+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-18:00

Pigūs skrydžiai į Estiją

Pigios bilietų kainos į Estiją, ypatingai sulaukus paskutinės minutės pasiūlymo skrydžiui į Taliną nustebina ganėtinai dažnai, tad savaitgalis Estijoje – puikus pasirinkimas! Per akimirką įsigytas bilietas internetu į Estiją suteiks pažintį su šalies įžymybėmis, kultūra, tradicijomis ir gamtos stebuklais, grįšite pailsėję ir praturtinę sielą. Norint susipažinti su Estija nuodugniau, savaitgalio neužteks, skirkite daugiau laiko ir leiskitės į kelionę po visą šalį, Estijos visuomeninis transportas neabejotinai padės. Trumpos atostogos Estijoje daug išlaidų nepareikalaus, kainos panašios kaip Lietuvoje, o viešbučiai Estijoje pagal kiekvieno kišenę – išsirinkite priimtiniausią! Žinoma, nakvynė šalies sostinėje, Saremos salose ar Estijos vasaros sostinėje Parnu gali pareikalauti didesnių finansų, juk turizmas Estijoje ne be reikalo klesti, bet atvykus ankstyvojo sezono pradžioje arba besibaigiant turistų antplūdžiui – sutaupysite. Gyvenimas Estijoje verda ištisus metus, čia yra ką veikti ir žiemą, ypatingai, kai didieji miestai ruošiasi gražiausioms žiemos šventėms, šalyje vyksta stebuklai, įsitikinkite.

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai Estijoje: Talinas (TLL), Tartu (TAY)

Laikas: UTC +2, vasaros laikas UTC +3

Valiuta: EUR

Gyventojų skaičius Estijoje: 1,325 mln.

Estijos plotas: 45 226 km²

Estijos įkūrimo data: 1,3 mln.

Lankytinos vietos Estijoje: Talinas, Saremos salos, Tartu, Somos Nacionalinis parkas, Alatskivi pilis, Anglos vėjo malūnai, Aleksandro Nevskio katedra, Estijos etnografinis muziejus, Hidroplanųuostas, Jagalos krioklys, Kadriorgo muziejus ir parkas, Keilos krioklys, Lahemos nacionalinis parkas, Muhu stručių ferma, Pirito vienuolynas, Storosios Margaritos bokštas.

Būtina paragauti: Estijos maistas sotus ir kaloringas, juk taip ir turi būti kuo arčiau šiaurės gyvenančioms šalims. Vieni populiariausių patiekalų, kuriuos vertėtų paragauti: šoninė su grietinės padažu bei Baltijos jūros kilkė Silgusoust, šaltas patiekiamas įdarytas ungurys Marineeritud angerjas – atostogos Estijoje be šio patiekalo neįsivaizduojamos,  virta kiauliena drebučiuose Tongue, Sült. Virtos neluptos bulvės su varške, miežinė košė su raugintu pienu – tradiciniai Estijos valgiai, turintys savitą skonį ir patiekimo būdą.

Lauktuvės iš Estijos: įvairiausi suvenyrai iš dolomito bei medžio, vilnoniai ar estiško lino megztiniai, kojinės ir kiti šilti apdarai, estiškas šokoladas (nors pastarojo galima atrasti ir Lietuvoje, unikalūs įpakavimai džiugina tik Estijoje), likeris Vana Tallinn.

Pigiausi skrydžiai į Estiją galimi: vėsesniu laikotarpiu skrydžio bilietai į Estiją pigesni, nes turistai dar tik ruošiasi pažinti šią Baltijos šalį.

Klimatas. Estijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas, atnešantis šaliai drėgnus ir vėjuotus orus – tam įtakos turi jūra. Šalyje ryškūs metų laikai. Vasaromis Estijoje šilta, o žiemomis vėsoka, bet dideli šalčiai užklumpa rečiau. Vasarą vidutiniškai vyrauja apie 21 laipsnį šilumos, nors kartais šiltuoju metų laiku šalį palepina net 30 laipsnių siekiantis karštis. Štai žiemą šalyje vidutinė oro temperatūra yra apie –8 laipsnius, bet pasitaiko, kad spusteli šaltukas ir temperatūra nukrenta net iki –20 laipsnių ar dar daugiau. Estijoje dažnai dangus apniukęs.

Jei svarstote, kada geriausia keliauti į Estiją, tai rekomenduojame rinktis vasarą arba prieškalėdinį laikotarpį ir per gražiąsias žiemos šventes, kai itin įspūdingai atrodo šalies sostinė Talinas.

Ekskursijos. Visai netoli nuo Lietuvos įsikūrusi Estija dovanos žavias, turiningas atostogas įvairaus amžiaus keliautojams, turintiems skirtingų poreikių ir kelionei keliamų tikslų. Šalyje daug rezervatų, nacionalinių parkų, ežerų, todėl gamtos mylėtojams ji bus tikras atradimas, dovanosiantis pažinimo džiaugsmą. Didelį pajūrio ruožą turinti Estija užtikrins ir ramų kokybišką poilsį, ir smagų laiką tiems, kurie nori pramogauti. Čia Jūsų laukia puikūs paplūdimiai, vandens pramogos, žygiai baidarėmis, žvejyba.

Svečiuodamiesi Estijoje aplankykite bent kelias šaliai priklausančias salas. Keliaudami ir po salas, ir po žemyninėje šalies dalyje įsikūrusius mažesnius miestelius bei kaimus susipažinsite su šalies kultūra, įpročiais, tradicijomis, išgirsite liaudies dainų, išvysite liaudiškų šokių, o gal net gausite progą ir patys sudalyvauti kokiame nors šauniame renginyje?

Žinoma, neaplenkite ir šalies didmiesčių, pavyzdžiui, gražiojo Talino.

Reikalingi dokumentai. Į Estiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė).

Populiarūs viešbučiai. Platų viešbučių tinklą turinti Estija pasirengusi priimti daug šalies svečių – skirtingose vietose esantys įvairių kategorijų viešbučiai leis pasirinkti tai, kas geriausiai atitiks kiekvieno keliautojo kriterijus. Prabangiam poilsiui rinkitės populiariausius ir svečių palankiausiai vertinamus penkių žvaigždučių viešbučius, pavyzdžiui, „Luxury Art Nouveau Hotel Villa Ammende“, „Savoy Boutique by TallinnHotels“, „Swissotel Tallinn“, „Padaste Manor“ ir daug kitų. Strategiškai puikiose vietose įsikūrę viešbučiai garantuos komfortabilų poilsį, suteiks progą mėgautis papildomomis paslaugomis. Galėsite pasirinkti nakvynę su maitinimu.

Ieškantys ekonomiško varianto Estijoje taip pat turės platų pasirinkimą. Puikų kainos ir kokybės santykį rasite tokiuose viešbučiuose kaip „Rixwell Old Town Hotel“, „Taanilinna Hotel“, „Hotel Bern by TallinnHotels“ ir daug kitų.

Šventės ir festivaliai. Estijoje smagių renginių netrūksta visus metus. Jei svečiuositės šalyje sausio mėnesį, sudalyvaukite Parnu šiuolaikinės muzikos festivalyje. Jame organizuojami koncertai, rodomi spektakliai.

Pavasariui įpusėjus, balandžio mėnesį, Estijoje vyksta didžiulis studentų festivalis, kuriame bus proga apsilankyti labai įvairiuose koncertuose bei vakarėliuose.

Taline gegužę prisimenamos viduramžių tradicijos – šalies sostinėje organizuojami riterių turnyrai, čia atsiranda įvairiausiais daiktais nukrauti prekystaliai, persirengiama viduramžių kostiumais.

Svečiuodamiesi Estijoje, tikėtina, gausite progą apsilankyti bent viename muzikos festivalyje, pavyzdžiui, chorų, džiazo, baroko stiliaus muzikos, taip pat puikiose tradicinėse šventėse, pavyzdžiui, silkių!

Transporto nuoma. Estija – labai graži šalis, galinti pasigirti nuostabia gamta, todėl, jei turite galimybę, išsinuomokite automobilį ir leiskitės po gražiausias šalies vietas! Jei automobilį nuomositės Talino oro uoste, tai nedidelio, kompaktiško automobilio nuoma parai kainuos maždaug nuo 40 eurų, didelis lengvasis automobilis bus vos keliais eurais brangesnis. Visureigio nuoma kainuos nuo 80 eurų parai, o mikroautobuso – tik nuo 70 eurų už parą.

Nuomos kainos nurodytos preliminarios, rezervuojant automobilį prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Estijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 19, 21 ar 25 metų amžiaus asmuo (skiriasi reikalavimai nuomos kompanijose). Daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Konkretūs reikalavimai stažui ir amžiui atskirose nuomos kompanijose gali skirtis. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kelionės dokumentą ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • estai labai vertina ir gerbia savo šalį;
  • estai atsakingi, pareigingi ir skrupulingai laikosi taisyklių darbe bei gyvenime.


Estijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai