+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Gruzijoje

Kalnų didybė, jaukūs kalnų kaimeliai, sodri žaluma, gardus maistas... Pagal senąsias tradicijas vienuolių gaminamas ypatingas vynas ir be galo draugiški čia gyvenantys žmonės – tai svetinga Gruzija, keliautojams siūlanti daugybę puikių emocijų, įspūdžių, nuotykių. Kelionė į Gruziją bus nepamirštama. Tai yra unikali proga ne tik pamatyti gražiausias šalies vietas, bet ir susipažinti su tradicijomis, įpročiais, gyvenimo būdu.

Lankytinos vietos Gruzijoje sužavės romantikus, keliaujančius su vaikais, draugų kompanijas. Tai ideali atostogų krytis tiems, kuriems jau pabodo atostogos paplūdimiuose ir tingus poilsis.

TOP 5 lankytinos vietos Gruzijoje

Tbilisis

Tbilisis yra Gruzijos sostinė, tikrai verta keliautojų laiko. Nedidelė gyvenvietė šioje teritorijoje įsikūrė dar IV amžiuje, o po amžiaus čia buvo įkurtas miestas. Iki šių dienų suskaičiuojama net apie tris dešimtis kartų, kai Tbilisis buvo nuniokotas ir vėl atstatytas.

Tbilisyje apžiūrėkite ant kalvos stūksančią tvirtovę, statytą IV amžiuje, kai ir buvo įkurta gyvenvietė. Nepraleiskite progos užkopti ant kalvos. Čia galėsite apsižvalgyti nuostabioje Šv. Mykolo bažnyčioje ir grožėtis pasakišku nuo kalvos atsiveriančiu vaizdu į miestą.

Senamiestyje stūkso daili VIII amžiuje iškilusi Sioni katedra.

Batumis

Batumio kurortas puikiai žinomas poilsiautojams. Tai yra vienas iš populiariausių miestų Gruzijoje. Batumyje vyrauja subtropinis klimatas, todėl viešėdami kurorte šiltuoju metų laiku ne tik aplankysite miesto žymius objektus, bet ir lepinsitės puikiais orais.

Batumyje skirkite dėmesio okeanariumui-delfinariumui. Aplankykite botanikos sodą. Taip pat rekomenduojama neaplenkti ant jūros kranto stūksančių tvirtovės griuvėsių – šioje miesto vietoje apylinkių panorama bus tarsi ant delno.

Kutaisis

Kutaisis – vienas iš seniausių pasaulio miestų. Viešėdami Kutaisyje apžiūrėkite XI amžiuje iškilusią Bagrati katedrą, gruzinams simbolizuojančią suvienytą šalį. Mieste stūksantis Gelačio vienuolynas yra vienas iš svarbiausių keliautojų traukos centrų Kutaisyje.

Vos per keliolikos kilometrų nuo Kutaisio rasite Sataplia urvą. Jis garsus tuo, kad jame likę dinozaurų pėdsakai!

Džvario vienuolynas

Ko netrūksta šioje kalnuotoje šalyje, tai vienuolynų! Bent kelis iš jų būtinai aplankykite svečiuodamiesi Gruzijoje. Pavyzdžiui, į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Džvario vienuolynas yra laikomas krikščionybės plėtros simboliu. Gynybinės sienos juosiamas statinys pastatytas dar VI amžiuje. Jis įsikūręs kalvos viršukalnėje – tokia aplinka suteikia dar daugiau didybės ir paslaptingumo šiam vienuolynui.

Svetitskhoveli katedra

Katedra garsi dėl joje saugomos relikvijos – Kristaus mantijos. Nenuostabu, kad čia traukia dideli piligrimų srautai. Statinys iškilo 1010–1029 metais. Jį rasite istoriniame Mcchetos mieste, pačiame centre. Katedra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Komentarai