+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Pigūs skrydžiai į Lenkiją

Pigūs, galbūt karščiausių akcijų metu nusipirkti, lėktuvų bilietai - puiki proga aplankyti kaimyninę šalį Lenkiją! Lenkija, visų pirma, patiks tiems, kurie domisi Lietuvos ar pasaulio istorija, nes joje gausu istorinių pastatų ir vietų. Čia stūkso kryžiuočių Malborko pilis, stovi karalių rūmai, įamžinta Žalgirio mūšio vieta, kurioje galima pažiūrėti kovos atkartojimą.  Gamtos mylėtoju šis pasaulio kraštelis taip pat nepaliks abejingų. Muzikos mėgėjai Lenkijoje gali mėgautis su romantiškuoju Fredriku Šopenu susijusiomis vietomis, jeigu patinka kiek modernesnė muzika, jūsų tikrai nenuvils Varšuvoje vykstantys pasaulinio lygio atlikėjų koncertai. Lenkijos sostinė Varšuva turistus traukia spalvingu ir audringu naktiniu gyvenimu - vietos, kuriose pasilinksminti galės įvairių muzikos stilių gerbėjai veikia tol kol yra pasišventusių šėlti. Šioje ypač pamaldžioje šalyje gausu įvairių architektūrinių stilių bažnyčių, prie kurių įsiamžinti derėtų kiekvienam... Būtent dėl šios priežasties, kelionės į Lenkiją metu kiekvienas atras kažką artimo ir mielo širdžiai.  Ypač karštos akcijos lėktuvų bilietams suteikia galimybę aplankyti šią artimą, bet nepaprastą ir galinčią nustebinti šalį!

Informacija ir patarimai keliaujantiems:

Oro uostai: J. Paul II Balice Intl oro uostas (KRK), Okecie oro uostas (WAW), Warsaw Modlin oro uostas (WMI)

Laikas: UTC+1

Valiuta: Lenkijos zlotas PLN

Gyventojų skaičius Lenkijoje: 38 485 779

Lenkijos plotas: 312 679  km²

Lenkijos susikūrimas: X-as amžius

Lankytinos vietos: Varšuva, Gdanskas, Krokuva, Zakopanė, Belovežo giria, Vroclavas, Malborko pilis, Griunvaldas, Poznanė, Ojcow nacionalinis parkas, Veličkos druskų kasykla, Peninų nacionalinis parkas.

Būtina paragauti: Lenkijoje rekomenduojama paragauti tradicinių patiekalų. Žinoma - tai tikras išbandymas skrandžiui, nes patiekalai kaloringi, mėsingi, riebūs, labai sotūs. Visų pirma siūlome išbandyti raugintų kopūstų ir įvairios rūkytos mėsos troškini - biga. Būtinai paskanaukite pierogi, Lietuvoje mes juos vadiname koldūnais, ir golabki (balandėliai). Nors patiekalai panašūs į lietuviškus, įvertinkite lenkų šeimininkes ir, ko gero, bus taip skanu, kad pamiršite skaičiuoti kalorijas. Atskirai reikėtų paminėti ir gardžiąsias sriubas. Kelionės į Lenkiją metu pamatysite, kad sriubų ten daug ir įvairių. Populiariausios iš jų: barščiai, žurek, žarnokų sriuba ir raugintų kopūstų sriuba. Tiesa, porcijos Lenkijoje labai didelės, o maistas sotus.

Lauktuvės iš Lenkijos: pasinaudoję pigių bilietų pasiūlymais ir pakeliavę po Lenkiją, nepamirškite lauktuvių! Saldumynų mėgėjams patiks tradiciniai ir labai skanūs Torūnės meduoliai. Jeigu būsite Veličkose, galite parsivešti unikalių dirbinių iš druskos kristalų ar tiesiog pačios įvairiausios druskos. Kadangi Lenkija turi gabalėlį jūros pakrantės, Gdansko gintaras irgi puikios lauktuvės. Žinoma, tradicinis rūkytas sūris patiks kiekvienam. O midus, kuris, sakoma, turi gydomųjų savybių, yra gėrimas įtiksiantis suaugusiems

Pigiausi skrydžiai į Lenkiją galimi: lėktuvų bilietai į Lenkiją žemomis kainomis džiugina žiemos mėnesiais. Kviečiame prenumeruoti Lektuvubilietai.lt naujienlaiškį ir pirmiems gauti pigių kelionių pasiūlymus!

Klimatas. Šiaurinėje Lenkijos dalyje vyrauja jūrinis klimatas, kuris keliaujant į pietus pereina į žemyninį. Klimatui įtakos turi nuo Skandinavijos pusės atslenkantis šaltas poliarinis oras ir iš kitos pusės atkeliaujantis pietų Europai būdingas švelnus, malonus subtropinis klimatas.

Žiemomis Lenkijoje šalta, dažnai sulaukiama daug sniego, o šiltuoju metų laiku saulėta, maloniai šilta, dideli karščiai pasitaiko ne taip ir dažnai. Kelionei į Lenkiją labiausiai tiks vasara ir pirmieji rudens mėnesiai.

Pavyzdžiui, sostinėje Varšuvoje sausį vidutiniškai vyrauja apie 3 °C šalčio, o liepos mėnesį – apie 20–25 °C šilumos.

Ekskursijos. Lenkija yra didelė šalis, tad lankytinų vietų ir krypčių ekskursijoms turi labai daug. Čia platus nacionalinių parkų bei rezervatų spektras, todėl gamtos mylėtojai nuoboduliu tikrai nesiskųs. Keliaukite ir mėgaukitės Lenkijos ežerais, pietinėje dalyje stūksančiais kalnais, taip pat lepinkitės poilsiu šalies paplūdimiuose. Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai Lenkijoje gali mėgautis vandens pramogomis: žygiais baidarėmis, žvejyba ir kt. Žiemą čia puikios sąlygos slidinėti. Leiskitės į ekskursijas po Lenkijos didmiesčius, o taip pat ir mažesnius miestelius, kaimus, kuriuose iš arti susipažinsite su šalies kultūra – vietinių gyvenimo ritmu, amatais ir buitimi. Negana to, Lenkija turtinga dvarų, pilių ir nepaprastai dailių bažnyčių – ekskursijos, lankant šio tipo statinius, itin patiks architektūros gerbėjams.

Reikalingi dokumentai. Į Lenkiją keliaujantiems LR piliečiams reikalingas galiojantis asmens dokumentas: pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Populiarūs viešbučiai. Net keliolika tūkstančių apgyvendinimo įstaigų turinti Lenkija yra patraukli keliautojams, o dar labiau vilioja puikios nakvynės kainos. Prabangus poilsis garantuojamas puikiuose penkių žvaigždučių viešbučiuose, pavyzdžiui, populiariajame „InterContinental Warszawa“ šalies sostinėje, „Rezydencja Nosalowy Dwor“ Zakopanėje, „Grape Hotel“ Vroclave, „Hotel Alter“ Liubline, „Bristol Tradition and Luxury“ Žešuve ir daugelyje kitų. Viešbučiuose puikiai įrengti apartamentai, dirba paslaugus, profesionalus personalas, patiekiamas puikus maistas, teikiamos papildomos paslaugos ir patogumai. Prabangūs viešbučiai įsikūrę strategiškai patogiose vietose miestuose arba harmoningos gamtos apsuptyje užmiesčiuose.

Ekonomiškam poilsiui rinkitės labai gerą kainos ir kokybės santykį siūlančius dviejų žvaigždučių viešbučius, puikiai vertinamus svečių. Pavyzdžiui, „Hotel Fryderyk“, „B&B Hotel Katowice Centrum“, „Hotel Vela“, „Hotel Trzy Sosny“ ir kt.

Šventės ir festivaliai. Lenkijoje švenčiamos Užgavėnės, kurių metu jų esminis atributas – Morė – ne sudeginama, kaip įprasta mums, bet skandinama vandens telkinyje: upėje arba ežere.

Lenkijoje gegužės pabaigoje organizuojama didžiulė visų šalies studentų šventė, vadinama Juwenalia. Šios šventės metu vyksta daugybė paradų ir dar daugiau vakarėlių.

Wianki – taip vadinama vasaros saulėgrįžos šventė, kuomet dangų spalvina fejerverkai, plukdomi milžiniški gėlių vainikai, vyksta koncertai.

Transporto nuoma. Viešėdami Lenkijoje išsinuomokite automobilį ir suteikite sau progą pamatyti šioje šalyje kuo daugiau. Nepaprastai gražių ir įspūdingų vietų ir objektų nestokojanti šalis Jus sužavės. Automobilį nuomojantis Varšuvos oro uoste, mažo, kompaktiško automobilio nuoma už parą kainuos nuo 25 eurų, o didelio lengvojo automobilio nuomos kainos už parą prasideda maždaug nuo 35 eurų. Visureigio nuoma už parą kainuos taip pat nuo 35 eurų, o mikroautobuso – tik nuo 40 eurų.

Nurodytos preliminarios nuomos kainos, automobilį rezervuojant maždaug prieš mėnesį.

Automobilių nuomos kainoms įtakos turi ir tokie veiksniai kaip likęs dienų skaičius iki automobilio paėmimo, metų laikas ir kt.

Automobilį Lenkijoje gali išsinuomoti ne jaunesnis kaip 21 metų amžiaus asmuo. Daugelio nuomos kompanijų nurodomas minimalus vairavimo stažas – 1 metai. Konkretūs reikalavimai stažui ir amžiui atskirose nuomos kompanijose gali skirtis. Reikia pateikti tokius dokumentus: galiojantį asmens tapatybės dokumentą – pasą arba kortelę (kai kuriose nuomos kompanijose reikalingas būtent pasas, tapatybės kortelė netinka), galiojantį vairuotojo pažymėjimą, paslaugą patvirtinantį dokumentą ir kreditinę kortelę kreditinę kortelę paslaugos apmokėjimui.

Etiketas, bendravimas, kultūra. Keli faktai:

  • viešajame transporte vieta užleidžiama vyresniems;
  • moterys praleidžiamos pro duris pirmos.


Lenkijos miestai, kurie Jums gali patikti

Komentarai