+370 5 2111444 Pr–Pn 8:00–18:00 Pr–Sk 9:00–18:00

Lankytinos vietos Lenkijoje

Ne visada žinome, ką įdomaus turime savo pašonėje. Šį kartą kalbame apie Lenkiją, dovanojančią turiningas ir įspūdžių kupinas atostogas. Keliaujant po didžiulę šalį įdomu stebėti, kaip kinta Lenkijos gamta: nuo idiliško pajūrio su nuostabiomis kopomis iki kalnų, kokių daugelis tikrai nesitiki išvysti čia pat – Lenkijoje. O kur dar žaliuojantys miškai, lygumos, platus ežerų ir upių tinklas, lankytinų objektų turtingi didmiesčiai ir jaukūs, ramybe alsuojantys nedidukai miesteliai...

Lankytini objektai Lenkijoje nustebins daugelį keliautojų.

TOP 5 lankytinos vietos Lenkijoje

Varšuva

Svečiuodamiesi Lenkijoje aplankykite sostinę Varšuvą, įsikūrusią šalies centre, šalia Vyslos upės. Miestas labai nukentėjo Antrojo pasaulinio karo metais – jis buvo kone visiškai sunaikintas.

Lankydamiesi Varšuvoje apžiūrėkite XV amžiuje iškilusią Šv. Jono katedrą – tikrą dailiosios gotikos šedevrą.

Mėgstantys lankytis muziejuose Varšuvoje nenuobodžiaus – Jūsų dėmesiui platus muziejų pasirinkimas: Nacionalinis muziejus, Varšuvos istorijos muziejus, Nepriklausomybės muziejus, Varšuvos traukinių muziejus ir kt.

Didžiulių smalsuolių srautų Varšuvoje sulaukia Koperniko mokslo centras, dėmesio verti Kultūros ir mokslo rūmai. Taip pat apžiūrėkite Karaliaus rūmus, kurie buvo atstatyti po Antrojo pasaulinio karo.

Krokuva

Šį miestą labai myli turistai, ypač tie, kurie neabejingi istorijai. Lenkijos deimantu vadinama Krokuva turi visą puokštę lankytinų objektų: Vavelio kalva, vienas esminių miesto susibūrimų centrų – Turgaus aikštė, Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia, populiariausias tarp turistų objektas – Veličkos druskų kasykla. Pastarojoje demonstruojama ypatinga ekspozicija, reprezentuojanti druskos kasėjų kasdienybę ir požeminio pasaulio ypatumus. Ekskursijų trasa tęsiasi apie pustrečio kilometro.

Marienburgo pilis

Tai pati didžiausia iš plytų pastatyta viduramžių pilis Europoje. Didingą pilies kompleksą juosia masyvi, tvirta gynybinė siena, puošta daugybe bokštelių. Jei užeisite į pilies vidų, turėsite progą pamatyti apartamentus, koplyčią, koridorių, sargų stebėjimo postus, menes. Pilies muziejuje – viduramžių skulptūrų, ginklų, papuošalų iš gintaro ekspozicija. Šiandien pilis yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą.

Aušvico koncentracijos stovykla

Visi besidomintys istorija turėtų aplankyti vietą, kurioje nacistai buvo įkūrę koncentracijos stovyklas. Čia buvo nužudyta maždaug pusantro milijono žydų ir kitų tautybių žmonių! Šiandien stovykloje veikia muziejus, kurio ekspozicijos liudija apie čia vykusius košmariškus dalykus, taip pat kalinių gyvenimo ypatumus.

Tatrai

Tatrams neabejotinai galima suteikti vienos gražiausių Lenkijoje vietų titulą. Čia Jūsų laukia daug puikių slidinėjimo trasų žiemą, o šiltuoju metų laiku įstabi gamta masina leistis į žygius po kalnus pėsčiomis ir grožėtis ne tik kalnais, bet ir kriokliais, pasakiškais slėniais, kalnais čiurlenančiomis upėmis bei čia tyvuliuojančiais ežerais.

Lenkijos miestai, kurie Jums gali patikti
Komentarai