+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Ankarą

Pigūs skrydžiai į Ankarą

Ankara yra Turkijos sostinė ir antrasis pagal dydį šalies miestas, įsikūręs vidurio vakarų Turkijoje. Tai esminis kultūros, pramonės, švietimo ir administracijos centras. Mieste yra daug aukštų pastatų, didžiųjų prekybos centrų, parkų, muziejų, teatrų ir kitų rekreacinių vietų. Ankara turtinga savo istorija ir kultūra. Domina atostogos Ankaroje? Skrydžiai iš Lietuvos (Vilniaus) į Ankarą vykdomi su vienu persėdimu. Lėktuvų bilietai mažiausia kaina internetu siūlomi Skrendu.lt svetainėje. Pigūs skrydžiai lengvai prieinami jau dabar, todėl siūlome nieko nelaukti ir įsigyti jau dabar!

Kodėl verta aplankyti Ankarą?

Ankara yra įdomus ir įvairus miestas, vertas aplankymo dėl daugelio priežasčių:

 • Kultūra ir istorija. Ankara turi ypatingą istoriją ir kultūrą, kuri atsispindi pastatuose, muziejuose ir kitose viešosiose vietose. Kelionės metu, norėdami geriau pažinti kultūros paveldą, galėsite apsilankyti Ankaros tvirtovėje, kurioje saugomas senovinis Turkijos ir Anatolijos paveldas, arba Hacı Bayram Veli Camii mečetėje, kurioje randamos senovinės religinės relikvijos.
 • Architektūra. Ankara yra architektūros meno darbų rojus. Norėdami pamatyti daugiau įvairios architektūros, apsilankykite Kocatepe mečetėje, Ataturk memorialiniame muziejuje, taip pat nepraleiskite progos savo akimis išvysti įspūdingojo Anıtkabir mauzoliejaus.
 • Švietimas. Ankara yra svarbus švietimo centras, kuriame yra daug universitetų ir kitų aukštųjų mokyklų. Keliaudami po miestą, turėsite galimybe apsilankyti universitetų muziejuose, stebėti akademines diskusijas ar tiesiog susipažinti su švietimo sistema.
 • Maisto kultūra. Ankara taip pat yra garsi savo gardžiais vietiniais patiekalais, tokiais kaip kebabai, baklava, borekai ir kt.
 • Istoriniai ir natūralūs parkai. Ankaroje yra daugybė parkų, kuriuose galima pasivaikščioti, pasimėgauti geru laiku su šeima ar tiesiog gamtos ramybe. Populiariausi lankomi parkai yra Genclik parkas, Ataturk Forest Farm, Ankara Citadel ir kiti.
 • Verslo ir prekybos centras. Ankara yra svarbus verslo ir prekybos centras Turkijoje. Mieste yra daugybė prekybos centrų, turgų ir parduotuvių, kuriuose galite rasti įvairius produktus, nuo tradicinių vietinių gaminių iki modernių prekių.
 • Šventės ir festivaliai. Mieste rengiama daugybė švenčių ir festivalių. Aitvarų, Turkijos teatro, Ankaros muzikos, Ankaros tarptautinio kino ir video festivaliai maloniai nustebins kiekvieną!
 • Sportas. Miestas yra svarbus sporto centras, kuriame vyksta daugybė sporto renginių, tokių kaip futbolo, krepšinio, tinklinio rungtynės. Taip pat organizuojamos dviračių lenktynės. Balandžio mėnesį vykdomas Ankaros maratonas, kuriame gali dalyvauti ne tik profesionalai, bet ir mėgėjai.
 • Modernios pramogų zonos. Ankara turi modernias pramogų zonas, tokias, kaip prekybos centrai (,,ANKAmall), pramogų centrai (,,Next Level ), kultūros ir kongresų centrai (,,Ankuva Alışveriş ve Yaşam Merkezi“). Ankaroje taip pat yra daugybė barų, naktinių klubų ir kavinių, kur galima susipažinti su vietiniu gyvenimo būdu, mėgautis muzika, šokiais ir gera kompanija.
 • Geografinė padėtis. Ankara yra patogus ir geras taškas keliautojams, norintiems apsilankyti kituose Turkijos miestuose ir vietovėse. Miestas turi išvystytą transporto sistemą su Kapadokija, Pamukale, Stambulu, Antalija ir kt.

Lankytinos vietos Ankaroje: ką pamatyti? 

Ką pamatyti Turkijos sostinėje, ilgai galvoti nereikės. Žemiau pateikiamos populiariausios lankytinos vietos ir veiklos mieste. Mes rekomenduojame:

 • Apsilankykite Anatolijos civilizacijų muziejuje. Šis muziejus yra svari priežastis įtraukti Ankarą į savo kelionės maršrutą, jei keliaujate po kitas Turkijos vietoves. Tai viena iš vietų, turinčių vertingiausią kolekciją visame pasaulyje. 1997 metais muziejus buvo apdovanotas Europos metų muziejaus titulu. Tai pagrindinis istorinis muziejus visoje Turkijoje, kuriame sukaupta gausi hetitų kolekcija. Paleolito akmens įrankiai, kapuose rastos bronzos amžiaus gėrybės, bei graikų ir romėnų skulptūros yra laikomos pačiomis vertingiausiomis iš visos kolekcijos.
 • Išreiškite pagarbą Anitkabir (Atatürk Mausoleum). Ši turistų lankoma vieta laikoma svarbiausia šiuolaikine piligrimystės vieta šalyje. Kaip ir marmuru dekoruotas tikrasis mauzoliejus, taip ir didžiulę aikštę supanti vieta turi didelį muziejaus kompleksą. Muziejuje rasite eksponatų, susijusių su Nepriklausomybės karu, kuriam vadovavo Atatiurkas. Pats mauzoliejus dekoruotas auksiniais Atatiurko kalbų užrašais. Viduje, prie Atatiurko kapo, stovi simbolinis paminklas. Vidun įėję lankytojai turėtų išreikšti pagarbą – patys turkai labai gerbia savo šiuolaikinės tautos įkūrėją ir pirmąjį prezidentą.
 • Pasivaikščiokite po Citadelės rajoną. Pasivaikščiojimas po šį rajoną yra vienas iš dalykų, kuriuos privalote padaryti Ankaroje! Pagrindinis traukos objektas yra Rytų bokštas (Sark Kulesi), nuo kurio atsiveria nuostabūs Ankaros vaizdai. Žemyn nuo vidinės citadelės pagrindinių vartų, žinomų kaip Parmak Kapısı, vingiuotose gatvėse rasite tradicinių amatų dirbtuvių, antikvarinių prekių parduotuvių ir kavinių. Tai puiki vieta suvenyrų medžioklei. 
 • Savo akimis išvyskite Erimtano archeologijos ir meno muziejaus kolekciją. Erimtano muziejaus kolekcijoje daugiausia dėmesio skiriama klasicizmui, todėl ji puikiai papildo pagrindinį miesto Anatolijos civilizacijų muziejų. Kadangi abu šie muziejai randasi toje pačioje gatvėje, vedančioje į citadelės rajoną, galėsite susiplanuoti aplankyti juos tą pačią popietę. Be nuolatinės kolekcijos, Erimtano salėje taip pat reguliariai rengiamos laikinos parodos, kuriose daugiausia dėmesio skiriama konkrečioms archeologinėms vietovėms arba Turkijos kultūrai. Muziejaus teritorijoje taip pat periodiškai rengiama klasikinės muzikos koncertų programa.
 • Atsipalaiduokite Gençlik parke. Tai pagrindinė Ankaros žalioji erdvė. Šis parkas yra itin pamėgtas vietinių šeimų – vieta puikiai tinka vakaro pasivaikščiojimams ir savaitgalio iškyloms. Gençlik parko aplinka leidžia atsikvėpti nuo sostinės šurmulio. Parke yra didelis ežeras ir įvairios promenados su fontanais ir sodais. Pietrytinėje parko pusėje yra Ankaros Luna parkas, kuriame rasite daugybę atrakcionų, įskaitant apžvalgos ratą, amerikietiškus kalnelius, taip pat karuseles ir mažesniems vaikams tinkančius automobilius. Jei keliaujate su vaikais, tai puiki vieta juos užimti porai valandų! 

Tai pagrindinės vietos, kurias rekomenduojame įtraukti į savo kelionės planą. Sąrašas, ką aplankyti Ankaroje, tikrai nesibaigia ties čia! Ankara yra be galo įdomi ir spalvinga, čia patiks ir mažiems, ir dideliems!

Poilsinė ar pažintinė kelionė? 

Ankara yra išskirtinis miestas. Kelionė į Turkiją, Ankarą gali būti labai įvairiapusiška, atsižvelgiant į Jūsų asmeninius poreikius ir pomėgius.

Jeigu kelionės metu norite atsipalaiduoti ir pabūti ramybės oazėje, galite aplankyti prie miesto esančius parkus ir sodus, pvz., Gençosman Park, Kurtuluş Park, Güvenpark, Kugulu Park, Bilkent Park ir t.t. Taip pat galite apsilankyti SPA centrų ir masažo salonuose, kurie siūlo atpalaiduojančius paslaugas. Jei norite apsistoti viešbutyje, kuriame taip pat siūlomos ir aukščiausio lygio SPA paslaugos, rekomenduojame šiuos keliautojų pamiltus variantus – ,,Sheraton Ankara Hotel & Convention Center, ,,Mövenpick Hotel Ankara, ,,Swissotel Ankara, ,,Ankara HiltonSA, ,,JW Marriott Hotel Ankara“. Šie viešbučiai yra tik keli iš daugelio, kuriuose galima mėgautis SPA centrų teikiamais malonumais. Poilsinė kelionė į Ankarą leis atsipalaiduoti ir atgauti jėgas!

Jeigu atostogų metu norite pažinti miestą ir jo kultūrą, pažintinė kelionė į Ankarą Jus maloniai nustebins. Kaip ir minėta aukščiau, čia gausu įdomių lankytinų vietų. Mieste taip pat yra istorinių paminklų ir pilių, kurias aplankę, galėsite išmokti daugiau apie sostinės istoriją.

Galiausiai, jeigu norite derinti poilsinę ir pažintinę kelionę, Ankaroje yra keletas parkų ir sodų, kuriuose yra istorinių paminklų. Tai reiškia, kad galite praleisti laiką ramybės oazėse, mėgautis vaizdais ir kartu sužinoti daugiau apie miesto kultūrą ir istoriją.

Orai ir maistas Ankaroje

Ankara yra kontinentinio tipo klimato zonoje – vasaros mėnesiais orai karšti,  o žiemos mėnesiais šalti. Vidutinė temperatūra Ankaroje vasaros metu gali siekti apie 30–35°C, o žiemos - žemiau 0°C. Priklausomai nuo sezono, rekomenduojama su savimi turėti tinkamų drabužių ir aksesuarų tam, kad būtumėte pasiruošę visoms oro sąlygoms. Nepamirškite prieš kelionę patikrinti orų prognozę, taip galėsite prisitaikyti prie kintančių oro sąlygų.

Šalis garsėja skaniu ir įvairiu maistu, o Ankara nėra išimtis. Vietinis maistas gardinamas rafinuotais prieskoniais ir žolelėmis. Štai keletas populiarių maisto produktų ir patiekalų Ankaroje, kuriuos privalote išmėginti:

 • Döner kebabai –  populiari Turkijos gatvės maisto dalis. Mėsos gabaliukai kepinami ant grilio grotelių ir patiekiami tešloje.
 • Lahmacun – paplotėlis, ant kurio dedama pomidorų ir prieskonių padaže apkepta kiauliena, išvaizda šiek tiek primena itališką picą.
 • Kumpir – keptos bulvės, į kurių vidų dedama įvairių padažų, daržovių, salotų ir mėsos.
 • Mantı – maži tešlos gabaliukai, įdaromi mėsa ir pagardinami padažu.
 • Baklava – tradicinis Turkijos desertas, gaminamas iš sluoksniuotos tešlos ir pagardinamas riešutų, cukraus ir medaus sirupu.
 • Çay – stipri turkiška arbata, kuria galite pasivaišinti beveik visur. Arbatos gėrimas yra svarbi šalies kultūros dalis.
 • Çiğ köfte –  mėsos gabalėliai, sumaišomi su bulvėmis, žalumynais, padažais ir prieskoniais.
 • Simit – apvalus sausainis, padengtas sezamo sėklomis.
 • Kuzu tandır – specialiame padaže marinuota aviena.
 • Patlıcan karnıyarık – kepti baklažanai, įdaryti mėsa ir pomidorais.
 • Pilav –  ryžių patiekalas, gaminamas su razinomis, migdolais, daržovėmis ir prieskoniais.
 • Meze – įvairios užkandžių rūšys, paprastai patiekiamos su kitais pagrindiniais patiekalais.

Tai patys populiariausi valgiai Ankaroje, kuriuos privalote paragauti, tačiau sąrašas tikrai nesibaigia ties čia. Be to, Ankaroje galite išbandyti įvairias salotas, sriubas, taip pat ir žuvies patiekalus. Visi šie patiekalai pagardinti unikaliu Turkijos virtuvės stiliumi, o jų skoniai Jus maloniai nustebins. Ankara turi daugybę restoranų ir gatvės maisto prekybos vietų, kurios siūlo be galo skanius ir šviežius valgius. Kelionė į Turkiją, Ankarą be abejonės paliks neišdildomų įspūdžių kiekvienam!

Kiti Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai