+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Suomiją

Pigūs skrydžiai į Suomiją lėktuvu lepina dažnai, tereikia pasiryžti ir skleisti sparnus! Nors daug kas poilsį renkasi egzotinėse šalyse, atostogos Suomijoje taip pat nenuvilia. Netgi žiemos metu kryptys Vilnius – Suomija, Kaunas – Suomija, Ryga – Suomija pasirenkamos dažnai. Juk būtent Suomijoje, Laplandijoje, gyvena tikrų tikriausias Kalėdų senelis! Lėktuvų bilietai į Suomiją internetu siūlo žemas kainas, paskutinės minutės kelionės į Suomiją pasiūlymai verčia turistus šypsotis ir rengtis į nepamirštamą kelionę. Kas žavisi sostine Helsinkiu, kas traukia jau į minėtą Laplandiją ar į Ruka slidinėjimo kurortą, kas lepina akis šiaurės pašvaistėmis, nesvarbu kur, visi lieka apstulbinti Suomijos grožiu. Suomijos orai vasarą – šilti, žiemą – žvarboki. Žiemos metu sniegas plačiai užkloja visą šalį. Dar vienas unikalus reiškinys – baltosios ir poliarinės naktys, leiskitės į žygį už poliarinio rato ir patys tuo įsitikinsite, galbūt jūsų transporto priemonė galėtų būti šiaurės elnių traukiamos rogės? Kainos Suomijoje ganėtinai aukštos, tačiau maisto kokybė ar apgyvendinimo paslaugos atitinka aukštus reikalavimus. Keliaujant po Suomiją ir apsistojant vis kitoje vietoje, dažnai renkamasi jaunimo nakvynės namus, viešbučiai Suomijoje populiaresni didžiuosiuose miestuose. Pažinkite Suomiją pigių lėktuvų bilietų pagalba – puiki proga papildyti savo kelionės lagaminus!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai Suomijoje: Helsinkis (HEL), Ivalo (IVL), Joensuu (JOE), Juveskiulė (JYV), Kajaani (KAJ), Kuusamo (KAO), Kemi-Tornio (KEM), Kokkola-Pietarsaari  (KOK), Kittila (KTT), Kuopio (KUO).

Laikas: UTC+2

Valiuta: EUR

Gyventojų skaičius Suomijoje: 5,4 mln.

Plotas: 338 145 km²

Suomijos įkūrimo data: pirmieji gyventojai Suomijos teritorijoje apsigyveno 8000 m. pr. Kr.

Lankytinos vietos: Helsinkis, centrinė Helsinkio geležinkelio stotis, informacinis poliarinio rato taškas, Laplandija, Suomenlinos tvirtovė, Muminukų slėnis, Tamperė, Savonlinna, Turku, Ruku, Levi, Alandų salos, Muurame saunų muziejus, Nuuksio nacionalinis parkas, Ranua zoologijos sodas.

Būtina paragauti: Suomijos virtuvėje svarbiausią vietą užima žuvis. Nepraleiskite progos paskanauti elnio liežuvio ar elnienos su spanguolių uogiene, kuri šiaurėje laikoma ypatingu delikatesu. Tradicinis suomių patiekalas kalakukko yra žuvies patiekalas gaminamas net 6 valandas.

Lauktuvės iš Suomijos: apsilankius Laplandijoje, tiesiog privalu atsivežti Kalėdų senelio atributikos, dirbinių iš kailių, medžio drožinių, elnių mėsos gaminių. Suomiška pirtis žinoma visiems, tad ir suomiški reikmenys pirtims itin vertinami.

Pigiausi skrydžiai į Suomiją galimi: vasaros Suomijoje šiltos, tad ir turistai tokiu metu užplūsta šalį. Pigiausi bilietai Vilnius – Suomija, Kaunas – Suomija, Ryga – Suomija džiugina prieš prasidedant turistų antplūdžiui arba jam besibaigiant – pavasarį ir rudenį. Paskutinės minutės pasiūlymas skrydžiui į Suomiją žema kaina nustebina dažnai, gaudykite!

Klimatas. Klimatui Suomijoje įtakos turi Atlanto vandenynas. Šalyje vyrauja vidutinių platumų klimatas, iš jūrinio pereinantis į žemyninį ir dovanojantis šiltas vasaras ir šaltas žiemas. Suomijos pietuose vasaros laikotarpiu termometro stulpeliai kartais perkopia net 30 °C šilumos ribą, bet sausį ir vasarį neretai nukrenta iki 20 °C šalčio ar net žemiau. Keliaujant į šiaurę termometro stulpelis krinta vis žemiau, o oras darosi labiau atšiaurus. Sniego sluoksnis šalyje dažnai būna didelis.

Vasaromis stebina kone ištisą parą trunkanti diena, o štai žiemomis Suomijoje galima stebėti nuostabų reiškinį – šiaurės pašvaistes.

Ekskursijos. Suomija didelė ir įspūdinga, dėl savo klimato bei unikalios gamtos galinti pasiūlyti pačias įdomiausias ir nuotykių kupinas atostogas. Jei keliaujate žiemą, tai mėgaukitės žiemos sporto pramogomis kalnuose, pavyzdžiui, leiskitės į atrakciją sniegomobiliais arba pasivėžinkite šunų kinkinio traukiamomis rogėmis!

Prieškalėdiniu laikotarpiu ir per gražiausias metų šventes į Suomiją traukia dideli keliautojų srautai – daugiausia čia galima išvysti šeimų su vaikais. Jų tikslas – Laplandija ir joje gyvenantis Kalėdų Senelis.

Jei Suomijoje viešėsite šiltuoju metų laiku, tai leiskitės į žygį po kalnus, miškus, stebėkite laukinės gamtos grožį. Žinoma, aplankykite ir Helsinkį bei kitus šalies miestus.

Reikalingi dokumentai. Į Suomiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Suomijoje galėsite rinktis iš gerokai daugiau kaip tūkstančio apgyvendinimo įstaigų – kiekvienas atrasite geriausiai Jūsų galimybes ir nakvynės vietai keliamus reikalavimus atitinkantį variantą. Populiariausi aukštos klasės šalies viešbučiai, pavyzdžiui, „Arctic Light Hotel“, „Hotel Haven“, „Hotel Lilla Roberts“ ir kiti užtikrins prabangų poilsį: puikiai įrengtuose kambariuose laukia visi reikiami ir papildomo komforto teikiantys patogumai, viešbučiuose dirba paslaugus, profesionalus personalas, restoranuose patiekiami kokybiški ir labai gardūs valgiai, teikiamos valymo paslaugos, įrengtos treniruoklių salės ir t.t.

Ekonomiškam variantui rinkitės puikiai svečių vertinamus žemesnės kategorijos viešbučius, pavyzdžiui, „Family Hotel Hospitz“, „Hotel Punkaharju“, „Hotel Villa Maija“ ir kt.

Šventės ir festivaliai. Laikas Suomijoje tikrai neprailgs ir nuoboduliui vietos čia nebus. Puiki patirtis – sudalyvauti vietinių organizuojamose šventėse ar festivaliuose. Netruksite įsitikinti, kad suomiai moka linksmintis.

Suomiai švenčia Jonines – tai didelė šventė, kurios tradicijos primins mums įprastas lietuviškas.

Liepos mėnesį (konkrečiai – 27 dieną) apsilankykite Nantalio miestelyje ir sudalyvaukite Miegalių dienoje, kurios metu gyventojai persirengia kostiumais, renkasi mieste, muša būgnus, juokauja, linksminasi. Būna išrinktas vienas miestelio miegalius, kuris su visa lova nešamas per miestą iki krantinės ir čia tiesiog į jūrą išverčiamas. Be galo nuotaikinga šventė!

Kalėdos šioje šalyje yra šeimos šventė ir jai teikiama labai didelė reikšmė.

Transporto nuoma. Svečiuojantis Suomijoje rekomenduojama pasinaudoti automobilių nuomos paslaugomis ir pakeliauti po šią nepaprasto grožio šalį. Helsinkio oro uoste kompaktiško, ekonomiško automobilio nuoma už parą kainuos nuo 60 eurų, didelio lengvojo automobilio nuoma – nuo 110 eurų. Visureigį išsinuomosite maždaug nuo 90 eurų už parą, o mikroautobusą – nuo 130 eurų.

Nurodytos preliminarios nuomos kainos, automobilį rezervuojant maždaug prieš mėnesį.  Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Suomijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 20 metų amžiaus asmuo. Daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 ar 2 metai. Konkretūs reikalavimai stažui ir amžiui atskirose nuomos kompanijose skiriasi. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą (kai kuriose nuomos kompanijose tapatybės kortelė netinka, reikia paso), galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą ir kreditinę kortelę paslaugos apmokėjimui.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keli faktai:

  • suomiai gana uždari;
  • iš pirmo žvilgsnio vietiniai yra šalti, bet susipažinus tampa labai draugiški ir dėmesingi.


Suomijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai