+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Marselį

Pigūs skrydžiai į Marselį

Marselis – pietų Prancūzijos miestas Viduržemio jūros pakrantėje. Tai antras pagal dydį Prancūzijos miestas po Paryžiaus, garsėjantis aktyvia kultūrine veikla, istorinėmis įžymybėmis ir vaizdinga pakrante. Marselis garsėja turtinga istorija, siekiančią senovės Graikijos ir Romos laikus. Per šimtmečius jam įtaką darė įvairios kultūros. Mieste yra daug muziejų, įskaitant Marselio istorijos muziejų (Musée d'Histoire de Marseille), kuriame tyrinėjama miesto praeitis, ir Europos ir Viduržemio jūros regiono civilizacijų muziejų (Musée des Civilisations de l'Europe et de la Méditerranée, MuCEM), kuriame pristatoma Viduržemio jūros regiono kultūra. Apsistojimui siūloma labai daug variantų – nuo prabangių viešbučių iki patogių hostelių.

Kelionė į Marselį prasideda nuo pigių skrydžių! Vilnius–Marselis ir Kaunas–Marselis skrydžiai vykdomi su vienu arba dviem persėdimais. Skrydis gali trukti nuo 4 valandų – trukmė priklausys nuo to, koki persėdimo variantą pasirinksite. Norite greitai ir paprastai įsigyti lėktuvų bilietus skrydžiui į Marselį internetu? Bilietų rezervacijos svetainė Skrendu.lt padės tai padaryti – vos kelių mygtukų paspaudimu bilietai geriausia kaina bus Jūsų! Nepamirškite, jog paskutinės minutės pasiūlymai taip pat yra mažos kainos garantas. Skriskite Vilnius–Marselis maršrutu ir patirkite šaunių nuotykių!

Atostogos prasideda lėktuvui nusileidus Marselio Provanso oro uoste (MRS), kuris yra pagrindinis miesto ir aplinkinio regiono oro uostas. Jis įsikūręs maždaug už 27 km į šiaurės vakarus nuo miesto centro. Oro uostas yra įrengtas moderniai, turi puikiai išvystytą susisiekimą su Marseliu ir aplinkiniu regionu.

Lankytinos vietos Marselyje: ką pamatyti? 

Marselyje yra daugybė vietų, kurias verta aplankyti. Populiariausios lankytinos vietos:

 • Notre-Dame de la Garde – aukščiausia Marselio kalva, ant kurios stovi bazilika. Nuo bazilikos atsiveria nuostabūs miesto ir Viduržemio jūros vaizdai.
 • Vieux-Port (Senasis uostas) – istorinė Marselio širdis, kurioje galima pamatyti spalvingus žvejų laivus ir jachtas bei pasimėgauti jūros gėrybėmis viename iš daugelio uoste esančių restoranų.
 • Le Panier (Le Panier) – seniausias Marselio rajonas, garsėjantis siauromis gatvelėmis, spalvingais pastatais ir žaviomis aikštėmis. Tai puiki vieta patyrinėti ir pasimėgauti užburiančia vietine atmosfera.
 • Calanques – siauros įlankos su stačiomis uolomis, besidriekiančiomis palei pakrantę tarp Marselio ir Kasio. Calanques keliautojus stebina žaviais pėsčiųjų takais ir nuostabiais Viduržemio jūros vaizdais.
 • MuCEM – modernus muziejus, skirtas Viduržemio jūros regiono kultūrai ir civilizacijai. Muziejuje eksponuojami istorijos, meno ir šiuolaikiniai eksponatai.
 • Château d'If – mažoje saloje, prie Marselio krantų įsikūrusi tvirtovė, kurią išgarsino Aleksandro Dumo romanas „Grafas Monte Kristo“.
 • La Cité Radieuse – garsaus architekto Le Corbusier suprojektuotas gyvenamųjų namų kompleksas. Kompleksas pasižymi spalvingais betoniniais fasadais ir stogo terasa, nuo kurios atsiveria nuostabūs miesto vaizdai.
 • Palais Longchamp – Marselio centre esantis istorinis paminklas su didingu fontanu, gamtos istorijos muziejumi ir vaizduojamojo meno muziejumi.
 • Musée Regards de Provence (Provanso muziejus) – Provanso regiono menui ir kultūrai skirtas muziejus, kuriame eksponuojami tapybos, skulptūros, fotografijos ir kiti eksponatai.
 • Stade Vélodrome – „Olympique de Marseille“ futbolo klubo namų stadionas, kuriame vyrauja jaudinanti atmosfera sporto aistruoliams.
 • Les Docks kaimas – atnaujinta dokų teritorija, kurioje veikia parduotuvės, restoranai ir vyksta renginiai, daugiausia dėmesio skiriama tvariems ir vietiniams produktams.
 • Saint-Nicolas fortas – istorinė tvirtovė, esanti prie įėjimo į Vieux-Port. Iš tvirtovės atsiveria panoraminiai uosto ir miesto vaizdai.

Apskritai Marselis siūlo turtingą kultūrinę ir istorinę patirtį, gražią pakrantę, skanią virtuvę ir gyvybingą atmosferą. Tai yra įvairus ir įdomus miestas, kuriame gausu lankytinų objektų, tad nesvarbu, ar domitės istorija, kultūra, ar tiesiog mėgaujatės Viduržemio jūros regiono atmosfera. Kiekvienas ras, ką pamatyti, ką aplankyti ir, žinoma, ką veikti!

Poilsinė ar pažintinė kelionė? 

Ar Marselyje Jums labiau patiks pažintinė, ar poilsinė kelionė, priklauso nuo Jūsų asmeninių pageidavimų ir interesų. Mieste yra daug lankytinų vietų abiejų tipų keliautojams, todėl galiausiai viskas priklauso nuo to, ko norite iš kelionės, ir kokios Jūsų įsivaizduojamos atostogos. 

Jei norite atsipalaiduoti ir pailsėti, gražūs Marselio paplūdimiai, žavios gatvelės ir skani virtuvė yra puiki vieta ramioms atostogoms. Galite leisti dienas gulėdami paplūdimyje, gurkšnodami kavą kavinėje arba tyrinėdami miesto parkus ir sodus.

O jei domitės istorija, kultūra ir architektūra, Marselis taip pat turi ką pasiūlyti. Miestas pasižymi turtingu tūkstantmečius siekiančiu paveldu – čia gausu muziejų, istorinių paminklų ir rengiamų kultūrinių renginių. Be kitų įžymybių, galite apžiūrėti senąjį uostą, baziliką Notre-Dame de la Garde, Saint-Nicolas fortą ir Château d'If pilį. Kalbant apie apgyvendinimą Marselyje, kiekvienas keliautojas atras jo poreikius ir biudžetą atitinkantį viešbutį. Nesvarbu, ar pasirinksite ramias, ar nuotykių kupinas atostogas, Marselis yra gražus miestas, turintis, ką pasiūlyti.

Orai ir maistas Marselyje

Marselyje vyrauja Viduržemio jūros klimatas su karštomis ir sausomis vasaromis bei švelniomis žiemomis. Vasarą vidutinė aukščiausia temperatūra svyruoja nuo 26 iki 29 °C, kartais karščio bangos pakelia temperatūrą iki 30 °C. Šiuo laikotarpiu kritulių iškrenta labai mažai, o dienos būna ilgos ir saulėtos. Rudenį vidutinė aukšta temperatūra palaipsniui atvėsta nuo 25 °C iki 16 °C. Šiuo laikotarpiu padaugėja kritulių, retkarčiais pasitaiko stiprių liūčių ir perkūnijų. Žiemą aukščiausia temperatūra svyruoja nuo 11 iki 13 °C, o naktimis temperatūra kartais nukrenta žemiau nulio. Šiuo laikotarpiu kritulių kiekis yra vidutinis, kartais pasitaiko audrų ir debesuotų dienų. Pavasarį temperatūra palaipsniui šyla nuo 14 °C iki 21 °C. Kritulių kiekis mažėja, retkarčiais būna liūčių ir daugėja saulėtų dienų. Apskritai Marselyje visus metus vyrauja malonūs orai – galėsite džiaugtis šildančiais saulės spinduliais ir švelnia temperatūra. 

Marselio virtuvei įtaką daro Viduržemio jūros, Provanso ir Šiaurės Afrikos skoniai. Tradiciniai patiekalai, kuriuos verta paragauti, yra buljabasė (žuvies troškinys), panisė (avinžirnių paplotėliai), aioli (česnakinis majonezas), pissaladière (svogūnų pyragas), pastis (anyžių skonio likeris), fougasse (Provanso duona) ir navettes (apelsinų žiedų sausainiai). Marselio maisto produktų įvairovė yra labai didelė ir kiekvienas ras kažką savo skoniui! Keliaukite Vilnius–Marselis maršrutu ir viską atraskite patys!

Kiti Prancūzijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai