+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Airijoje

Lankytinos vietos Airijoje

Airija dažnai apibūdinama kaip smaragdinė. Ir iš tiesų – akims čia tikras rojus! Žadą atimantys peizažai, spalvų paletė, platus pramogų spektras, istorinę ir moderniąją puses puikiai jungiantys miestai... Visa tai rasite Airijoje.

Gal kažkam gali pasirodyti, kad lankytinos vietos Airijoje yra susitelkusios sostinėje Dubline. Bet kelionė po šalį atskleis visai ką kita – po visą Airiją pabirę istoriniai objektai, puikūs statiniai ir nuostabūs gamtos kampeliai sukurs nepaprastas ir turiningas atostogas, nepaisant to, kurioje šalies vietoje viešėsite.

TOP 5 lankytinos vietos Airijoje

Dublinas

Svečiuodamiesi Airijoje skirkite bent vieną dieną (o jei yra galimybė, tai ir daugiau) šalies sostinei Dublinui. Pats miestas nėra didelis, bet labai turtingas ir turintis, ką pasiūlyti keliautojams.

Viklou kelias – tai Viklou nacionaliniame parke besidriekiantis takas, kurio ilgis siekia net 130 kilometrų. Jei mėgstate aktyvų laisvalaikį ir laiką gamtoje – žygis šiuo keliu bus tobulas pasirinkimas.

XVII amžiuje iškilę Dublino pilies bokštai šiandien kviečia šalies svečius. Pilyje eksponuojama paveikslų galerija, čia galėsite aplankyti įspūdingas menes, Karališkąją koplyčią ir net požemius.

Šv. Patriko katedra – gotikos šedevras, traukiantis savo gracija, smailianosių bokštelių ansambliu.

Dublino zoologijos sodas patenkins ir suaugusiųjų ir mažųjų keliautojų smalsumą. Čia ne tik susipažinsite su sodo gyventojais, bet ir galėsite leistis į Nakuru safarį Afrikos takais.

Korkas

Lee upės pašonėje besidriekiantis Korkas yra antras pagal dydį miestas šalyje. Teigiama, kad kadaise vikingai čia įkūrė prekybos centrą, po kelių amžių miestą perėmė normanai. Korke žavi vandens keliai, tiltai, siauros, jaukios gatvės.

Čia apžiūrėkite gražiąją Šv. Finbaro katedrą. Neabejingi menui turėtų neaplenkti Crawfordo meno galerijos.

Leiskitės į šurmuliuojančią Paul gatvę – pagrindinę mieste, kurioje itin platus restoranų, barų, parduotuvių pasirinkimas.

Kašelio uola

Unikalus ir įspūdingas archeologinis kompleksas puikiai žinomas ne tik Airijos, bet viso žemyno mastu. Ant sodriai žalios kalvos įsikūrusi Kašelio uola traukia didelius smalsuolių srautus. Kadaise čia gyveno šalies karaliai, vėliau tvirtovė priklausė bažnyčiai. Didelė dalis pastatų išsiliko iki šių dienų.

Powerscourt House and Gardens

Šis nepaprasto grožio parkas įsikūręs visai netoli šalies sotinės ir yra pelnęs vieno iš gražiausių Airijos parkų titulą. Tai yra puiki grožio ir harmonijos oazė, idealiai tinkanti norintiems atitrūkti nuo miesto šurmulio ir mėgautis įstabia aplinka. Žavesio parkui suteikia vyraujanti simetrija, tvarkingi ir labai dailūs sodai, ramiai tyvuliuojantys tvenkiniai bei fontanai.

Dinglio pusiasalis

Didžiuliai čia gyvenančių ir turistų srautai traukia į šią nepaprastą Airijos vietą. Krantus skalauja Atlanto vandenynas drauge su sausumos ruožu sukurdamas įstabius stebuklus. Įdomu tai, kad čia išsaugota daugiau negu keleri tūkstančiai archeologinių vietų.

Airijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai