+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Moldaviją

Pigūs lėktuvų bilietai į Moldovą! Oficialiai Moldovos Respublika vadinamas pasaulio kampelis stebėtinai įtraukiantis... Nedidelė Pietryčių valstybė, jaukiai įsitaisiusi tarp Rumunijos ir Ukrainos laukia kelionių jausmo išsiilgusius turistus siūlydama aplankyti savo lankytinas vietas, kurias privalu žemėlapyje pasižymėti kiekvienam ketinančiam prisijaukinti gražiąją Moldaviją. Vos tik atvykę į šalį, dairykitės – gamtos vaizdai, lankytinos vietos ir draugiškieji vietiniai gyventojai sukurs jūsų atostogoms nepaprasto žavesio. Kišiniovas – valstybės sostinė, stebins pažintinių kelionių mėgėjus savo žymių vietų istorijomis, o senasis Moldavijos miestas Soroka suteiks proga pajausti tikrą moldovų dvasią – netoliese Ukrainos sienos patogiai įsikūręs miestelis sužavės daugumą turistų. Pigūs lėktuvų bilietai į Moldaviją – galimybė ištrūkti, patirti ir sužinoti margaspalvio pasaulio ypatybių!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Chișinău International Airport – KIV (Kišiniovo oro uostas).

Laikas: UTC+2, vasaros laikas UTC+3.

Valiuta: Moldovos lėja MDL

Gyventojų skaičius Moldovoje: 4,063,092

Moldovos plotas: 33,846 km2 

Moldovos įkūrimo data: dabartinės Moldovos teritorija atsirado 1912 m. po Bukarešto sutarties.

Lankytinos vietos: Sorokas, Nacionalinis istorijos muziejus, Stefan cel Mare centrinis parkas, Kišiniovas, Triumfo arka, Kišiniovo vandens bokštas, Senasis Orchėjus, Padėkos žvakė, Kišiniovo turgus, Catedrala Nașterea Domnului – neoklasicizmo pavyzdys, Cipova – uolų vienuolynas, Antrojo pasaulinio karo memuaras.

Būtina paragauti: jautienos, kiaulienos, bulvių ir kopūstų priturtini Moldovos virtuvės patiekalai suteiks progą prisiliesti prie šios šalies dvasios, tad atvykę stenkitės išragauti visus tradicinius patiekalus. Pradėkime nuo mamaliga, branza sūrio ir ghiveci. Prie valgių dažniausiai patiekami tradiciniai gėrimai kaip vaisiniai kompotai, tikras moldaviškas vynas, slyvų brendis tuica.

Lauktuvės iš Moldovos: atvirukai su šalies gamtos vaizdiniais, lankytinomis vietomis, žymiais objektais, raktų pakabukai, puodeliai, marškinėliai su Moldovos vėliava, tradiciniai saldumynai, magentukai ir, be abejo, geriausi kelionės įspūdžiai!

Pigiausi skrydžiai į Moldovą galimi: skristi pažinti Moldovos pigiau siūlome pavasarį ir rudenį. Norėdami pirmieji sužinoti bilietų akcijas ir nuolaidas patariame prenumeruoti lektuvubilietai.lt naujienlaiškį!

Klimatas. Moldovai būdingas vidutinis žemyninis klimatas su šiltomis vasaromis ir gana švelniomis žiemomis. Sausio mėnesį šalyje vidutiniškai vyrauja apie 4 °C šalčio, o vidurvasary – apie 21 °C šilumos. Žiemos palyginti trumpos, o štai vasaros tęsiasi ilgai ir lepina karščiu, nors šiuo metų laiku taip pat dažnos ir liūtys.

Ekskursijos. Moldova nėra populiariausių kelionių krypčių sąraše, tai nėra šalis, kurioje daugelis turistų jaučiasi it namuose, viską pažįsta ir nepatiria beveik nieko naujo. Moldova Jus stebins tiek gamta, tiek lankytinais objektais, architektūra, kultūra. Aplankykite Kišiniovo miestą, kuris nejučia nukels į praeitį. Visu grožiu ir galybe čia atsiskleidžia sovietinio prieskonio persmelkta architektūra. Šiame mieste taip pat daug pramogų, puikių vietų skaniai pavalgyti.

Leiskitės į ekskursiją po nedidelius vietinius kaimelius, kurių tyrinėjimas yra kone geriausias būdas pažinti tikrąją, tradicinę krašto kultūrą. Grožėkitės Moldovos gamta, aplankykite nuostabius vienuolynus, vynuogynus bei vyno rūsius.

Reikalingi dokumentai. Į Moldovą keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Moldovoje apgyvendinimo įstaigų tinklas nėra toks platus kaip, pavyzdžiui, kitose Europos valstybėse, tačiau sunkumų dėl nakvynės tai nesukels. Tikrai rasite viešbutį, kuris geriausiai atitiks Jūsų kriterijus. Norintiems prabangaus poilsio siūlome pasirinkti vieną iš populiariausių bei aukščiausio lygio viešbučių šalyje: „Berd‘s Design Hotel“, „Radisson Blu Leogrand Hotel“, „Nobil Luxury Boutique Hotel“ ir kt. Visi šie viešbučiai puikiai vertinami svečių, juose Jūsų laukia karališki apartamentai, profesionalus ir malonus aptarnavimas, galite pasirinkti maitinimo tipą. Apartamentuose yra visi reikiami ir daugybė papildomų patogumų. Viešbučiai įsikūrę puikiose strateginėse vietose, savo svečiams siūlo baseinus, treniruoklių sales, masažus, spa ir grožio procedūras bei daugybę kitų paslaugų.

Jei prioritetu laikote ekonominį variantą, rinkitės žemesnės kategorijos, tačiau puikiai vertinamus viešbučius: „Park Lane Hotel“, „Sem Uglov“, „Astoria“, „Mon Ami Villa“ ir kt.

Šventės ir festivaliai. Moldovoje vyksta daugybė religinių švenčių, čia itin populiarios vyno šventės. Jei šalyje lankysitės spalio pradžioje, tikėtina, jog gausite progą sudalyvauti Vyno festivalyje, kurio metu galėsite degustuoti įvairiausius vynus, linksmintis, dalyvauti vakarėliuose, išvysti gatvėse vykstančius paradus.

Gegužės mėnesį Moldovoje vyksta Douce Fleur d‘Acacia – liaudies dainų konkursas, kuriame dalyvauja ne tik Moldovos, bet ir aplinkinių šalių kolektyvai.

Transporto nuoma. Atvykę į Moldovą pasinaudokite galimybe išsinuomoti automobilį ir leistis į savarankišką pažintį su šia šalimi. Jei automobilį nuomositės Kišiniovo oro uoste, tai nedidelio automobilio nuoma už parą kainuos tik nuo 35 eurų, didelio lengvojo automobilio – nuo 65 eurų. Visureigio nuoma už parą atsieis nuo 80 eurų, o mikroautobuso – nuo 65 eurų už parą.

Nurodytos preliminarios nuomos kainos, rezervuojant automobilį prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Moldovoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 21 metų amžiaus asmuo, daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Kai kurios nuomos kompanijos nurodo ir maksimalų vairuotojo amžių – 70 metų. Nuomos punkte reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą ir kreditinę kortelę paslaugos apmokėjimui.

Etiketas, bendravimas, kultūra

Keli faktai:

  • neretai Moldovos gyventojai sako ne tai, ką galvoja, o tai, ką, jų, nuomone, pašnekovas nori girdėti;
  • moldavai – itin svetingi.


Moldavijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai