+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Nevşehir

Pigūs skrydžiai į Nevşehir

Kapadokija žemėlapyje pavaizduota Vidurio Anatolijoje. Tai regionas Turkijoje, žinomas dėl savo unikalaus kraštovaizdžio, kuriame yra įspūdingi uolų kamieniniai stulpai, iškylantys iš vulkaninio pelenų sluoksnio, taip pat ir uolų erdvės, kuriose įsikūrę viduramžių šventyklų ir gyvenviečių kompleksai. 

Kyla klausimas, kaip nuvykti į Kapadokiją? Atsakymas – nuskristi lėktuvu. Kapadokijoje yra tik du oro uostai: Nevsehir Kapadokija oro uostas (NAV) ir Kaiseri Erkilet oro uostas (ASR). Nevsehiro oro uostas įsikūręs arčiausiai turistinių Kapadokijos miestų, kuriuose apsistoja dauguma turistų. Nevsehiro oro uostas yra maždaug 40-ies minučių atstumu autobusu arba išsinuomotu automobiliu, į vakarus nuo Goreme (centrinio Kapadokijos turizmo miestelio). Jei nuspręsite skristi į Kaiseri Erkilet oro uostą, nesijaudinkite, iš jo taip pat dažnai vykdomi pervežimai. Lėktuvų bilietai internetu nuo šiol prieinami kiekvienam ypatingai gera kaina! Galėsite rinktis, ar norite skristi iš Vilniaus į Nevsehir arba Kaiseri oro uostą. Pigūs skrydžiai vykdomi su ,,Turkish Airlines“, persėdant Stambule. Žinoma, jeigu norite pakeliauti daugiau, galite skristi į Stambulą, aplankyti populiariausius lankytinus objektus ir šiek tiek vėliau skristi į pagrindinį kelionės tikslą – Kapadokiją. 

Lankytinos vietos Kapadokijoje: ką pamatyti? 

Kapadokija (Turkija) yra turistinis regionas, kuriame galima apžiūrėti ne tik unikalius geologinius reiškinius, bet ir senovės istorijos ir architektūros paminklus, pvz., uolų gyvenviečių kompleksus, įtrauktus į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai turistų lankomas regionas, patiksiantis tiems, kurie domisi istorija, architektūra ir gamta. Kelionės metu nepraleiskite progos aplankyti:

 • Uçhisar piliakalnį – didžiausias piliakalnis Kapadokijoje, kuris buvo paprastas pastatas, kareivinė ir stebėjimo bokštas. Nuo šio piliakalnio atsiveria nuostabi panorama į Kapadokijos kraštovaizdį.
 • Pažaislio paveldo sodą – 16a. vienuolynas, kuris laikomas vienu iš geriausiai išsilaikiusių regione. 
 • Derinkuyu požeminius miestus – požeminiai miestai, kurie buvo kasami 8a. pr. m. e., siekiant, kad juose apsigyvenę žmonės išvengtų įvairių priešų. Derinkuyu yra didžiausias iš visų požeminių miestų ir buvo prieglobstis žmonėms tūkstančius metų.
 • Zelve muziejų po atviru dangumi – buvusi uolų gyvenvietė, kuri buvo apleista po to, kai gyventojai buvo priversti persikelti į naujas gyvenvietes. Šiame muziejuje galima išvysti įvairius Kapadokijos gyvenimo aspektus.
 • Üçhisar miestą – miestas, žinomas dėl savo senovės piliakalnio. Tai puiki vieta apsilankyti vietiniuose turguose ir išmokti daugiau apie vietos kultūrą.

Nuo kvapą gniaužiančių saulėtekio skrydžių karšto oro balionu iki unikalių urvų viešbučių ir vaizdingų slėnių su neįprastų formų uolomis – kelionė į Kapadokiją nepaliks nei vieno abejingo! Jeigu žemėlapis, jo nagrinėjimas ir mašrutų sudarymas Jums ne prie širdies – ekskursija su gidu nukraus didelę naštą nuo Jūsų pečių. Ekskursija į Kapadokiją gali būti unikali patirtis!

Poilsinė ar pažintinė kelionė?

Jeigu atostogų metu norite tiesiog atsipalaiduoti ir mėgautis vietovės grožybėmis, poilsinė kelionė į Kapadokiją Jums labai patiks. Tokios kelionės metu galėsite ramiai pasivaikščioti uolų miesteliuose, taip pat pamatyti Uçhisar piliakalnį, atsikvėpti Pažaislio paveldo sode arba atrasti ramybę Kızılırmak upės slėnyje. 

Jeigu norite pažinti vietovę iš arčiau ir išmokti daugiau apie vietos istoriją ir kultūrą, pažintinė kelionė į Kapadokiją bus kaip tik Jums! Pažintinės kelionės metu galite apsilankyti istorinėse vietovėse, pasivaikščioti po istorinius paminklus ir daugiau sužinoti apie juos. 

Kapadokija yra unikalus regionas, turintis daugybę kultūrinių ir gamtos stebuklų, todėl net jeigu kelionės pobūdis būtų poilsinis, vis tiek turėsite galimybę pamatyti ir išmokti daugiau apie vietos istoriją ir kultūrą. Taigi, viskas priklauso nuo Jūsų prioritetų ir lūkesčių – ar norite tiesiog pailsėti, ar išmokti daugiau apie regioną. Bet kuriuo atveju atostogos Kapadokijoje bus įsimintinos!

Orai ir maistas Kapadokijoje

Geriausias laikas kelionei į Kapadokiją yra nuo balandžio iki gegužės mėnesio ir nuo rugsėjo iki spalio mėnesio. Orai Kapadokijoje tokiu metu yra šviesūs ir saulėti, dienomis temperatūra siekia 22°C. Naktys gali būti šiek tiek vėsesnės, todėl pasirūpinkite ir šiltesniais rūbais. Jei planuojate į Kapadokiją keliauti vasaros mėnesiais, apsvarstykite tai, jog orai bus karšti, o keliaujančių žmonių – be galo daug. Kelionės į Kapadokiją žiemos metu tampa vis populiaresniu dalyku. Tai gali būti stebuklinga patirtis, kurią turėtų apsvarstyti kiekvienas! Nors temperatūra nukrenta žemiau 0°C, o didžiausia dienos temperatūra siekia 4°C, skrydis oro balionu, žiūrint į sniegu apklotą kraštovaizdį gali būti nuostabi patirtis.

Kaip ir visa Turkija, taip ir Kapadokija gali didžiuotis vietinės virtuvės įvairove. Populiariausi patiekalai yra:

 • Testi kebabai - jie yra panašūs į įprastus kebabus, tačiau pagaminti iš jautienos, kiaulienos ar avienos faršo, kiaušinių, daržovių ir prieskonių. Kebabai ruošiami keraminėje keptuvėje ant žarijų.
 • Testi çorbası – iš mėsos, daržovių ir tešlos gaminama sriuba.
 • Pide – tradicinis pyragas, gaminamas iš tešlos, įdaromas mėsa, daržovėmis ir sūriu.
 • Düğün çorbası – sriuba, gaminama iš bulvių, morkų, mėsos ir ryžių. Šią sriubą dažnai serviruoja svarbiuose šeimos renginiuose.
 • Ayva tatlısı – desertas, gaminamas iš kriaušių, kurios virinamos cukraus sirupe ir pagardinamos cinamonu.
 • Sütlü nuriye – desertas, gaminamas iš piene virtų apelsinų gabalėlių, gardinamas cukrumi ir lazdynų riešutais.

Kiti Turkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai