+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-20:00, Št-Sk 10:00-18:00

Lankytinos vietos Kipre

Kelionė į Kiprą dovanos vienas geriausių Jūsų atostogų, kupinas įspūdžių, teigiamų emocijų ir geriausios nuotaikos. Kipras – viena įstabiausių salų, įsikūrusių Viduržemio jūroje, tad mėgaukitės supančia gamta, plačiu pramogų spektru. Garsiausi Kipro kurortai bei miestai dovanos ir pažinimo džiaugsmą, sužinosite bei pamatysite labai daug, nes vietovės turtingos istorinio, kultūrinio paveldo.

Lankytini objektai Kipre sužavės įvairaus amžiaus ir pomėgių keliautojus, ypač daug puikių vietų atras istorijai ir archeologijai neabejingi.

TOP 5 lankytinos vietos Kipre

Larnaka

Larnaka patenka į didžiausių Kipro miestų trejetuką ir traktuojama vienu seniausių miestų šioje saloje. Viešėdami Larnakoje apžiūrėkite XII amžiuje iškilusią viduramžių pilį – vieną gausiausiai lankomų objektų šiame mieste. Larnakos centre stovi daili Šv. Lazaro bažnyčia, pastatyta dar IX amžiuje, reprezentuojanti Bizantijos stilių. Kai osmanai užkariavo Kiprą, visos bažnyčios buvo paverstos mečetėmis. Larnakos gyventojai, teigiama, sumokėjo labai didelę sumą, kad ši bažnyčia būtų išsaugota ir nesunaikinta.

Vakare pavaikštinėkite paplūdimio promenada – palmių supama alėja, kurioje susispietę daugybė populiarių viešbučių, restoranų ir barų, taip pat netrūksta klubų.

Netoli Larnakos telkšo druskos ežeras, žiemomis tampantis paukščių migracijos vieta, ypač daug čia susirenka flamingų.

Larnakoje leisdamiesi į jūrą laivu, turinčiu stiklinį dugną, turėsite progą išvysti kadaise nuskendusį laivą.

Limasolis

Antras pagal dydį Kipro miestas dovanos nepamirštamų įspūdžių. Čia vyksta daugybė renginių, galbūt mieste viešėsite kaip tik vieno iš jų metu. Nepraleiskite progos sudalyvauti ir taip prisiliesti prie šalies kultūros.

Limasolyje aplankykite viduramžius menančią pilį, statytą XIV amžiuje, kurioje šiandien rasite Kipro Viduramžių muziejų.

Netoli Limasolio esančiame Erimi kaimelyje veikia Vyno muziejus, supažindinantis su net pusšešto tūkstančio metų siekiančia Kipro vyndarystės kultūra.

Limasolyje užsukite ir į vandens parką, dovanosiantį daug gerų emocijų ir smagaus laiko.

Pafosas

Pafosą aplankyti verta – juk kurortas įtrauktas į UNESCO kaip pasaulio kultūros ir gamtos lobynas. Aplankykite garsiąją Afroditės uolą – būtent šioje vietoje, kaip byloja legenda, iš jūros bangų išniro Afroditė.

Mieste verta skirti dėmesio ir Pafoso archeologijos parkui, kur išlikę antikinių statinių griuvėsiai, dievo Dionizo namai, daug romėnų vilų.

Pafose apžiūrėkite XIII amžiuje pastatytą viduramžius menančią tvirtovę.

Amatusas

Šis antikinis miestas kadaise buvo karališkasis miestas, ypač didelę reikšmę turėjęs antikos laikais. Čia – Afroditės šventyklos, forumo, akropolio, gynybinių miesto sienų liekanos.

Avako tarpeklis

Gamtos mylėtojams rekomenduojama aplankyti Akamo pusiasalį, populiarią žygių pėsčiomis vietą, kurios bene įspūdingiausias objektas yra Avako tarpeklis. Stačios tarpeklio uolos kylant į viršų siaurėja, suteikdamos dar daugiau įspūdžio. Čia atrasite ramybę, tylą, harmoniją, kurių kartais stokojama turistų pilnuose kurortuose ir didesniuose miestuose.

Kipro miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai