+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-22:00, Št-Sk 9:00-18:00

Lankytinos vietos Maroke

Pasakiškas Marokas su plačia savo spalvų palete laukia keliautojų, pasirengusių mėgautis paplūdimių malonumais, turtinga nacionaline virtuve, bekraštėmis dykumomis, unikaliais miestais ir istoriniu palikimu, šalies gyvenimo ypatybėmis ir kt.

Lankytini objektai Maroke „pabirę“ po visą šalį. Taigi nesivaržydami keliaukite, semkite visą tą nuostabų grožį pilnomis saujomis ir mėgaukitės nepamirštamomis atostogomis.

TOP 5 lankytinos vietos Maroke

Marakešas

Atlaso kalnų pašonėje įsikūręs Marakešas dažnai pavadinamas raudonąja oaze ar pietų perlu. Miestas driekiasi kone šalies centre, o jį iš visų pusių supa vešli augmenija, suteikianti gyvybės ir spalvų. Palmės, alyvmedžiai, apelsinmedžiai, granatmedžiai, figos – aplink miestą jų yra didžiulė daugybė!

Sakoma, kad Marakeše pajusite tikrąją Maroko dvasią. Būtinai apsilankykite Jemaa el-Fnaa aikštėje. Joje galite pamatyti įvairius pasirodymus, pavyzdžiui, kobrų kerėtojai. Čia renkasi sendaikčių pardavėjai, ugnies rijikai ir daugybė kitų.

Marakeše verta aplankyti Yusuf ibn Tashfin mauzoliejų, Kutubijos mečetę, Menaros sodus.

As Suvaira

Atlanto vandenyno pašonėje įsikūręs As Saviros miestas pakerės dėl savo išskirtinio grožio. Tai yra tikra terapija akims ir sielai. Miesto svečiai pagrįstai gali suabejoti, ar jie tikrai yra Maroke. Šiame mieste tobulai susilieja marokietiška aura su besismelkiančiu šiuolaikiškumu. As Savira labai patiks ir tiems, kurie nori mėgautis vandens pramogomis.

Fesas

Kadaise Fesas buvo Maroko karalystės sostinė, o šiandien keliautojus sužavės spalvomis, rytietiškais aromatais, neįprasta, įspūdinga architektūra. Mieste laukia muziejai, mečetės, arabų stiliaus rūmai. Negana to, čia turėsite unikalią galimybę pavaikštinėti gatvėmis, kurios traktuojamos kaip siauriausios visame pasaulyje! Tik svarbu nepasiklysti. Deja, nepasiklysti gali būti gana sunku, nes gatvių senamiestyje nei daug, nei mažai – tik apie dešimt tūkstančių! O įdomiausia, kad jos be pavadinimų.

Verta apžiūrėti stulbinančio grožio Medersa el Sahrij mečetę, Kairuano mečetę, taip pat keliautojus labiausiai traukiantį objektą – Feso odų raugyklą.

Sacharos dykuma

Nė nereikia sakyti, kad Sachara yra karščiausia ir didžiausia dykuma. Vasaros dienomis temperatūra čia nepasikuklina pakilti net iki 50 laipsnių! Lietaus sulaukiama po kelias minutes kas kelerius metus. Leiskitės į kelionę po Sacharą ant kupranugarių ir turėsite nepakartojamą atostogų prisiminimą.

Ševšavenas

Tai – mėlynasis miestas, kurį labai mėgsta smalsūs keliautojai, užburiantis, kaip jau galima nuspėti iš pavadinimo, mėlyna spalva. Mėlyni ir žydri pastatai, suoleliai, net gėlių vazonai mėlyni! Apžiūrėkite įspūdingą aštuonkampį minaretą ir nepraleiskite progos įsigyti kilimo ar audinių, dėl kurių šis miestas itin garsėja.
Komentarai