+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-18:00

Lankytinos vietos Egipte

Daugeliui Egiptas asocijuojasi su poilsiu paplūdimiuose, kepinant saulei ir dvelkiant švelniam vėjeliui nuo jūros. Bet atostogos Egipte gali būti kur kas turiningesnės ir palikti dar daugiau neišdildomų įspūdžių, jei leisitės į ekskursijas ir pažinsite šalies lankomiausias vietas.

Lankytini objektai Egipte laukia besidominčių istorija, senosiomis civilizacijomis, kitomis kultūromis, vietinių gyvenimo būdu bei tradicijomis.

TOP 5 lankytinos vietos Egipte

Kairas

Šis miestas yra Egipto sostinė, kurioje verta aplankyti Egipto istorijos muziejų, neabejotinai paliksiantį labai didelį įspūdį. Šiame muziejuje saugoma viena iš didžiausių kolekcijų visame pasaulyje. Tai yra unikali proga savo akimis išvysti Karalių slėnio radinius: papuošalus, sarkofagus, buityje naudotus daiktus ir galybę – apie 5 000 – kitų įdomių eksponatų.

Gizos piramidės

Gizos piramidės – išskirtinis objektas šalyje, garsinantis ją visame pasaulyje. Netoli Kairo stūksančios piramidės masina smalsuolius iš įvairių pasaulio kampelių. Piramidėse kadaise buvo laidojami faraonai, šalia kurių egiptiečiai sukraudavo milžiniškus kalnus brangenybių esą taip aprūpindami pomirtinį faraonų gyvenimą.

Didžiausia piramidė – Cheopso. Jos aukštis siekia net 147 metrus! Piramidės statybai panaudota pustrečio milijono blokų, iš kurių kiekvienas sveria po 15 tonų! Įspūdingi skaičiai liudija šių unikalių statinių didybę, masyvumą. Ekskursija prie Gizos piramidžių tarsi nukels į senuosius laikus. Patys įsitikinsite, kad aura, supanti šią vietą, yra paslaptinga ir išskirtinė.

Luksoras

Šis miestas – tai senieji Tėbai, kurie buvo Senovės Egipto sostine. Mieste pasitinka šventyklos, statulos, monumentai. Aplankykite Karnako šventyklą, kurioje stūkso daugybės turistų dėmesį masinantis Skarabėjaus akmuo. Kodėl jis toks populiarus? Ogi tikima, kad tai – norus pildantis akmuo.

Šalia Luksoro plyti Karalių slėnis – faraonų laidojimo vieta net su daugiau negu šešiomis dešimtimis kapaviečių. Atsisakius idėjos kapavietėms statyti piramides, kapavietes imta kalti uolose. Tai primindavo namą, turintį koridorius ir laidojimo patalpas. Dėl to buvo kur kas sunkiau plėšikauti. Šiame slėnyje 1922 metais atrasta ir Tutanchamono kapavietė, kuri dar buvo neišplėšta.

Baltoji dykuma

Įspūdinga vieta Egipte, kerinti balto smėlio jūra, baltomis uolomis. Nejučiomis galite pasijusti tarsi giliame vidužiemyje. Suklysti neleis tik kaitriai šviečianti saulė. Vieta saugoma ir traukia keliautojus iš viso pasaulio. Daugelis nori savo kojomis pajusti minkštutėlį it pūkas smėlį ir pasigėrėti šia mistine vieta.

Nilas

Atostogaudami Egipte pasinaudokite proga pažinti vieną iš ilgiausių pasaulio upių – Nilą. Leiskitės į stulbinantį kruizą ir patirkite nepamirštamus nuotykius. Plaukdami grožėsitės kvapą gniaužiančiomis šventyklomis, tūkstančius metų skaičiuojančiais paminklais, grakščių palmių giraitėmis ir nedidukais kaimeliais, kuriuose šurmuliuoja įprastas gyvenimo ritmas.

Egipto miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai