+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Makedoniją

Pigūs lėktuvų bilietai nuskraidins jus nuostabiosios Makedonijos link! Pasiruoškite krautis lagaminus ir lėkti atostogoms į Balkanus. Įstabioji Makedonija nepaliks abejingų – įtraukianti gamta, įdomios lankytinos vietos, draugiški vietiniai gyventojai. Pažintinių kelionių mėgėjai nustebs pamatę Ohrido miestą, o ypatingai gamtos vaizdus, kurie atsiveria vaikštinėjant jo gatvelėmis. Ar girdėjote apie Ohrido mieste esantį ežerą? Ne? Pamatę jį suprasite, kodėl jis įtrauktas net į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Apžiūrėti Ohrido miesto krantus galėsite plaukiodami valtele. Ši pramoga padės ne tik geriau pažinti Makedonijos pasaulį, bet ir atitrūkti nuo kasdienybės ir rūpesčių. Pigūs skrydžiai suteiks galimybę pažinti margaspalvio pasaulio klodus, todėl nelaukite ir pasinaudokite nuolaidomis ir akcijomis. Įsigykite bilietus internetu.

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: Ohrid St. Paul the Apostle Airport – OHD (Švento apaštalo Pauliaus oro uostas), Skopje Alexander the Great Airport – SKP (Petrovec oro uostas).

Laikas: UTC+1, vasaros laikas UTC+2.

Valiuta: Makedonijos denaras MKD

Gyventojų skaičius Makedonijoje: 2 081 779

Makedonijos plotas: 25,713 km²

Makedonijos įkūrimo data: Makedonijos istorija tikrai žavi. Nuo Aleksandro Makedoniečio laikų šis kampelis jau buvo pasaulio istorijos dalimi. Dvidešimtmetis Aleksandras tapo Makedonijos karaliumi 336 m. pr. m. e. 1014 metais darbartinė Makedonijos dalis tapo Bizantijos dalimi, vėliau Bulgarijos, tuomet vėl Bizantijos... Džiugu žinoti, kad Makedonija atgavo nepriklausomybę 1991 metais ir laukia visų kelionių išsiilgusių turistų!

Lankytinos vietos: žemos kainos Makedonijoje privers trokšti pamatyti kuo daugiau! O lankytinos šalies vietos sukurs spalvingą kelionės žemėlapį. Didžiausi šalies miestai: Skopjė, Kumanovas, Bitola, Tetovo ir ežeru garsėjantis bei visus metus turistus traukiantis Ohrido miestas. Nepraleiskite progos apžiūrėti šių Makedonijos perlų savomis akimis. Balkanų pusiasalio valstybės kraštovaizdis svaigina – nukeliaukite prie garsaus Ohrido ežero ir tuo patys  įsitikinkite! Pajuskite harmoniją stebėdami ramų gamtos gyvenimą. Dairykitės Skopjė mieste – tai Makedonijos sostinė.

Būtina paragauti: Makedonija priklauso Balkanų šalims, todėl jos virtuvėje gausu turkų, graikų, serbų ir bulgarų kulinarijos motyvų. Pasiruoškite paragauti makedonų virtuvės šedevrų, o pradėkite nuo gjuvech – gana populiaraus troškinio, paruošto iš vištienos, ryžių, pipirų, česnako ir kiaušinių. Sutlijach ryžių pudingas pradžiugins ir mažuosius šalies svečius, o sotus ir gardus patiekalas burek privers prisijaukinti makedonų kultūrą. Šalies vynai pasaulyje dar nėra garsūs, tačiau atkreipti dėmesį į juos išties verta. Keliaudami po Makedoniją ragaukite slyvų, kriaušių, vynuogių. Pigūs skrydžiai į Makedoniją nudžiugins kiekvieną trokštantį pažinti Balkanų gyvenimą!

Lauktuvės iš Makedonijos: parvežkite lauktuvių savo artimiesiems ir suteikite progą jiems prisiliesti prie vienos iš Balkanų šalių dvasios. Kiekvienam smagu būtų gauti atvirlaiškį iš užsienio šalies, tad su šilčiausiais linkėjimais nusiųskite vieną tokį savo draugams, šeimos nariams, o gal net ir seniai matytam pažįstamui! Į dovanų sąrašus įtraukite marškinėlius su Makedonijos simboliais, magnetukus, puodelius, rašymo priemones, o draugai smaližiai apsidžiaugs gavę tikrą bombici skanėstų receptą. Pasinaudokite pigių skrydžių pasiūlymais ir kaupkite kelionių patirtį!

Pigiausi skrydžiai į Makedoniją galimi: Makedonija žavi visais metų laikais, bet pigiausi bilietai tikėtini žiemos metu. Pranumeruokite Lektuvubilietai.lt naujienlaiškį ir pirmieji sužinokite pigių skrydžių pasiūlymus.

Klimatas. Makedonijos pietuose ir vakaruose vyrauja Viduržemio jūros klimatas, o kalnuotoje šalies dalyje – vidutinių platumų. Vasaromis Makedonijoje šilta, neretai lepina karštis, vietomis termometro stulpelis pakyla net iki 40 °C šilumos. Žiemos, palyginti, nėra šaltos, nors sniego ir sulaukiama. Pavasaris ir ruduo – puikus metas kelionei į Makedoniją, kuomet čia maloniai šilta, bet ne karšta, o turistų srautai palyginti nedideli.

Ekskursijos. Makedonijoje Jūsų laukia šaunios ekskursijos po šalies miestus, taip pat daug veiklų gamtos mylėtojams. Aplankykite labai gražų Skopjė miestą, turtingą dailių architektūros sprendimų, puikių muziejų. Užsukite į šurmuliuojantį miesto turgų, kuriame atsiskleidžia ypatinga, unikali aura, vietinių kultūra. Po turiningos dienos apsilankykite viename iš miesto restoranų, pavaikštinėkite jaukiomis gatvelėmis, pasiklausykite tradicinės muzikos ir stebėkite vietinių gyvenimo ritmą – tai unikali patirtis.

Neabejingi gamtai ir iššūkiams turėtų leistis į žygį po kalnus, neapsakomo grožio slėnius. Aplankykite įspūdingus šalies vienuolynus, o kokybiškam poilsiui idealiai tiks prie Ohrido ežero įsikūrę ramybe alsuojantys kurortiniai miesteliai.

 Reikalingi dokumentai. Į Makedoniją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Platų viešbučių tinklą turinti Makedonija leidžia kiekvienam keliautojui pasirinkti labiausiai jo lūkesčius ir finansines galimybes atitinkantį apgyvendinimo vietos sprendimą. Jei norite prabangios nakvynės aukščiausio lygio šalies viešbučiuose, rekomenduojame rinktis iš populiariausių ir palankiausiai svečių vertinamų, pavyzdžiui: „Gardenia Hotel & Spa“, „Park Hotel & Spa“, „Stone Bridge Suites“, „Hotel Ramada Plaza“, „Mercure Tetovo“ ir kt. Karališkai įrengtuose kambariuose garantuojamas komfortas, viešbučiuose teikiamos skalbimo, valymo paslaugos, yra restoranai, konferencijų salės ir kt. O geriausia tai, kad net prabangiausiuose viešbučiuose nakvynės kainos yra labai nedidelės ir prieinamos daugeliui keliautojų.

Visgi jei prioritetą teikiate ekonomiškam variantui, pasirinkite iš teigiamai vertinamų populiariausių žemesnės kategorijos Makedonijos viešbučių, pavyzdžiui, „Hotel Theatre“, „City Boutique Hotel“, „Hotel Bulevar“ ir kt. Neįtikėtinai žemos kainos ir šaunus poilsis!

Šventės ir festivaliai. Švenčių ir festivalių Makedonijoje tikrai nestokojama. Smagiausias festivalis yra Strumica – šventė, turinti itin senas ir gilias tradicijas. Ji vyksta kovo mėnesio pabaigoje – balandžio pradžioje. Kuo ši šventė ypatinga? Ogi jos metu vyksta sužadėtuvės! Taip pat organizuojamos spalvingos procesijos, smagūs vakarėliai ir ragaujami tradiciniai šalies patiekalai. Šis festivalis bus išskirtinė proga prisiliesti prie gilių vietinių puoselėjamų tradicijų ir papročių.

Skopjė mieste birželį – liepą vyksta vasaros festivalis, kurio metus organizuojama daugybė koncertų, tradicinių renginių, lankytojams atviri muziejai, pasirodymus rengia iš viso pasaulio čia atvykę artistai.

Makedonijoje festivalių ir švenčių labai daug, didelė dalis jų puoselėja senąsias tradicijas, užsiima amatais. 

Transporto nuoma. Pažinčiai su Makedonija išsinuomokite automobilį ir leiskitės į kelionę savo sudarytu maršrutu. Automobilį nuomojantis Skopjė oro uoste, nedidelio, ekonomiško automobilio nuoma parai kainuos nuo 30 eurų, didelio lengvojo automobilio – nuo 35 eurų. Visureigio nuoma parai prasideda nuo 90 eurų, mikroautobuso – nuo 85 eurų.

Nurodytos preliminarios nuomos kainos, rezervuojant automobilį maždaug prieš mėnesį. Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Makedonijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 21 metų amžiaus asmuo, daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 2 metai. Kai kurios nuomos kompanijos nurodo ir maksimalų vairuotojo amžių – 75 metai. Nuomos punkte reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą, galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą ir kreditinę kortelę paslaugos apmokėjimui.  

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keli faktai:

  • makedonai santūrūs, tačiau su turistais bendrauja draugiškai;
  • mandagu sveikinantis paspausti ranką. 


Komentarai