+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Čekiją

Pigūs lėktuvų bilietai į Čekiją - susipynusį architektūros ir gamtos stebuklą! Nesvarbu, ar tai ilgos atostogos Čekijoje ar trumpa savaitgalio kelionė, įspūdžiai patirti šalyje – neįkainojami. Šiaurinė šalies dalis išpuošta unikalaus kraštovaizdžio nacionaliniais parkais, kurių dėka turizmas Čekijoje klesti. Žinoma, nenusileidžia ir sostinė Praha, stebinanti raudonaisiais stogais ir bokštų gausa, kurioje itin atsispindi vietinių gyvenimas Čekijoje. Gausiai išplėtotas transporto tinklas, leidžia greitai ir patogiai keliauti po šalį. Didžiuosiuose šalies miestuose autobusai ir tramvajai, traukiniai ir metro yra pagrindinis transportas Čekijoje. Šalis garsėja ne tik alumi, tai turbūt teko girdėti bemaž visiems, bet ir mineralinėmis versmėmis, todėl Čekijoje gausu terminių baseinų, SPA centrų, verta griebti paskutinės minutės pasiūlymą skrydžiui ir mėgautis kūno malonumais. Maistas Čekijoje, taip pat prilygsta malonumui, tradiciniai patiekalai itin sotūs, įsitikinsite. Kainos Čekijoje žymiai nesiskiria nuo esamų Lietuvoje, tam tikrų produktų galima įsigyti ir pigiau, o pačiupus pigios kelionės į Čekiją bilietą nereikės ženkliai sumažinti kiaulės taupyklės turinio, pirmyn!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai Čekijoje: Praha (PRG), Brno (BRQ), Zlynas (GTW),  Karlovi Varai (KLV), Ostrava (OSR), Uherske Hradištė (UHE).

Laikas: UTC +1, vasaros UTC +2

Valiuta: Čekijos krona

Gyventojų skaičius Čekijoje: 10,52 mln.

Čekijos plotas: 78 866 km²

Čekijos įkūrimo data: slaviškos čekų gentys Čekijos teritorijoje apsigyveno V-VI a.

Lankytinos vietos Čekijoje: Praha, Karlšteino pilis, Adršpadų nacionalinis parkas, Česke Budejovice, Česky Krumlovas, Kutna Hora, Karlovi Varai, Olomoucas, Karlovy Vary, Brno, Telčas.

Būtina paragauti: virtuvės šefai Čekijoje maistą ruošia su didžiausiu kruopštumu ir meile, puoselėdami senas tradicijas. Vienas mėgstamiausių nacionalinių čekų patiekalų – kiauliena su virtinukais ir raugintais kopūstais Vepřovį knedlķky zelķ, neišsiskirkite iš vietinių ir mėgaukitės gardžiuoju patiekalu. Dar daugiau čekiškos virtuvės kultūros: kepta nugarinė svickova, guliašas gulaš, kepta žąsis husa, džiūvėsėliuose kepti veršienos kotletai řķzek, duonos virtinukai Houskové knedlķky. Atostogos Čekijoje įrodys, kad vietiniai tikri smaližiai, pasisaldinkite gyvenimą desertu, lietiniai ar virtiniai su vaisių, džemo įdaru bei plakta grietinėle puikiai tam tiks!

Lauktuvės iš Čekijos: tradiciniai liaudies dirbiniai, nėriniai, avalynė, suvenyrai iš Bohemia krištolo, Karlovy Vary porceliano dirbiniai, čekiškas alus.

Pigiausi skrydžiai į Čekiją galimi: pavasaris ar ruduo, kuomet dar turistai lepinasi šiltuosiuose kraštuose, puikus laikas kelionei į Čekiją.

Klimatas. Čekijoje vyraujantis švelnus žemyninis klimatas atneša šaltas, sniegingas žiemas ir šiltas vasaras. Žiemomis vidutinė temperatūra siekia apie 1 laipsnį šalčio, o vasaromis vidutiniškai vyrauja apie 20 laipsnių šilumos, bet termometro stulpeliai gali pakilti ir iki 30 laipsnių.

Kalnuose maždaug pusmetį išsilaikantis sniegas leidžia ilgai mėgautis žiemos pramogomis, tad Čekija – puiki kryptis slidinėti.

Ekskursijos. Kontrastinga Čekija pasiūlys įdomių ekskursijų įvairių pomėgių turintiems keliautojams. Mėgstantys aktyvų laisvalaikį puikiai laiką leis žygiuose pėsčiomis, slidinėdami, leisdamiesi į ekskursijas plaustais upėmis ir kt. O kur dar kalnai, karštosios versmės, ežerų ir upelių kuriamas grožis...

Pasinaudokite proga aplankyti vietinius kaimus – nuostabi tvyranti aura, vietinių kasdienybė, buitis.

Ekskursija po Čekijos pilis suteiks progą grožėtis įspūdingais architektūriniais sprendimais, didybe, prabanga, grakštumu ir kt. Pavyzdžiui, būtinai apžiūrėkite Špilberko, Lednicės, Olomouco pilis ir kt.

Bent dieną skirkite Prahai, turinčiai daug lankytinų objektų ir įdomių vietų įvairių keliavimo poreikių turintiems keliautojams.

Dar viena įstabaus grožio vietovė Čekijoje – Moravija, kurioje bene daugiausia keliautojų smalsumo sulaukia karstinis Moravijos draustinis.

Reikalingi dokumentai. Į Čekiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė).

Populiarūs viešbučiai. Čekijoje – keli tūkstančiai apgyvendinimo įstaigų, tad nepriklausomai nuo to, į kurį regioną keliausite, turėsite iš ko pasirinkti. Puikus poilsis laukia populiariausiuose penkių žvaigždučių viešbučiuose Čekijoje, pavyzdžiui, „Lazenska No 4“, „Art Deco Imperial Hotel“, „Three Storks“, „Cosmopolitan Hotel Prague“ ir kt. Visi šie viešbučiai puikiai vertinami juose viešėjusių svečių, čia užtikrinamas aukščiausio lygio aptarnavimas, puikus maistas, prabangūs apartamentai, visi reikalingi patogumai ir tie, kurie suteikia daug papildomo komforto.

Ekonomiškam variantui Čekijoje rasite daug puikų kainos ir kokybės santykį siūlančių ekonominės klasės viešbučių. Rinkitės „VV Hotel“, „Penzion Bellis“, „Hotel city.city“, „Vila Encore“ ir daug kitų.

Šventės ir festivaliai. Jei Čekijoje svečiuositės balandžio mėnesio pabaigoje, tai sudalyvaukite raganų puotoje! Mat balandžio 30 dieną švenčiama Valpurgijos naktis – mistiška, paslaptinga ir įdomi šventė.

Gegužės mėnesio viduryje sostinėje Prahoje organizuojamas didžiulis alaus festivalis, kuriame mėgausitės ne tik įvairiomis čekiško alaus rūšimis, bet ir tradiciniais šios šalies virtuvės patiekalais.

Nuo gegužės pradžios iki pat birželio tęsiasi tarptautinis muzikos festivalis, į kurį suguža ne tik čekai, bet ir svečiai iš Europos bei kitų žemynų.

Transporto nuoma. Jei nuomosite automobilį Čekijoje, tai nuomos kainos maloniai nustebins. Mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma Prahos oro uoste parai kainuos tik nuo 25 eurų, o didelio lengvojo automobilio – nuo 35 eurų. Visureigio nuomos kainos parai bus nuo 90 eurų, o mikroautobusų – nuo 65 eurų.

Nuomos kainos nurodytos preliminarios, rezervuojant automobilį prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Čekijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 19 metų amžiaus asmuo, daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas 1 metai. Kai kurios nuomos kompanijos nurodo ir maksimalų vairuotojo amžių 77 metus. Bet visi reikalavimai priklauso nuo nuomos kompanijos. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kelionės dokumentą ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • nenustebkite, jei kavinėje prie stalelio prisės nepažįstami žmonės – Čekijoje įprasta dalytis staliuku;
  • moterį leisti pro duris pirmą nemandagu, o juo tuo labiau, jei ji ne viena.


Čekijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai