+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Maroką

Pigūs lėktuvų bilietai internetu į Maroką! Tai pasaulio kraštelis, pastaruoju metu traukiantis begalę turistų ir neveltui... Kukliai šiaurės vakarų Afrikos dalyje įsitaisęs Marokas nustebins daug ką mačiusius keliautojus, tad pasiruoškite – lankytinų vietų čia daugybė! Susikurkite savo nuomonę apie užburiantį Maroką, gal kiek neįprastą, bet įtraukiančią jo kultūrą ir svetingus vietinius gyventojus. Aplankykite Maroko perlus – baltutėliu sniegu nubarstytomis viršūnėmis pasižymintys Atlaso kalnai, geltonu smėliu, švelniomis bangų linijomis mirguliuojanti Sacharos dykuma ir mėlynumu žvilgantis Atlanto vandenyno kraštovaizdis sukurs jūsų atostogoms ypatingo žavesio. Atraskite Maroką pažintinių ir poilsinių kelionių metu vykdami drauge su šeima ir artimaisiais – nepamirštamas atostogų laikas garantuotas. Pigūs skrydžiai į Maroką suteiks progą pažinti dar nematyto pasaulio gražumus!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Maroko oro uostai: Marrakech Menara – RAK (Menaro oro uostas), Agadir Al Massira oro uostas AGA.

Laikas: UTC, vasaros laikas UTC+1

Maroko valiuta: dirhamas MAD

Gyventojų skaičius Maroke:  34,808,787

Maroko plotas: 710,850 km2

Maroko įkūrimo data:  1956 m. kovo 2 d.

Lankytinos vietos Maroke: Marakešas, Kasablanka, Agadiras, Fesas, Tanžeras, Rabatas, Savira, Medersa el Sahrij mečetė, Kairuano mečetę, New Talborjet zona, žymieji paplūdimiai Dakhla, Grottes d’Hercules, Asfiha, El Jadida, Lalla Fatma, Larache, Essaouira, Saidia, Sacharos dykuma, Atlaso kalnai.

Būtina paragauti: artimiau susipažinti ir prisiliesti prie Maroko kultūros drąsiai ragaukite vietinės virtuvės patiekalų! Kildinama iš barberų virtuvės, marokiečių patiekalams didelę įtaką padarė ir Afrikos, Viduržemio jūros valstybės, bet taip pat išsaugojo ir savo tradicijas. Maroko virtuvėje gausu patiekalų su kuskusu, todėl būkite pasiruošę išskanauti įvairių jo skonių. Vienas iš valgių, kuriuo didžiuojasi Maroko virtuvė – tadžinas. Gaminami iš mėsos, žuvies, daržovių, sluoksniuojant visus ingredientus ir troškinant specialiuose induose. Meniu neįsivaizduojamas be mėtų arbatos – čia ji yra svarbi maisto kultūros dalis ir turi atitinkamas vartojimo tradicijas. Vykite kartu su artimaisiais į egzotiškąjį Maroką ir atraskite šią šalį savaip!

Lauktuvės iš Maroko: lauktuvės iš Maroko tikrai nudžiugins nebuvusį šioje šalyje. Margais raštais puošti kilimai taps tikra namų puošmena, spalvingi užtiesalai, margaspalvės staltiesės sukels šypseną, o įvairiausių formų žibintai suteiks interjerui savito žavesio. Lauktuvių sąraše privalu įtraukti ir tradicinius muzikos instrumentus, keramikos gaminius, papuošalus, vietinius skanumynus, datules, arbatas, prieskonius, argano aliejų.

Pigiausi skrydžiai į Maroką galimi: tikėtina, kad pigesni bilietai į Maroką galimi ne sezono metu – žiemos mėnesiais. Pirmieji sužinoti apie lėktuvų bilietų akcijas ir nuolaidas galite užsiprenumeravę Lektuvubilietai.lt naujienlaiškį!

Klimatas. Maroke vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Žiemomis iškrenta gana daug kritulių, bet vasaros visada sausos ir joms netrūksta saulės bei keliautojų mėgstamo karščio. Žiemos švelnesnės pakrantėje, o centrinėje Maroko dalyje kiek šaltesnės. Šiaurinę šalies dalį dažnai merkia liūtys, o keliaujant iš šiaurės į pietus bei iš vakarų į rytus kritulių kiekis mažėja.

Nuo spalio iki gegužės Maroke – lietingasis periodas. Tad jei nenorite, kad atostogas apkartintų lietus, kelionės šiuo laikotarpiu į Maroką neplanuokite.

Ekskursijos. Marokas dovanos egzotiškas ir įspūdingas atostogas. Keliaukite į Marakešą, spalvingą, kupiną šurmulio, gyvybės, nepaprasto grožio mečečių, didingų ir puošnių rūmų, išpuoselėtų sodų. Miestas pakerės! Nepraleiskite progos aplankyti Marakešo turgų – akys raibs nuo spalvų, kvapų ir skonių.

Skirkite laiko Kasablankai, bent jau senamiesčiui – tikrai verta pavaikštinėti nuostabiomis gatvėmis ir pajusti ten tvyrančią aurą.

Atostogaujant Maroke bene geriausias laikas lauks tų, kurie leisis į ekskursiją po Sacharos dykumą su nakvyne. Juk ne kasdien turite progą naktį praleisti horizonte išnykstančioje dykumoje! Negana to, turėsite progą susipažinti su beduinais ir išbandyti, koks jausmas joti ant kupranugario.

Reikalingi dokumentai. Į Maroką keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis LR piliečio pasas.

Populiarūs viešbučiai. Į Maroką atvykusių keliautojų laukia net keleri tūkstančiai apgyvendinimo įstaigų. Kiekvienas keliautojas ras viešbutį, geriausiai atitinkantį jo finansines galimybes ir gyvenimo vietai keliamus reikalavimus. Jei prioritetu laikote prabangų poilsį ir norite apsistoti viename iš geriausių šalies viešbučių, rinksitės iš daugybės keturių ir penkių žvaigždučių kategorijos viešbučių. Pavyzdžiui, „Riad-Boutique Borj Dhab Fez“, „La Palmeraie De L‘Atlas“, „Four Seasons Resort Marrakech“, „Riad Lavande“ ir daugelio kitų. Tai svečių puikiai vertinami populiarūs šalies viešbučiai, iš kurių daugelis susitelkę Marakeše.

Ekonominės klasės viešbučiai šalyje irgi vertinami labai gerai, čia Jums bus pasiūlytas puikus kainos ir kokybės santykis. Rinkitės „Riad Sara“, „Riad Al Mamoune“, „Riad De La Semaine“ ir kitus.

Šventės ir festivaliai. Nesvarbu, kada keliausite į Maroką, didelė tikimybė, kad turėsite progą sudalyvauti bent vienoje šventėje. Sakoma, kad šventės ir festivaliai yra šios šalies kultūros dalis. Viena iš svarbiausių švenčių čia – ramadanas, kai nuo aušros iki sutemų iš gatvių dingsta įprastas šurmulys. Čia gyvenantys žmonės laikosi griežtų ramadano taisyklių, o saulei nusileidus miestai ir miesteliai atgyja, gatvės prisipildo šurmulio.

Balandį šešias dienas vyksta smėlio maratonas, per kurį daugiau negu pusė tūkstančio maratono dalyvių bėga per dykumą.

Jei Maroke viešėsite gegužę, sudalyvaukite Rožių festivalyje – įspūdingas reginys, užliejantis festivalį ne tik spalvomis, bet ir nuostabiais rožių kvapais.

Transporto nuoma. Norintys Maroką pažinti savarankiškai, kuo daugiau pamatyti ir nuo nieko nepriklausyti turėtų išsinuomoti automobilį. Marakešo oro uoste mažo ar vidutinio dydžio automobilio nuoma parai kainuos nuo 30 eurų, už didelį lengvąjį automobilį mokėsite nuo 46 eurų už parą. Jei nuomosite visureigį, tai jo paros nuomos kaina bus maždaug nuo 61 euro, o mikroautobusas kainuos nuo 48 eurų už parą.

Nuomos kainos nurodytos apytikrės, kai automobilis rezervuojamas prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai: likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Maroke gali išsinuomoti ne jaunesnis negu 21 metų amžiaus asmuo. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą (tarptautinį), kelionės dokumentą ir kreditinę kortelę apmokėti už paslaugas arba rezervuoti užstatą.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keleri faktai:

  • lankantis religinėse vietose apranga turi būti santūri;
  • neetiška filmuoti ar fotografuoti čia gyvenančius žmones jų neatsiklausus;
  • einant į svečius verta atnešti dovanėlę;
  • svečiuose būtina nusiauti;
  • įprasta valgyti prie žemų staliukų maistą imant rankomis.


Komentarai