+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Slovėniją

Lėktuvų bilietai į Slovėniją! Gražiai vadinama Alpių nykštuke, tris kartus mažesnė už Lietuvą šalis tinkamiausia tiems, kas ieško įkvėpimo! Smaragdo spalvos ežerai ir juose plaukiojančios milžiniškos žuvys, ant kiekvienos kalvelės stovinti bažnytėlė tikras malonumas žavingo peizažo mėgėjams. Švelnia romantika kvepianti Slovėnija vilioja turistus miškais ir kalvelėmis, juk tai pati miškingiausia šalis po Suomijos ir Švedijos – ši šalis tampa tobulu pasirinkimu ir poilsinėms ir pažintinėms kelionėms! Mažiausiai emigruojanti tauta – slovėnai neabejotinai didžiuojasi šalies palikimu – Postoina ir Škocjan urvais – vienais ilgiausių Europoje, Bled ir Bohinj ežerais, unikaliu Vintgaro tarpekliu, Piran miesteliu ir daug kitų nematytų vietų! Pigūs skrydžiai į Slovėniją – nepraleiskite progos įsigyti. Slovėnija garsi ne tik savo kraštovaizdžiu, bet ir pasiekimais kompiuterių mokslo ir nanotechnologijų srityse, taip pat Habsburgų imperatoriaus išvestais, veisliniais Lipico žirgais, kuriais galėtumėte leistis į kelionę nuostabaus slovėniško vyno pėdsakais. Tiesioginiai skrydžiai nevargina, o pigius lėktuvų bilietus internetu pirkti ypač greita ir patogu! Nedelskite, įsigykite lėktuvų bilietus su akcija į Slovėniją – Alpių nykštukę užburiančią gražiausiais peizažais!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Ljubljana Jože Pučnik oro uostas (LJU).

Laikas: GMT+1

Valiuta: Euras (EU)

Gyventojų skaičius Slovėnijoje: 2 069 362

Slovėnijos plotas: 20 273 km²

Slovėnijos įkūrimas: Slovėnija ilgą laiką priklausė Šventajai Romos Imperijai, iki pat Pirmojo Pasaulinio karo pabaigos 1918 m. – Habsburgų dinastijai, vėliau Jugoslavijai, Jugoslavijos Federacinei Respublikai. Savo nepriklausomybės metus ši šalis skaičiuoja nuo 1991 m.

Lankytinos vietos: Bohinj (akmeninis tiltelis ir Šv. Jono Krikštytojo bažnytėlė) ir Bled (salelė su bažnyčia ežero viduryje, kalnų apsuptyje, į salą plukdo valtelė pletna), Postoina ir Škocjan urvai su stalagmitais ir stalaktitais (vieni ilgiausių Europoje, juose įrengti traukinukai), Slap Savica krioklys, seniausia Slovėnijoje Bledo pilis, pastatyta XI a., Liubliana, Liublianos pilis, Tromostovje tiltas Liublianoje, Koper – didžiausias pajūrio miestas, Kranj miestelis su siauromis gatvelėmis, Portorož – linksmybių miestelis, Piran – miestelis, kuriame važinėja tik aptarnaujantis transportas, Ptuj – seniausias miestas Slovėnijoje saugomas UNESCO, Triglavo (slov. trys galvos) Nacionalinis parkas (aukščiausia Slovėnijos viršukalnė), Vintgaro tarpeklis (Radovnos upė, 28 metrų aukščio Šumo krioklys).

Būtina paragauti: kremna rezina – itin saldus desertas, tinkantis prie kavos, slovėniškas burek, vengriškas guliašas, austriškos dešrelės ir šnicelis, knedlik – mėsos troškinys, vietinis vynas, spurgos fliancus, kraški pršut – vytintas/rūkytas kumpis, gibanica ir potica – vyniotiniai su riešutais, aguonomis, žalumynais, figomis. Slovėnija neturi savo autentiškos virtuvės, daugybė patiekalų receptų atkeliavo iš kaimyninių Balkanų šalių, tačiau, patikėkite, interpretacijos yra pukios! Nepraleiskite progos pasinaudoti akcijomis, nuolaidomis ar paskutinės minutės pasiūlymais, kad paragautumėte slovėniškų šedevrų!

Lauktuvės iš Slovėnijos: vietinis vynas, atvirukai ar suvenyrai su unikaliu peizažu, slovėniškų saldumynų desertų, vietinio vyno.

Pigiausi skrydžiai galimi: pavasarį, rudenį.

Klimatas. Pietvakarinėje Slovėnijos dalyje vyrauja Viduržemio jūros klimatui būdingi orai – šiltos vasaros ir sausos žiemos. Tolstant nuo jūros klimatas pereina į žemyninį, kur žiemą vidutiniškai vyrauja apie porą laipsnių šalčio, o vasarą – apie 21 °C šilumos.

Slovėnija keliautojams patraukli visais metų laikais. Šiltuoju metų laiku šalis masina kalnų ir gamtos grožiu, turistai čia keliauja vedini pažintinių tikslų. Nuo gegužės iki rugsėjo organizuojami žygiai į kalnus. Žiemą didelių keliautojų srautų sulaukia puikūs Slovėnijos slidinėjimo kurortai. Slidinėjimo sezonas šalyje prasideda gruodį ir tęsiasi iki balandžio.

Ekskursijos. Nors Slovėnijoje daugiau pramogų ir veiklų orientuota į tuos, kurie mėgsta laisvalaikį leisti aktyviai, veiklos netrūks ir pasyvaus laisvalaikio gerbėjams. Slovėnija yra žiemos pramogų oazė, todėl jei mėgstate slidinėti, čia atrasite tikrą rojų. Galybė puikių slidinėjimo trasų pritaikytos įvairių įgūdžių slidininkams. Leiskitės į žygius po kalnus, aplankykite stalaktitų ir stalagmitų turtingus Slovėnijos urvus, nepraleiskite progos pasimėgauti karštųjų versmių teikiamais malonumais.

Liubliana – šalies sostinė, kurią būtina aplankyti Slovėnijoje. Ekskursijos po Liublianą metu mėgaukitės didinga architektūra, lankykitės muziejuose, vaikštinėkite jaukiomis senamiesčio gatvelėmis.

Reikalingi dokumentai. Į Slovėniją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Slovėnijoje apgyvendinimo infrastruktūra išvystyta puikiai, todėl įvairių poreikių turintys keliautojai atras geriausiai jiems tinkančią apgyvendinimo įstaigą. Jei prioritetą teikiate aukščiausio lygio aptarnavimui, puikiam maistui, prabangiems apartamentams ir didžiausiam komfortui, rinkitės iš populiariausių Slovėnijoje penkių žvaigždučių viešbučių. Pavyzdžiui, puikiai svečių vertinami „Hotel Slovenija – Terme & Wellness LifeClass“, „Luxurious Apartment Cankar“, „Hotel Kempinski Palace Portorož“, „InterContinental – Ljubljana“ ir kt.

Ekonomiškam variantui pasirinkite gerą kainos ir kokybės santykį siūlančius trijų žvaigždučių viešbučius. Svečių puikiai vertinami „Nature Hotel Lukanc“, „Old Bled House“, „Hotel Gasperin Bohinj“, „Adora Hotel“ ir kt.

Šventės ir festivaliai. Slovėnijoje vyksta daug nacionalinių ir pasaulyje gerai žinomų festivalių. Birželio 1 dieną organizuojamas Lent festivalis, kurio metu vyksta daug koncertų, gatvėse vyksta spektakliai, pasirodymai. O mėnesio pabaigoje muzikos garsus skleidžia Bled festivalis, iš viso pasaulio viliojantis klasikinės muzikos gerbėjus.

Vidurvasary, liepos mėnesį, Laško mieste organizuojamas Gėlių ir alaus festivalis. O lapkritį – Šv. Martyno diena kai laiminamas tų metų vynas.

Slovėnijoje švenčių ir festivalių vyksta labai daug, populiariausi yra muzikos, filmų, tradicines šventes puoselėjantys festivaliai. Sudalyvauti tokiuose – nepakartojama patirtis.

Transporto nuoma. Kelionė po Slovėniją automobiliu dovanos nepaprastą patirtį, leis pamatyti kvapą gniaužiančių peizažų, padaryti galybę nepakartojamo grožio nuotraukų. Išsinuomoti automobilį Slovėnijoje nebrangu. Liublianos oro uoste mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma už parą kainuos tik nuo 20 eurų, didelio lengvojo automobilio nuoma – nuo 29 eurų. Visureigio nuomos kainos parai prasideda nuo 45 eurų, o mikroautobuso – nuo 50 eurų.

Nurodytos preliminarios nuomos kainos, automobilį rezervuojant maždaug prieš mėnesį.  Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Slovėnijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 18 metų (kai kurių kompanijų nurodomas 21 metų amžius) asmuo. Daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 arba 2 metai. Konkretūs reikalavimui stažui ir amžiui atskirose nuomos kompanijose gali skirtis. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą ir kreditinę kortelę paslaugos apmokėjimui.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keli faktai:

  • slovėnai uždari, su nepažįstamais elgiasi formaliai ir nepuola bičiuliautis;
  • slovėnams nepriimtina pertraukti pašnekovą.


Komentarai