+370 5 2111444 Pr-Sk 8:00-23:00

Pigūs skrydžiai į Slovėniją

Lėktuvų bilietai į Slovėniją – gražiai vadinamą Alpių nykštuke, tris kartus mažesnė už Lietuvą yra tinkamiausia šalis visiems, ieškantiems įkvėpimo! Smaragdo spalvos ežerai ir juose plaukiojančios milžiniškos žuvys, ant kiekvienos kalvelės, kaip taisyklė, stovinti bažnytėlė tikras malonumas žavingo peizažo mėgėjams. Švelnia romantika kvepianti Slovėnija vilioja turistus miškais ir kalvelėmis, juk tai pati miškingiausia šalis po Suomijos ir Švedijos – ši šalis tampa tobulu pasirinkimu ir poilsinėms ir pažintinėms kelionėms! Mažiausiai emigruojanti tauta – slovėnai neabejotinai didžiuojasi šalies palikimu – Postoina ir Škocjan urvais, kurie esti vieni ilgiausių Eurpoje, Bled ir Bohinj ežerais, unikaliu Vintgaro tarpekliu, Piran miesteliu – priimančiu tik aptarnaujantį transportą ir daug kitų nematytų vietų! Pigūs skrydžiai į Slovėniją – nepraleiskite progos įsigyti, nes ji garsi ne tik savo kraštovaizdžiu, bet ir pasiekimais kompiuterių mokslo ir nanotechnologijų srityse, taip pat Habsburgų imperatoriaus išvestais, veisliniais Lipico žirgais, jais galėtumėte leistis į kelionę nuostabaus slovėniško vyno pėdsakais. Tiesioginiai skrydžiai nevargina, o pigius lėktuvų bilietus internetu pirkti ypač greita ir patogu! Nedelskite - įsigykite lėktuvų bilietus su akcija į Slovėniją – Alpių nykštukę užburiančią gražiausiais peizažais!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Brnik oro uostas – LJU (Ljubljana Jože Pučnik Airport)

Laikas: GMT+1

Valiuta: Euras (EU)

Gyventojų skaičius Slovėnijoje: 2 069 362

Slovėnijos plotas: 20 273 km²

Slovėnijos įkūrimas: Slovėnija ilgą laiką priklausė Šventajai Romos Imperijai, iki pat Pirmojo Pasaulinio Karo pabaigos 1918 m. – Habsburgų dinastijai, toliau Jugoslavijai, Jugoslavijos federacinei respublikai, o savo nepriklausomybės metus skaičiuoja nuo 1991 m.

Lankytinos vietos: Bohinj (akmeninis tiltelis ir Šv. Jono Krikšytojo bažnytėlė) ir Bled (salelė su bažnyčia ežero viduryje, kalnų apsuptyje, į salą plukdo valtelė pletna), Postoina ir Škocjan urvai su stalagmitais ir stalaktitais (vieni ilgiausių Europoje, juose įrengti traukinukai), Slap Savisa krioklys, seniausia Slovėnijoje Bledo pilis XI a., Liublijana, Liublijanos pilis, Tromostove tiltas Liublijanoje, Koper – didžiausias pajūrio miestas, Kranj miestelis su siauromis gatvelėmis, Portorož – linksmybių miestelis, Piran – miestelis, kuriame važinėja tik patarnaujantis transportas, nes automobiliai į jį tiesiog netilptų, Pruj – seniausias miestas Slovėnijoje saugomas UNESCO, Triglavo (slov. trys galvos) Nacionalinis parkas (aukščiausia Slovėnijos viršukalnė), Vintgaro tarpeklis (Radonos upė, Šumo 28 metrų krioklys).

Būtina paragauti: kremna rezina (labai saldus) desertas kaip tik prie kavos, slovėniškas burek, vengriškas guliašas, austriškos dešrelės ir šnicelis, knedlik – mėsos troškiniai, vietinis vynas, spurgos fliancus, kraški pršut – vytintas/rūkytas kumpis, gibanica ir potica – vyniotiniai su riešutais, aguonomis, žalumhnais, figomis. Nors Slovėnija neturi autentiškos virtuvės ji pritaikė patiekalus iš kaimyninių Balkanų šalių ir Italijos, kurie net interpretuoti yra nuostabūs, todėl nepraleiskite progos ir pasinaudokite akcijomis, nuolaidomis ar paskutinės minutės pasiūlymais, kad paragauti slovėniškų šedevrų!

Lauktuvės iš Slovėnijos: vietinis vynas, atvirutės ar suvenyrai su unikaliu peizažu, būtina parsivežti daug gryno oro plaučiuose ir ramybę sieloje, o lauktuvėms slovėniško deserto (jei tik nesuges) irvietinio vyno.

Pigiausi skrydžiai galimi: pavasarį, rudenį.Komentarai