+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Rumuniją

Paslaptinga Rumunija su Drakulos atvaizdu priešaky – leiskitės į Rumuniją  įminti jos paslapčių! Turime jums puikių pasiūlymų! Pažintinės ar poilsinės kelionės Rumunijoje, Transilvanijos viduramžių miestai, nepakartojamos, nuo pat viduramžių nepaliestos pilys ir pati svarbiausia – Vlado Drakulos, istorijomis ir legendomis apipinta, išdidi pilis. Pigūs lėktuvų bilietai į Rumuniją išties nuostabi proga aplankyti unikalią šalį. Per Rumuniją tekantis Dunojus ir virš jo deltos, sklendžiantys pelikanai, kormoranai ir baltieji gandrai – nepakartojama! Unikalus Bukareštas su prancūzišku senamiesčiu ir architektūriniu šedevru – Parlamento rūmais. Neaplenkite Brašovo – viduramžiško senamiesčio ir Valstiečių muziejaus, taip pat Cluj-Napoca – visada jauno miesto, turinčio vieną didžiausių universitetų Europoje. Pažvelkite į užburiančius Rumunijos gamtos vaizdus: Karpatuose besiganančios avys, Bigar krioklys ir Apuseni draustinis, mėlynuojantis Dunojus. Pigūs skrydžiai į Rumuniją – nedelskite ir užsisakykite juos internetu! Akcijos, nuolaidos ir paskutinės minutės pasiūlymai – tinkamiausias būdas planuoti gerą kelionės pradžią. Nedelskite ir keliaukite! Norėdami pirmieji gauti lėktuvo bilietų akcijas ir nuolaidas internetu prenumeruokite Lektuvubilietai.lt naujienlaiškį!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Băneasa oro uostas – BBU (Aurel Vlaicu International Airport), Otopeni oro uostas – OTP (Otopeni International Airport)

Laikas: GMT +2, vasarą GMT +3

Valiuta: Naujoji Rumunijos Lėja (RON)

Gyventojų skaičius Rumunijoje: 19 372 734

Rumunijos plotas: 237 500 km²

Rumunijos įkūrimas: moderni Rumunija susikūrė 1859 m. susijungus Moldovijos ir Valakijos kunigaikštystėms, 1877 m. valstybė tapo nepriklausoma.

Lankytinos vietos: Bran (Drakulos) pilis, Brasov senamiestis, nuostabioji Dunojaus delta, Bukareštas, Bigar krioklys, Karpatų kalnai, Apuseni draustinis, Alba Julija miestas, kalnų kurortas Busteni, Mangalijos miestas, viena gražiausių Europoje Peleș pilis, esanti Sinaia, Cismigiu sodai, Stavropoleos bažnytėlė, Triumfo arka, gotika kerinti Corvin pilis.

Būtina paragauti: kukurūzų košės mămăligă, desertinių vynų, žvėrienos, ant griliaus keptos avienos krūtinėlės, desertų – sluoksniuotos tešlos kepinių, riešutinių sausainių.

Lauktuvės iš Rumunijos: rumuniška rakija, saldainiai, pipirai, magnetukai ar marškinėliai su Vlado Drakulos atvaizdu, avių pieno sūris.

Pigiausi skrydžiai galimi: pavasarį, rudenį, žiemą.

Klimatas. Rumunijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas, pereinantis į žemyninį. Šiltuoju metų laiku čia šilta, sausa, o štai žiemos atneša sniego ir šalčio. Pietinėje Rumunijos dalyje vidutinė metinė temperatūra siekia apie 11 °C šilumos, o šiaurinėje – apie 8 °C šilumos.

Palankus metas kelionei į Rumuniją yra antroji pavasario pusė, vasara ir rudens pradžia. Tiesa, birželį, liepą ir rugpjūtį šalis sulaukia didelių turistų srautų, tad jei norite to išvengti, kelionę į Rumuniją planuokite gegužę, šilta jau būna ir balandį, taip pat puikiai tiks rugsėjis ar net spalis.

Ekskursijos. Viešnagė Rumunijoje neabejotinai dovanos daug džiaugsmo, įspūdžių ir atradimų. Gerą nuotaiką užtikrins įstabi gamta, kuria neįmanoma nesižavėti. Svečiuojantis Rumunijoje rekomenduojama aplankyti gražiausias šalies pilis, užsukite į didingus vienuolynus, apžiūrėkite masyvias tvirtoves. Dėmesio verta ekskursija į legendomis apipintą Transilvaniją, kur gausite progą susipažinti su garsiojo Drakulos istorija.

Skirkite laiko šalies sostinei Bukareštui. O jei norite pasyvesnio poilsio, lepinkitės saule bei jūra, traukite į kurortus prie Juodosios jūros – čia Jus pasitiks šilkinis paplūdimio smėlis, šiltas jūros vanduo, vandens pramogų gausa.

Reikalingi dokumentai. Į Rumuniją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Kelis tūkstančius apgyvendinimo įstaigų turinti Rumunija pasiūlys puikių nakvynės vietų bet kokių poreikių turintiems keliautojams. Prabangiam poilsiui rinkitės „Denisa Boutique Hotel“, „Opus Villa“, „Grand Hotel Continental“, „Hotel Platinia“ ir kitus puikiai vertinamus aukščiausios klasės viešbučius. Visi viešbučiai puikiai įrengti, svečių laukia aukščiausio lygio poilsis ir aptarnavimas, papildomos paslaugos. Galima pasirinkti norimą maitinimo tipą. Puiku ir tai, kad net geriausiuose viešbučiuose kainos tikrai nėra aukštos.

Ekonomiškam variantui rinkitės puikius trijų žvaigždučių viešbučius, kurie labai palankiai vertinami juose apsistojusių svečių. Rekomenduojame „Caro Boutique Hotel“, „Hotel Royal Craiova“, „Hotel Galaxy“, „Hotel Kolping“ ir kt. Daugelyje jų įskaičiuoti ir sotūs pusryčiai, o kainos maloniai stebina – didžiojoje dalyje kambario nuoma už parą dviem asmenims nesiekia nė 50 eurų.

Šventės ir festivaliai. Jei Rumunijoje viešėsite liepos mėnesį, greičiausiai turėsite progą sudalyvauti šauniuose renginiuose, nes būtent šį mėnesį organizuojama daug tradicinių festivalių, jų metu prisimenamos viduramžių tradicijos, persirengiama tą laikmetį atspindinčiais kostiumais, dainuojamos to meto dainos ir šokami šokiai, vyksta daugybė mugių. Tai išties nepaprastas reginys, kuris Jūsų kelionę padarys dar turiningesne ir įsimintinesne.

Jei Rumunijoje viešėsite spalio mėnesį, sudalyvaukite Vyno gaminimo festivalyje, simbolizuojančiame vynuogių derliaus nuėmimo pradžią.

O Transilvanijoje per Helovyno šventę tikrai nebūna liūdna – sekite Drakulos pėdomis, dalyvaudami specialiai šia proga organizuojamuose turuose.

Transporto nuoma. Svečiuodamiesi Rumunijoje išsinuomokite automobilį ir susipažinkite su šalimi savarankiškai. Juo labiau kad automobilių nuomos kainos čia neįtikėtinai mažos! Kompaktiško, nedidelio automobilio nuoma už parą kainuos vos nuo 9 Eur! Patogų visureigį išsinuomosite tik nuo 18 Eur už parą , o mikroautobusą – nuo 20 Eur už parą.

Nurodytos preliminarios nuomos kainos, automobilį rezervuojant maždaug prieš mėnesį.  Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Rumunijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 21 ar 23 metų amžiaus asmuo, kai kurios nuomos kompanijos nurodo ir maksimalų vairuotojo amžių, pavyzdžiui, 70 metų. Daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Konkretūs reikalavimai stažui ir amžiui atskirose nuomos kompanijose skiriasi. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą (kai kuriose nuomos kompanijose tapatybės kortelė netinka), galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keli faktai:

  • rumunai svetingi ir pagarbūs turistams;
  • rumunams būdingas paslaugumas.


Rumunijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai