+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Australiją

Pigūs lėktuvų bilietai į Australiją - išpildys kiekvieno ištikimo keliautojo svajones pažinti neatrasto pasaulio platybes! Keliaukite į Australiją ir praturtinkite savo kelionių žemėlapius dar viena, nepaprasta kryptimi. Australija stebins, įkvėps, žavės ir kels jaudulį - jos gyvūnija unikali, o gamta tiesiog kerinti. Vykite į pažintinę, poilsinę, šeimos ar draugų kelionę Okeanijos link - čia atrasite tai ko neatradote kitur. Mokite ranka prašuoliuojančiai kengūrai, pasisveikinkit su eukalipto lapą kremtančia ir tingiai medyje įsitaisiusia koala, įkvėpkite gamtos ramybės ir leiskitės į įvairius nuotykius bei įspūdžius unikalioje Australijoje. Vienos kelionės pažinti plačiąją Australiją tikrai neužteks, tad pasirinkite kryptį ir pirmoms atostogoms čia atraskite Sidnėjų, Australijos sostinę Kanberą, didžiulį Melburną... Skrendam pažinti Australijos? 

Informacija ir patarimai keliautojams:

Oro uostai: Palm Beach SPB oro uostas (LBH), Tullamarine oro uostas (MEL), Kinsford Smith oro uostas (SYD).

Laikas: UTC+11, vasaros laikas UTC+10.

Valiuta: Australijos doleris

Gyventojų skaičius Australijoje: 28,878,750

Australijos plotas: 7,692,024 km²

Australijos įkūrimas: 1788 m. sausio 26 d.

Lankytinos vietos: pildykite savo kelionės žemėlapį Australijoje įtraukdami į jį tokias vietas kaip, Sidnėjus, tropinis rojus Big Barrier Reef, Brisbane miestas, The Red Centre nacionalinis parkas, zoologijos sodas Sidnėjuje Taronga Zoo, Sea Life Sydney akvariumą, įsiamžinkite prie Harbour Bridge, Lord Howe saloje, Uluru uolos, Kanberoje. Gold Kostas, Pertas, Kakadu nacionalinis parkas taip pat privalo būti jūsų kelionės planuose.

Būtina paragauti: Australija žavės ne tik savo gamta ir gyvūnija, bet ir neįtikėčiausiais gastronomijos sprendimais. Būkite atviri pasiūlymams ir nepraleiskite progos paragauti tradicinės virtuvės patiekalų. Australijoje labai populiari Anglijos virtuvė, kuri atsirado atvykus pirmiesiems anglams ir puikia integravosi šalyje. Ryškesnis skirtumas - australai valgo daugiau mėsos, dominuoja aviena ir jautiena. Australijos virtuvė neapseina be žuvies ir jūros gėrybių patiekalų. Pasak kulinarijos specialistų, Australija yra gastronomijos centras, kuriame vystosi XXI amžiaus virtuvė. Australijos virtuvė yra trijų tipų: Krūmų maistas (Australijos aborigenų valgis), Tradicinė virtuvė (itin sotus maistas, gausu mėsos ingredientų), Moderni virtuvė (aukšto lygio virtuvė atsiradus po II Pasaulinio karo). Įtraukite į savo meniu Vegemite sumuštinį bei Pavlova pyragaitį, be kurių Australijos virtuvė neįsivaizduojama! Nedvejokite paragauti kengūrų ar krokodilų uodegos sriubos - skamba keistai ir neįtikėtinai, bet tai yra Australijos nacionalinis patiekalas. Ragaukite australiškų vynų, kurie garsėja visame pasaulyje

Lauktuvės iš Australijos: savo mažiesiems šeimos nariams parvežkite pliušinių žaisliukų (kengūrų, vombatų, krokodiliukų, papūgėlių, koalų), parvežkite populiaraus skanėsto "Vegemite", kuris nudžiugins kiekvieną smaližių ir gardumynus mėgstantį. Beje, tai nėra saldus skanėstas, o sūrus. Mėgstate saldžiai? Nusipirkite TimTam šokoladuką ir nupirkite savo draugams! Nepamirškite ir atvirukų su gamtos vaizdiniais, šaldytuvo magnetukų su Uluru kalvos atspalviais. Smagiai nudžiuginsite savo artimąjį išsiuntę atvirlaiškį su šilčiausiais linkėjimais!

Pigiausi skrydžiai į Australiją galimi: metų laikai Australijoje kiek skiriasi nuo įprastų mums - šv. Kalėdas švęsite vasariška apranga ir džiaugsitės karštomis saulės voniomis, o ir bilietai tikėtina bus pigesni. Birželis-rugpjūtis gana vėsūs mėnesiai, o turistų atplūdis prasideda rudenį.

Klimatas. Australijoje vyrauja sausas klimatas, didžiojoje šalies dalyje kritulių sulaukiama labai saikingai. Geras klimatas ir daugiau mažiau derlingas dirvožemis vyrauja tikrai ne visoje šalyje, o tik pietrytinės ir pietvakarinės dalių pakraščiuose.

Šiaurinėje Australijos dalyje dominuoja tropinis klimatas. Čia vasaromis drėgna ir karšta, kelis mėnesius lyja, žiemą kritulių sulaukiama nedaug.

Šalies pietvakariuose vasaromis sausa, o štai žiemos šiluma nelepina – šaltuoju metų laiku čia lietinga ir gana vėsu. O jei planuosite keliauti į pietrytinę šalies dalį, turėtumėte žinoti, kad čia visus metus lyja.

Itin sausa centrinė žemyno dalis.

Ekskursijos. Šis šalis turi nuostabių vietų, kuriomis stebina keliautojus. Leiskitės į ekskursiją įspūdingu The Great Ocean keliu ir mėgaukitės vaizdais, kokių tikrai nepamatysite niekur kitur – Australijos pakrantė nepaprastai graži.

Svečiuodamiesi Australijoje turėsite progą įgyti unikalios patirties – iš arti pamatyti aborigenų gyvenimo būdą. Taip pat keliaudami po žemyną grožėsitės kvapą gniaužiančia Australijos gamta, įstabiais, šimtų kadrų vertais gamtos stebuklais. Aplankykite bent kelis nacionalinius parkus, kuriuose išskirtinė ir tik Australijai būdinga augmenija bei gyvūnija.

Neaplenkite ir didžiųjų Australijos miestų, pavyzdžiui, Sidnėjaus, Melburno ir pasinerkite į gyvenimą jų ritmu, lankykite muziejus, teatrus, architektūrinius, istorinius, kultūrinius objektus.

Per atostogas Australijoje būtinai pasinaudokite vandens pramogų teikiamais malonumais, pavyzdžiui, nardymu. Ar žinote, kad būtent čia rasite patį įspūdingiausią ir didžiausią visame pasaulyje koralinį rifą?

Reikalingi dokumentai. Į Australiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas – pasas. Dokumentas turi galioti ne mažiau negu šešis mėnesius nuo kelionės pabaigos. Trumpalaikiam (ne ilgiau negu 90 dienų) buvimui Australijoje turistiniais tikslais privalu gauti elektroninį leidimą įvažiuoti į šalį.

Populiarūs viešbučiai. Net keli tūkstančiai apgyvendinimo įstaigų laukia atvykstančiųjų į Australiją. Prabangiam ir nepriekaištingam poilsiui rinkitės aukščiausios klasės viešbučius, pavyzdžiui, „Amora Hotel Jamison Sydney“, „Larmont Sydney by Lancemore“, „Primus Hotel Sydney“, „QT Melbourne“ ir daug kitų. Prabanga alsuojančiuose viešbučiuose įrengti ištaigingi apartamentai, veikia puikų maistą tiekiantys restoranai, siūlomos įvairios papildomos paslaugos, viešbučiai įsikūrę labai patogiose strateginėse vietose.

Ekonomiškam variantui pasirinkite iš daugybės labai palankiai vertinamų žemesnės kategorijos viešbučių Australijoje, pavyzdžiui, „Vine Valley Inn“, „The Estate Koroit“, „Murray River Queen“, „Prince of Wales Hotel Gulgong“ ir kt.

Reikia pasakyti, kad Australijoje didelę dalį apgyvendinimo įstaigų sudaro vilos, įsitaisiusios nuostabiuose gamtos kampeliuose ir garantuojančios komfortabilų poilsį.

Šventės ir festivaliai. Jei esate neabejingi linksmybėms, Australijoje puikiai leisite laiką, nes čia organizuojama daug švenčių ir festivalių. Lankydamiesi didmiesčiuose kone nuolat galėsite dalyvauti vienoje ar kitoje šventėje. Gruodžio–sausio mėnesiais vyksta Dreaming festivalis – puiki galimybė susipažinti su šalies istorija, tradicijomis, aborigenų gyvenimo savybėmis, jų menais ir amatais, ritualais.

Sausio mėnesį Sidnėjuje organizuojamas didžiulis festivalis, apimantis daug meno šakų: muziką, teatrą, šokį ir kt. Daugybė renginių vyksta tiek uždarose erdvėse, tiek lauke.

Jei viešėsite čia vasario mėnesį, galėsite drauge su čia gyvenančiais švęsti Kinų naujuosius metus.

Šalyje labai dažni muzikos festivaliai.

Transporto nuoma. Viešint Australijoje rekomenduojama išsinuomoti automobilį, nes šalis tikrai verta, kad pamatytumėte kuo daugiau. Kelionė automobiliu bus patogi, suteiks plačias pažinimo galimybes. Pavyzdžiui, Sidnėjaus oro uoste kompaktiško automobilio nuomos kainos bus tik nuo 20 eurų, didelio lengvojo automobilio – nuo 30 eurų. Visureigį išsinuomosite nuo 35 eurų už parą, o erdvų, patogų mikroautobusą – nuo 60 eurų parai. Panašios kainos vyrauja ir nuomojantis automobilį Melburne.

Nuomos kainos nurodytos preliminarios, rezervuojant automobilį prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Australijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 21 metų amžiaus asmuo. Daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Konkretūs reikalavimai stažui ir amžiui atskirose nuomos kompanijose gali skirtis. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kelionės dokumentą ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • australai nuoširdūs, draugiški, atsipalaidavę;
  • žmonės atviri;
  • labai vertinama šeima.


Komentarai