+370 5 2111444 Pr-Pn 8:00-18:00, Št 10:00-18:00

Lankytinos vietos Makedonijoje

Kelionė į Makedoniją garantuos kupinas atradimų ir pažinimo atostogas šalyje, kurią dabina didingi kalnai, senoviniai miestai, ramybe alsuojantys ežerėliai. Makedonijoje veiklos nestokos įvairių keliavimo poreikių turintys keliautojai.

Lankytini objektai Makedonijoje išsibarstę po visą šalį, todėl keliaukite nevaržomai, semkite tą grožį, gėrėkitės, fotografuokite ir lepinkite save atradimais!

TOP 5 lankytinos vietos Makedonijoje

Skopjė

Aplankykite Makedonijos sostinę, kurioje turėsite progą apžiūrėti įvairių laikmečių palikimą, taip pat masyvius, didingus akmeninius statinius. Vienas didžiausių traukos centrų šiame mieste – ankstyvosios Bizantijos tvirtovė. Taip pat dėmesį traukia turkų mečetės, nelieka nepastebėti vieno antikinių miestų griuvėsiai. Neįprasta architektūra žavintis Skopjė senamiestis statytas dar Osmanų imperijos laikais.

Ohrido ežeras

Į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas Ohrido ežeras telkšo kone septynių šimtų metrų aukštyje virš jūros lygio. Ežero ilgis siekia net tris dešimtis kilometrų, o plotis – maždaug dvigubai mažesnis. Aplink šį ežerą sutūpę kurortiniai miesteliai, čia tvyro ramybė ir garantuojamas kokybiškas poilsis tiems, kurie nenori tingiai tysoti paplūdimiuose, kuriuose knibždėte knibžda turistų. Visi kurortai garantuos tik geriausią atostogų patirtį.

Ohridas

Nepriklausomai nuo to, kur prie Ohrido ežero apsistosite, aplankykite ir patį Ohrido miestą – vieną seniausių gyvenviečių visoje Europoje. Įspūdingiausias šiame mieste yra senamiestis, raižomas siaurų, jaukių gatvelių ir turtingas istoriniu palikimu. Pavyzdžiui, čia Jūsų laukia antikinis graikų ir romėnų teatras.

Mieste gausu maldos namų. Teigiama, jog kadaise čia jų stovėjo net 365 – kiekvienai metų dienai po vieną bažnyčią. Visgi labiau tikėtina, kad tai mitas. Mieste apžiūrėkite Dievo Motinos cerkvę, kurioje – įstabi bizantiškų freskų kolekcija. Neaplenkite ir pasakiškoje vietoje – pusiasalyje ant uolos įsitaisiusios Šv. Jono Kaneo cerkvės.

Belasica kalnai

Čia ramybę ir harmoniją atras gamtos mylėtojai ir visi pavargę nuo turiningo laiko, įtempto ritmo, šurmuliuojančių miestų. Belasica kalnas nedidelis, bet ypatingai gražus: sodri, vešli augmenija užgožia kalno šlaitus, o žavesio ir papildomo grožio visam šiam paveikslui suteikia kriokliai.

Vodno kalnas

Ši vieta populiari tarp turistų, kurie nori kuo daugiau pamatyti ir nesibodi keliauti pėsčiomis. Vodno kalnas pasiūlys ne tik nepamirštamus peizažus, bet ir galimybę aplankyti kalnuose įsikūrusias senas gyvenvietes, įspūdingus vienuolynus, grakščias bažnyčias. Kalno viršukalnėje didingai stūkso 66 metrus aukščio siekiantis kryžius.
Komentarai