+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Denpasarą

Pigūs skrydžiai į Denpasarą

Balis – Indonezijos sala, garsėjanti nuostabiais paplūdimiais, gyvybinga kultūra ir turtingomis tradicijomis. Tai populiari turistų lankoma vieta, pritraukianti lankytojus iš viso pasaulio. Saloje dera gamtos grožis, senovinės šventyklos, tradiciniai menai ir amatai bei šiltas svetingumas. Balis garsėja induistų šventyklomis, vešliomis ryžių terasomis, banglenčių įlankomis ir gyvybingo meno išraiškomis. Lankytojai gali tyrinėti vaizdingus kraštovaizdžius, užsiimti vandens sportu, mėgautis tradiciniais šokiais, ragauti gardžių patiekalų ir patirti dvasines rekolekcijas. Balis siūlo unikalią ir svaiginančią kultūrinę patirtį atogrąžų rojuje.

Vilnius–Balis (Denpasaras) skrydžiai vykdomi su vienu arba dviem persėdimais. Skrydžiai į Balį vykdomi dažnai, todėl galėsite išsirinkti patį patogiausią kelionės variantą! Žemėlapyje išvysite, jog šalis skiria 10783.10 km atstumas, jį įveikti galima per 19–52 valandas, trukmė priklauso nuo pasirinkto kelionės varianto. Nuo šiol bilietai į Balio salą prieinami pačia geriausia kaina internetu – bilietų rezervacijos platformoje Skrendu.lt. Pigūs lėktuvo bilietai į Balį pasiekiami vos keliais mygtukų paspaudimais, greičiau ir patogiau negali būti!

Atvykę išsvajotų atostogų, nusileisite Denpasaro oro uoste, dar žinomame kaip Ngurah Rajaus tarptautinis oro uostas. Denpasaro oro uostas įsikūręs Tubane, maždaug už 13 km į pietus nuo sostinės. Jis yra netoli populiarių turistinių Kutos, Seminjako ir Džimbarano rajonų.

Lankytinos vietos Balyje: ką pamatyti? 

Balio sala yra viena iš įspūdingiausių vietų visame Indonezijos salyne. Apsilankymas čia sužadina jausmus. Tirštame tropikų ore tvyro svaiginantis smilkalų ir gvazdikėlių aliejaus kvapas. Nepaisant šurmulio ir chaoso pagrindiniuose turistiniuose rajonuose, saloje gausu gamtos grožio, o patinkančių lankytinų vietų ras kiekvienas keliautojas. Banglentininkai atvyksta dėl legendinių bangų, pėstieji gali leistis į žygius po ugnikalnių viršūnes iki pat krioklių, tuo tarpu dviratininkai gali keliauti dviračiais per vešlius kraštovaizdžius su ryžių terasomis. Dar vienas žavus Balio aspektas – dvasingumas, o apsilankymas didingose šventyklose ir šventose induistų ceremonijose yra svarbūs dalykai, kuriuos verta patirti Balyje.

Nuo tada, kai žymioji knyga ir filmas „Valgyk, melskis, mylėk atkreipė dėmesį į šią kerinčią salą, turistų minios neabejotinai išaugo, tačiau vis dar galite patirti senąjį Balį, jei nuklysite nuo pramintų takų. Žemiau pateikiamas sąrašas, kuris padės nuspręsti, ką pamatyti ir ką aplankyti:

  • Tanah Lotas – ši žymioji jūros šventykla yra uolėtoje salelėje jūroje ir laikoma viena žymiausių Balio įžymybių. Ji ypač įspūdinga saulėlydžio metu.
  • Ubudas – Balio kultūros centras, gausus lankytinų objektų, įskaitant šventąjį beždžionių mišką, Ubudo rūmus, Ubudo meno turgų, daugybę meno galerijų ir muziejų. Taip pat verta aplankyti nuostabias Tegalalango ryžių terasas ir Tegenungano krioklį.
  • Uluwatu šventykla – iškilusi ant uolos su vaizdu į Indijos vandenyną, garsėja kvapą gniaužiančiais vaizdais ir tradiciniais Kecak ugnies šokių pasirodymais.
  • Baturo kalnas – šis aktyvus ugnikalnis siūlo galimybę leistis į pėsčiųjų žygius. Žygiai paprastai prasideda anksti ryte – tuomet nuo ugnikalnio viršūnės galima stebėti saulėtekį. Netoliese esantis Batūro ežeras suteikia vietovei dar daugiau žavesio.
  • Tirta Empul šventykla – šioje šventykloje, esančioje Tampaksiringe, yra šventasis šaltinio vanduo, kuriame lankytojai gali dalyvauti tradiciniame apsivalymo rituale.
  • Tegalalango ryžių terasos – iš šių terasinių ryžių laukų, esančių į šiaurę nuo Ubudo, atsiveria nuostabūs vaizdai ir galima susipažinti su tradicine žemdirbyste.
  • Nusa Dua – populiari kurortinė vietovė, garsėjanti gražiais paplūdimiais, prabangiais kurortais ir vandens sporto pramogomis.
  • Goa Gajah (Dramblių urvas) – šioje netoli Ubudo esančioje senovinėje archeologinėje vietovėje yra iškaltas akmeninis įėjimas ir IX amžių menantis centrinis meditacijos urvas.
  • Tegenungano krioklys – Gianyar vietovėje esantis vaizdingas krioklys yra lengvai pasiekiamas ir siūlo gaivią vietą maudynėms bei poilsiui.
  • Jatiluwih ryžių terasos – šios Tabanan mieste esančios ryžių terasos yra įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir siūlo nuostabius vaizdus.

Tai tik keli pavyzdžiai iš daugybės lankytinų vietų, kurias gali pasiūlyti Balis. Saloje gausu gamtos grožio, kultūros paminklų ir unikalių objektų pavyzdžių, kurie atitinka įvairių keliautojų interesus ir pageidavimus. Įsigykite bilietus į Balį ir pasinerkite į šauniausią gyvenimo kelionę!

Poilsinė ar pažintinė kelionė? 

Kelionės į Balio salą pobūdis gali būti labai įvairus. Tai priklauso nuo Jūsų pageidavimų ir nuo to, ko norite iš kelionės. Balis gali būti ir atostogų, ir pažintinių kelionių vieta, nes čia galima ir atsipalaiduoti, ir pažinti. 

Jei ramios atostogos yra jūsų prioritetas, galite daugiausiai dėmesio skirti nuostabiems paplūdimiams, prabangiems kurortams, SPA procedūromis, teikiamoms viešbučiuose ir pasimėgauti gyvybingu salos maistu bei naktiniu gyvenimu. Balis garsėja ramia atmosfera bei ramiomis vietomis, todėl yra populiari poilsio ir atsipalaidavimo vieta – poilsinė kelionė čia bus tikrai įsimintina. 

Kita vertus, jei Jus domina pažintinė kelionė, Balyje yra daugybė kultūrinių ir gamtinių lankytinų vietų. Galite aplankyti senovines šventyklas, tokias, kaip Tanah Lot ar Uluwatu, tyrinėti tradicinius kaimelius, tokius, kaip Ubudas, atrasti ryžių terasas, leistis į žygius pėsčiomis per vešlius miškus ir net nardyti – taip ištyrinėsite salą supantį povandeninį pasaulį.

Galiausiai Balis gali patenkinti ir poilsio, ir nuotykių ieškančių keliautojų poreikius, siūlydamas platų patirčių spektrą, atitinkantį skirtingus pageidavimus. Galite suplanuoti kelionę taip, kad galėtumėte suderinti laisvalaikį ir pažinimą, taip užtikrinant, kad saloje turiningai ir įsimintinai praleisite laiką. 

Orai ir maistas Balyje

Balyje paprastai vyrauja tropinis klimatas – čia oras visus metus yra šiltas ir drėgnas. Orai Balyje skirstomi į du pagrindinius sezonus: sausąjį ir drėgnąjį.

Sausasis sezonas Balyje paprastai trunka nuo balandžio iki rugsėjo mėnesio. Šiuo laikotarpiu galite tikėtis daug saulės, šiek tiek drėgmės ir minimalaus kritulių kiekio. Temperatūra vidutiniškai svyruoja nuo 26 °C iki 31 °C, todėl šis sezonas yra populiarus tarp turistų. Svarbu paminėti, kad net ir sausuoju sezonu kartais gali pasitaikyti liūčių, tačiau jos paprastai būna trumpos ir po jų dangus būna giedras.

Drėgnasis sezonas Balyje paprastai būna nuo spalio iki kovo mėnesio. Šiuo laikotarpiu dažniau lyja ir jaučiama didesnė drėgmė. Svarbu atkreipti dėmesį, kad lietūs dažnai būna intensyvūs, bet trumpi, o tarp jų išlenda saulė. Drėgnuoju sezonu vidutinė temperatūra svyruoja nuo 24 °C iki 29 °C.

Orai Balio saloje gali skirtis priklausomai nuo konkrečios salos vietovės. Pakrantės regionuose, pavyzdžiui, Kutoje, Seminjake ir Nusa Dua, klimatas paprastai būna kiek kitoks, palyginti su vidaus regionais, pavyzdžiui, Ubudu, kur dėl didesnio aukščio temperatūra gali būti šiek tiek vėsesnė. Prieš kelionę visada pravartu patikrinti orų prognozes ir pasiruošti tinkamus drabužius.

Balyje siūlomas maistas pasižymi įvairiais vietiniais ir tarptautiniais skoniais. Štai keletas populiariausių Balio valgių:

  • Satay – ant iešmelių suverta ir ant grotelių kepta mėsa, paprastai vištiena arba kiauliena, patiekiama su sodriu ir aromatingu žemės riešutų padažu. Tai skanus ir populiarus gatvės maistas Balyje.
  • Babi Guling – tradicinis baliečių patiekalas, ruošiamas iš keptos kiaulės žindenės. Jis pagardinamas vietinių prieskonių ir žolelių mišiniu, todėl gaunamas aromatingas ir švelnus mėsos patiekalas. Jį būtina paragauti mėsos mėgėjams!
  • Lawar – tradicinės baliečių salotos, gaminamos iš smulkintų daržovių, maltos mėsos (dažniausiai kiaulienos arba vištienos), tarkuoto kokoso, prieskonių ir kartais kraujo. Tai unikalus ir aromatingas patiekalas, kuriame dera įvairios tekstūros ir skoniai.
  • Sate Lilit – patiekalas, kuriame malta mėsa, dažniausiai žuvis arba vištiena, sumaišoma su kokosais, prieskoniais ir žolelėmis. Mišinys apvyniojamas aplink citrinžolės lazdelę ir kepamas ant grotelių. 
  • Vietinė kava – Balis garsėja meile kavai. Balietiška kava, ypač garsioji Kopi Luwak (civetų kava), yra labai vertinama. Visoje saloje galite rasti kavos plantacijų ir kavinių, siūlančių įvairių unikalių šio gėrimo potyrių.
  • Atogrąžų vaisiai – Balio saloje gausu tropinių vaisių: mangų, bananų, papajų, ananasų ir kt. Šie vaisiai neįtikėtinai švieži, aromatingi ir puikiai tinka gaiviems užkandžiams ar desertams.
  • Bebek Betutu – patiekalas, gaminamas iš lėtai virtos anties, marinuotos gausiame prieskonių (įskaitant ciberžolę, imbierą, askaloninius česnakus ir česnakus) mišinyje. Antis tradiciškai suvyniojama į bananų lapus, tada kepama arba verdama garuose, todėl mėsa būna minkšta ir aromatinga.
  • Gado-Gado – vegetariškas patiekalas, gaminamas iš blanširuotų daržovių – pupelių daigų, špinatų, kopūstų ir tofu, užpiltų žemės riešutų padažu. Tai gaivus ir sveikas patiekalas, puikiai tinkantis ieškantiems lengvesnio maisto.
  • Pisang Goreng – kepti bananai yra populiarus užkandis ar desertas Balyje. Bananai apvoliojami tešloje, kepami, kol įgauna auksinę spalvą ir tampa traškūs, ir dažnai patiekiami su šlakeliu medaus arba apibarstomi cukraus pudra.
  • Vietiniai saldumynai – Balis garsėja įvairiais saldumynais. Vienas iš populiarių desertų – Klepon – tai lipnūs ryžių rutuliukai, užpildyti skystu palmių cukrumi ir padengti tarkuotu kokosu. Kiti saldūs skanėstai: Bubur Injin (juodųjų ryžių pudingas), Dadar Gulung (pandano blynai su kokosų įdaru) ir ne tik.

Balio maisto gamyboje gausu tradicinių skonių, tarptautinių įtakų ir kulinarinio kūrybiškumo, todėl keliautojai gali mėgautis puikiais gastronominiais pojūčiais. Nepamirškite aplankyti vietinių maisto turgų, kuriuose rasite šviežių produktų, prieskonių ir užkandžių. Taip pat galite pabandyti apsilankyti maisto gaminimo pamokoje Balyje ir išmokti, kaip patiems pasigaminti kai kuriuos iš šių gardžių balietiškų patiekalų.

Komentarai