+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Olandijoje

Olandija, be abejonės, dovanos nepamirštamas atostogas! Nors šalis nedidelė, ji labai turtinga ir spalvinga. Vienas iš gražiausių akcentų – daugybė vėjo malūnų, kuriančių romantiškos ir išskirtinės šalies įspūdį. Kiekvienas miestas turi savitumų, todėl norisi pažinti juos visus. Leiskitės į kupiną atradimų kelionę po Olandiją.

TOP 5 lankytinos vietos Olandijoje

Amsterdamas

Viešėti Olandijoje ir neaplankyti Amsterdamo būtų kone neatleistina. Tad jei apsistosite kitoje vietoje, į šį miestą atvykite bent vienai dienai. Neabejingi romantikai turėtų pavaikštinėti senamiesčio gatvėmis – tai užburianti, autentiška, gaubiama išskirtinės auros vieta.

Šiame mieste – net daugiau negu pusantro šimto kanalų, o bendras jų ilgis sudaro daugiau negu septynias dešimtis kilometrų. Ir tai ne viskas – išskirtinio grožio ir harmonijos suteikia tai, kad čia daugiau negu 1 200 tiltų, jungiančių kanalų krantus! Nenustebkite, jei pasijusite lyg būtumėte Venecijoje.

Amsterdame veikia apie keturias dešimtis muziejų, iš kurių bent dalį rekomenduojama aplankyti. Pasirinkite pagal Jus dominančias sritis, pavyzdžiui, Amsterdamo istorijos muziejus, Van Gogo muziejus, Anne Frank namas-muziejus ir daug kitų.

Apžiūrėkite Karališkuosius rūmus, o ramiam poilsiui po įspūdžių kupinos dienos idealiai tiks Vondelpark.

Roterdamas

Tai yra ne tik didžiausias uostas visoje Europoje, bet ir žavingas, keliautojams svetingas miestas. Per Antrąjį pasaulinį karą buvo kone visiškai nuniokotas, bet vėliau gana greitai atstatytas. Šiandien miesto svečius pasitinka modernus didmiestis, kuris žavi įmantriais architektūros sprendimais.

Roterdame aplankykite 185 metrų aukščio Euromast bokštą. Jame įrengtoje apžvalgos aikštelėje iš paukščio skrydžio galima grožėtis kvapą gniaužiančiu vaizdu į Roterdamą.

Apžiūrėkite Kijk-Kubus – 40 kubo formos namų, „pabirusių“ miesto centre ant betoninių atramų. Įdomiausia, kad šie statiniai yra pasvirę. Tik vienas iš jų prieinamas smalsuoliams, visuose kituose gyvena žmonės.

Užsukite į Roterdamo zoologijos sodą ir susipažinkite su jo gyventojais. Daug dėmesio čia sulaukia okeanariumas, turintis 22 metrus ilgio siekiantį stiklinį tunelį, kuriuo einant pasijuntama taip, lyg žingsniuotumėte jūros dugnu.

Keukenhof gėlių parkas

Vienas iš didžiausių traukos centrų Olandijoje, į kurį kasmet suplūsta didžiuliai gėlių mylėtojų srautai. Šiame parke lankytojų akis džiugina apie septynis milijonus gėlių! Tinkamiausias metas keliauti į Keukenhof yra kovas–gegužė. Tada pražysta milijonai pavasario „šauklių“: tulpių, narcizų, hiacintų ir kitų pavasario gėlių. Išskirtinė atrakcija lankytojams – galimybė plaukti kanalais per tulpėmis apsodintus laukus.

Madurodam

Madurodam – tai vieta, kurioje per labai trumpą laiką galite apkeliauti kone visą Olandiją! Kaip? Tai Hagos pašonėje įsikūręs miniatiūrų parkas, kuriame pamatysite ne tik žinomiausius Olandijos statinius, bet ir ištisas gyvenvietes.

Zaanse Schans muziejus

Muziejus po atviru dangumi, kuriame turėsite progą apžiūrėti autentiškus olandų būstus, reprezentuojančius XVIII–XIX amžius, bei pasigrožėti tradiciniais vėjo malūnais.

Olandijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai