+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-18:00, Št 10:00-18:00

Lankytinos vietos Kroatijoje

Dėl pasakiško grožio gamtos garsėjanti Kroatija kasmet sulaukia didžiulių keliautojų srautų. Pagal Adrijos jūrą nutįsusi šalis dovanoja kalnų grandinių kuriamą didybę. Pakrantė tiesiog persmelkta romantikos, o sodriai žaliuojantys vynuogynai, alyvmedžių giraitės suteikia papildomo žavesio. O kur dar miestai su didžiuliu istoriniu bei kultūriniu palikimu, šimtmečius menančiais architektūriniais sprendimais... Chaotiškas gatvių šurmulys, kontrastuojantis su nuo jūros atsklindančia ramybe...

TOP 5 lankytinos vietos Kroatijoje

Dubrovnikas

Pačiuose Kroatijos pietuose įsikūręs Dubrovnikas, be abejonės, yra vienas iš lankomiausių šios šalies miestų. Didelį įspūdi daro tvirtos ir galingos miestą juosiančios sienos ir įdomi jo istorija. Miestas buvo sugriautas, vėliau atstatytas, o šiandien nuostabaus grožio senamiestis yra saugomas UNESCO.

Dubrovniko sienų ilgis siekia beveik du kilometrus, o aukštis vietomis kyla net iki 25 metrų. Negana to, sienos labai plačios, vietomis jų plotis pasiekia net šešis metrus! Nepraleiskite progos pasivaikščioti tokiu unikaliu statiniu.

Dubrovnike apžiūrėkite barokinę miesto katedrą ir šalimais įsitaisiusį katedros lobyną su aukso bei sidabro dirbiniais, relikvijomis.

Pula

Šis miestas kadaise buvo romėnų kolonija ir tai akivaizdžiai juntama vaikštinėjant miesto gatvėmis. Iki šių dienų nepakitęs romėnų palikimas miestui suteikia savitumo ir romantikos. Apžiūrėkite I amžiuje iškilusią Augusto šventyklą, Heraklio vartus, amfiteatrą. Pastarasis amfiteatras patenka į didžiausių iki šių dienų išlikusių romėnų amfiteatrų šešetuką. Net dvi dešimtis įėjimų turintis statinys kadaise sukviesdavo apie 23 tūkstančius žiūrovų.

Apsilankykite Istrijos archeologijos muziejuje ir Istrijos istorijos muziejuje.

Splitas

Šis Dalmatijos regione įsikūręs miestas labai mylimas turistų. Kone didžiausias traukos taškas čia – Diokletiano rūmai. Tai yra įstabus romėnų palikimas. Teigiama, kad būtent Diokletianas ir įkūrė Splito miestą. Tiesa, išlikę tik rūmų griuvėsiai, bet tai vis tiek yra vieni iš geriausiai išsilaikiusių romėnų rūmų iki šių dienų. Vaikštant tarp statinio griuvėsių, didingų kolonų juntama ano meto dvasia ir paslaptingumas.

Šalia Diokletiano rūmų rasite viduramžius menančią aikštę.

Adrijos magistralė

Tai yra vienu iš gražiausių kelių tituluojama magistralė, besitęsianti kelis šimtus kilometrų pagal Adrijos jūros pakrantę. Tikriausiai nė nereikia sakyti, kokie pasakiški vaizdai skrieja pro akis, kai vienoje pusėje tarsi ranka pasiekiamas žydras jūros vanduo su smaragdinėmis įlankėlėmis, o kitoje – dangų remiantys uolėti kalnai.

Plitvicų ežerų nacionalinis parkas

Tai yra vienas iš lankomiausių objektų Kroatijoje. Smaragdinis 17-os kaskadomis besijungiančių ežerų vanduo, sodri žaluma, šniokščiantys įvairiausių dydžių kriokliai – pasakiškas gamtos stebuklų šaltinis. Specialūs pėsčiųjų takai suteikia progą pasinerti ir visą šį grožį apžiūrėti iš arti.

Kroatijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai