+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Skrydžiai į Santiago de Compostelą

Pigūs skrydžiai į Santiago de Compostelą

Jei dar nenusprendei, kur praleisi savo artėjančias atostogas, nebeverta sukti galvos, kai lėktuvų bilietai į Santjago de Kompostelą tokie pigūs! Ryanair siūlo internetu įsigyti bilietus už labai patrauklią kainą jau dabar. Pigūs skrydžiai vykdomi maršrutu Vilnius–Santjago de Kompostelą, taip pat galima planuoti kelionę ir iš kitų Lietuvos oro uostų – Kauno ir Palangos. Nepraleisk progos įsigyti bilietą labai gera kaina, nes pigūs skrydžiai greitai tirpsta!

Santjago de Kompostelos miestas yra Ispanijos šiaurės vakarų regione, Galisijos provincijoje. Jis bene labiausiai žinomas kaip galutinis piligriminio kelio Camino de Santiago, kuriuo jau daugiau kaip tūkstantį metų keliauja piligrimai iš viso pasaulio, tikslas.

Santjago de Kompostela yra vaizdingas miestas, kuriame nuostabiai dera gamtos grožis ir istorinė architektūra. Miestas įsikūręs tarp kalvų ir vešlių Galisijos kaimo miškų, o jo panoramoje dominuoja daugybės bažnyčių ir katedrų bokštai. Miesto senamiestis - siaurų, vingiuotų gatvelių labirintas, kuriame stovi žavūs akmeniniai pastatai ir įvairiaspalviais žiedais perpildytos gėlių dėžutės. Daugelis šių pastatų turi įmantrius balkonus ir geležines konstrukcijas, suteikiančias miestui romantiško ir senovinio žavesio. Santjago de Kompostelos senamiesčio centras neabejotinai yra didinga Santjago de Kompostelos katedra, iškilusi virš pagrindinės miesto aikštės. Puošnų katedros fasadą puošia sudėtingi akmens raižiniai ir skulptūros, ne mažiau įspūdingas ir jos interjeras su aukštomis lubomis, vitražais ir baimę keliančiu altoriumi.

Santjago de Kompostela taip pat yra kultūros centras, kuriame ištisus metus veikia daugybė muziejų, galerijų ir festivalių. Miestas garsėja gyvybinga atmosfera, ypač vakarais, kai vietiniai gyventojai ir svečiai renkasi į daugybę barų, restoranų ir kavinių pabendrauti ir pasimėgauti vietinės virtuvės patiekalais bei vynu. Apskritai Santjago de Kompostelos vaizdingumas - nuostabus reginys, o miesto istorinė architektūra ir natūrali aplinka yra kerintys.

Lankytinos vietos Santjago de Komposteloje: ką pamatyti?

Šiame mieste yra be galo daug gražių vietų, kurias verta aplankyti. Štai keletas pasiūlymų:

 • Santjago de Kompostelos katedra - didinga romaninė bažnyčia, esanti pačioje miesto istorinio rajono širdyje. Tai galutinis piligriminio kelio Camino de Santiago tikslas ir laikoma viena svarbiausių piligrimystės vietų pasaulyje. Puošnų katedros fasadą puošia sudėtingi akmens raižiniai ir skulptūros, ne mažiau įspūdingas ir interjeras, kuriame puikuojasi aukštos lubos, vitražai ir baimę keliantis altorius. Katedroje taip pat saugomi šventojo apaštalo Jokūbo palaikai, kuriuos, kaip teigiama, po jo mirties į šią vietą atnešė jo mokiniai. Apskritai Santjago de Kompostelos katedra yra privaloma lankytina vieta miesto svečiams ir nuostabus romaninės architektūros bei religinės istorijos pavyzdys.
 • San Martín Pinario vienuolynas - šis XVI a. vienuolynas yra pačiame Santjago de Kompostelos centre, o jo barokinis fasadas - stulbinantis. Vienuolynas yra atviras visuomenei, o lankytojai gali grožėtis puošniu bažnyčios ir vienuolyno vidaus dekoru.
 • Kultūros parkas (Parque da Cidade da Cultura) - šiame moderniame kultūros centre, esančiame visai netoli miesto centro, yra keletas įspūdingų šiuolaikinių pastatų, suprojektuotų pripažintų architektų. Parke ištisus metus vyksta įvairūs kultūriniai renginiai ir parodos.
 • Mercado de Abastos - šis triukšmingas maisto produktų turgus yra privalomas aplankyti gurmanams. Čia rasite įvairių šviežių produktų, jūros gėrybių, mėsos, sūrio ir kitų vietinių patiekalų.
 • Casa do Cabido - šiame istoriniame pastate, esančiame šalia Santjago de Kompostelos katedros, įspūdingu Plateresko fasadu įsikūręs Galisijos šiuolaikinio meno muziejus.
 • Convento de San Francisco de Asís - šiame XVIII a. vienuolyne dabar įsikūręs Piligrimystės muziejus, kuriame tyrinėjama Camino de Santiago piligrimystės istorija ir kultūra.
 • Museo do Pobo Galego - šiame muziejuje pristatoma Galisijos istorija ir kultūra, eksponuojami tradiciniai amatai, muzika ir dailė.
 • Alameda parkas - šiame gražiame parke, esančiame pačioje miesto širdyje, galima ramiai atsitraukti nuo judrių gatvių ir pasigrožėti gražiais sodais, fontanais ir skulptūromis.
 • Casa de la Troya - šis istorinis pastatas senamiestyje kadaise buvo populiari piligrimų nakvynės vieta, o dabar jame įrengtas muziejus, skirtas Camino de Santiago istorijai.
 • Santjago de Kompostelos universitetas - šis XVI a. įkurtas prestižinis universitetas yra vienas seniausių Ispanijoje ir pasižymi gražia gotikos ir baroko architektūra.
 • Galisijos šiuolaikinio meno centras (CGAC) - šiame muziejuje pristatomas šiuolaikinis Galisijos ir kitų šalių menas, vyksta parodos, filmų peržiūros ir kiti kultūriniai renginiai.
 • Abastos aikštė arba Abastos turgus - šiame triukšmingame turguje galima paragauti vietinio maisto ir gėrimų, nes čia yra dešimtys prekystalių, kuriuose prekiaujama šviežiomis jūros gėrybėmis, mėsa, sūriu ir vynu.

Tai tik keletas pavyzdžių iš daugybės įdomių lankytinų vietų, kurias galima pamatyti Santjago de Komposteloje. Miestas turi turtingą kultūrinį ir architektūrinį paveldą, o už kiekvieno kampo galima rasti ką aplankyti.

Piligrimų kelias Santjago de Komposteloje

Garsiausias piligrimų maršrutas Santjago de Komposteloje yra Camino de Santiago, dar vadinamas Šventojo Jokūbo keliu. Šiuo senoviniu piligrimų keliu jau daugiau kaip tūkstantį metų keliauja milijonai žmonių ir jis veda į Santjago de Kompostelos katedrą, kurioje, kaip manoma, palaidoti šventojo Jokūbo palaikai.

Camino de Santiago piligriminis kelias prasideda įvairiose Europos vietose, o populiariausi maršrutai prasideda Prancūzijoje ir Ispanijoje. Populiariausias maršrutas yra Camino Frances, prasidedantis Prancūzijoje, Saint-Jean-Pied-de-Port mieste ir įveikiantis daugiau kaip 800 km atstumą, vedantis piligrimus per nuostabius kraštovaizdžius, istorinius miestus ir kaimus. Pakeliui piligrimai apsistoja nakvynės namuose ir svečių namuose, vadinamuosiuose alberguose, ir juos priima vietiniai gyventojai, kurie teikia paramą ir padrąsinimą. Kelionė paprastai trunka kelias savaites, o daugelis piligrimų pasakoja apie gilų dvasinį ir asmeninį pasikeitimą.

Santjago de Komposteloje yra ne tik Camino de Santiago, bet ir daug kitų piligrimų maršrutų, įskaitant Via de la Plata, kuris prasideda Sevilijoje, ir Camino Portugues, kuris prasideda Portugalijoje. Šie maršrutai pasižymi unikaliu kraštovaizdžiu, kultūra ir patirtimi, tačiau visi jie veda į tą patį tikslą - Santjago de Kompostelos katedrą, kur piligrimai gali gauti tradicinį piligrimų palaiminimą ir aplankyti šventojo Jokūbo šventovę.

Poilsinė ar pažintinė kelionė?

Santjago de Kompostelos miestas gali patenkinti tiek pažintinės kelionės ieškančių atostogautojų lūkesčius, tiek poilsinių kelionių mėgėjus.

Nuotykių trokštantiems keliautojams šis miestas yra galutinis piligriminio kelio Camino de Santiago tikslas, kasmet pritraukiantis tūkstančius žmonių, kurie leidžiasi į kelionę pėsčiomis arba dviračiais. Nuotykių ieškantiems keliautojams šis maršrutas yra iššūkis, suteikiantis galimybę pažinti nuostabią gamtą ir bendrauti su kitais keliautojais iš viso pasaulio. Galisijos apylinkės taip pat siūlo daugybę galimybių užsiimti lauko pramogomis, pavyzdžiui, žygiais pėsčiomis, plaukiojimu baidarėmis ir jodinėjimu žirgais. Netoliese esanti Atlanto vandenyno pakrantė populiari banglenčių sporto ir kitų vandens sporto šakų mėgėjams, o netoli Santjago de Kompostelos yra keli nacionaliniai parkai ir gamtos rezervatai.

Tačiau miestas taip pat puikiai tinka tiems, kurie ieško ramesnių atostogų. Istorinis senamiestis yra graži vieta, kurioje galima ramiai pasivaikščioti ir tyrinėti, o žavios gatvelės, aikštės ir kavinės leidžia susipažinti su Galisijos gyvenimu ir kultūra. Mieste yra keletas muziejų, galerijų ir kultūrinių renginių, vykstančių ištisus metus, taip pat daug puikių restoranų ir parduotuvių.

Apskritai Santjago de Kompostela yra vieta, kurioje kiekvienas ras ką veikti, nesvarbu, ar ieško nuotykių, ar poilsio, ar abiejų šių dalykų derinio.

Orai ir maistas Santjago de Komposteloje

Orai Santjago de Komposteloje

Santjago de Komposteloje vyrauja jūrinis klimatas su švelnia temperatūra ir vidutiniu kritulių kiekiu ištisus metus. Miestas yra Ispanijos šiaurės vakaruose, netoli Atlanto vandenyno pakrantės, todėl klimatui didelę įtaką daro vandenynas.

Vasaros mėnesiais, nuo birželio iki rugpjūčio, vidutinė aukščiausia temperatūra būna apie 25 °C, kartais pasitaiko karščio bangų. Naktys paprastai būna vėsios ir komfortiškos, vidutinė žemiausia temperatūra būna apie 14 °C.

Žiemos mėnesiais, nuo gruodžio iki vasario, vidutinė aukščiausia temperatūra būna apie 12 °C, o naktimis orai šaltesni - vidutinė žemiausia temperatūra būna apie 5 °C. Šiuo laikotarpiu gali būti gana lietinga, o gruodžio mėnuo yra drėgniausias metų mėnuo.

Pavasaris ir ruduo paprastai būna švelnūs, temperatūra svyruoja nuo 10°C iki 20°C, o kritulių kiekis būna nedidelis.

Apskritai Santjago de Kompostelos klimatas didžiąją metų dalį yra švelnus ir komfortiškas, todėl čia malonu lankytis bet kuriuo metų laiku. Tačiau prieš kelionę visada pravartu patikrinti orų prognozę ir atitinkamai susikrauti lagaminą.

Maistas Santjago de Komposteloje

Santjago de Kompostelos miestas garsėja gardžia virtuve, kurioje gausu šviežių jūros gėrybių, mėsos ir vietinių produktų. Štai keletas populiariausių patiekalų ir kulinarinių patiekalų, kurių verta paragauti apsilankius čia:

 • Pulpo a la gallega - klasikinis Galisijos patiekalas, gaminamas iš virtų aštuonkojų, paprikos ir alyvuogių aliejaus, dažnai patiekiamas su bulvėmis arba duona.
 • Empanadas - pikantiški kepiniai, į kuriuos dedama mėsos, jūros gėrybių arba daržovių, yra pagrindinis Galisijos virtuvės patiekalas.
 • Lacón con grelos - šis tradicinis patiekalas gaminamas iš kiaulienos mentės ir ropių žalumynų ir dažnai patiekiamas su bulvėmis ir chorizo.
 • Tarta de Santiago - Šv. Jokūbo pyragas, yra gaminamas su migdolais. Dar vadinamas pyragas iš Galisijos,
 • Ribeiro vynas - šis gaivus baltasis vynas iš Ribeiro regiono yra populiarus prie daugelio Galisijos patiekalų.
 • Queimada - tradicinis gėrimas, gaminamas kaitinant arba deginant spirito, cukraus, kavos pupelių ir citrusinių vaisių žievelių mišinį ir dažnai patiekiamas per festivalius ir šventes.
 • Caldo Gallego - soti sriuba, gaminama iš pupelių, bulvių ir ropių.
 • Padron pipirai - mažos žalios paprikos yra kepamos ir apibarstomos jūros druska.

Be šių klasikinių patiekalų, Santjago de Komposteloje taip pat klesti įvairaus maisto restoranai, kavinės ir tapas barai. Gurmanams taip pat būtina aplankyti centrinį miesto turgų Mercado de Abastos, kuriame siūloma daug įvairių šviežių produktų, jūros gėrybių, mėsos ir sūrio. Nesvarbu, ar ieškote tradicinės galisijos virtuvės, ar modernių gastronominių patiekalų, Santjago de Komposteloje rasite ką nors kiekvienam skoniui.

Viešbučiai Santjago de Komposteloje

Santjago de Komposteloje yra daugybė apgyvendinimo variantų - nuo pigių nakvynės namų iki prabangių viešbučių. Šiame sąraše pateikiami geriausių atsiliepimų sulaukę Santjago de Kompostelos viešbučiai, remiantis svečių vertinimais:

 • Parador de Santiago - Hostal dos Reis Católicos - šis istorinis viešbutis įsikūręs gražiame XV a. pastate, vos už kelių žingsnių nuo katedros. Viešbutyje yra elegantiški numeriai, SPA centras ir gurmaniškas restoranas.
 • NH Collection Santiago de Compostela - šiame moderniame viešbutyje, įsikūrusiame pačioje miesto senamiesčio širdyje, yra stilingi numeriai, stogo terasa su panoraminiais vaizdais ir restoranas, kuriame patiekiami galisiečių virtuvės patiekalai.
 • „Eurostars Araguaney“ - šiame elegantiškame Santjago de Kompostelos centre įsikūrusiame viešbutyje yra erdvūs numeriai, stogo terasa su baseinu ir gurmaniškas restoranas.
 • Viešbutis „AC Hotel Palacio del Carmen“ - šiame gražiame viešbutyje, įsikūrusiame buvusiame vienuolyne, įrengti stilingi kambariai, SPA centras ir tradicinės galisijos virtuvės restoranas.
 • Viešbutis „Praza Quintana“ - šiame boutique viešbutyje, įsikūrusiame istoriniame pastate, senamiesčio širdyje, siūlomi jaukūs kambariai, žavus kiemelis ir tradiciniai galisietiški pusryčiai.

Šiuose viešbučiuose siūlomi įvairūs patogumai ir kainos, atitinkantys skirtingus biudžetus ir pageidavimus. Visus juos svečiai įvertino labai gerai dėl jų komforto, stiliaus ir svetingumo.

Kiti Ispanijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai