+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-20:00, Št-Sk 10:00-18:00

Lankytinos vietos Austrijoje

Kone 80 procentų Austrijos ploto užima nuostabūs kalnai, todėl šalis įstabi bet kuriuo metų laiku. Pavasarį kerintį grožį kalnų papėdėse kuria žiedų jūros, vasara – puikus metas keliauti po šalies didmiesčius ir atokesnius kaimelius. Slogią rudens nuotaiką išsklaidys užburianti muzika Austrijos operose, o žiemą smagiai leiskite slidinėjimo kurortuose!

Lankytini objektai Austrijoje nenuvils nė vieno – neabejokite, pamilsite šią žavingą šalį.

TOP 5 lankytinos vietos Austrijoje

Viena

Svečiuodamiesi Austrijoje būtinai skirkite bent dieną elegantiškai Vienai. Europos kultūros perlu vadinamoje Vienoje – gausybė teatrų, muziejų, kultūros objektų, dovanosiančių nepaprastą pažinimo džiaugsmą, neapsakomą patirtį ir geriausias emocijas. Klasikinės operos gerbėjai laukiami garsiojoje Vienos operoje.

Svečiuodamiesi šiame mieste aplankykite Vienos simboliu tapusią Šv. Stepono katedrą, sulaukiančią daug turistų. Viename iš bokštų įrengta apžvalgos aikštelė – pakilkite liftu ir grožėkitės Vienos panorama. Tiesa, ne ką mažiau įspūdinga ir požeminė katedros dalis – požemiuose saugomos kelios Habsburgų dinastijos urnos.

Belvederio rūmai – tai įstabaus grožio rūmų kompleksas, kurį sudaro keli puošniojo baroko stiliaus rūmai, kuriuos jungia išpuoselėtas prancūziškas sodas.

Keliaukite į Vienos muziejų kvartalą, kur rasite net kelis puikius muziejus: šiuolaikinio meno, architektūros ir kt.

Zalcburgas

Nepaprastai gražus miestas Zalcburgas garsus dėl baroko stiliaus architektūros, dar daugiau žavesio suteikia ir kraštovaizdis – kalnai bei upė, ant kurios krantų ir įsikūręs miestas.

Apžiūrėkite Zalcburgo tvirtovę, iškilusią 11 amžiuje virš miesto ant kalvos. Į tvirtovę patekti galima dviem būdais: mėgstantys patogumą ir komfortą galės pakilti funikulieriumi, o nesibodintys pažingsniuoti pėstute – užkops statoku šlaitu. Ši tvirtovė yra viena iš didžiausių Europoje viduramžių pilių.

Aplankykite Šv. Petro katedrą, kuri per Antrąjį pasaulinį karą buvo sugriauta, bet vėliau atstatyta. Šios katedros vargonais skambino pats Mocartas. Tiesa, klasikinės muzikos – ir konkrečiai šio muziko – mylėtojai aplankys namą, kuriame gimė žymusis Mocartas. Šis pastatas stūkso senamiestyje.

Zalcburge apžiūrėkite Šv. Petro vienuolyną, įstabų baroko stiliaus altorių turinčią Pranciškonų bažnyčią.

Eisriesenwelt ledo urvas

Šioje ledo karalystėje ir vasarą termometro stulpeliai neperžengia aukščiau negu nulio riba. Šis ledo urvas yra vienas iš ilgiausių ne tik šioje šalyje, bet greičiausiai ir visame pasaulyje. Įspūdinga ledo šalis tęsiasi apie 40 kilometrų!

Grossglockner High Alpine Road

Pusšimtį kilometrų besitęsiantis kvapą gniaužiantis grožis, vingiuojantis per nacionalinį parką, ledyną, nuostabiąsias Alpes. Įrengtos apžvalgos aikštelės leis stabtelėti ir laisvai gėrėtis gamtos sukurtu stebuklu.

Melko vienuolynas

Šis vienuolynas puikiai žinomas ne vien Austrijoje. Ant kalvos stūksantis baroko stiliaus didingas statinys yra vienas iš traukos objektų Austrijoje.

Austrijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai