+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Izraelį

Pigūs lėktuvų bilietai į Izraelį vilioja net daug ko mačiusius turistus, atostogos Izraelyje dvelkia savita aura. Izraelio turizmas gan plačiai išplėtotas, šalis pritraukia būrius kitataučių pasilepinti saule ir Negyvosios arba Raudonosios jūrų bangomis. Izraelio miestai taip pat verti dėmesio, didžiausias miestas Negevos dykumoje Ber Ševa įkurtas dar antikiniais laikais, Tel Avivas – šalies sostinė, pasižymi muziejų gausa, žalia gamta ir jaukiomis centro gatvelėmis. Nepamirškime Jaruzalės, į keturis kvartalus žydų, krikščionių, musulmonų ir armėnų suskirstytas miestas ištisai pilnas turistų, įsisukite ir jūs. Lėktuvų bilietai į Izraelį nuskraidins jus į unikalią žemę, savaitgalis Izraelyje bus per trumpas, aplankyti lankomiausius Izraelio objektus ir pasinerti į Negyvosios jūros vandenis, juk dar reikia užsukti ir į Masada tvirtovę, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą ir įamžinti Bahajų sodą žavesį, nedelskite, rinkitės kryptį Vilnius-Izraelis ir mėgaukitės poilsiu.

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai Izraelyje: Sde Dov (SDV), Ben Gurion Intl (TLV), Elat (ETH), Ovda (VDA), Haifa (HFA), Kirjat Šmona (KSW), Rosh Pinna (RPN).

Laikas: UTC +2, vasaros UTC +3

Valiuta: Izraelio naujasis šekelis (ILS)

Gyventojų skaičius Izraelyje: 8 mln.

Plotas: 20 770 km²

Izraelio įkūrimo data: XIX a. žydai pradėjo kurti miestus Palestinoje, 1948 m. Izraelis paskelbė nepriklausomybę.

Lankytinos vietos: Tel Avivas, Eilatas, Jeruzalė, Bahajų sodai, Masada, Negevo dykuma, Negyvoji jūra.

Būtina paragauti: Izraelio virtuvė yra labai įvairi, itin išsiskiria Izraelio žydų virtuvė, kuomet valgomas tik košerinis maistas. Atostogos Izraelyje neturėtų atsiriboti nuo vietinės virtuvės, todėl siūloma paragauti kuo daugiau vietinių patiekalų, išmėginkite šiuos: rutuliukai iš žirnių ir pupelių falafel, česnakų, svogūnų, geltonų žirnių ir prieskonių tyrė humusas, duonos paplotėliai su daržovėmis ir virtomis pupelėmis pita, pyragėlis įdarytas špinatais, bulvėmis ir sūriu burekas ir žinoma tradicinis žuvies patiekalas Švento Petro žuvis. Poilsis Izraelyje taps dar gardesnis paragavus išskirtinių šalies skanumynų: tortų, sausainių, meduolių, pyragėlių, pudingų, cukruotų vaisių ir kitų gardumynų.

Lauktuvės iš Izraelio: itin populiarūs visame pasaulyje produktai iš Negyvosios jūros mineralų, suvenyrai religijos tematika ar su šalies simbolika, įžymiomis vietomis.

Pigiausi skrydžiai į Izraelį galimi: žiemos laikotarpiu, jeigu žiemą Izraelyje galima pavadinti žiema, nuo lapkričio iki kovo skrydžiai į Izraelį stebina žema kaina, nors paskutinės minutės pasiūlymas kelionei į Izraelį gali nustebinti ištisus metus.

Klimatas. Izraelyje vyrauja subtropinis, Viduržemio jūros klimatas. Šalyje ryškūs du metų laikai, kurių trukmė nevienoda. Vasaros ilgos, sausos ir labai karštos, o žiemos kur kas trumpesnės, vėsokos ir drėgnos. Šalčiausia Izraelyje sausio mėnesį, termometro stulpeliai vidutiniškai rodo apie 5–12 laipsnių šilumos, o karščio pikas pasiekiamas rugpjūtį. Jei esate jautrus dideliam karščiui, kelionės į Izraelį rugpjūčio mėnesį geriau neplanuoti.

Lapkritis–kovas netiks tiems, kurie nemėgsta kritulių, nes šiuo periodu jų sulaukiama daugiausia.

Ekskursijos. Izraelis – tobula kryptis turiningoms atostogoms. Aplankykite Biblijoje minimas vietas, pavyzdžiui, Siono vartus, Raudų sieną, Alyvų kalną, Šventojo Kapo bažnyčią ir daug kitų. Leiskitės į pažintį su moderniuoju Tel Avivu, kuriame puikiai dera istorinis palikimas su šiuolaikiniu pasauliu. Ta amžių sandūra mieste juntama, matoma, bet atrodo tokia harmoninga, lyg kitaip tiesiog negalėtų būti. Ilsėkitės puikiuose Raudonosios jūros kurortuose.

Reikalingi dokumentai. Į Izraelį keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis LR piliečio pasas.

Populiarūs viešbučiai. Daugiau negu tūkstantį apgyvendinimo įstaigų turintis Izraelis laukia keliautojų, turinčių įvairių poreikių. Čia tinkamą viešbutį ras kiekvienas pagal savo individualius kriterijus. Prabangiu poilsiu mėgausitės apsistoję populiariausiuose ir geriausiai svečių vertinamuose penkių žvaigždučių Izraelio viešbučiuose. Rekomenduojame rinktis „Herbert Samuel Hotel Jerusalem“ Jeruzalėje, „Crowne Plaza Tel Aviv City Centre“ Tel Avive netoli paplūdimio, „Herods Palace Hotels & Spa Eilat a Premium Collection by Leonardo Hotels“ Eilate ir daug kitų. Įspūdingai įrengti apartamentai, aukšto lygio aptarnavimas, puikus maistas ir visi patogumai Jūsų laukia šiuose viešbučiuose.

Ekonomiškos klasės viešbučiai Izraelyje taip pat užtikrina kokybišką poilsį. Rinkitės populiarius ir svečių puikiai vertinamus: „Arbel Suites Hotel“ Tel Avive, „Dizengoff Avenue Boutique Hotel“ Tel Avive, „Isrotel Riviera Club“ Eilate ir daug kitų.

Šventės ir festivaliai. Daug Izraelyje švenčiamų švenčių yra religinės. Pavyzdžiui, viena iš didžiausių ir reikšmingiausių – žydų Velykos. Kada konkrečiai švenčiama, nustatoma pagal hebrajų kalendorių. Daugybė religinių ir kitokių renginių organizuojama visuose šalies miestuose per Velykas: muzikos festivaliai, muziejų naktys, ekskursijos ir kt.

Kovo mėnesį visus šalies gyventojus įtraukia Purim festivalis, per kurį organizuojami spalvingi karnavalai, gatvėse rengiami vakarėliai, įspūdingi paradai.

Festivaliai ir šventės yra puiki galimybė susipažinti su šalies kultūra ir tradicijomis, gražiais švenčių įpročiais.

Transporto nuoma. Savarankiška kelionė po Izraelį automobiliu bus puikus atradimų ir pažinimo laikas. Išsinuomokite automobilį ir leiskitės į kelionę. Nuomos kainos nėra didelės. Pavyzdžiui, Tel Avivo oro uoste mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma parai kainuos tik nuo 26 eurų, o didelis lengvasis automobilis arba universalas parai bus nuo 32 eurų. Jei nuomositės visureigį, tai už parą mokėsite nuo 57 eurų, o 9 vietų mikroautobuso nuomos kainos prasidės maždaug nuo 65 eurų už parą.

Nuomos kainos nurodytos apytikrės, kai automobilis rezervuojamas prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai: likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Izraelyje gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 21 metų amžiaus asmuo, minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Jaunesniems negu 25 metų vairuotojams gali būti taikomi papildomi mokesčiai. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kelionės dokumentą ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

Izraelio gyventojams labai svarbus tikėjimas;

žydams nepriimtinas puikavimasis, turtų demonstravimas.Izraelio miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai