+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Švedijoje

Įstabios gamtos šalis – Švedija – laukia visų, kurie nori ją pažinti, patirti kvapą gniaužiančių pramogų ir nuotykių. Begalę salų turinti šalis labiausiai pakerės neapsakomai gražiu kraštovaizdžiu, dovanosiančiu geriausias emocijas, patirtis. Bet ne tik gamta grožėsitės viešėdami šioje Skandinavijos šalyje, čia gausu ir architektūrinių paminklų, muziejų, o kur dar kultūriniai bei istoriniai lankytini objektai Švedijoje! Švedija patenkins įvairių keliavimo poreikių turinčių keliautojų smalsumą ir žingeidumą, o lankytinos vietos Švedijoje leis ne tik mėgautis jomis, bet ir padaryti puikių kadrų!

TOP 5 lankytinos vietos Švedijoje

Stokholmas

Viešint Švedijoje neabejotinai reikia skirti laiko šalies sostinei Stokholmui. Gražiausia tai, kad miestas apima net keturiolika salų, tarpusavyje besijungiančių pusšimčiu tiltų.

1923 metais baigta statyti rotušė Stadshuset yra miesto simbolis. Daug dėmesio sulaukia statinio interjeras, prie kurio puošybos prisidėjo garsiausi šalies dailininkai.

Jei Stokholme viešėsite vasarą, būtinai užsukite į miesto Karaliaus sodą, kur mėgausitės įstabiu reginiu – teatru po atviru dangumi. O štai žiemą čia įrengiama didžiulė čiuožykla, tampanti ne tik vietinių, bet ir miesto svečių traukos centru.

Mėgstantys lankytis muziejuose, turėtų skirti laiko Vasamuseet, kuriame daugiausia dėmesio sulaukia karališkasis karo laivas, taip pat švedų gyvenimą atspindinčiame Nordiska Museet. Moderniojo meno gerbėjai laukiami Moderna Museet.

Geteborgas

Į Geteborgą dažnai vilioja itin pigūs lėktuvų bilietai, tad aplankyti šį miestą tikrai verta. Pagal dydį šalyje jis užima garbingą antrąją vietą ir išsiskiria didžiausiu Skandinavijoje jūrų uostu. Keliautojų čia laukia pora dešimčių muziejų, puikiai išvystyta dviračių infrastruktūra, todėl į miesto pažintį galėsite leistis dviračiais. Milijonų lankytojų sulaukiantis Liseberg atrakcionų parkas – didžiausias ne tik Švedijoje, bet ir visoje Skandinavijoje.

Geteborge stūkso gerokai daugiau kaip aštuonių dešimčių metrų aukščio bokštas, nuo kurio yra galimybė apžvelgti miestą ir įstabų jo archipelagą iš paukščio skrydžio.

Svečiuodamiesi šiame mieste aplankykite Maritiman – plūduriuojantį laivybos muziejų, kuriame gausite unikalią progą apžiūrėti galybę laivų, tarp kurių – ir povandeninį laivą. Negana to, čia veikia ir muziejus – akvariumas.

Ledo viešbutis

Tai išskirtinė vieta. Iš ledo yra ne tik viešbučio statinys, bet ir visi viešbučio kambariai, baras, svečiams pateikiamos iš ledo pagamintos taurės. Nesibodintys šalčio turės progą miegoti ledo lovose, jaukiai įsisupę į kailius.

Skansen buities muziejus

Čia lankytojų laukia apie pusantro šimto samių kultūrą, gyvenimo būdą bei tradicijas reprezentuojančių statinių. Turėsite progą susipažinti su ištisais penkiais Švedijos istorijos šimtmečiais.

Kalmaro pilis

Baltijos jūros pakrantės globojama pilis sulaukia didžiulių istorijos mylėtojų srautų. Renesanso stiliaus pilis buvo pastatyta XII a., o rekonstruota – XVI a. 

Švedijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai