+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Ukrainoje

Jei nuspręsite savo atostogoms pasirinkti pažintį su netoliese besidriekiančia Ukraina, tikrai nenusivilsite. Keliautojus ypač žavi didieji šalies miestai, išsiskiriantys dėl architektūros, spalvų, spindesio. Abejingų nepalieka ir Karpatai – tikras lobynas gamtos mylėtojams.

TOP 5 lankytinos vietos Ukrainoje

Kijevas

Šalies sostinė Kijevas yra didžiausias miestas Ukrainoje, įsikūręs Dnepro pakrantėje. Vienas iš Kijevo ir visos šalies pasididžiavimų – Sofijos soboras, traktuojamas kaip visos stačiatikių religijos lopšys. Dar XI amžiuje iškilęs soboras kelis kartus buvo rekonstruotas, bet išsaugojo tam tikrus akcentus, pavyzdžiui, mozaikas, freskas. Remiantis pradiniu projektu, tai centrinis pastato kupolas simbolizavo Kristų, o mažesni jį supantys kupolai, kurių suskaičiuojama dvylika, yra aliuzija į apaštalus. Sofijos soboras akį iš tolo traukia dėl auksu žvilgančių kupolų. Jie, regis, išskirtinai ir įspūdingi, bet drauge harmoningai įsilieja į miesto aplinką.

Dar vienas įspūdingas architektūrinis sprendimas Kijeve – Pečiorų lauros vienuolynas, pastatytas XI amžiuje. UNESCO saugomo vienuolyno kriptose ilsisi mumifikuoti vienuoliai.

Kijeve aplankykite miesto muziejus. Pavyzdžiui, prabanga ir didybe alsuojantį Ukrainos istorinių brangenybių muziejų. 1968 metais įkurtame muziejuje galėsite apžiūrėti visas šaliai svarbiausias brangenybes.

Odesa

Juodosios jūros glostoma Odesa yra didžiausias uostas šalyje. Keliautojai Odesą pamilsta dėl puikių paplūdimių, idealiai atostogoms subalansuoto klimato ir įspūdingos miesto architektūros. Svečiuodamiesi šiame mieste laiką galėsite leisti ne tik ilsėdamiesi prie Juodosios jūros, bet ir aplankyti reikšmingiausius miesto objektus. Pavyzdžiui, milžiniškus Potiomkino laiptus, kuriuos dar 1837 metais pastatė princas Aleksandras. Kadaise laiptai buvo mediniai, o dabartinius sudaro 192 granitinės pakopos. Laiptai yra 142 metrų ilgio, net 24 metrų aukščio. Apačioje jų plotis siekia kone 22 metrus, o viršuje susiaurėja iki 12,5 metro. Bet įspūdingiausia tai, kad nuo jų atsiveria kvapą gniaužianti Juodosios jūros panorama.

Odesoje aplankykite požeminius katakombų tunelius, kurių ilgis siekia net apie pustrečio tūkstančio kilometrų!

Mieste apžiūrėkite Tolstojaus rūmus. Čia turėsite progą išvysti Tolstojų šeimos paveikslų kolekciją. Įdomiausias statinio interjeras išliko beveik autentiškas.

Lvovas

Šiame mieste bene geriausiai pajusite tikrą Ukrainos dvasią. Čia visomis išgalėmis siekiama saugoti autentiškumą, puoselėti ukrainiečiams būdingas tradicijas bei įpročius. Pirmiausia keliaukite į miesto rotušę – jus sužavės ne tik pats statinys, bet ir nuo jo bokšto atsiverianti Lvovo panorama. Pavaikštinėkite po senamiestį, kuriame ne tik jaukus siaurų gatvelių tinklas, bet ir daug savitas istorijas turinčių statinių. Verta keliauti turistiniu automobiliu ir miesto senamiestį apkeliauti su gidu.

Karpatai

Šie kalnai vadinami žaliuoju Ukrainos perlu. Čia pakerės didybės ir grožio dermė, alpinės pievos, tarsi daug metų į praeitį nukeliantis vaizdas – piemenys, ganantys gyvulius. Keliaudami po Karpatus paragaukite avių pieno sūrio, vietinių gaminamo vyno.

Nikitsky botanikos sodas

Čia labai patiks tiems, kurie myli gamtą ir augalus. Sodas užima net apie 11 kvadratinių kilometrų, turi mokslinių tyrinėjimų centrą.

Ukrainos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai