys sargybos pasikeitimo ceremonija, Liseberg atrakcionų parkas, didžiųjų miestų senamiesčiai ir dar daug kitų įdomybių palieka neišdildomus įspūdžius ir vilioja dar nors kartą sugrįžti atgal. Švedijos universitetai pritraukia daugybę studentų iš Europos, mokslui skiriamas didžiulis dėmesys, o mokslo centras Universeum yra vienas didžiausių visoje Skandinavijoje. Studijuoti Švedijoje nesiruošiate? Tačiau, kelionei po Švediją laiko atrasti tikrai galima!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai Švedijoje: Arlanda (ARN), Bromma (BMA), Lulea (LLA), Säve (GSE), Linkoping (LPI), Stockholm Skavsta (NYO), Sundsvall (SDL), Kiruna (KRN), Malmo-Sturup (MMX), Frösön (OSD), Landvetter (GOT), Halmstad (HAD), Helsingborg (AGH), Borlänge (BLE).

Laikas: UTC +1, vasaros laikas UTC +2

Valiuta: Švedijos krona (SEK)

Gyventojų skaičius Švedijoje: 9,6 mln

Švedijos plotas: 449 964 km²

Švedijos įkūrimo data: pirmieji žmonės į Švedijos teritoriją atvyko dar akmens amžiuje, o Švedijos valstybės ištakos menamos nuo Vikingų laikų, kuomet I ir II tūkstantmečio sandūroje Skandinavijos teritorijoje pradėjo formuotis valstybės.

Lankytinos vietos Švedijoje: Stokholmas, Drotningholmo dvaras, Kalmar Slott, Gamla Uppsala, Skansen, Geteborgas, Gotlando sala ir Visby, Malmė, Elando sala, Ledo viešbutis, Astridos Lindgren knygų veikėjų pasaulis, pramogų ir nuotykių parkas High Chaparral, Mokslo centras Geteborge – Universeum, Liseberg atrakcionų parkas, Gotlando sala.

Būtina paragauti: Švedų virtuvėje vyrauja pieno produktai, balta duona, traškios duonos paplotėliai, jautiena, kiauliena, žuvies patiekalai bei bulvių garnyras. Atostogos Švedijoje neįsivaizduojamos be vieno populiariausio patiekalo Kottbullar, mažyčių mėsos kukulių, kurių įsigyti galima net maisto parduotuvėse. Mėgstamiausias gėrimas – kava. Švedai, beje, viena daugiausiai kavos išgeriančių tautų pasaulyje.

Lauktuvės iš Švedijos: įvairūs rankų darbo amatų dirbiniai, suvenyrai su briedžiais, atvirukai, magnetukai, kava, pypkės.

Pigiausi skrydžiai į Švediją galimi: pigūs skrydžiai į Švediją iš Vilniaus, Kauno ar Rygos pasitaiko itin dažnai, Ištisus metus džiugina žemos skrydžių kainos, o pagavus paskutinės minutės pasiūlymą į Malmę ar Stokholmą nuskrendama pigiau nei nuvažiuojama iš Vilniaus į Kauną, tad savaitgalis Švedijoje prieinamas visiems!

Klimatas. Švedijai būdingas vidutinių platumų klimatas, lemiantis šaltas žiemas, gana didelį kritulių (sniego) kiekį ir vėjuotas, vėsokas vasaras. Šaltuoju metų laiku čia vidutiniškai vyrauja apie 14 °C šalčio, tačiau priklausomai nuo regiono, oro temperatūra gali svyruoti nuo –14 iki 0 °C. Šilčiausią vasaros mėnesį – liepą – Švedijoje termometro stulpeliai vidutiniškai rodo 10–17 °C šilumos. Nors vasaros ir vėsios, pasitaiko ir šiltesnių, o kartais net karštų dienų. Įdomiausia tai, kad šiltuoju metų laiku Švedijoje kone ištisą parą yra šviesu.

Palankiausias metas kelionei į Švediją – nuo pavasario pabaigos iki rudens pradžios.

Ekskursijos. Švedija turistams labai palanki šalis, kadangi turi ką pasiūlyti visiems: mėgstantiems pasyvų ar aktyvų laisvalaikį, ištroškusiems romantikos, norintiems pasikultūrinti, nekantraujantiems pasinerti į linksmybių sūkurį ir t.t.

Švedijoje ypač patiks aktyvių pramogų gerbėjams – tegyvuoja žiemos sportas! Leiskitės į kelią su sniegomobiliais arba šunimis kinkytomis rogėmis. Puikių emocijų užtaisas garantuotas.

Vasara Švedijoje pažeria ne ką mažiau galimybių pramogauti. Bene labiausiai šalį pamils gamtos mylėtojai – Švedija pažeria įstabių galimybių leistis į žygį po kalnus, miškus, stebėti gamtą. Norintys pasyvesnio, romantika persmelkto laisvalaikio mielai kviečiami į ekskursijas laivais aplink salas.

Daug įspūdžių paliks ekskursija į šiaurinę šalies dalį, pažintis su vietiniais – samiais, jų gyvenimo būdu, tradicijomis, unikalia virtuve.

Dėmesio vertos ir ekskursijos po Švedijos didmiesčius, dovanojančius neišsemiamas kultūrinio gyvenimo galimybes. Aplankykite sostinę Stokholmą, keliautojų ypač mėgiamą Geteborgą.

Reikalingi dokumentai. Į Švediją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Švedijoje viešbučių tinklas platus, todėl kiekvienas keliautojas atras tai, kas geriausiai atitiks jo poreikius ir galimybes. Jei norite ilsėtis prabangiausiuose šalies viešbučiuose, verta pasirinkti iš puikiai vertinamų penkių žvaigždučių viešbučių. Pavyzdžiui, „Von Otterska Villan i Gränna“, kur be visų patogumų, laukia ir pramogos: dviračiai, burlentės, mini golfas, nardymas ir kt. Dar vienas populiarus aukščiausios klasės viešbutis – „Grand Hotel Stockholm“, kuriame svečių laukia puikiai įrengti kambariai, malonus aptarnaujantis personalas, nuostabus maistas, SPA centras ir kt.

Ekonomiškam poilsiui puikiai tiks ir gerą kainos bei kokybės santykį užtikrins populiariausi ir puikiai klientų vertinami dviejų žvaigždučių viešbučiai, pavyzdžiui, „Hotel Hornsgatan“, „Castanea Old Town Hostel“, „Bengts Bed and Breakfast“ ir kt.

Šventės ir festivaliai. Viena įdomiausių ir paslaptingiausių švenčių – Valpurgijos naktis, švenčiama naktį iš balandžio 30 į gegužės 1 dieną. Šią naktį skamba chorų atliekamos tradicinės dainos, deginami milžiniški laužai ir pasitinkamas atkeliavęs pavasaris.

Viena didžiausių švenčių šioje šalyje – Vasaros saulėgrįža. Ši šventė paprastai švenčiama šeimos rate ar su būreliu artimų draugų, kuomet paliekamas miestų šurmulys ir keliaujama į kaimelius, įsikūrusius salose, gaminami tradiciniai patiekalai, pinami vainikai, žaidžiami tradiciniai žaidimai.

Svečiuodamiesi Švedijoje, tikėtina, sudalyvausite bent viename šokių, meno ar muzikos festivalyje, koncerte, parodoje, nes jų šioje šalyje organizuojama nemažai.

Transporto nuoma. Atostogaudami Švedijoje galite išsinuomoti automobilį ir pažinti šalį savarankiškai. Tokia kelionė leidžia laiką, maršrutą planuotis savarankiškai, nepriklausomai.

Nedidelio automobilio nuoma Švedijoje (konkrečiai – Stokholme) atsieis nuo 63 eurų už parą. Jei norėsite kiek didesnio automobilio, nuoma pabrangs nežymiai – tokį išsinuomosite nuo 64 eurų už parą. Universalo nuoma parai Švedijoje kainuos nuo 81 euro, visureigio – nuo 130 eurų, 7 vietų vienatūrio – nuo 174 eurų.

Ne sostinėje nuomos kainos kiek mažesnės. Pavyzdžiui, Geteborge universalo nuoma už parą kainuos nuo 90 eurų, visureigio – nuo 120 eurų, 7 vietų vienatūrio – nuo 150 eurų.

Automobilį Švedijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 21 metų amžiaus asmuo. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą (jei automobilis užsakytas internetu) ir kreditinę kortelę paslaugos apmokėjimui.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keli faktai:

  • švedai itin vertina taisykles ir tvarką;
  • užmegzkite akių kontaktą ir nenukreipkite akių. Priešingu atveju švedai pagalvos, kad pokalbis nuobodus;
  • nepradėkite valgyti, kol valgio pirmasis neparagino šeimininkas.


Švedijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai