+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-18:00

Lankytinos vietos Čekijoje

Žavingoji Čekija keliautojus vilioja nuostabiomis po šalį išsibarsčiusiomis pilimis, įspūdingais gamtos kampeliais, vietinių šiltu bendravimu ir svetingumu bei istoriniu palikimu. Ar žinote, kad kiekvieno, net mažiausio miestelio istorija skaičiuojama šimtmečiais? Lankytini objektai Čekijoje sužavės gamtos, meno, istorijos mylėtojus.

TOP 5 lankytinos vietos Čekijoje

Praha

Praha, dažnai vadinama auksine, yra ne vien lankytinas miestas Čekijoje. Žinotina, kad būtent ji dažnai ir tampa keliautojų pretekstu apsilankyti Čekijoje. Dar šimto bokštų miestu vadinama Praha grožiu lyginama su Prancūzijos sostine, meilės miestu vadinamu Paryžiumi, tad nenuostabu, kad turistų srautai Prahoje auga, miestas privilioja vis daugiau grožiui, menui neabejingų keliautojų.

Viešėdami Prahoje pamatysite dailią Prahos pilį – tai miesto istorijos pradžios taškas. Pavaikštinėkite ir po Karališkąjį sodą bei Belvederį, kuriame veikia dailės galerija, o kiemelyje priešais pastatą grožį skleidžia dainuojantis fontanas. Ši vieta bus tobula poilsiui po turiningos ir nuotykių kupinos dienos Prahoje.

Pereikite garsiuoju Karolio tiltu, vienu iš miesto simbolių, kurio ilgis – daugiau negu pusė kilometro! Tiltas jungia senamiestį su Mažuoju miestu. Pastaroji miesto dalis beveik nepakito nuo XVIII amžiaus.

Istorijai neabejingi keliautojai turėtų apsilankyti istorinių pastatų supamoje senamiesčio aikštėje. O keliaujantys su mažaisiais būtinai kviečiami užsukti į Prahos zoologijos sodą ir pasilabinti su jo gyventojais, kurių čia suskaičiuojama net apie 5 000! Tiesa, Prahos zoologijos sodas tituluojamas vienu iš gražiausių visoje Europoje.

Bernas

Tai antras pagal dydį miestas Čekijoje, turintis kuo nustebinti ne mažiau negu pati sostinė. Miesto centre susitelkę daugybė istorinių pastatų, jaukių, dailių bažnytėlių, skulptūrų, nuostabių fontanų, puikių vietų pavalgyti.

Apžiūrėkite Špilberko pilį, kurioje šiandien veikia miesto muziejus. Pavaikštinėkite po Nepriklausomybės aikštę, nes joje dažnai vyksta puikūs renginiai, aplankykite Moravijos galeriją ir daug kitų puikių vietų.

Kaulų koplyčia

Ši lankytina vieta – stipresnių nervų keliautojams. Ji stebina savo dekoracijomis, kurios padarytos iš žmonių kaulų: iš kaulų pagaminti varpai, didžiulis sietynas ir kt.

Macocha tarpeklis

Tai – giliausias tarpeklis šalyje ir viena iš labiausiai kvapą gniaužiančių vietų Čekijoje. Moravijos regione plytintis tarpeklis kasmet sulaukia įspūdingų keliautojų srautų. Apskritai Moravijos karsto sritis dovanos neįkainojamus įspūdžius, vaizdus, kuriuos norėsite įamžinti vieną po kito: nuostabūs slėniai, kalnai, požeminės upės, daugiau negu tūkstantos olų!

Koneprusų olos

Bohemijos regione įsikūrusi olų sistema yra net trijų aukštų ir traktuojama didžiausia visoje šalyje. Požeminių labirintų ilgis siekia net apie du kilometrus, lankytojai gali vaikštinėti 600 metrų trasa ir stebėti įstabias stalaktitų ir stalagmitų kompozicijas.

Čekijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai