+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Vengriją

Nors Vengrija neturi nei jūros, nei vandenyno, šalis turi Balatono ežerą – didžiausią gėlo vandens ežerą Europoje. Legenda apie Balatono ežero dugne stūksančią bažnyčią ir joje vis ašarojančią mergelę, kurios ašaros neleidžia ežerui išdžiūti, tikrai jausminga, o atsiveriantis peizažas drebina vidinį pasaulį. Nebrangūs lėktuvų bilietai į Vengriją – unikali galimybė palepinti savo kūną terminiuose baseinuose, kuriais taip garsėja Vengrija, o dar tobulo skonio desertinis vynas... saldu net pagalvojus! Akcijos ir nuolaidos galimos visada, tereikia sekti mūsų puslapį ar užsiprenumeruoti naujienlaiškį! Pažintines ir poilsines keliones siūlanti Vengrija kviečia pasilepinti marcipanu Sentendrės mieste ir susipažinti su vengriško šokoladinio pyrago istorija. Širdis apsąla vien galvojant apie šias aukso kasyklas sielai ir kūnui. Būtų negražu pamiršti Egerio miestą ir jo senąsias pirties tradicijas, juk pirtis – geriausia vieta išvalyti galvą nuo nereikalingų minčių, kuomet skaičiuoji krentančius lašelius nuo nosies galiuko. Pigūs skrydžiai į Vengrijos sostinę Budapeštą – tobulas maršrutas atostogų pradžiai, pradedi istorinėmis vietomis, o baigi – Hevizo mieste, prie didžiausio Europos geoterminio ežero, tiesiog pasaka! Taip pat nepraleiskite progos apsilankyti unikaliame Budapešto zoologijos sode, kuris kiekvienam gyvūnui yra įrengęs aplinką artimą jo gimtąjai vietovei, tiesiog nuostabu! Atverkite savo minčių vartus Vengrijos kultūrai ir prisilieskite prie jos savo sielomis. Pigūs lektuvų bilietai internetu – galimybė pasinerti į Vengrijos ramybės oazę ir atsiduoti jos gydančioms galioms!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Ferihegy Airport – BUD (Ferihegy oro uostas).

Laikas: GMT+1

Valiuta: forintas (HUF)

Gyventojų skaičius Vengrijoje: 9 821 318

Vengrijos plotas: 93 030 km²

Vengrijos įkūrimas: Tradiciškai laikoma, kad Vengrijos karalystė įsikūrė 1001 m.

Lankytinos vietos: Balatono ežero teritorija ir aplink, Budapešto, unikalus, vienas seniausių pasaulyje, zoologijos sodas, Tokajus – vynininkystės miestas, Holoko kaimas su autentiškais XVII – XVIII a. pastatais, Agleteko urvai turintys aukščiausią stalagmitą pasaulyje,  Egerio miestas ir jo pirčių tradicijos, Hevizas ir didžiausias Europos geoterminis ežeras, Sentendrė garsėjanti marcipanu, Višnegrado pilis ties Dunojumi, Pėčo miestas ir jo nuostabi architektūra.

Būtina paragauti: marcipanas, desertinis vynas, tikras, vengriškas guliašas.

Lauktuvės iš Vengrijos: marcipanas, šokoladas, aitriosios paprikos, keramika ir porcelianas, desertinis vynas Tokaji.

Pigiausi skrydžiai galimi: pavasarį, rudenį, mat tuomet turistų sezonas nėra prasidėjęs ir pigūs lėktuvų bilietai internetu džiugina ištikimuosius keliautojus!

Klimatas. Vengrijoje vyrauja žemyninis klimatas, dovanojantis karštas vasaras ir šaltas žiemas. Vasaros dienomis šalyje lepina saulė, vidutiniškai šveičia net apie 8 valandas per dieną. Liepos mėnesio vidutinė oro temperatūra siekia apie 20 °C šilumos, žiemomis spaudžia šaltukas ir termometro stulpeliai paprastai būna žemiau nulio ribos. Krituliai Vengrijoje nėra dažni, daugiausia lyja birželį, o mažiausiai – rudenį.

Keliautojams Vengrija patraukliausia maždaug nuo balandžio vidurio iki birželio pabaigos ir nuo rugpjūčio pabaigos iki pat spalio. Vasarą vengiama keliauti į Vengriją, nes liepos ir rugpjūčio mėnesiais Vengrijoje itin karšta, o tai vargina ir kiek apsunkina pažinimo džiaugsmą. O štai šaltuoju metų laiku, nuo lapkričio mėnesio, nemažai muziejų užsidaro iki pat pavasario pradžios, dar kita dalis dirba gerokai trumpiau, todėl sumažėja lankytinų vietų spektras.

Ekskursijos. Vengrija – be galo graži ir turtinga šalis, tad veiklos nepritrūks nė vienam keliautojui. Žinoma, skirkite laiko sostinei Budapeštui, karališkam, didingam miestui, kuriame ryškios dvi miesto dalys. Senojoje sužavės tvyranti karališka aura, rūmai, jaukios gatvelės, bokštų smaigaliai. O štai naujojoje miesto dalyje pasitiks modernusis pasaulis su dangoraižiais, verslo centrais ir pan.

Viešint Vengrijoje labai rekomenduojama leistis į ekskursiją Dunojumi – nuo vandens atsivers kita miesto perspektyva, plaukdami apžiūrėsite nuostabaus grožio Budapešto tiltus.

Puikių emocijų ir daug įspūdžių pasisemsite, jei leisitės į ekskursiją po mažesnius Vengrijos miestelius ir kaimus.

Keliaudami po Budapeštą įsigykite Budapešto kortelę, su kuria ne tik patogiai naudositės viešuoju transportu, bet ir nemokamai galėsite eiti į daugelį muziejų, kai kuriuos lankytinus objektus.

Reikalingi dokumentai. Į Vengriją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Vengrijoje daug viešbučių ir kito tipo apgyvendinimo įstaigų, todėl kiekvienas keliautojas atras jo poreikius atitinkančią vietą. Aukščiausio lygio apartamentai, aptarnavimas Jūsų laukia penkių žvaigždučių viešbučiuose. Iš populiariausių Vengrijoje siūlome pasirinkti, pavyzdžiui, „Iberostar Grand Budapest“, „Tamara Apartman“, „Lotus Therme Hotel & Spa“, „Corinthia Hotel Budapest“, „Boscolo Budapest, Autograph Collection“ ir daugybę kitų. Visi puikiai vertinami svečių ir garantuojantys karališką poilsį. Galima pasirinkti norimą maitinimo tipą ir nesirūpinti maistu – viešbučių restoranuose savo gebėjimus demonstruoja geriausi virtuvės šefai.

Ekonomiškas poilsiui Vengrijoje taip pat platus puikių viešbučių pasirinkimas, pavyzdžiui, „Hotel Korona“, „Hotel La Riva“, „K9 Residence“ ir kt.

Šventės ir festivaliai. Kovo mėnesį Vengrijos sostinėje Budapešte organizuojamas pavasario festivalis, kurio metu aikštėse ir bažnyčiose rengiami tiek vietinių, tiek užsienio atlikėjų koncertai, skamba įvairiausių žanrų muzika.

Sziget muzikos festivalis Vengrijoje yra vienas populiariausių, jis švenčiamas rugpjūčio mėnesį.

Jei Budapešte viešėsite ankstyvą rudenį, turėsite progą sudalyvauti vyno festivalyje, degustuodami vietinės gamybos vynus. Festivalio metu skamba tradicinės dainos, demonstruojami tradicinių šokių žingsneliai.

Vengrijoje nestinga labai įdomių švenčių ir festivalių, kurių metu puošiamasi kaukėmis, populiarūs filmų, religinių švenčių ir kt. festivaliai.

Transporto nuoma. Automobilių nuomos kainos Vengrijoje nėra didelės, todėl verta pasinaudoti galimybe ir savarankiškai pažinti šalį. Mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma Budapešto oro uoste už parą kainuos nuo 25 eurų, didelio lengvojo automobilio – nuo 40 eurų. Visureigio nuomos kainos už parą startuoja nuo 40 eurų, o mikroautobuso – nuo 55 eurų.

Nurodytos preliminarios nuomos kainos, automobilį rezervuojant maždaug prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Vengrijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 19 metų (kai kurių kompanijų nurodomas 21 metų amžius) asmuo. Daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Konkretūs reikalavimui stažui ir amžiui atskirose nuomos kompanijose gali skirtis. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą ir kreditinę kortelę paslaugos apmokėjimui.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keli faktai:

  • vyrai Vengrijoje pasižymi inteligencija, džentelmeniškumu;
  • vengrams būdingas estetikos jausmas;
  • vengrai vertina punktualumą.


Vengrijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai