+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Islandiją

Pigūs lėktuvų bilietai į Islandiją – neįtikėtinu gamtos grožiu pasižymintis pasaulio kampelis suras vietą kiekvieno keliautojo širdyje! Pigūs skrydžiai į Islandiją kaip mat jus nuskraidins įstabios vietos link, kurioje savąją kelionės pasaką susikurs kiekvienas atvykęs... Apie šios salos grožį žino daugelis, bet ar kiekvienas jį patyrė, išgyveno ir pajuto...? Gyvus meno kūrinius primenančios lankytinos vietos kaip pat sužavės ir įsups į atpalaiduojantį atostogų laiką. Aukštieji Islandijos fjordai, baltutėliu sniegu nubarstytos kalnų viršūnės, žaliuojančiomis gamtos bangomis nusidriekęs  peizažas ir raminantys karštųjų versmių baseinai... Pasidaro gera tik pagalvojus apie tokiomis vietomis perpildytas atostogas! Islandai, nors ir šiaurietiško charakterio – kiek uždaresni, santūresni, bet visada turistus priima lyg savus, tad nebijokite užkalbinti vietinio gyventojo, kuris gali papasakot begalės įdomiausių istorijų! Lėktuvų bilietai į Islandiją internetu pigiau, o norėdami sužinoti pirmieji apie akcijas ir nuolaidas, siūlome prenumeruoti mūsų Lektuvubilietai.lt naujienlaiškį!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Keflavik International airport – KEF (Keflavik tarptautinis oro uostas), Reykjavik Domestic airport – RKV (Reikjaviko tarptautinis oro uostas).

Laikas: UTC

Valiuta: Islandijos krona ISK

Gyventojų skaičius Islandijoje: 323 002

Islandijos plotas: 103 000 km²

Islandijos įkūrimas: Naddod, vienas iš noervegų-farerų vikingų, atrado Islandijos žemes netyčia užklydęs rytinėje salos pakrantėje apie 860 m. ir pavadino šią šalį – Snæland, kas išvertus reiškia Sniego šalis.  

Lankytinos vietos: sostinė Reikjavikas, Askja, Drekagil drakonų kanjonas, Auksinis žiedas, Detifoso krioklys, Didysis geizeris, lavos labirintai Dimmuborgir, ugnikalnis Eroivajokudlis, gyvenvietė Glaumbaeris, Glymur krioklys, Gulfoso krioklys, Halgrimo bažnyčia, Hekla, Jokulsarion lagūna, Krafla, Myvatno ežeras, Žydroji lagūna. 

Būtina paragauti: islandai išsiskiria savo unikalia ir savotiška virtuve. Pagrindiniai ingredientai – ėriena, pieno produktai ir žuvis. Nors kainos Islandijoje tikrai gali nustebinti – restoranuose ir kavinėse maitintis tikra prabanga, bet leiskite sau paragauti tikrų Islandijos gastronomų gamintos rūkytos ėrienos, kuri čia vadinasi Hangikjöt. Pradėkite dieną skyr – panašiu į jogurtą skanėstu, kuris labai patiks kiekvienam sveikuoliui. Žuvies patiekalais besididžiuojančiojoje šalyje gardžiuotis jais – tikras malonumas! Bacalao – skanioji sūdyta žuvis, Stockfish – džiovintas gardėsis - būtinai įtraukite juos į savo meniu! 

Lauktuvės iš Islandijos: skandinaviškais raštais puoštas megztinis sušildys net ir šalčiausios širdies savininką – kokie jaukūs, o kokie šilti... Ris Buff saldainiai – tikras Islandijos skanumynas, kuriuo mėgaujasi net ir vietiniai gyventojai, o nebuvusieji tikrai prisijaukins Islandijos dvasią vos tik paragavus kąsnelį. Vikingų, elfų, trolių autentiškos statulėlės pagyvins bet kokią lentynėlę, o geriausia dovana išgyventi islandų kultūrą – pigus lėktuvo bilietas į Islandiją!

Pigiausi skrydžiai į Islandiją: lėktuvų bilietai pigiau internetu Vilnius-Islandija, Ryga-Islandija gali išpildyti svajonės išsipildymus Islandijoje! Planuokite kelionę pavasarį, rudenį ar net žiemą į unikaliąją Islandiją!

Klimatas. Subarktinėje klimato juostoje įsikūrusi Islandija yra veikiama šiltosios Šiaurės Atlanto srovės, todėl pakrantėje klimatas švelnus. Islandijoje dažnai sulaukiama lietaus, yra vėjuota, o karščiai šalį aplanko labai retai, dažniausiai vasarą termometro stulpeliai aukščiau 20 laipsnių nepakyla. Jei nemėgstate kritulių, tuomet kelionę čia planuokite gegužės – liepos mėnesiais, kuomet lietaus sulaukiama mažiausiai. Žiemos čia gana švelnios, tik sausio mėnesį termometro stulpeliai kartais nusileidžia žemiau nulio ribos.

Apskritai, Islandijai būdingas klimato nepastovumas, sulaukiantis net tokių pajuokavimų kaip: „Jei nepatinka oras, palauk 15 minučių“.

Ekskursijos. Islandija – tikras gamtos mylėtojų rojus, kuriame nestokojama gamtos stebuklų. Nieko nenustebins, kad daugiausia ekskursijų Islandijoje yra gamtoje. Leiskitės aplankyti šalies ugnikalnių, geizerių, nepraleiskite ekskursijos po Islandijos krioklius. Būtinai pasinaudokite proga plaukti prie ledynų – tokia patirtis pasitaiko tik retose šalyse. Nepakartojama patirtis – ekskursija stebėti banginių. Po Islandiją mėgiama keliauti pėsčiomis, todėl jei nesibodite pakulniuoti ne visada tiesiais ir puikiais keliukais – pirmyn į žygį pėsčiomis po kalnus ir slėnius. Taip pat svečiuodamiesi Islandijoje lankykite mažesnius žvejų kaimelius – nepaprasta patirtis ir galimybė iš arti pamatyti vietinių gyvenimo būdo ypatumus. Mėgstantys linksmybes ir prioritetą teikiantys miesto šurmuliui turėtų aplankyti šalies sostinę Reikjaviką.

Reikalingi dokumentai. Į Islandiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Islandijoje viešbučių pasirinkimas geras, todėl keliautojams atsiveria puikios pasirinkimo galimybės. Norintys mėgautis aukščiausio lygio viešbučiais gali rinktis Reikjavike įsikūrusį ir puikiai svečių vertinamą „Black Pearl Apartment Hotel“, taip pat Keblavike esantį „Diamond Suites“ ir kt.

Ekonomiškos klasės viešbučių pasirinkimas irgi bus pakankamai platus. Rinkitės labai palankiai svečių vertinamus „22 Hill Hotel“, „Nordurey Hotel Reykjavik Road“, „Hotel Jazz“, „Grimur Hotel“ ir iš daugybės kitų. Šiuose viešbučiuose taip pat užtikrinamas puikus poilsis, malonus aptarnavimas, visi reikalingi patogumai.

Šventės ir festivaliai. Islandijoje vykstantys festivaliai įspūdingi, didelis nuotykis bus bent viename jų sudalyvauti. Vasaros pabaigoje, rugpjūčio mėnesį, Islandijoje organizuojama šventė labai skambiu pavadinimu – Verslunarmannahelgi. Išvertus tai būtų „išvykų savaitgalis“, kuomet gyventojai vyksta į gamtą, nakvoja palapinėse ir mėgaujasi tyru oru. Šį savaitgalį šalyje skamba koncertai, rodomi įvairūs pasirodymai.

Reikjavike rugpjūčio mėnesį organizuojama kultūros naktis, vadinama Menningarnótt. Šventės metu vyksta daug šokių, menų ir dainų pasirodymų, įvairių sporto renginių, organizuojami žaidimai, yra galimybė nemokamai lankytis muziejuose ir galerijose.

Transporto nuoma. Islandijos grožiui apžiūrėti būtinai reikalingas automobilis – nepasigailėsite pakeliavę po šalį savarankiškai.. Jei automobilį nuomositės Reikjavike, tai mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma už parą kainuos nuo 43 eurų, o didelio lengvojo automobilio nuomos kainos už parą startuoja nuo 75 eurų. Visureigio nuomos kainos už parą prasideda maždaug nuo 75 eurų, o mikroautobuso – nuo 68 eurų.

Nurodytos preliminarios nuomos kainos, rezervuojant automobilį maždaug prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Islandijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 20 metų amžiaus asmuo, daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Kai kurios nuomos kompanijos nurodo ir maksimalų vairuotojo amžių – 85 metus. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą, ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keli faktai:

  • vietiniai nepasižymi punktualumu;
  • ekonominiai dalykai – vengtina pokalbių tema.


Komentarai